suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
„Koncert w Suwałkach” bez Fryderyka
„Koncert w Suwałkach” bez FryderykaProjekt muzyczny Sławka Wierzcholskiego, Jana Błędowskiego i Nocnej Zmiany Bluesa „Koncert w Suwałkach” miał szansę otrzymać prestiżową Nagrodę Akademii Fonograficznej - Fryderyka. Płyta miała świetne recenzje. Wyróżnienie w kategorii Album Roku Blues otrzymał jednak w tym roku Ireneusz Dudek. zobacz zdjęcia z koncertu »

„Koncert w Suwałkach” został zarejestrowany 15 stycznia 2010 r. w Restauracji „Na Starówce”. Wydano go potem na płycie dzięki środkom pochodzącym z Urzędu Miejskiego w Suwałkach, Regionalnego Ośrodka Kultury i Sztuki w Suwałkach oraz spółce Malow.

Na płycie zarejestrowano cały koncert, 19 utworów. Słychać żywiołowe reakcje publiczności, muzyka zachęca do przytupywania i kołysania. Już po kilku minutach można poczuć się tak, jakbyśmy byli na koncercie. Muzycy Nocnej Zmiany Bluesa, Jan Błędowski oraz Sławek Wierzcholski razem tworzą wyjątkową formację bluesową. Dają słuchaczom dużą dawkę partii skrzypiec, harmonijki i gitar. Płyta CD znakomicie oddaje klimat koncertów Nocnej Zmiany Bluesa.

Wspólny projekt muzyków otrzymał entuzjastyczne recenzje. Płytę uznano za jedną z najlepszych, jakie ukazały się w Polsce w ostatnich latach. Szczególnie, że gościem zespołu był legendarny skrzypek, Jan Błędowski, mieszkający na stałe w Niemczech. Sławek Wierzcholski określony został jako najlepszy w Polsce wirtuoz harmonijki ustnej i świetny wokalista. - Kiedy na scenie spotyka się dwóch wybitnych muzyków, temperatura rośnie z minuty na minutę. A w "Szósta zero dwie" i "Przegranych nikt nie lubi" dochodzi do wrzenia – pisze krytyk muzyczny.

Laureatów Fryderyków 2011 poznaliśmy wczoraj. Cztery statuetki otrzymał zespół Acid Drinkers, trzy – Monika Brodka. Fryderyka w kategorii Album Roku Blues zdobył Irek Dudek za płytę „Dudek Bluesy”.

Zdjęcia z koncertu autorstwa Wojtka Otłowskiego. Część zdjęć znalazło się na rozkładówce obwoluty płyty.Dodaj komentarz »

Dowiedz się więcej
Nagroda Fryderyka 2011 dla "Koncertu w Suwałkach"? (2011-02-28)

Ostatnio dodane komentarze

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


azet | 10.05.2011Wywiady

UNIWERSUS
KURS SPAWACZA MAG 135

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: