reklama w suwalki.info
dodaj do ulubionych ustaw jako stronę startową
Login:
Hasło:
Zaloguj
suwalki.info imprezy
więcej imprez w regionie | drukuj imprezę
Fotografie z Łomży
20 stycznia 2017 (Piątek) - 10 marca 2017 (Piątek)
Suwałki - Galeria PAcamera, ul. Noniewicza 71, godz. 17.00
W PAcamerze fotografie czternastu indywidualności fotograficznych z Łomży. Zobaczymy prace autorów zróżnicowanych pokoleniowo i programowo. Wystawa ma charakter wymiany kulturalnej między Suwałkami i Łomżą i jest okazją do spotkania środowisk fotograficznych obu miast.
wstęp wolny

Środowisko fotograficzne Łomży jest przede wszystkim skupiskiem wielu indywidualności. Jednak w swojej długoletniej historii, wielokrotnie grupowało się w kluby i grupy twórcze. Pierwszą tego typu inicjatywą było powołanie w 1973 roku Łomżyńskiego Towarzystwa Fotograficznego, które stało się pierwszym w mieście forum dyskusji, pokazów zdjęć i wystaw fotograficznych. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych swoją aktywnością mocno zaznaczyła się grupa twórcza DEGENERAT III skupiająca młodsze pokolenie fotografików. Od 1999 roku przez kilka lat rolę ośrodka wymiany doświadczeń, a przede wszystkim odkrywania młodych talentów, przyjął Klub Fotografików Łomżyńskich działający przy Galerii Pod Arkadami, ukierunkowanej w swojej działalności wystawienniczej przede wszystkim na prezentowanie fotografii. Obecnie podobną rolę pełni Klub Fotografii NURT. Działalność obu klubów zaowocowała wieloma plenerami czy wystawami tematycznymi.
Obecna wystawa skupia prace czternastu zróżnicowanych pokoleniowo i programowo autorów: Roberta Bałdygi, Lecha Buczyńskiego, Zbigniewa Ciborowskiego, Sławomira Gradowskiego, Joanny Klamy, Marcina Kossakowskiego, Gabora Lorinczego, Marka Maliszewskiego, Wojtka Surawskiego, Izabeli Szypulskiej, Zbigniewa Walczuka, Przemysława Wojewody, Grzegorza Zabielskiego i Stanisława Zeszuta.
Tym razem „Prezentacja Łomżyńskiego Środowiska Fotograficznego” odbywa się w sąsiednim mieście – Suwałkach, w Suwalskim Ośrodku Kultury. Pół roku temu w Galerii Pod Arkadami w Łomży eksponowana była wystawa suwalskiego środowiska fotograficznego – „Pacamera Club 30 lat”. Przedsięwzięcie to ma więc charakter wymiany kulturalnej między miastami i jest okazją do spotkania środowisk fotograficznych obu miast. Podobne wymiany wystaw odbyły się między środowiskami Łomży i Ostrołęki w 2015 roku oraz Łomży i Białegostoku w 2016 r.


KOMENTARZE
Tytuł komentarza:
Treść:
Autor:
Wpisz kod z obrazka:Copyright © 2004. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected]
projekt i wykonanie: