reklama w suwalki.info
dodaj do ulubionych ustaw jako stronę startową
Login:
Hasło:
Zaloguj
suwalki.info imprezy
wi�cej imprez w regionie | drukuj imprez�
Energiczny Earl Thomas w projekcie gospel
21 listopada 2018 (Środa)
Suwałki - Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Jana Pawła II 5, godz. 19:00
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Earla Thomasa. Sporą dawką żywiołowych brzmień i pięknych melodii podzieli się z suwalczanami amerykański wokalista, bluesman. Tym razem w odsłonie gospel a capella.
Earl Thomas pochodzi z amerykańskiego stanu Tennessee. Z muzyką był związany od dziecka. Jego mama śpiewała gospel, a tata grał bluesa. Stąd muzyczne inklinacje Earla. Obdarzony mocnym głosem z charakterystyczną chrypką, niesamowitą sceniczną charyzmą i energią jest jak Rod Stewart, Tina Turner i Seal w jednym!

Tym razem zaprezentuje się w programie gospel. Usłyszymy utwory z albumu „Plantation Gospel” oraz stare Negro Spirituals z południowo-wschodniej części stanu Tennessee. Tradycyjnych pieśni przekazywanych z pokolenia na pokolenie nauczyły Earla jego matka i
babka. Słuchał ich też wielokrotnie w kościele w rodzinnej miejscowości Pikeville. Jak mówi, pieśni te towarzyszą mu przez całe życie. Powstały z przykrych i smutnych doświadczeń ery niewolnictwa, opisują trudną walkę o prawa obywatelskie, opowiadają o pracy na polach bawełny, o nierównościach społecznych, słowem o wszystkim, co ważne dla Afro-Amerykanów.

Earl wystąpi z towarzyszeniem wokalnego tria a capella w składzie: Gerad Mcarthur, Paul Connor Mcarthur i Greig Taylor. Będzie to występ utrzymany w stylu „barbershop quartet”, odnoszącego się do wieloletniej amerykańskiej tradycji męskich kwartetów wokalnych a capella.

Koncert jest organizowany w ramach współpracy z Agencją Delta i kwartalnikiem „Twój Blues”.

Bilety: 30 zł w kasie SOK


KOMENTARZE
Tytuł komentarza:
Treść:
Autor:
Wpisz kod z obrazka:Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected]
projekt i wykonanie: