reklama w suwalki.info
dodaj do ulubionych ustaw jako stronę startową
Login:
Hasło:
Zaloguj
suwalki.info imprezy
wi�cej imprez w regionie | drukuj imprez�
Za Kurtynką: baśniowy świat Andersena
29 września 2018 (Sobota)
Suwałki - Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Jana Pawła II 5, godz. 10:00
„Baśnie Andersena” to spektakl, w którym widzowie zobaczą aż cztery baśnie w różnych technikach lalkowych. W programie jedne z najpiękniejszych opowieści mistrza Andersena: „Brzydkie kaczątko”, „Dzielny ołowiany żołnierz”, „Księżniczka na ziarnku grochu” i „Świniopas”.
Spektakl „Baśnie Andersena” złożony jest z czterech baśni H. Ch. Andersena. Wszystkie opowiadają o miłości lub jej braku, a także o kłopotach jakie powoduje brak zwykłej, a tak potrzebnej wrażliwości. Każda baśń grana jest w innej technice lalkowej: Dzielny ołowiany żołnierz (marionetki), Księżniczka na ziarnku grochu (jawajki), Dziewczynka z zapałkami (pacynki) i Świniopas (lalki planszowe).

Przedstawienie jest bardzo plastyczne i przystępne w odbiorze – baśnie pojawiają się we śnie dziecka (lalka Bunraku), a we śnie nie rozmawiamy tylko śnimy piękne obrazy – w sam raz dla młodego widza. Obrazom towarzyszy piękna muzyka Agnieszki Glińskiej.

Po spektaklu zapraszamy publiczność na spotkanie warsztatowe Różne techniki lalkowe. Zapraszamy też do zaprezentowania się na Scenie dla Ciebie – zgłoszenia do 25.09.2018 na adres: [email protected]

Bilety: 10 zł w kasie SOK Zniżki dla beneficjentów programów „Suwalska Rodzina Plus” (do 31.08.2018) i „Suwalska Karta Mieszkańca” (od 1.09.2018).
KOMENTARZE
Tytuł komentarza:
Treść:
Autor:
Wpisz kod z obrazka:Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected]
projekt i wykonanie: