suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Inauguracja polskiej prezydencji u nas
Inauguracja polskiej prezydencji u nasJuż za dwa dni w naszym regionie będzie miało miejsce szczególne wydarzenie, związane z Prezydencją Polski w Unii Europejskiej i Rokiem Miłosza - „Europejska Agora”. W Krasnogrudzie k. Sejn otwarte zostanie Centrum Dialogu. Otwarcia dokona sam prezydent RP Bronisław Komorowski.

Fundacja Pogranicze wraz z Ośrodkiem „Pogranicze” przygotowuje 30 czerwca 2011 roku niezwykłe wydarzenie pod nazwą „Europejska Agora - wizje rodzinnej Europy”. W Krasnogrudzie spotyka się wigilia polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, setna rocznica urodzin Czesława Miłosza i otwarcie Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie, w odremontowanym dworze rodziny Miłosza. - Pierwsze dwa duże wydarzenia to jest niezwykła koincydencja i my zaplanowaliśmy, żeby uczynić z tego zbiegu okoliczności propozycję dla polskiej prezydencji, żeby Miłosz był jednym z patronów tej prezydencji – mówi Krzysztofem Czyżewski, szef Ośrodka „Pogranicze” i Fundacji Pogranicze w Sejnach.

Centrum Dialogu będzie na co dzień otwarte dla zwiedzających, dla wszystkich zainteresowanych twórczością Miłosza. Działać tam będą pracownie dialogu międzykulturowego, na które przyjeżdżać mają praktycy i naukowcy z różnych krajów świata - to wymiar międzynarodowy. Z drugiej strony Centrum ma służyć mieszkańcom żyjącym w okolicy.

Otwarcia Międzynarodowego Centrum Dialogu dokona 30 czerwca Prezydent Rzeczpospolitej wraz z małżonką. W uroczystości uczestniczyć będą też przedstawiciele ministerstw – ministrowie kultury, spraw zagranicznych z Polski z Litwy. Do Krasnogrudy przyjadą również znakomici poeci, artyści, intelektualiści. „Europejska Agora” to bowiem przede wszystkim wydarzenie artystyczne.

Więcej na temat samego wydarzenia, a także przyszłych działań Centrum Dialogu oraz znaczenia całego przedsięwzięcia dla naszego regionu w wywiadzie z Krzysztofem Czyżewskim - animatorem kultury, eseistą, reżyserem, tłumaczem, szefem Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” i Fundacji Pogranicze w Sejnach.

Szczegółowy program wydarzenia w serwisie Suwalszczyzna.netDodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Europejska Agora szansą na wyjątkową promocję (2011-05-06)
„Szukamy dla siebie szans właśnie w kreatywności, w kulturze…” – rozmowa z K. Czyżewskim (2011-06-28)

Ostatnio dodane komentarze

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


azet | 28.06.2011Wywiady

UNIWERSUS
KURS OPERATORA SUWNIC

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: