suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wiadomości
Europejska Agora szansą na wyjątkową promocję
Europejska Agora szansą na wyjątkową promocjęZarząd Województwa Podlaskiego postanowił przeznaczyć 400 tys. zł na realizację międzynarodowego projektu „Europejska Agora - wizje rodzinnej Europy”. Przedsięwzięcie odbywa się w ramach wydarzeń związanych z polską prezydencją. Stanowi też wyjątkową promocję naszego regionu.

1 lipca Polska obejmuje Przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. Prezydencja, oprócz wymiaru ściśle politycznego, jest także okazją do budowania wizerunku państwa, które ją sprawuje. W działania promujące nasz kraj w UE zostały zaangażowane także instytucje kultury, m.in. Ośrodek Pogranicze z Sejn, organizator projektu „Europejska Agora”.

Wydarzenie będzie inaugurowało cykl imprez kulturalnych towarzyszących polskiej prezydencji. Rozpocznie się 30 czerwca w Krasnogrudzie, w setną rocznicę urodzin Czesława Miłosza. Uczestniczyć w nim będzie wielu znamienitych gości z kraju i z zagranicy. Oprócz polityków z kilku państw przyjadą przedstawiciele świata kultury, zwłaszcza pisarze, publicyści, dziennikarze, m.in. z Litwy, USA czy Francji.

W katedrze sejneńskiej wykonane zostanie po raz pierwszy oratorium do wiersza „Powrót” Czesława Miłosza, skomponowane specjalnie na tę okazję przez Vlada Marhuletza. W Krasnogrudzie, w której poeta bywał chętnie u swoich krewnych w okresie międzywojennym, otwarte zostanie Międzynarodowe Centrum Dialogu.

Spotkanie „Europejska Agora - wizje rodzinnej Europy” potrwa trzy dni. W Krasnogrudzie i w Sejnach będzie można obejrzeć wystawy, prezentacje filmowe, wysłuchać koncertów, a także wziąć udział w spotkaniach autorskich oraz debatach poetów, filozofów, artystów i polityków. Przedstawiciele ośrodka Pogranicze spodziewają się przyjazdu ok. 2 tys. gości.

Dodaj komentarz »

Ostatnio dodane komentarze

wszystkie komentarze »


ibn news1
dodaj komentarz:
podaj: imię
e-mail
temat
treść
Wpisz kod z obrazka:
 


azet | 06.05.2011Wywiady

Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa
Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inneOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: