reklama w suwalki.info
dodaj do ulubionych ustaw jako stronę startową
suwalki.info imprezy
więcej imprez w regionie | drukuj imprezę
XV Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki
17 maja 2017 (Środa) - 26 maja 2017 (Piątek)
Białystok - Centrum Dydaktyczno-Naukowe Wydz. Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego
Wykłady, warsztaty, pokazy, a także laboratoria badawcze czy spektakle teatralne - już od 17 maja na wszystkich entuzjastów nauki, kultury i sztuki, czeka nie lada gratka - XV Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. Przedsięwzięcie to także promocja regionalnych inicjatyw edukacyjnych, uzdolnionej młodzieży oraz pomoc w wyborze kierunku studiów wyższych.
W maju 2017 roku zapraszamy wszystkich entuzjastów nauki, kultury i sztuki na 15. edycję Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Atrakcje naukowe w tym roku zaprezentuje 12 uczelni wyższych oraz Białostocki Park Naukowo–Technologiczny. Głównym koordynatorem Festiwalu jest Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

W programie przewidzianych jest ponad 400 imprez tematycznych: warsztatów, wykładów, pokazów, wystaw, koncertów i różnego rodzaju spotkań. Uroczysta Inauguracja Festiwalu odbędzie się 17 maja 2017r. o godz. 10.00 w Auli Centrum Dydaktyczno-Naukowego Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Na 21 maja 2017 zaplanowany został Dzień Akademicki, czyli piknik naukowo-edukacyjny w centrum Białegostoku z szeregiem atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych.

Maria Skłodowska – Curie powiedziała: „Jestem z tych, którzy wierzą, że Nauka jest czymś bardzo pięknym.” Zgodnie ze słowami tej niezwykłej uczonej, laureatki dwukrotnej Nagrody Nobla, w 150 rocznicę jej urodzin pragniemy uczcić wybitne osiągnięcia, dedykując jej tegoroczną edycję Festiwalu.  Hasło XV Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki  brzmi: „Raduj się nauką!” i tej radości życzymy Państwu i sobie.
 
Głównym celem organizowanego od piętnastu lat Festiwalu jest szeroko pojęta popularyzacja wybranych, najciekawszych dokonań podlaskich Uczelni. Festiwal jest okazją do spojrzenia na środowisko akademickie w innym aspekcie - tak aby nauka postrzegana była jako dostępna i zrozumiała, zaś sztuka jako dziedzina przeznaczona nie tylko dla koneserów.

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki stwarza możliwości poznania badań naukowych z najróżniejszych dziedzin: nauk społecznych, humanistycznych, technicznych, medycznych a także do udziału w koncertach i spektaklach teatralnych. Można też będzie zwiedzić niedostępne na co dzień laboratoria badawcze i warsztaty przyrodników, lekarzy, inżynierów, humanistów i artystów.

Festiwal to także promocja regionalnych inicjatyw edukacyjnych, uzdolnionej młodzieży oraz pomoc w wyborze kierunku studiów wyższych. To też sposób na zainteresowanie przemysłu i firm potencjalnymi możliwościami zastosowań badań i odkryć naukowych.KOMENTARZE
Tytuł komentarza:
Treść:
Autor:
Wpisz kod z obrazka:


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaCopyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected]
projekt i wykonanie: