reklama w suwalki.info
dodaj do ulubionych ustaw jako stronę startową
Login:
Hasło:
Zaloguj
suwalki.info imprezy
więcej imprez w regionie | drukuj listę imprez
Kawiarenka obywatelska „Suwalczanie jako odbiorcy kultury” - spotkanie
22 września 2014 (Poniedziałek)
Suwałki - Restauracja „Na Starówce”, ul. Chłodna 2, godz. 17.00
Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT serdecznie zaprasza zainteresowanych mieszkańców miasta, w tym szczególnie przedstawicieli organizacji pozarządowych na kawiarenkę obywatelską. Głównym tematem trzeciej już kawiarenki będzie zaangażowanie mieszkańców Suwałk w wydarzenia kulturalne oraz edukację z zakresu kultury i sztuki.


Kino konesera: Frank
23 września 2014 (Wtorek)
Suwałki - Cinema Lumiere, ul. Dwernickiego 15
Michael Fassbender - po wielkich kreacjach we "Wstydzie", "Bękartach wojny", czy "Zniewolonym" - po raz pierwszy występuje w komediowej roli, która udowadnia jego niebywały talent i wszechstronność. Tym razem Fassbender wciela się w postać tytułowego Franka, charyzmatycznego lidera muzycznego zespołu. Każdy chciałby go bliżej poznać, jednak nie jest to takie proste.


„O krasnoludkach i o sierotce Marysi” - spektakl w cyklu „Za kurtynką”
23 września 2014 (Wtorek)
Suwałki - Duża Scena, ul. Papieża Jana Pawła II 5, godz. 9.00 i 10.30
Spektakl Teatru Lustro pt. „O krasnoludkach i o sierotce Marysi” jest adaptacją bajki Marii Konopnickiej. Przedstawienie jest próbą przekazania bogatych treści książki Marii Konopnickiej. Ukazuje dobro, uwrażliwia na drugiego człowieka, podkreśla wartość pracy i umiłowanie ojczyzny.


Międzypokoleniowe spotkania z muzyką: Śladami celtów z zespołem Stout
24 września 2014 (Środa)
Suwałki - Sala Koncertowa PSM, ul. Noniewicza 83, godz. 13.00
Specjalizujący się w muzyce średniowiecznej zespół Stout będzie przewodnikiem po kulturze celtyckiej, której ślady przetrwały ponad dwa tysiące lat i obecne są w muzyce wielu krajów Europy, zwłaszcza na Wyspach Brytyjskich. Oryginalne instrumentarium oraz kostiumy wzorowane na strojach podróżnych z czasów średniowiecza pozwolą pełniej wczuć się w nastrój tej fascynującego ludu, łączącego waleczność i wojowniczą naturę z nieokiełznaną wyobraźnią oraz mistycyzmem.


Michał Bajor „Moje podróże” - recital
26 września 2014 (Piątek)
Suwałki - Duża Scena SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5, godz. 19.00
Wybitne teksty Młynarskiego, znakomita muzyka m.in. Korcza i Nahornego i wyjątkowy głos oraz wrażliwość Michała Bajora. Najnowszy album artysty to niezwykła wyprawa – nostalgiczna, dramatyczna, ale i zabawna!


Wernisaż wystawy grafik Joanny Maziewskiej i Małgorzaty Olewnik
26 września 2014 (Piątek)
Suwałki - Galeria „Na Marmurach” SOK, ul. Noniewicza 71
Grafika warsztatowa daje wiele możliwości – z jednej pracy można zrobić coś, czego nie miało się w planach. Można spojrzeć inaczej na prace, mieć w każdej chwili inny pomysł na ,,twórcze’’ odbicie blach.


Sprzątanie Świata 2014 w Wigierskim Parku Narodowym
26 września 2014 (Piątek)
Krzywe - Suwałki - Krzywe - Wigierski Park Narodowy
Wigierski Park Narodowy organizuje już 21. akcję „Sprzątania Świata 2014”. Tegoroczne Sprzątanie Świata odbywać się będzie pod hasłem przewodnim „Turysto! Szanuj Środowisko!”. WPN zaprasza do udziału w akcji uczniów szkół, lokalne organizacje oraz osoby indywidualne, które są zainteresowane udziałem w sprzątaniu turystycznych szlaków wędrówek pieszych i rowerowych, szczególnie plaż, brzegów jezior i rzek.


Warsztaty przewodnickie w WPN
27 września 2014 (Sobota)
Krzywe - WPN, Krzywe 82 (siedziba i ścieżka Las) i Posejnele, godz. 9.00-16.00
Wigierski Park Narodowy zaprasza wszystkich przewodników turystycznych obecnych i przyszłych, pracowników informacji turystycznej, branżę turystyczną i wszystkich innych zainteresowanych walorami przyrodniczymi i kulturowymi Suwalszczyzny i Wigierskiego Parku Narodowego na warsztaty.


ART-PLAST - Graficzne Fiku-Miku - spotkanie ze sztuką
27 września 2014 (Sobota)
Suwałki - Plac Marii Konopnickiej, godz. 11.00-13.00
SOK zaprasza na artystyczne działania plastyczne ART-PLAST - Graficzne Fiku-Miku, czyli plenerowe familijne spotkania ze sztuką.



Teatr Polska: „Liza” na podstawie Dostojewskiego
02 października 2014 (Czwartek)
Suwałki - Duża Scena SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5, godz. 18.00
Teatr Polska: Spektakl „Liza” w znakomitej obsadzie. Mariusz Bonaszewski, Matylda Damięcka, Dominika Podsiadła i Jarosław Tomica w spektaklu na podstawie niezaadaptowanego do tej pory opowiadania Dostojewskiego „Wieczny mąż”.


Koncert „In the ring”. Sean Noonan ponownie w SOK
07 października 2014 (Wtorek)
Suwałki - Duża Scena SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5, godz. 19:00
Sean Noonan A Gambler’s Hand feat. Adam Roszkowski, Maciej Afanasjew, Adam Debski, Jan Roszkowski. Po raz kolejny będziemy mieli przyjemność gościć wyjątkowy projekt prowadzony przez amerykańskiego perkusistę Seana Noonana. Kto ma duszę hazardzisty, ten nie może przegapić muzycznego kolażu smyczków, perkusji i opowieści łączącego brzmienia elektrycznie zmodyfikowane i akustyczne.


Koncert Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa
10 października 2014 (Piątek)
Suwałki - Duża Scena SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5, godz. 19.00
Najnowsza płyta Sławka Wierzcholskiego pt. „Matematyka Serc” może zaskoczyć słuchaczy. Wirtuoz harmonijki oraz czołowy polski bluesman odszedł trochę od dotychczasowej konwencji i… zadziwia, porusza, wzrusza, a także potwierdza swoją muzyczną kreatywność.


„Romeo i Julia” w wykonaniu Royal Russian Ballet
12 października 2014 (Niedziela)
Suwałki - Duża Scena SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5, godz. 16.00 i 19.00
Po raz pierwszy w Polsce Royal Russian Ballet w najpiękniejszym spektaklu o potędze prawdziwej miłości! Historia, która od setek lat stanowi niewyczerpane źródło inspiracji dla największych artystów – malarzy, pisarzy, kompozytorów. Choć wielu próbowało mierzyć się z losami kochanków z Werony, sztuka ta udała się nielicznym.


Marcin Wasilewski Trio - koncert
18 października 2014 (Sobota)
Suwałki - Duża Scena SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5
18 października w SOK pojawią się muzycy wyjątkowi – Marcin Wasilewski Trio (i Joakim Milder- gość specjalny). Trio Marcina Wasilewskiego (Marcin Wasilewski- lider, fortepian, Sławomir Kurkiewicz – kontrabas, Michał Miśkiewicz – perkusja) to najbardziej znane polskie trio jazzowe i jedyny w pełni polski zespół w uznawanej za najważniejszą wytwórnię jazzową świata- ECM Records z Monachium.


Koncert live Marka Torzewskiego wraz z zespołem i chórem
14 listopada 2014 (Piątek)
Suwałki - Duża Scena SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5, godz. 20.00
Tenor Marek Torzewski, wraz z zespołem i chórem oraz kobietami jego życia, wystąpi w programie „Magnes Dusz”. Po ariach w największych teatrach operowych, hymnie Polski wykonywanym przez popularnego śpiewaka na stadionach i jego autorskim hymnie piłkarskim „Do przodu, Polsko” przyszedł czas na hołd złożony… miłości.


Kabaret LIMO w trasie pożegnalnej. Wystąpi w SOK
15 listopada 2014 (Sobota)
Suwałki - Duża Scena SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5, godz. 20.00
Kabaret LIMO zakończy swoją działalność 31 grudnia 2014. Z tego powodu grupa rusza w ostatnią trasę koncertową. 15 listopada zagra w Suwalskim Ośrodku Kultury. Będzie okazja zobaczyć najlepsze skecze i piosenki kabaretu oraz tajemnicze „piwniczniaki”.




Copyright © 2004. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: redakcja@suwalki.info
projekt i wykonanie: