reklama w suwalki.info
dodaj do ulubionych ustaw jako stronę startową
Login:
Hasło:
Zaloguj
suwalki.info imprezy
więcej imprez w regionie | drukuj listę imprez
Heavy metalowy koniec września w suwalskiej Warce
30 września 2016 (Piątek)
Suwałki - Piwiarnia Warki, ul. Chłodna 2, godz. 19.00
Zaplanowany w suwalskiej Warce koncert jest częścią trasy koncertowej "Tour of the Ages 2016" białostockiego zespołu Divine Weep, który promuje album "Tears of the Ages" wydany na początku roku przez amerykańską wytwórnię Stormspell Records, a następnie przez ukraińskie Metal Scrap Rec./Total Metal Rec.


"Mała Czarna Rybka"- Teatr Ka z Warszawy
30 września 2016 (Piątek)
Suwałki - Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5
Mała Czarna Rybka porzuca dom i rusza szukać końca strumyka. Spotyka różne zwierzęta, niektóre życzliwe, inne groźne. Za każdym zakrętem widzi coś nowego i czegoś się uczy. Świat okazuje się dużo większy i ciekawszy niż dom, ale nie taki bezpieczny.WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie. Suwałki 2016
30 września 2016 (Piątek)
Suwałki - Sala Kameralna w Suwalskim Ośrodku Kultury, ul. Jana Pawła II 5
WATCH DOCS to jedna z największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka. Prezentowane są tu filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową.


„Peru i Boliwia” – pokaz slajdów Roberta Dembińskiego
30 września 2016 (Piątek)
Suwałki - Sala granatowa SOK, ul. Noniewicza 71, godz. 17.00
Suwalska Grupa Twórcza i autor Robert Dembiński zapraszają na pokaz slajdów z odległych zakątków świata. Zobaczcie dwa magiczne kraje Ameryki Południowej – Peru i Boliwię – z trochę innej perspektywy niż widać je w przewodnikach lub na pocztówkach.


Spotkania Teatralne „Za kurtynką” - „Mała czarna rybka”
01 października 2016 (Sobota)
Suwałki - Sala im. Andrzeja Wajdy, ul. Jana Pawła II 5, godz. 10.00
Pewnego dnia Mała Czarna Rybka postanawia porzucić bezpieczny dom i rutynę codzienności. Wyrusza szukać końca strumyka. Spotyka różne zwierzęta, niektóre życzliwe, inne groźne. Z każdym zakrętem widzi coś nowego i czegoś nowego się uczy. Świat okazuje się dużo większy i ciekawszy niż dom, ale też nie taki bezpieczny.


„Kiedy kota nie ma…” - spektakl
02 października 2016 (Niedziela)
Suwałki - Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jan Pawła II 5, godz. 17:00
Błyskotliwy humor, wartka akcja i doborowa obsada - tak w największym skrócie można opisać spektakl „Kiedy kota nie ma…”. Już na początku października na deskach SOKu zaprezentują się tacy aktorzy jak: Viola Arlak, Jacek Lenartowicz, Wojciech Wysocki, Anna Gornostaj, Marta Wierzbicka i Aleksandra Grzelak.


KineDok - „Na zakręcie”
05 października 2016 (Środa)
Suwałki - Sala Kameralna w Suwalskim Ośrodku Kultury, ul. Jana Pawła II 5, godz. 18:00
Film, powstały na przestrzeni pięciu lat, jest portretem młodego mężczyzny, który żyje według własnych zasad. Ricsi to młody buntownik żyjący na krawędzi. Wciąż wpada w tarapaty: prowadząc samochód bez prawa jazdy, kradnąc, czy też uciekając przed policją. Jego rodzice są sfrustrowani jego zachowaniem, a sam chłopak nigdy nie jest w stanie spełnić oczekiwań swojego dalekiego od ideału ojca.


Wystawa grafik „Wybrukowane”
06 października 2016 (Czwartek)
Suwałki - Biblioteka Publiczna im. M. Konopnickiej, ul. E. Plater 33A, godz. 17.00
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza na wystawę grafik „Wybrukowane” Joli Grabowskiej i spotkanie z artystką. Prezentowana wystawa jest zapisem wrażeń, codziennych okruchów rzeczywistości przetworzonych i utrwalonych na kliszy graficznej.


„Alfabet Wyobraźni”: Skryją się za maskami
07 października 2016 (Piątek)
Suwałki - Patio SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5, godz. 16.00
W „Alfabecie Wyobraźni” wszystko jest możliwe. Nawet zniknięcie za własnoręcznie ozdobioną maską! Podczas najbliższego spotkania to od dzieci będzie zależało, jak będą wyglądały, wychodząc z patio SOK. Podczas październikowego spotkania z cyklu „Alfabet wyobraźni” dzieci samodzielnie lub z rodzicem będą mogły ozdobić – malując i wykorzystując inne materiały plastyczne – maski artystyczne przygotowane wcześniej przez Pana Mietka.
Jakie maski powstaną? Straszne, śmieszne, smutne czy groźne? Wszystko zależy od wyobraźni i nastroju, ale przecież „Alfabet Wyobraźni” powoduje, że nawet najgorszy humor zmienia się na bardzo dobry! Oczywiście maski zabieramy do domu.


ART-PLAST – Wyspa Skarbów
08 października 2016 (Sobota)
Suwałki - Pracownia Plastyczna CENTRUM, ul. Noniewicza 71, godz. 11.00-13.00
Pierwsze po wakacjach plenerowe spotkanie ze sztuką odbędzie się wcale nie na placu, jak ktoś mógł sobie pomyśleć, ale na… wyspie skarbów. Tajemnicze miejsce z nieodkrytymi skarbami, do którego nie wszyscy znają drogę. Naszym zadaniem będzie namalowanie lub stworzenie przestrzennego modelu takiej wyspy – w pracach wykorzystamy elementy surowców wtórnych.


Wielka Wojna Suwalszczyzna Jesień 1914
08 października 2016 (Sobota)
Bakałarzewo, Dowspuda - Bakałarzewo - rynek, Dowspuda - plac pałacowy, godz. 14.00
W trakcie widowiska zostaną przedstawione epizody związane z niezwykle ciężkimi i krwawymi, walkami oddziałów armii rosyjskiej i niemieckiej, które miały miejsce w końcu września, październiku i początku listopada na Suwalszczyźnie i przeszły do historii pod mianem „Walk w augustowskich lasach” albo „Operacji augustowskiej 1914 roku”. Wydarzenia te są stosunkowo mało znane i pomijane w większości publikacji poświęconych Wielkiej Wojnie.


Filip Springer – spotkanie autorskie
10 października 2016 (Poniedziałek)
Suwałki - Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5, godz. 18.00
„Miasto Archipelag” to reporterska opowieść o podróży po Polsce mniejszych miast, czyli po stolicach województw, które istniały w latach 1975-1998. Porozmawiamy o tym, kogo i co reporter zobaczył, co go zaskoczyło, kim są bohaterowie jego tekstów oraz jak walczyć ze stereotypami na temat Polski B i C. Powstawanie książki mogliśmy śledzić na bieżąco na blogu autora.


Perły Polskiego Kabaretu - spektakl kabaretowy
16 października 2016 (Niedziela)
Suwałki - Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5, godz. 15.00
Śmiech jest dobry na wszystko, czyli spektakl kabaretowy w reżyserii Piotra Szekowskiego, aktora Teatru Dramatycznego w Białymstoku, ze skeczami i piosenkami do słów Juliana Tuwima i Mariana Hemara oraz znanymi z Kabaretu Dudek. Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski.


Lider zespołu Klezmafour - Rafał Grząka
21 października 2016 (Piątek)
Suwałki - Sala im. Andrzeja Wajdy, ul. Jana Pawła II 5, godz. 19.00
Rafał Grząka to wirtuoz, kompozytor, akordeonista i bandoneonista pochodzący z Suwałk. Wybitny absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Laureat ponad 35 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Kompozytor muzyki do filmu pt. „Miłość w przejściu podziemnym” z cyklu „Święta polskie” (w reż. Janusza Majewskiego, z Wojciechem Malajkatem).


„Za Kurtynką”: Psotna Anka Jagodzianka
21 października 2016 (Piątek)
Suwałki - Sala Granatowa, ul. T. Noniewicza 71
Od wieków w królestwie Bajadery, smok Zakalec co roku porywa jedną damę, zmuszając ją do gotowania posiłków i śpiewania kołysanek. Ten zwyczaj nie podoba się księżniczce Ance Jagodziance, która na ochotnika zgłasza się do smoka na służbę. Czy jej spryt i odwaga rozwiążą problemy króla Mazurka?Sobota Teatralna: wieczór premier
22 października 2016 (Sobota)
Suwałki - Sala im. A. Wajdy i Kameralna, ul. Jana Pawła II 5, godz. 17.00
Spotkanie z Beckettem, niedoścignionym dekonstruktorem filarów naszej egzystencji – miłości i wiary, który jak nikt potrafił ukazać wątłość człowieka wobec świata, oraz wyprawa bydlęcym wagonem w szare śniegi Syberii – razem z nastoletnią Liną, jej małym bratem i matką.


Środy Seniora: ZGRYZ i ANCYJAS na weselu - spektakl teatralny
26 października 2016 (Środa)
Suwałki - Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5, godz. 17.00
Biała sukienka, złoty pas, czyli o tym, jak to kiedyś na weselach bywało i co się jeszcze ostało. Na scenie aktorzy Teatru Seniora ZGRYZ, którzy zaznajomią nas z tajnikami tradycyjnego, suwalskiego obrzędu weselnego. W spektaklu występuje również Zespół Śpiewu Tradycyjnego Ancyjas prowadzony przez Annę Szafranowską. Całość wyreżyserowała Joanna Łupinowicz. Spektakl „Biała sukienka, złoty pas – jak to na weselach bywało i co się jeszcze ostało” ukazuje tajniki tradycyjnego, suwalskiego obrzędu weselnego.


SHAUN BOOKER & SEAN CARNEY BAND
27 listopada 2016 (Niedziela)
Suwałki - Sala im. A. Wajdy, SOK, ul. Jana Pawła II 5, godz. 19.00
Do Suwałki Blues Festival 2017 zostało jeszcze sporo czasu. Kto nie może się doczekać 10. edycji SBF, już niedługo będzie miał okazję posłuchać świetnego bluesa w Suwalskim Ośrodku Kultury. W ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej, Suwałki odwiedzą Shaun Booker i Sean Carney Band (USA). Wspólnie koncertują w Stanach i Europie, wykonując głównie własne kompozycje z płyty „Blue Plate Special”. W listopadzie 2016 po raz pierwszy zawitają do Polski.


XIII Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem „O ZŁOTĄ PODKOWĘ PEGAZA”
14 grudnia 2016 (Środa)
Suwałki - Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5
To już XIII Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem w Suwałkach. Przez cztery dni – od 14 do 17 grudnia – będzie można obejrzeć w Suwalskim Ośrodku Kultury zmagania młodych i dorosłych monodramistów. W programie jak zawsze spektakle towarzyszące oraz warsztaty!
Copyright © 2004. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected]
projekt i wykonanie: