reklama w suwalki.info
dodaj do ulubionych ustaw jako stronę startową
Login:
Hasło:
Zaloguj
suwalki.info imprezy
więcej imprez w regionie | drukuj listę imprez
DKF 13 „Człowiek”, reż. Yann Arthus-Bertrand
22 lutego 2017 (Środa)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, Sala Kameralna, godz. 18.00
Różni ludzie – różnych ras, kultur, doświadczeń w dokumencie Yanna Arthusa-Bertranda odnieśli się do tych samych zjawisk. Wiele ich dzieli, niektórych dzieli wszystko, ale łączy to, że każdy jest człowiekiem. To niezwykłe przedsięwzięcie, monumentalny projekt, a efekty oceńcie sami!


Środy Seniora: „Jeden dzień z życia emeryta”
22 lutego 2017 (Środa)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, Sala Kameralna, godz. 17.00
Jak wygląda codzienne życie nie całkiem przykładnego emeryta? Lekka i zabawna farsa Teatru Seniora ZGRYZ o codzienności seniora – jego radościach, troskach, przyjacielskich i tych mniej przyjemnych spotkaniach, w reżyserii Joanny Łupinowicz. Teatr Seniora ZGRYZ ma na swoim koncie wiele spektakli, m.in.: „Wieczór panieński, czyli pieść o korowaju”, czy „Słysz, bracie słysz…” opowiadającego o życiu codziennym na Suwalszczyźnie podczas powstania styczniowego.


Ludowo, karnawałowo i widowiskowo z Kapelą ZPiT Suwalszczyzna
23 lutego 2017 (Czwartek)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, Sala im. A. Wajdy, godz. 19.00
To już tradycja, że wieczór tłustoczwartkowy w Suwałkach najlepiej spędza się z Kapelą ZPiT Suwalszczyzna. W tym roku muzycy zapraszają nie tylko na zaskakująco zaaranżowane tradycyjne melodie, ale też na „Żar Bułgarii”, który swoją widowiskowością rozpala publiczność do czerwoności.


„Sycylia”- pokaz slajdów Suwalskiej Grupy Twórczej
24 lutego 2017 (Piątek)
Suwałki - SOK, ul. Noniewicza 71, Sala Granatowa, godz. 17:00
Suwalska Grupa Twórcza zaprasza na kolejną podróż po świecie za pomocą slajdów.
Tym razem można zobaczyć pełną urokliwych i tajemniczych miejsc Sycylię, oczami
Marcina Wróbla.


Dziecięca Akademia Rękodzieła. Zróbmy karnawałową maskę
25 lutego 2017 (Sobota)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, Galeria Patio, godz. 10.00-12.00
Rodzinne spotkania warsztatowe wprowadzające w świat rękodzieła. Podczas zajęć Akademii dzieci, razem z babcią, dziadkiem, mamą lub tatą, będą bawić się rękodziełem, wspólnie wykonując różnorodne dekoracje według własnego pomysłu. Podczas pierwszego spotkania zrobimy piękne maski karnawałowe.


TeatRanek: „Wążżż”
26 lutego 2017 (Niedziela)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, Sala Kameralna, godz. 10.00
„Wążżż” wg sztuki Marty Guśniowskiej to nietypowa historia pewnego węża, która zabawnie i mądrze opowiada o bardzo ważnych sprawach. Czy warto być podobnym do innych? Czy inny znaczy gorszy? Świetny humor, prawda o kompleksach i obowiązkowy morał. Spektakl tym razem w brawurowym wykonaniu dorosłych aktorów Teatru Hybrydowego.


TeatrNocka: „Sztuka o mało co teatralna…”
26 lutego 2017 (Niedziela)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, Sala Kameralna, godz. 17.00
„Sztuka o mało co teatralna” to bajka dla dorosłych autorstwa Władysława Sikory, lidera zielonogórskiego środowiska kabaretowego i założyciela legendarnego kabaretu „Potem”, uznanej postaci polskiej sceny kabaretowej, autora tekstów, reżysera, teoretyka kabaretu.


„Cicer cum caule”- wernisaż wystawy
03 marca 2017 (Piątek)
Suwałki - GSW Chłodna 20, ul. Noniewicza 71, godz. 18:00
Czyli tytułowy groch z kapustą, to wystawa prac artysty łączącego w swojej twórczości najlepsze tradycje malarstwa XIX w. ze współczesnymi środkami wyrazu. Uderza w nich dbałość o techniczny warsztat wynikająca z szacunku dla starych mistrzów oraz sposób operowania światłem, jako dominującym, niezbędnym wręcz elementem otaczającego świata.


Sobota Teatralna z Fabryką Monodramów
04 marca 2017 (Sobota)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, Sala Kameralna, godz. 17.00
W programie premierowy „Mam wybór” z Pauliną Cieraszko, spektakl o dylematach młodej dziewczyny na progu dorosłości i wejścia w poganiający nas świat, oraz świetnie przyjęty podczas ostatniego spotkania z Fabryką Monodramów „Mój ojciec” Samuela Salamona. Oba spektakle w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz.



XVIII KAZIUK SUWALSKI
05 marca 2017 (Niedziela)
Suwałki - ul. Patli i fragment ul. Witosa, godz. 10.00-15.00
Kaziuk Suwalski, czyli „jarmark odpustowy w nowomiejskich realiach” wywodzi się ze wspólnej dla Polski i Litwy tradycji uczczenia Świętego Kazimierza - patrona Metropolii Wileńskiej i Wielkiego Księstwa Litewskiego, której Suwalszczyzna była częścią do 1795 r. Choć współczesny kiermasz ma charakter bardziej wielkomiejski, to mimo upływu czasu nie zatracił swego kolorytu.


Suwałki Miss Run 2017
05 marca 2017 (Niedziela)
Suwałki - Zalew Arkadia, godz. 14.00
Miss Run to wydarzenie biegowe skierowane do pań. Podczas Miss run 2017 na uczestniczki czeka wiele atrakcji: bieg główny na dystansie 3,5 km (dwa okrążenia wokół Zalewu Arkadia), Bieg w Szpilkach na 100m, wybory Miss Fashion Run 2017 - najlepsza stylizacja uczestniczek. Całość wydarzenia zwieńczy losowanie nagród wśród uczestniczek Miss Run 2017.


Muzyczna Aleja Gwiazd na Dzień Kobiet
08 marca 2017 (Środa)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, sala im. A. Wajdy, godz. 19.00
Wyjątkowe widowisko, w którym wystąpią pierwsza dama polskiej sceny muzycznej Grażyna Brodzińska, nazywany polskim Frankiem Sinatrą Marcin Jajkiewicz, wirtuoz skrzypiec i instrumentalista Bogdan Kierejsza oraz mistrz akordeonu i bandoneonu Wiesław Prządka. Artystom towarzyszyć będzie Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Mateusza Walacha.



„Alicja w krainie czarów”
11 marca 2017 (Sobota)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, Sala im. A. Wajdy, godz. 17.00
„Alicja w krainie czarów” to kolejny, po sukcesie „Królowej Śniegu”, projekt Suwalskiego Ośrodka Kultury. Barwna baśń o dzielnej dziewczynce, która znalazła w sobie odwagę, aby przeciwstawić się złu i przywrócić światu radość. Przedstawienie zachwyci multimedialną scenografią, fantazyjnymi kostiumami i rekwizytami oraz wyjątkową choreografią i muzyką. Każdy z widzów, który wraz z nami uda się śladem Białego Królika i Alicji, niezależnie od wieku odkryje czarowną magię opowieści.


Drogi Kontrkultury – wystawa multimedialna
17 marca 2017 (Piątek)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, Galeria Patio, godz. 18.00
Nadszedł czas na kulminacyjny punkt Dróg Kontrkultury. Podsumowaniem tego, co wydarzyło się w trakcie czterech spotkań, które obyły się w 2015 roku, będzie wystawa prac uczestników kreatywnych sesji artystycznych i materiałów dokumentujących ich powstawanie.


„Trzynaście kluczy”- wernisaż wystawy
17 marca 2017 (Piątek)
Suwałki - SOK, ul. Noniewicza 71, Galeria PAcamera, godz. 18:00
Głównym bohaterem wystawy jest klucz – przedmiot wywołujący różnorodne, czasem przeciwstawne, skojarzenia. Na klucz zamykamy, kluczem otwieramy, szukamy klucza do szczęścia, dokonujemy wyborów według klucza, czasem kluczymy. Często zachowujemy stare klucze, mimo iż nie pasują już do żadnego zamka, jakby tkwiła w nich przedziwna siła, dzięki której czujemy się bardziej związani z własną historią.



Warsztaty rękodzieła - filcowanie
18 marca 2017 (Sobota)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, sala 0.28, godz. 10.00-14.00
Z filcu wełnianego można stworzyć niebanalne dodatki (broszki, kolczyki, kwiaty), części garderoby (torebki, szale, kapelusze itp), zabawki, prawie wszystko. Oryginalne i własnoręcznie wykonane. Warsztaty pod kierunkiem twórczyni ludowej Danuty Włodarczyk.


Wiosenny Tygiel Sztuk „Marzeńtańce” 2017
21 marca 2017 (Wtorek)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, Sala im. A. Wajdy, godz. 09.00-14.00
Pierwszego dnia wiosny tradycyjnie zapraszamy dzieci i młodzież do Suwalskiego Ośrodka Kultury. Młodzi tancerze i aktorzy mogą mieć istotne usprawiedliwienie na „dzień wagarowicza” – występ w III Wiosennym Tyglu Sztuk MARZEŃTAŃCE. Już można się zgłaszać.


Dyskusyjny Klub Filmowy 13 - „Podejrzany Ai WeiWei”
22 marca 2017 (Środa)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, Sala Kameralna, godz. 18.00
Film pokazuje jak Ai Weiwei żyje po wyjściu z więzienia i jak nerwową grę prowadzi nadal z chińskimi władzami, które obserwują każdy jego krok tylko po to, aby wytoczyć mu kolejne zarzuty. Widzimy zarówno jego życie prywatne w domowym areszcie z żoną i synem, o których losy obawia się coraz bardziej, jak również usilną próbę ponownego wejścia w rolę zaangażowanego aktywisty.


ROZGRZEWKA SBF 2017 - koncert zespołu BIG DADDY WILSON TRIO
23 marca 2017 (Czwartek)
Suwałki - SOK, Sala im. A. Wajdy, ul. Papieża Jana Pawła II 5, godz. 21:00
Zanim nadejdzie lipiec i ruszy 10. Suwałki Blues Festival czas na bluesową rozgrzewkę. Amerykański wokalista Big Daddy Wilson, który w bluesie, podobnie jak w swojej żonie, zakochał się w Niemczech, odnosi sukcesy u naszych zachodnich sąsiadów. Teraz wystąpi w Suwałkach.


„Za kurtynką”: „Kukła z wiejskiego podwórka”
25 marca 2017 (Sobota)
Suwałki - SOK, ul. T. Noniewicza 71, Sala Granatowa, godz. 10.00
Na wiejskim podwórku zaiskrzy kolorami. Wspólnie z prof. Hilarym Szczebrzeszyńskim odbędziemy podróż w świat obrzędów ludowych. Dzięki spektaklowi „Kukła z wiejskiego podwórka” białostockiego Teatru pod Orzełkiem dzieci poznają intrygujące obyczaje związane z nadejściem wiosny.


Pokaz filmów 10. Międzynarodowego Festiwalu Grand Off
04 kwietnia 2017 (Wtorek)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, Sala Kameralna, godz. 18.00
Celem Festiwalu jest nagrodzenie wybitnych i wyjątkowych niezależnych produkcji filmowych. Realizację tego celu zapewnia skrupulatny proces nominacji zgłoszonych produkcji przez członków Kapituły Grand OFF – przedstawicieli środowisk filmowych z całego świata. Na jubileuszową edycję napłynęło aż około 4 tysięcy filmów ze 127 krajów. Ostatecznie do nagród nominowano 55 filmów. 11 najlepszych spośród nich będzie można obejrzeć także w Suwalskim Ośrodku Kultury.





Copyright © 2004. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected]
projekt i wykonanie: