reklama w suwalki.info
dodaj do ulubionych ustaw jako stronę startową
suwalki.info imprezy
więcej imprez w regionie | drukuj imprezę
Na Walentynki – muzyka filmowa
17 lutego 2019 (Niedziela)
Suwałki - Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jan Pawła II 5, godz. 19:00
Warto odwiedzić Filharmonię Suwałk podczas Koncertu Walentynkowego. Program przypadnie do gustu nie tylko zakochanym, ale również fanom muzyki filmowej. Znakomity pianista Maksym Rzemiński z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą K.J. Kozakiewicza zagra utwory ze znanych filmów, m.in.: Incepcji, Twin Peaks, Zmierzchu, czy Dziecka Rosemary.
Znakomity pianista Maksym Rzemiński zagra w Suwałkach utwory ze swoich płyt solowych „Inception’ i „Maximus”, a towarzyszyć mu będą muzycy Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza. Zabrzmią utwory z takich filmów jak „Incepcja”, „Twin Peaks”, „1900: Człowiek legenda”, „Teoria wszystkiego”, „Dziecko Rosemary”, „Zmierzch”, „Lista Shindlera”, „Dom” czy „Rodzina Połanieckich”, autorstwa sław światowej muzyki filmowej: Hansa Zimmera, Johna Williamsa, Ennio Morricone, Yirumy, Wojciecha Kilara, Krzysztofa Komedy, Maxa Richtera, czy Angelo Badalementiego.

Maksym Rzemiński jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, zdobywcą wielu prestiżowych nagród w kraju i za granicą. Jego solowe płyty „Inception” i „Maximus” z popularną muzyką filmową spotkały się z ciepłym przyjęciem słuchaczy i pochwałami krytyków. Krytycy piszą o nim „wirtuoz obdarzony niebywałą osobowością interpretacyjną, bezpośrednio nawiązujący do chopinowskiej wrażliwości”. Jego grę cechuje głębokie zaangażowanie i niezwykła swoboda wykonawcza, co słychać na przykład w, uważanej za jedną z najlepszych, interpretacji „Kołysanki Rosemary”. Sam pianista tak mówi o tym, dlaczego muzyka filmowa tak go fascynuje:

Muzyka filmowa, nierozerwalnie związana z obrazem, pisana na życzenie reżysera, staje się czasem osobną sferą sztuki. Piękno linii melodycznych, wysnutych z marzeń i tęsknot, przeplatanych ze sobą i nakładających się jedna na drugą, głębia struktur harmonicznych, wprowadzają niekiedy słuchacza w świat nierealny, irracjonalny, świat złudzeń, marzeń… Nie mogłem im się oprzeć…
Podczas koncertu usłyszymy:

Reincarnated Mozart | Ennio Morricone
Dom | Waldemar Kazanecki
Inception | Hans Zimmer
River Flows in You | Yiruma
Love Affair | Ennio Morricone
Shine | David Hirschfelder
The Theory of Everything | Johann Johannson
Bella’s Lullaby | Carter Burwell
Twin Peaks | Angelo Badalamenti
Smuga cienia | Wojciech Kilar
Bilans Kwartalny | Wojciech Kilar
Rodzina Połanieckich | Wojciech Kilar
Chi Mai | Ennio Morricone
Kiss the Rain | Yiruma
Lista Schindlera | John Williams
Arrival | Max Richter
Rosemary’s Baby | Krzysztof Komeda
Czas koncertu: około 60 minut


Maksym Rzemiński ukończył szkołę muzyczną I i II stopnia w Kielcach w klasie fortepianu prof. Janiny Woźniak. Edukację kontynuował w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Marka Koziaka oraz podczas kursu mistrzowskiego na Litwie pod kierunkiem prof. Barbary Hesse-Bukowskiej. Był wielokrotnym stypendystą programów dla wybitnie uzdolnionych. Już jako dziesięciolatek wystąpił z orkiestrą symfoniczną, wykonując koncert fortepianowy Wolfganga Amadeusza Mozarta. Laureat I nagrody konkursu ogólnopolskiego w Koninie, II miejsca na ogólnopolskim konkursie pianistycznym w Olsztynie, II miejsca na ogólnopolskim konkursie pianistycznym w Skarżysku-Kamiennej oraz III miejsca w międzynarodowym konkursie chopinowskim w Niemczech. Jego pierwsza solowa płyta „Inception”, wydana pod patronatem RMF Classic przez firmę fonograficzną DUX, miała premierę w 2015 roku. Jest to album zawierający autorskie aranżacje z repertuaru muzyki filmowej. W ramach promocji płytowej koncertował jako solista z towarzyszeniem Radomskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Macieja Żółtowskiego, Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Tadeusza Wicherka oraz z Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza. W kwietniu 2015 roku wystąpił w Filharmonii Berlińskiej. W grudniu 2017 r. został wyróżniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W 2018 r. powstał nowy album z muzyką filmową „Maximus”. Tym razem pianista zaprosił do współpracy Radomską Orkiestrę Kameralną. Całość poprowadził maestro Dawid Runtz. Albumy „Inception”i „Maximus” otrzymały patronat RMF Classic.


KOMENTARZE
Tytuł komentarza:
Treść:
Autor:
Wpisz kod z obrazka:


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaCopyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected]
projekt i wykonanie: