suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Żłobek miejski z dotacją
Żłobek miejski z dotacjąZgodnie z nową ustawą żłobek musi spełniać odpowiednie wymagania lokalowe i sanitarne. Dlatego też w naszym mieście konieczne stało się utworzenie nowej placówki. Żłobek miejski ma powstać w budynku Przedszkola nr 7. Suwałkom udało się pozyskać dotację na ten cel.

Ustawa żłobkowa nakłada na samorząd obowiązek zapewnienia miejsc dla wszystkich chętnych. Obecnie suwalskie żłobki pracują w ramach przedszkoli, wkrótce ma się to zmienić. Jak tłumaczy rzecznik suwalskiego ratusza Jarosław Filipowicz, nowy żłobek będzie funkcjonował w formie gminnej jednostki budżetowej. W budynku Przedszkola nr 7 przy ul. Andersa zostaną utworzone 3 oddziały. Miejsce w żłobku znajdzie 72 dzieci. Remont ruszy po wyłonieniu wykonawcy w drodze przetargu, który ma zostać wkrótce ogłoszony. Wcześniej stosowną uchwałę będą musieli jeszcze zatwierdzić miejscy radni. Nowa placówka ma rozpocząć działalność od września.

Miastu udało się pozyskać pieniądze na przebudowę pomieszczeń z programu „Maluch” w kwocie około 279 tys. złotych. Wkład własny Suwałk w inwestycję to 305 tys. złotych. Tylko trzem samorządom z naszego województwa udało się zdobyć dofinansowanie na ten cel. Pieniądze zostaną przeznaczone na adaptację budynku do nowej funkcji i na wyposażenie. Program „Maluch” to element społecznej polityki rządu, której zadaniem jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci z różnych regionów kraju. Ma też pomóc rodzicom w utrzymaniu ich aktywności zawodowej.

Ustawa o opiece nad dziećmi do lat 3 weszła w życie w kwietniu. Dzięki niej łatwiejsze ma być tworzenie żłobków, a co za tym idzie - ma być ich coraz więcej. Nowe przepisy stanowią też podstawowe wymagania lokalowe dotyczące instytucji opieki nad dziećmi. Zgodnie z ustawą żłobek powinien dysponować co najmniej dwoma pomieszczeniami, z czego jedno ma być przystosowane do odpoczynku dla dzieci.


Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze

wszystkie komentarze »


IBN poprawiony
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


azet | 30.05.2011Wywiady

Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Zimowisko w Szklarskiej Porębie

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: