reklama w suwalki.info
dodaj do ulubionych ustaw jako stronę startową
suwalki.info imprezy
więcej imprez w regionie | drukuj imprezę
Wernisaż wystawy fotografii - Naturalnie i subtelnie - Cisza
01 lipca 2011 (Piątek)
Suwałki - Galera PAcamera, ul. Noniewicza 71, godz. 17:00
Wystawa Naturalnie i subtelnie – Cisza jest próbą pokazania ciszy jako
zjawiska zupełnie naturalnego i subtelnego. To, za czym tęsknimy, naturalnie
pragniemy, gdy czujemy się zmęczeni i wyczerpani hałaśliwym trybem życia.
Cisza jest wszędzie tam, gdzie zgiełk nie dociera lub przynajmniej nie dominuje; kojarzy się ze spokojem i harmonią, odprężeniem i wytchnieniem, z brakiem pośpiechu i bezruchem. Artyści SGT naturalnie względem swoich dotychczasowych zainteresowań twórczych podjęli temat ciszy, fotografując ją w ciszy i skupieniu.
Autorzy zdjęć: Jolanta Grabowska, Szymon Jasionowski, Maria Karna, Beata Karwel, Krzysztof Mierzejewski, Henryk Milewski, Paweł Pojawa, Amelia Sikorska, Bogusław Wasilewski, Marek Wasilewski i Andrzej Zujewicz.

Jako motto wystawy niech posłuży cytat jednego z haiku, japońskiego poety Matsuo Bashō:

Jaka cisza –
Terkotanie konika polnego
Świdruje skałę


Suwalska Grupa Twórcza SGT działa od 2006 roku przy galerii fotografii PAcamera. Skupia ludzi pasjonujących się fotografią, dla których ważny jest rozwój artystyczny.
Ważniejsze realizacje Grupy:

2006 – dokumentacja wigierskiego krzyża w Zatoce Krzyżańskiej – instalacji Gustawa Zemły i Zdzisława Jaroszka (Chłodna 20 ROKiS Suwałki), I wystawa SGT (Na marmurach ROKiS Suwałki), udział w festiwalu Why not?! w Mariampolu na Litwie.

2007 – Przystanek Wiżajny (Na marmurach ROKiS Suwałki), udział w wystawie Egzystencja Pobrzeżna w Olicie na Litwie i Suwałkach.

2008 - Rozdroża (PAcamera ROKiS Suwałki), ekspozycja Rozdroży w Waren Mueritz w Niemczech.

2009 - Salon Niebieski SGT (PAcamera ROKiS Suwałki), udział w Rybnickim Festiwalu Fotografii.

2009 / 2010 / 2011 – Meandry Krutyni i Czarnej Hańczy (ekspozycje: Na marmurach ROKiS Suwałki, Rybnik, Bytom, Piekary Śląskie).

2010 – udział w wystawach: Suwałki Blues Festival w obiektywie (PAcamera ROKiS Suwałki), Kochajmy się (Na marmurach ROKiS Suwałki), Biurowiec Sztuki 2010 (Suwałki Plaza)
2010 / 2011 – Mistyka bunkrów ( ekspozycje: PAcamera ROKiS Suwałki, galeria Pod lipą GOK Wilkasy).

Grupa realizuje ponadto pokazy multimedialne oraz wyjazdy plenerowe. Więcej informacji na stronie: www.sgt.suwalki.pl


GALERIA
KOMENTARZE
Ciekawa tematyka
Warto zobaczyć jak SGTowcy pokażą ciszę.
2011-06-28 | autor: Pstrykacz
SZKODA CZASU!
... na oglądanie tych zdjęć. Jakimi kryteriami kierowała się przy wyborze większość autorów zdjęć, to tylko Bóg raczy wiedzieć. Totalne nieporozumienie. Zdjęcia bez ładu i składu. Poza dwoma, może trzema zdjęciami ja nie dostrzegłam tam żadnej ciszy. Kto wymyślił ten tytuł?! Spodziewałam czegoś naprawdę ciekawego bo już sam temat jest niezwykle ciekawy i inspirujący. A tam... kwiatuszki, motylki, bąbelki, kropelki, wschody i zachody, i co tam kto miał to wystawił. Wystawa to niewypał.
2011-07-01 | autor: Migawa
cisza
Cisza jest na wszystkich zdjęciach z wystawy a najbardziej może na tych, które są powyżej przedstawione. To fakt, że większość grupy podeszło zbyt banalnie do tematu i zbyt dosłownie-kwiatki w lesie (2 zdjęcia), spokojne jezioro(wiele zdjęć)...mieli prawo, choć to są totalne nudy (jak zdjęcia z zajęć w domu spokojnej starości), ale wśród tych zdjęć znalazłoby się parę perełek- i kto się lepiej troszkę orientuje i ma większą wrażliwość, to odnajdzie analogie do Georga Tice'a a czy (w jednym przypadku) - do Hartwiga...było też spojrzenie w postaci dokumentu subiektywnego- jedno z nich na pierwszym planie przedstawiało plecy mężczyzny w drużynowej koszulce z numerem 10 i napisem "tata Hani" a na drugim planie śpiącą dziewczynką...na innym zdjęciu ciekawe ostre światło w rąbie okna z powiewającą firanką tworzy z daleka geometryczne podziały...dlatego nie zgodzę się, że to totalny niewypał, choć przyznam, że do najlepszych tej grupy na pewno nie należy.
2011-07-02 | autor: Serek z Piątnicy
CISZA W TEMACIE...
Wystawa mogłaby by mieć każdy inny tytuł. Taka mnogość prac nie na temat sprawia, że można tam wpisać każdą ideologię i dowolny tytuł. Te same zdjęcia mogą zawisnąć na innych wystawach, są bardzo uniwersalne. Zdjęcia powinny przemawiać i nie wymagać zawiłych wyjaśnień "co autor miał na myśli" W swojej opinii nie jestem odosobniona. Jedyną ciszą którą tam zobaczyłam, to cisza w temacie.
2011-07-03 | autor: Migawa
Burza po ciszy:)
Każde zdjęcie lub obraz wieloznacznie zinterpretować- dlatego umieszcza się podpisy, żeby naprowadzić oglądającego na intencję autora. Jak przedstawię pustą kartę papieru to mogę ją podpisać przykładowo: "tabula rasa", "biel", "nicość", "cisza", "biały prostokąt" itd, itp....wygląda na to, że którzy przyszli oglądać wystawę są nauczycielami, którzy przyszli głównie po to, żeby sprawdzić czy grupa dobrze odrobiła pracę domową, a nie po to, żeby zobaczyć zdjęcia. To, że ktoś nie widzi ciszy w tych fotografiach, to już jest jego problem, a nie autora. A jeśli autor nie chce zbyt sztywno trzymać się narzuconego tematu, to też ma takie prawo-tym bardziej, że nie jest to żaden konkurs. Oglądający może powiedzieć, że mu się zdjęcia nie podobają lub że są nudne, ale tekst w rodzaju "praca nie na temat" to można swoich dzieciom w szkole wrzucić a nie dorosłym ludziom, którzy wiedzą co robią.
2011-07-03 | autor: Serek z Piątnicy
Tytuł komentarza:
Treść:
Autor:
Wpisz kod z obrazka:


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaCopyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: redakcja@suwalki.info
projekt i wykonanie: