reklama w suwalki.info
dodaj do ulubionych ustaw jako stronę startową
Login:
Hasło:
Zaloguj
suwalki.info imprezy
więcej imprez w regionie | drukuj listę imprez
Letnia Akademia Przyrody
25 lipca 2017 (Wtorek)
Słupie - Ośrodku Edukacji Środowiskowej na Słupiu, godz. 10.00-14.00, 20.00-22.30
Wigierski Park Narodowy zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w ciekawych zajęciach. Co kryją wnętrza komórek, jakie są tajemnice drzew czy też nocne obserwacje owadów- to tylko kilka z atrakcji, jakie zaplanowano na ten czas.


Na tatarskim szlaku – wycieczka
26 lipca 2017 (Środa)
Suwałki - Przed budynkiem SOK, ul. Jana Pawła II 5, godz. 8.00
W ostatnią lipcową środę SOK zaprasza na wycieczkę do miejsc, gdzie wciąż – w architekturze, religii, potrawach – kultywowane są tradycje wielokulturowego Podlasia. Malowniczy Szlak Tatarski to szereg miejscowości związanych historycznie, architektonicznie oraz współcześnie z kulturą tatarską i religią muzułmańską, a także z historią wciąż licznych na Podlasiu wyznawców prawosławia.


Prezentacja obrazów Alfreda Wierusza-Kowalskiego
26 lipca 2017 (Środa)
Suwałki - Muzeum Okręgowe (Resursa), godz. 18.00
Dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach zaprasza na prezentację dwóch obrazów Alfreda Wierusza-Kowalskiego - „Orszak wieśniaków” i „Śmiejąca się dziewczyna”.


Wakacyjny koncert Zmiany Wachty w Rozmarino
28 lipca 2017 (Piątek)
Suwałki - Rozmarino, ul. Kościuszki 75, godz. 19:00
Restauracja Rozmarino zaprasza na kolejny już koncert znanego i lubianego wśród suwalczan zespołu Zmiana Wachty.


Ogólnopolski Przegląd Zespołów Muzycznych „Na Dywaniku u Marii”
28 lipca 2017 (Piątek)
Suwałki - Plac Marii Konopnickiej, godz. 20.00
26 zespołów zgłosiło się do udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Muzycznych „Na Dywaniku u Marii”. Do występu zakwalifikowano 7. Tym razem przed suwalczanami zaprezentuje się zespół Chicha.


XVIII Suwalski Jarmark Folkloru
29 lipca 2017 (Sobota)
Suwałki - Park Konstytucji 3 Maja
Suwalski Jarmark Folkloru to doskonały pomysł na rodzinne spędzenie wakacyjnego weekendu. Jak co roku nie zabraknie ludowej sztuki, rękodzieła oraz przysmaków regionalnej kuchni. Podziwianie i smakowanie wyrobów właściwych Suwalszczyźnie urozmaici przegląd folkloru ludowego Suwalszczyzny, w tym prezentacja laureatów 51. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n/Wisłą.


„Krzywe lato w teatrze”
29 lipca 2017 (Sobota)
Stary Folwark - Muzeum Wigier, Stary Folwark 50, godz. 15.00
Inspiracją do działań z uczestnikami są słowa Abrahama Maslowa: „…twórcze, artystyczne wychowanie, czy też lepiej wychowanie przez sztukę, może okazać się szczególnie ważne nie tylko dla stwarzania artystów, czy dzieł sztuki, lecz dla stwarzania lepszych ludzi.” Podczas warsztatów dzieci otrzymają przestrzeń do twórczego wyrażenia spostrzeżeń na temat ich miejscowości i relacji społecznych, w których funkcjonują. Uczestnicy podzielą się też swoimi marzeniami i odpowiedzą na pytanie, jak chcieliby, by wyglądało Krzywe. Pokaz finałowy będzie efektem pracy dwutorowo prowadzonych warsztatów: teatralno-performatywnych i teatru cieni.


Spacerkiem po Suwałkach
29 lipca 2017 (Sobota)
Suwałki - Centrum Informacji Turystycznej, ul. Hamerszmita 16, godz. 10:00, 13.00
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Suwałkach im. Jerzego Klimko zaprasza mieszkańców Suwałk i gości na tematyczne spacery po miejskich trasach turystycznych z przewodnikiem turystycznym, gwarantujące rzetelne poznanie miasta nad Czarną Hańczą. Profesjonalnie wyszkolony przewodnik jest gwarancją dotarcia do miejsc najbardziej atrakcyjnych w mieście oraz posłuchania opowieści o historii miasta, jego mieszkańcach, bezcennych zabytkach, tradycjach i kuchni, których nie znajdziemy w książkach i przewodnikach turystycznych.


Casting do MISS Suwałk
29 lipca 2017 (Sobota)
Suwałki - Cinema Lumiere, ul. Dwernickiego15, godz. 12:30-16:30
Organizatorzy Wyborów Miss Suwałk zapraszają suwalczanki do zrobienia pierwszego kroku ku nowemu życiu. Osoby wybrane podczas castingu będą mogły zawalczyć o nagrody dla I Miss Suwałk. Wartość nagród przekracza kilka tysięcy złotych! Wiadomo jednak, że tu nie chodzi o pieniądze, tylko o tytuł na całe życie.


XVIII Letnia Filharmonia AUKSO Wigry 2017
30 lipca 2017 (Niedziela)
Suwałki, Gawrych Ruda, Maćkowa Ruda, Huta -
Koncerty orkiestrowe, kameralne, warsztaty i spotkania. Przełom lipca i sierpnia będzie należał do AUKSO. Wśród gości m.in. mistrz muzyki filmowej Zygmunt Konieczny, tenor młodego pokolenia Karol Kozłowski oraz charyzmatyczny wiolonczelista Dominik Połoński. Gościem nurtu z pogranicza różnych gatunków muzycznych będzie zespół ZAKOPOWER.
W programie tegorocznego wydarzenia znajdą się trzy koncerty orkiestrowe, dwa koncerty kameralne oraz wydarzenia towarzyszące, tradycyjnie promujące artystów związanych z kulturą Polski północno-wschodniej, m.in. spotkanie z Zygmuntem Koniecznym i wieczór promujący album „Dom” Andrzeja Strumiłły. Tradycyjnie AUKSO zagości w Suwałkach, Gawrych Rudzie, Maćkowej Rudzie i Hucie.


XVIII LF AUKSO – Karol Kozłowski oraz Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO
30 lipca 2017 (Niedziela)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, Sala im. A. Wajdy, godz. 20.00
Niezwykła muzykalność, interesująca barwa tenorowego głosu i sceniczny temperament Karola Kozłowskiego, solisty związanego z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie obiecują wspaniałe muzyczne przeżycia. Koncert poświęcony jest pamięci Alojzego Nawrata, znakomitego rzeźbiarza, miłośnika muzyki i Suwalszczyzny. Soliście towarzyszyć będzie AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia.


XVIII LF AUKSO – „Filmowo i nie tylko…” – kameraliści AUKSO
31 lipca 2017 (Poniedziałek)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, Sala im. A. Wajdy, godz. 20.00
Koncert inspirowany twórczością Zygmunta Koniecznego, wybitnego kompozytora muzyki teatralnej i filmowej – Gościa tegorocznej Letniej Filharmonii. Jego muzyka, ceniona za wyrafinowanie, wieloplanowość, artystyczną bezkompromisowość wciąż urzeka nowych wykonawców i nowych słuchaczy. Na scenie kameraliści Orkiestry AUKSO.


XVIII LF AUKSO – Dominik Połoński oraz Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO
02 sierpnia 2017 (Środa)
Gawrych Ruda - Kościół pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe, godz. 20.00
Wyjątkowy koncert Dominika Połońskiego, znakomitego wiolonczelisty, laureata m.in. Paszportu Polityki, Fryderyka i nagrody Eureka, który podczas gry używa wyłącznie swojego prawej ręki. Po udanej walce z rakiem mózgu, którego jak sam mówi, pokonał dzięki miłości i muzyce, powrócił na estrady i regularnie koncertuje grając utwory, które znani współcześni kompozytorzy piszą specjalnie dla niego. Soliście towarzyszyć będzie AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia.


XVIII LF AUKSO – SIWY DYM – ZAKOPOWER oraz Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO
03 sierpnia 2017 (Czwartek)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, Sala im. A. Wajdy, godz. 20.00
To będzie zderzenie dwóch światów – z jednej strony folkloryzujący Zakopower z Sebastianem Karpielem-Bułecką, z drugiej – poważna Orkiestra Kameralna AUKSO po batutą Marka Mosia. W programie utwory dobrze znane, ale w zaskakujących aranżacjach – na ludowo, jazzowo, rockowo… Słowem – SIWY DYM! Muzycy Zakopower sa wierni korzeniom, ale chętnie wykorzystują współczesne muzyczne nurty, nie zatrzymując się na recepcji folkloru i szukając odniesień w muzyce rockowej, jazzowej czy swingu. Tradycyjne brzmienie wzbogacają groźnym pomrukiem gitary, mocnym uderzeniem perkusji i ekspresją dęciaków. W finałowym koncercie XVIII Letniej Filharmoniii AUKSO - Wigry 2017 towarzyszyć im będzie AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia.


„With love” - koncert trzech tenorów
04 sierpnia 2017 (Piątek)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, Sala im. A. Wajdy, godz. 18.00
Łączy ich przyjaźń i muzyka. Trzy indywidualności sceniczne, trzy doskonale zgrane głosy. Tre Voci Tenorzy zachwycają ekspresją i kunsztem wokalnym, wzruszają i bawią, łącząc swobodnie różne gatunki muzyki. Koncert nie tylko dla fanów operowych brzmień, ale dla wszystkich ceniących dobrą muzykę. Solistom towarzyszyć będzie, obchodząca w tym roku jubileusz dziesięciu lat działalności artystycznej, Suwalska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza. Koncert poprzedzi uroczystość Gali Wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Suwałk „Włóczni Jaćwingów”.


Jam session w Rozmarino
04 sierpnia 2017 (Piątek)
Suwałki - Rozmarino, ul. Kościuszki 75, godz. 19:00
Rozmarino zaprasza na kolejny jam session. Jak zawsze wstęp wolny, jak zawsze świetni muzycy i sporo gości. Warto być, warto posłuchać. Gospodarzem wieczoru będzie niezastąpiony Wojtek WuWu Wasilewski.


Ogólnopolski Przegląd Zespołów Muzycznych „Na Dywaniku u Marii”
04 sierpnia 2017 (Piątek)
Suwałki - Plac Marii Konopnickiej, godz. 20.00
Those Who Dream By Day są kwartetem wykonującym muzykę w nurcie około post-rockowym. Zespół powstał na początku 2012 roku. Został założony przez dwójkę przyjaciół ze studiów. Zainspirowani podobnymi klimatami muzycznymi, przestrzenią i naturą postanowili stworzyć coś własnego i niezwykłego. Grając, dajemy ponieść się sennym marzeniom by nie umknęło nam to, co umyka tym, którzy śnią jedynie nocą – przedstawiają się muzycy.Jarmark Kamedulski 2017. Grzeszczak, Enej, Halama na święcie Suwałk
04 sierpnia 2017 (Piątek)
Suwałki -
Pierwszy weekend sierpnia będzie bardzo intensywny. Program tegorocznego Jarmarku Kamedulskiego obfituje w koncerty, imprezy sportowe i rekreacyjne. Wystąpią m.in. TRE VOCI Tenorzy, Sylwia Grzeszczak, Enej i Grzegorz Halama.


Koncert zespołu ENEJ
05 sierpnia 2017 (Sobota)
Suwałki - ul. Kościuszki przy parku Konstytucji 3 Maja, godz. 20.30
Ręce nie będą potrzebowały skrzydeł, aby wznieść się nad głowy w muzycznej euforii, a nogi nie ustoją w miejscu ani chwili, gdy ze sceny popłyną dźwięki największych hitów zespołu Enej! Grupa od lat porywa publiczność na koncertach i wraz z nutami wysyła słuchaczom mnóstwo pozytywnej energii. Tak samo – albo i lepiej – będzie w Suwałkach!


Sylwia Grzeszczak zaśpiewa w Suwałkach
05 sierpnia 2017 (Sobota)
Suwałki - ul. Kościuszki przy parku Konstytucji 3 Maja, godz. 19.00
Zachwyca głosem i scenicznym wdziękiem, a każda jej nowa piosenka podbija serca słuchaczy, stając się hitem. Sylwia Grzeszczak zaczynała w programie dla dzieci „Od przedszkola do Opola”. Teraz to już uznana i uwielbiana artystka, której „Małe rzeczy”, „Tamtą dziewczynę” i „Sny o przyszłości” nuci całą Polska…


„W Miejskiej Dżungli”- spektakl dla dzieci
06 sierpnia 2017 (Niedziela)
Suwałki - Park Konstytucji 3 Maja, godz. 11.00
Spektakl „W Miejskiej Dżungli” podkreśla kwestię bezpieczeństwa dzieci. Widzowie poznają numer alarmowy 112, zobaczą akcje strażaka, Pan Policjant wraz z Wiolettą z Wydziału Ruchu Drogowego nauczy jak prawidłowo przechodzić przez ulice. Wszystko oczywiście w kabaretowo-musicalowej formie. Postać Śmieciojada uczy natomiast dzieci, że należy chronić środowisko. W czasie spektaklu dzieci razem z aktorami zbudują na scenie instrument z rur pcv, na którym w finale zagrają. To uczy młodych widzów, że można zrobić coś ciekawego z niepotrzebnych rzeczy.,,Przy Fontannie” - koncert na instrumenty dęte
06 sierpnia 2017 (Niedziela)
Suwałki - Park Konstytucji 3 Maja, godz. 19.00
W trzy letnie niedzielne wieczory w parku Konstytucji 3 Maja będzie okazja posłuchać pięknej muzyki. W cyklu „Letnie Koncerty przy Fontannie” zagrają muzycy Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Pierwszy koncert – na instrumentach smyczkowych – za nami. W sierpniu posłuchamy instrumentów dętych.Halama wraca na scenę!
06 sierpnia 2017 (Niedziela)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, Sala im. A. Wajdy, godz. 19.00
Po pięciu latach przerwy w występach Grzegorz Halama wrócił na scenę w wysokiej formie! Pan Józek, hodowca drobiu, Śpiewająca bakteria czy Ochroniarz z supermarketu, żeby wymienić tylko najbardziej pamiętne kreacje kabareciarza, w swoim najnowszym programie zwierza się publiczności… Będzie zabawnie oraz „Długo i szczęśliwie”.


Rajd rowerowy „WIGRY PRO SPORT 2017"
12 sierpnia 2017 (Sobota)
Wigry - Ogrody w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach, godz. 10.00
Rajd rowerowy „WIGRY PRO SPORT 2017" szlakiem turystycznym Wigierskiego Parku Narodowego oraz liczne konkursy sportowe. Imprezę zakończy wspólne ognisko przy dźwiękach akordeonu.


Cykl Koncertów Kameralnych - I Koncert Ave Maria
13 sierpnia 2017 (Niedziela)
Wigry - Klasztor Pokamedulski w Wigrach, godz. 12.30
Pierwszy z I Cyklu Koncertów Kameralnych - jest uświetnieniem uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w Świątyni pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, wybudowanej przez OO. Kamedułów w latach 1694 - 1745. Pierwotnie kościół kamedulski, od 1799 katedra diecezji wigierskiej, po 1818 kościół parafialny. Po 1800 ołtarz główny przesunięto na obecne miejsce. Wybudowano wtedy także chór muzyczny nad głównym wejściem do świątyni. Świątynie kamedulskie nie posiadają organów, a Kameduli nie korzystają ze śpiewów podczas liturgii. Dnia 9 czerwca 1999 - był miejscem modlitwy Papieża Jana Pawła II. Świątynia wigierska należy do grupy kościołów barokowych. Program tego koncertu będzie zawierał wybrane utwory organowe oraz wokalne z towarzyszeniem organów, kompozytorów tj.: H. Purcell, G. B. Pergolesi, J. S. Bach, W. A. Mozart, L. Cherubini, G. Verdi, J. Maklakiewicz i innych.


„RAZEM RATUJMY ŻYCIE"
14 sierpnia 2017 (Poniedziałek)
Wigry - Ogrody w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach, godz. 10.00
Pokazy służb mundurowych (Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Inspekcji Drogowej, Wojska Polskiego, Straży granicznej, Wigierskiego Parku Narodowego), liczne konkursy i zabawy dla najmłodszych oraz możliwość oddania krwi.


„JARMARK WIGIERSKI”
15 sierpnia 2017 (Wtorek)
Wigry - Ogrody w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach, godz. 10.00
Prezentacja stoisk wystawienniczych, występy zespołów regionalnych oraz liczne konkursy I zabawy.


Suwalski Maraton Szantowo-Folkowy 2017
19 sierpnia 2017 (Sobota)
Suwałki - Zalew Arkadia
Tradycyjnie także tego lata nie zabraknie w Suwałkach szant i folku. W ciągu dwóch dni koncertów będzie można posłuchać siedmiu znakomitych wykonawców. Nad brzegiem Czarne Hańczy wystąpią: Marek Majewski, Vieśnova, Shamrock, Czeremszyna, Zmiana Wachty, EKT Gdynia oraz Zejman & Garkumpel.


Art-Plast: Zielone oczy wilka - familijne plenerowe spotkanie ze sztuką
26 sierpnia 2017 (Sobota)
Suwałki - plac Marii Konopnickiej, godz. 11:00-13:00
Tematem sierpniowego spotkania z cyklu Art-Plast będą wilki. Te niebezpieczne, ale piękne zwierzęta na pewno dostarczą uczestnikom warsztatów wielu inspiracji. Przybywajcie całymi watahami… To znaczy rodzinami. Tym razem Halina Mackiewicz zaprasza na spotkanie z wilkami w środku Suwałk. Na placu Marii Konopnickiej uczestnicy spotkania będą mogli odkryć całe piękno tych zachwycających zwierząt.


Wybory Miss Suwałk
03 września 2017 (Niedziela)
Suwałki - Stadion Miejski w Suwałkach, ul. Zarzecze 26, godz. 17:00-19:00
Najpiękniejsze kandydatki wyłonione w castingach zawalczą o tytuł pierwszej MISS SUWAŁK! A także o nagrody wartości kilku tysięcy złotych, otwartą drogę kariery.


MIĘDZYNARODOWY PLENER MALARSKI „EREM"
09 września 2017 (Sobota)
Wigry - Pokamedulski Klasztor w Wigrach
MIĘDZYNARODOWY PLENER MALARSKI „EREM" organizowany z okazji roku profesora Andrzeja Strumiłły.


II Koncert Kameralny - Twórczości Karola Szymanowskiego
24 września 2017 (Niedziela)
Suwałki - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia, ul. Noniewicza 83, godz. 18.00
Drugi z I Cyklu Koncertów Kameralnych - Nowe Interpretacje 2017, jest przewidziany jako prezentacja wybranych utworów fortepianowych i pieśni polskiego kompozytora, przez wybitne wykonawczynie - pianistkę i sopranistkę. Jest też jednym z nielicznych muzycznych wydarzeń artystycznych na Suwalszczyźnie i Podlasiu, w którym zaprezentowane zostaną wybrane utwory kameralne z bogatej i niezwykłej twórczości tego genialnego polskiego kompozytora, pianisty, pedagoga i pisarza. Karol Szymanowski jest jednym z najwybitniejszych kompozytorów XX wieku, którego znaczenie dla muzyki polskiej na świecie porównać można z pozycją Fryderyka Chopina. Jest uznawany także za jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów. Wraz z Grzegorzem Fitelbergiem, Ludomirem Różyckim i Apolinarym Szeluto, należał do grupy kompozytorów Młodej Polski.


III Koncert Kameralny Koncert Papieski - Laudate Dominum
15 października 2017 (Niedziela)
Wigry - Klasztor Pokamedulski w Wigrach, godz. 12.30
W koncercie udział wezmą: warszawski Zespół Muzyki Dawnej - Sabionetta, prezentujący niezmiernie rzadko wykonywane utwory z epoki renesansu, aż do wczesnego baroku), oraz zaproszona przez zespół do wspólnego udziału w koncercie, sopranistka, która w tym programie wykona także wspólne utwory z Zespołem Muzyki Dawnej - Sabionetta. Urokliwe brzmienie, wierność stylistyce epoki, prezentacja muzyki na wiernych replikach dawnych, rzadko prezentowanych instrumentów, a przede wszystkim wspólne wykonanie unikalnego programu koncertowego, to ogromne atuty tego typu propozycji muzyczno - historycznych.
Copyright © 2004. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected]
projekt i wykonanie: