suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Najwięcej „Muszelek” dla suwalskich zespołów
Najwięcej „Muszelek” dla suwalskich zespołówXI Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” za nami. Rekordowa liczba uczestników oraz wysoki poziom wykonawców sprawiły, że impreza należała do bardzo udanych. Grand Prix w kategorii śpiew zdobył Chór Gospel z MDK w Suwałkach. Główna nagroda za taniec przypadła zespołowi „Radość” z Doniecka.

Po przesłuchaniu 130 wykonawców jury, pod przewodnictwem Aleksandra Pałaca - kompozytora, realizatora muzycznych programów telewizyjnych, przyznało złote, srebrne i brązowe „Muszelki Wigier” oraz wyróżnienia. Najważniejsze nagrody zdobyli:

W kategorii soliści do 11 lat I miejsce i Złotą Muszelkę Wigier - Mavrova Mariam Plamenova z Bułgarii oraz Julia Trojanowska z Lublina. W grupie wiekowej 12-16 lat I Miejsce (Złota Muszelka Wigier) zajęli: Kacper Andrzejewski z Łodzi oraz Lisa Ajax (Szwecja) i Klaudia Drożdżyk z Parczewa. Natomiast Olga Waluś ze Studia Piosenki „Beciaki” Suwałki zdobyła III Miejsce i Brązową Muszelkę Wigier. Wśród zespołów najlepsze okazały się „Beciaki”, które zdobyły I Miejsce i Złotą Muszelkę Wigier. W kategorii 17-25 lat Złota Muszelka Wigier przypadła Oldze Fidrysiak z Łodzi, otrzymała ją także Elina Klavina z Łotwy. Najlepszym zespołem w tej kategorii został Fart z Bielska Podlaskiego (Złota Muszelka Wigier).

Z kolei jury z przewodniczącym Krzysztofem Mazurem, sędzią Polskiej Federacji Tańca HIP HOP, przyznało złote, srebrne i brązowe Muszelki Wigier oraz wyróżnienia po obejrzeniu 31 zespołów tanecznych.

Zarówno w grupie wiekowej do 11 lat, jak i w kategorii wiekowej 12-16 lat najlepszy okazał się litewski zespół „Vakare” Alytus (Złota Muszelka Wigier). Drugie miejsce zajęły Mażoretki „Fleksik” z MDK Suwałki (Srebrna Muszelka Wigier). Natomiast w kategorii wiekowej 17-25 lat I miejsce i Złotą Muszelkę Wigier zdobyła grupa Radość z Doniecka na Ukrainie ex aequo z grupą Fleks I z MDK Suwałki.

Ponadto w kategorii Hip-Hop, Break Dance, Elektryc Boogie, w grupie wiekowej do 11 lat Brązową Muszelkę zdobył Dance Zone z Suwałk, a Dance Zone Sqad - Srebrną Muszelkę Wigier (kat. wiekowa 12-16 lat). W grupie wiekowej 17-25 lat Złotą Muszelkę Wigier otrzymał „Dotyk” z ROKiS Suwałki, a srebrną - „Flex”z MDK Suwałki. Natomiast w kategorii Etiuda Taneczna (kat. do 11 lat) Brązową Muszelkę Wigier zdobyło Studio Tańca Dance Zone Mini Suwałki.

Festiwal, już tradycyjnie, poprowadził Paweł Bukrewicz. - Tegoroczna impreza się udała, dopisali zarówno uczestnicy (przejechało ich ponad 900), jak i pogoda – mówi Bożena Kamińska, dyrektor MDK Suwałki. - Wiemy już, że wykonawcy biorący udział w festiwalu w tym roku przyjadą również w następnym, a także mają zachęcić innych. W przyszłym roku czeka nas zatem kolejne bicie rekordów – dodaje.


Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Muszelki Wigier 2011 - fotorelacja (2011-05-29)

Ostatnio dodane komentarze

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


azet | 30.05.2011Wywiady

REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: