suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Doceń bibliotekarza i uwolnij książkę
Doceń bibliotekarza i uwolnij książkęJutro rozpoczyna się cyklicznie organizowana ogólnopolska akcja - Tydzień Bibliotek. W tym roku obchody odbywają się pod hasłem „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę”. W Suwałkach włączyła się w nie m.in. Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej.

Począwszy od 8 maja, który jest obchodzony jako Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, w całym kraju odbywają się imprezy mające na celu promowanie bibliotek i czytelnictwa. Akcja ma ponadto za zadanie integrację środowiska bibliotekarskiego oraz walkę ze stereotypowym postrzeganiem bibliotekarza i kreowanie pozytywnego wizerunku zawodu.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzony jest już po raz szósty. W naszym mieście z tej okazji Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej organizuje akcję „Odjazdowy Bibliotekarz”. W ostatnim dniu obchodów (15 maja) odbędzie się rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich miłośników książek, bibliotek i rowerów.

„Odjazdowy Bibliotekarz” to zorganizowany przejazd kolumny rowerów. Zazwyczaj biegnie szlakiem bibliotecznym - po drodze mijane są biblioteki, antykwariaty, księgarnie i różne inne instytucje oraz miejsca związane ze słowem pisanym. U nas trasa powiedzie ulicami Suwałk nad Zalew Arkadia. Wyjazd o godz. 11.00 – zbiórka uczestników przed budynkiem Biblioteki przy ul. E. Plater 33A.

W czasie rajdu przewidziano też dodatkowe atrakcje, m.in. sportowe zmagania czytelnicy kontra bibliotekarze, skoki na skakance, piłkę siatkową i oczywiście czytanie książek. W ramach obchodów zaplanowano też bookcrossing, czyli uwalnianie książek. Biblioteka zachęca czytelników do przyniesienia przeczytanych już książek i wymianę ich na inne.

Patronem medialnym akcji odbywającej się Suwałkach jest Suwalski Serwis Informacyjny www.suwalki.infoDodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


azet | 07.05.2011
Zakład Szklarski "Kamena"
Terraria

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: