reklama w suwalki.info
dodaj do ulubionych ustaw jako stronę startową
Login:
Hasło:
Zaloguj
suwalki.info imprezy
więcej imprez w regionie | drukuj listę imprez
XI Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Żubroffka
08 grudnia 2016 (Czwartek)
Suwałki - Sala Kameralna w Suwalskim Ośrodku Kultury, ul. Jana Pawła II 5, godz. 18:00
Czechy i Słowacja znowu razem. Przynajmniej na festiwalu ŻUBROFFKA. W Suwalskim Ośrodku Kultury odbędzie się pokaz filmów młodych reżyserów z krajów, które jeszcze nie tak dawno tworzyły jeden.


„Teatralia” Andrzeja Strumiłły w Galerii Patio
09 grudnia 2016 (Piątek)
Suwałki - Sala Kameralna w Suwalskim Ośrodku Kultury, ul. Jana Pawła II 5, godz. 17:00
To będzie podróż za kulisy teatru, daleko i zarazem blisko od sceny. Do pracowni artysty, który zaczyna nadawać życie temu, co potem zachwyca widownię równie mocno, jak gra aktorów! Scenografia. Andrzej Strumiłło jest autorem wielu pięknych scenografii. W SOK będzie można zobaczyć, jak powstawały.Wystawa „Teatralia” Andrzeja Strumiłły to prezentacja najciekawszych projektów, rysunków, plakatów i fotografii dokumentujących oprawę scenograficzną spektakli teatralnych.


Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”
10 grudnia 2016 (Sobota)
Suwałki - Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5
To już XIII Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem w Suwałkach. Przez cztery dni – od 10 do 13 grudnia – będzie można obejrzeć w Suwalskim Ośrodku Kultury zmagania młodych i dorosłych monodramistów. W programie jak zawsze spektakle towarzyszące oraz warsztaty!


Witkiewiczowska „Matka” otworzy Spotkania z Monodramem
10 grudnia 2016 (Sobota)
Suwałki - Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5, godz. 19.00
Znakomita adaptacja literackiego arcydzieła, niekonwencjonalny sceniczny wystrój, nasycona ruchem i muzyką hipnotyczna gra aktorska oraz temat główny – kobieta.


Na Styku Kultur - spotkanie z muzyką żydowską
10 grudnia 2016 (Sobota)
Suwałki - Restauracja Rozmarino, ul. Kościuszki 75, godz. 19:00
Wychowani na pograniczu – i tym geograficznym, i kulturowym – muzyki uczą się nie w konserwatorium, ale w zespole prowadzonym przez Wojciecha Szroedera w Sejnach. W ich grze słychać wpływ tradycji, ale przede wszystkim energię i witalność. Grają z największymi klezmerami świata, nagrywają muzykę filmową („Wołyń”), kochają jazz.


Spotkanie „Bielik” połączone z promocją kalendarza WPN
10 grudnia 2016 (Sobota)
Suwałki - Muzeum Wigier, Stary Folwark 50, godz. 17.00
Wigierski Park Narodowy zaprasza do Muzeum Wigier na spotkanie pt. „Bielik” połączone z promocją kalendarza na 2017 rok. W programie zaplanowano prezentację Wojciecha Misiukiewicza o największym ptaku drapieżnym. Dodatkowo, pierwsze 40 osób otrzyma kalendarz Wigierskiego Parku Narodowego na 2017 rok.Krystyna Janda jako kura domowa?
13 grudnia 2016 (Wtorek)
Suwałki - Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5, godz. 18.00
Genialnie zagrana ironiczna komedia o życiu zwykłej kobiety. Shirley Valentine kiedyś miała marzenia (chciała zostać stewardessą!), ale od lat wiedzie życie kury domowej i żony. Wspomina, przygotowując obiad i popijając wino. Nie ma dość odwagi, by zacząć realizować swoje dawne marzenia. Aż pewnego dnia…


Uczyły się rok pod okiem mistrzyni. Teraz zaprezentują swoje prace
15 grudnia 2016 (Czwartek)
Suwałki - Galeria Na marmurach, ul. Noniewicza 71, godz. 17.00
Tkactwo dwuosnowowe to trudna i niemal zapomniana sztuka. Wciąż jednak jest się od kogo uczyć. Udowodniły to uczestniczki warsztatów prowadzonych przez mistrzynię Sabinę Knoch. Efekty tej nauki będzie można podziwiać w Galerii Na marmurach.


„Sabina Knoch – tkaczka dywanów dwuosnowowych z Suwalszczyzny – uczy tkać”
15 grudnia 2016 (Czwartek)
Suwałki - Galeria Na marmurach, ul. Noniewicza 71 (I piętro), godz. 17:00
Tkactwo dwuosnowowe to trudna i niemal zapomniana sztuka. Wciąż jednak jest się od kogo uczyć. Udowodniły to uczestniczki warsztatów prowadzonych przez mistrzynię Sabinę Knoch. Efekty tej nauki będzie można podziwiać w Galerii Na marmurach.


Jarmark Świąteczny 2016
16 grudnia 2016 (Piątek)
Suwałki - Plac M. Konopnickiej, godz. 10:00-17:00
Jarmark Świąteczny w Suwałkach to czas, kiedy zaczynamy czuć, że święta tuż, tuż. W tym wyjątkowym okresie na odwiedzających plac M. Konopnickiej czekają koncerty, warsztaty, zabawy i kiermasz oryginalnych świątecznych upominków. 6 grudnia rozświetlimy miejską choinkę, a 18 grudnia podzielimy się opłatkiem podczas Wigilii Miejskiej.


Muzyczna audycja edukacyjna
19 grudnia 2016 (Poniedziałek)
Suwałki - Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5, godz. 08.30
Co wspólnego ma Antonio Vivaldi, włoski skrzypek i kompozytor, z Suwalszczyzną? Pomimo tego, że urodził się w Wenecji i żył ponad 300 lat temu, musiał bywać na Suwalszczyźnie i to o każdej porze roku. Udowodni to duet znanych nie tylko lokalnie fotografików – ojca i syna – czyli Hubert i Miłosz Stojanowscy oraz muzycy Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Hubert i Miłosz Stojanowscy urodzili się w Suwałkach, kochają Suwalszczyznę i uwieczniają na fotografiach jej urokliwe zakątki. Na ich zdjęciach na pewno odnajdziemy to, co dźwiękami wypowiedział Antonio Vivaldi.


„Raz do roku taki cud”- Koncert
20 grudnia 2016 (Wtorek)
Suwałki - Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5, godz. 19.00
Piękne kolędy i pastorałki, które ogrzeją serca nawet w największy mróz, oraz piosenki pełne prószącego śniegu, kolorowych prezentów i pędzących przez zaspy reniferów. Suwalska Orkiestra Kameralna i jej goście w ramach cyklu Filharmonia Suwałk zapraszają na wyjątkowy wieczór z najpiękniejszymi zimowo-bożonarodzeniowymi utworami.


VIII Świetlikowe Kolędowanie
22 grudnia 2016 (Czwartek)
Suwałki - Sala Kameralna, ul. Jana Pawła II 5, godz. 18.00
Przedświąteczny tydzień to znakomity czas na koncert kolęd, pastorałek oraz
zimowych i świątecznych piosenek. Dwa dni przed Wigilią Bożego Narodzenia Studio
Piosenki „Świetlik” zaprasza na ósme już Świetlikowe Kolędowanie, czyli wspólne
śpiewanie w radosnym gwiazdkowym nastroju.


Cztery pory roku na Suwalszczyźnie z seniorami – zima
28 grudnia 2016 (Środa)
Suwałki - Patio SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5, godz. 9.00
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejną odsłonę Środy Seniora. Tym razem uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić między innymi Stowarzyszenie Etnicznej Kultury Ludowej w Puńsku, zasmakować litewskiej kuchni czy wziąć udział w warsztatach rękodzieła.


Sylwester z Jogą Śmiechu
30 grudnia 2016 (Piątek)
Suwalszczyzna - Pensjonat Wigierski, Mikołajewo
Impreza sylwestrowa bezalkoholowa! Do udziału zapraszamy singli, pary, rodziny z dziećmi.
Zapraszamy na szampańskiego Sylwestra ze śmiechem i radością! To będzie nasz prawdziwie „Śmiechowy Sylwester” na pięknej Suwalszczyźnie! Będą szaleństwa, przebieranki, przepyszna kolacja sylwestrowa i duuuuuuużo śmiechu!


Oferta Sylwestrowa Hotel Amber Bay & Aqua Park Augustów 2016/2017
30 grudnia 2016 (Piątek)
Augustów - Hotel Amber Bay, ul. Turystyczna 81
Koniec roku kalendarzowego zbliża się wielkimi krokami! Już czas by pomyśleć, w jakich rytmach wytańczyć jego finał. Czeka Cię szampańska zabawa do białego rana w towarzystwie muzyki na żywo oraz wielu innych atrakcji! Sala balowa w sylwestrowym klimacie, wyszukane menu oraz wyśmienita obsługa sprawią, że ta noc na zawsze pozostanie w Twojej pamięci. Czeka Cię huczna zabawa w eleganckiej scenerii!


V Bal Sylwestrowy 2016/2017 W Hotelu Velvet!
31 grudnia 2016 (Sobota)
Suwałki - Hotel Velvet, ul. Kościuszki 128
TO JUŻ 5 LAT RAZEM! Zapraszamy Państwa na noc pełną muzyki, tańca, zabawy i wyśmienitego jedzenia! Światowe przeboje muzyki rozrywkowej zagra Grupa imprezowa Double Wings. Wodzirej we fraku porwie Państwa w wir szalonej zabawy. W trakcie balu zadbamy o niepowtarzalny nastrój oraz zapewnimy wykwintne menu, które zaspokoi podniebienia największych smakoszy.


Ciao Ciao Bambina - Sylwester z włoską piosenką!
31 grudnia 2016 (Sobota)
Suwałki - Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5, godz. 21.30
Muzyczny spektakl „Ciao Ciao Bambina”, inspirowany życiem Marino Mariniego, to wspaniała podróż przez historię włoskiej piosenki. Odwiedzimy nowojorską Małą Italię, kabarety Neapolu i Rzymu, paryską Olimpię i oczywiście Polskę, która śpiewała z artystą piękną balladę „Nie płacz, kiedy odjadę”. Na scenie autentyczny „italiano vero” – Nicola Palladini oraz muzyka na żywo!


Bal Sylwestrowy Suwałki - Broadway w Hotelu Loft 1898
31 grudnia 2016 (Sobota)
Suwałki - Hotel Loft 1898, ul. Pułaskiego 24K, godz. 20.00
BROADWAY - ta nazwa kojarzy się ze wszystkim, co najlepsze w muzyce rozrywkowej. Tradycje słynnego nowojorskiego teatru odżyją podczas Balu Sylwestrowego 2016 w Hotelu Loft, a utwory musicalowe, wykonywane przez wybitnych solistów z warszawskiego zespołu KOBALT, uatrakcyjnią taneczny wieczór i wprowadzą naszych Gości w nowy rok. W zabawie sylwestrowej mogą wziąć udział także dzieci. Specjalnie dla najmłodszych, w osobnej Sali organizujemy wystrzałowy Gwiazdorski Kinderbal.


Bal Sylwestrowy w Hotelu Szyszko***
31 grudnia 2016 (Sobota)
Suwałki - Hotel Szyszko***, ul. Innowacyjna 3
Wspólnie powitajmy Nowy Rok w czasie Balu Sylwestrowego pełnego atrakcji. Oferujemy wyśmienitą kolację połączoną z zabawą przy muzyce na żywo. Cena już od 480 zł za parę!


Powitaj Nowy Rok 2017 z Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym
31 grudnia 2016 (Sobota)
Szelment - Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Szelment
Na sylwestrowe szaleństwo w nowej, eleganckiej i przestronnej restauracji w aranżacji DJ - a zaprasza Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe "Szelment".


Magiczny Sylwester w Dworku Hołny
31 grudnia 2016 (Sobota)
k/Ogrodnik - Restauracja Dworek Hołny, godz. 20.30
Zapraszamy Państwa na magiczny Bal Sylwestrowy 2016/2017 w najlepszej restauracji w regionie. W towarzystwie znanego z występu w "Mam Talent" iluzjonisty Tomasza Sadowskiego, przy profesjonalnej oprawie muzycznej DJ Makara. Przygotujemy menu, które długo pozostanie w Państwa pamięci, a profesjonalny pokaz sztucznych ogni wprowadzi Państwa w nowy 2017 rok.


Bal Sylwestrowy w hotelu Akvilon***
31 grudnia 2016 (Sobota)
Suwałki - hotel AKVILON***, ul. Kościuszki 4, godz. 20.00
Marzysz szampańskiej zabawie? Powitaj Nowy Rok w hotelu AKVILON*** w Suwałkach. Serdecznie zapraszamy na Bal Sylwestrowy w hotelu Akvilon***. O oprawę muzyczną zadba DJ Artur.


Koncert Jubileuszowy Alosza Awdiejew z zespołem
13 stycznia 2017 (Piątek)
Suwałki - Suwalski Ośrodek Kultury, godz. 19.00
Alosza Awdiejew, człowiek-orkiestra. Wybitny artysta, który łączy swoją wieloletnią karierę sceniczną z pasją i pracą na polach szerokopojętej kultury i nauki. Człowiek-instytucja, wyjątkowy artysta estradowy i jednocześnie profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, aktor, felietonista, tłumacz, pisarz, kompozytor. We wszystkim towarzyszy mu jednak zasada, by być potrzebnym zarówno widzom, czytelnikom jak i słuchaczom. Bo to zawsze oni są najważniejsi i tylko dla nich powstają kolejne utwory.


ZPiT Suwalszczyzna – Koncert Jubileuszowy na bis
28 stycznia 2017 (Sobota)
Suwałki - Sala im. A. Wajdy, SOK, ul. Papieża Jana Pawła II 5, godz. 19:00
W październiku 2016 roku Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna hucznie świętował w Suwalskim Ośrodku Kultury jubileusz 65-lecia istnienia. W programie znalazł się m.in. Koncert Jubileuszowy. Sala im. Andrzeja Wajdy pękała w szwach i nie wszyscy chętnie mogli obejrzeć widowiskowy występ. Teraz będzie kolejna szansa. Koncert Jubileuszowy na bis odbędzie się równo trzy miesiące po tym, który uświetnił obchody jubileuszu 65-lecia założenia ZPiT Suwalszczyzna.
Copyright © 2004. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected]
projekt i wykonanie: