reklama w suwalki.info
dodaj do ulubionych ustaw jako stronę startową
Login:
Hasło:
Zaloguj
suwalki.info imprezy
więcej imprez w regionie | drukuj listę imprez
XV Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki
17 maja 2017 (Środa)
Białystok - Centrum Dydaktyczno-Naukowe Wydz. Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego
Wykłady, warsztaty, pokazy, a także laboratoria badawcze czy spektakle teatralne - już od 17 maja na wszystkich entuzjastów nauki, kultury i sztuki, czeka nie lada gratka - XV Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. Przedsięwzięcie to także promocja regionalnych inicjatyw edukacyjnych, uzdolnionej młodzieży oraz pomoc w wyborze kierunku studiów wyższych.


Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” 2017
25 maja 2017 (Czwartek)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5
To siedemnastą już edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”. Podczas kilku dni będzie można oglądać prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży w wieku 6-25 lat z Polski i kilku krajów europejskich. Uczestnicy, tak jak co roku, powalczą o Grand Prix festiwalu oraz o Złotą, Srebrną i Brązową Muszelkę Wigier w kategoriach: taniec i śpiew. Laureaci Muszelek wezmą udział w koncercie finałowym. Części konkursowej towarzyszyć będą zajęcia warsztatowe i integracyjne.


Alicja w krainie czarów - spektakl
25 maja 2017 (Czwartek)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, Sala im. A. Wajdy, godz. 18.00
Spektakl odbędzie się w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”. Barwna baśń o dzielnej dziewczynce, która znalazła w sobie odwagę, aby przeciwstawić się złu i przywrócić światu radość. Przedstawienie zachwyci multimedialną scenografią, fantazyjnymi kostiumami i rekwizytami oraz wyjątkową choreografią i muzyką. Każdy z widzów, niezależnie od wieku, odkryje czarowną magię opowieści.


Dance Folk Group ROKVA (Gruzja)
26 maja 2017 (Piątek)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, Sala im. A. Wajdy, godz. 20.00
Dynamiczne show dla całej rodziny: od dzieci po seniorów. Kolorowe, dopracowane stroje, tradycyjne tańce w zachwycających choreografiach i niezwykła ekspresja tancerzy pozwalają publiczności poczuć atmosferę gruzińskiego Wielkiego Kaukazu. Grupa ROKVA działa od 2006 roku. Powstała w mieście Mccheta we wschodniej Gruzji. Młodzi tancerze od lat udanie reprezentują jedno z najstarszych gruzińskich miast. Odnosili już sukcesy na krajowych i zagranicznych festiwalach.


Koncert zespołu Keys z okazji Dnia Matki
26 maja 2017 (Piątek)
Suwałki - Restauracja Rozmarino, ul. Kościuszki 75, godz. 19:00
Zespół Keys zaprasza na koncert z okazji Dnia Matki. Podczas występu będzie można usłyszeć między innymi takie utwory jak "Uśmiechnij się mamo", "Dla mamy", czy "Nie ma jak u mamy".


Gala Muszelek 2017. Piosenki Kreczmara, Kofty, Janczarskiego
27 maja 2017 (Sobota)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, Sala im. A. Wajdy, godz. 14.00
Podczas koncertu będzie można usłyszeć najpopularniejsze, ponadczasowe utwory Adama Kreczmara, Jonasza Kofty i Jacka Janczarskiego w wykonaniu uczestników Festiwalu Muszelki Wigier 2017. Młodym artystom towarzyszył będzie 7-osobowy band pod kierunkiem Artura Grudzińskiego. Gościem honorowym koncertu, transmitowanego na antenie Telewizji Polskiej, będzie Ewa Błaszczyk-Janczarska, prezes Fundacji AKOGO?, żona Jacka Janczarskiego.


David Krauker Live In Suwałki
28 maja 2017 (Niedziela)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, Sala im. A. Wajdy, godz. 19.00
Jeden z najwybitniejszych klezmerów świata, wirtuoz klarnetu ze słynnego The Klezmatics, ikona krakowskiego Festiwalu Kultury Żydowskiej, zagra w Suwałkach z Orkiestrą Klezmerską Teatru Sejneńskiego. Koncerty Davida Krakauera to prawdziwy crossover łączący wszystko ze wszystkim – żydowską tradycję i jazzową improwizację, klasyczną wirtuozerię i funkową energię.


„Aksamitni terroryści” - Dyskusyjny Klub Filmowy
31 maja 2017 (Środa)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, Sala Kameralna, godz. 18.00
Opowieść o trzech buntownikach, którzy planowali zamachy terrorystyczne w czasach komunistycznego reżimu w Czechosłowacji. Tytułowi „Aksamitni terroryści” nikogo nawet nie zranili, ale ich historia może powodować… wybuchy śmiechu, bowiem w dowcipny, charakterystyczny dla czeskiego kina, sposób ukazuje paradoksy poprzedniego systemu


Środa Seniora „Tradycja i kultura polskiej wsi” - wycieczka
31 maja 2017 (Środa)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5
Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza seniorów na całodniową wycieczkę do Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu i skansenu kurpiowskiego im. Adama Chętnika w Nowogrodzie. Podczas jednodniowej wycieczki będzie można poznać architekturę, technikę oraz kulturę materialną i niematerialną wsi. Miejsca, które zwiedzimy ukazują bogaty dorobek historyczny polskiej wsi i piękne tradycje rzemieślnicze.


Dzień Dziecka: Bomba w Filharmonii czyli wystrzałowa klasyka
01 czerwca 2017 (Czwartek)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, sala im. A Wajdy, godz. 12.00
Czy w Filharmonii jest poważnie i sztywno? Nie! Kiedy muzyce towarzyszy teatr, a muzykom Klaun Fred puszczający bański mydlane, na widowni króluje tylko śmiech. Piękne dźwięki i wybuchy radosnego chichotu to nie jedyne bomby, które zdetonujemy podczas koncertu. Przekonajcie się sami. W programie: poważna muzyka na wesoło, muzyka i teatr, sztuka pantomimy i iluzji, balony i bańki mydlane, oraz… BOMBA.


Widowisko taneczno-teatralne „W podsuwalskiej oberży”
09 czerwca 2017 (Piątek)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, Sala im. A. Wajdy, godz. 19.00
Zespół Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” jest znany z tego, że umie przenieść publiczność w czasie. Tym razem tancerze zabiorą widzów do początku XX wieku. Na imprezę, chociaż wówczas nikt tak jeszcze nie mówił, do podsuwalskiej oberży. Zobaczcie, jak bawiła się młodzież ponad 100 lat temu.


Zawody Regionalne w Skokach przez Przeszkody
10 czerwca 2017 (Sobota)
Mikołajewo - Klub Sportowy nad Wigrami, Mikołajewo 25 A
Klub Sportowy nad Wigrami zaprasza na Zawody Regionalne w Skokach przez Przeszkody.


XVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek”
19 czerwca 2017 (Poniedziałek)
Suwałki - Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Papieża Jan Pawła II 5
Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek popularyzuje amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe. Po raz szesnasty na suwalskich scenach młodzi aktorzy dokonają podsumowania swoich dokonań artystycznych.„Karnaval” - Estoński Teatr Giraffe Royal
19 czerwca 2017 (Poniedziałek)
Suwałki - SOK, ul. Jana Pawła II 5, Sala im. A. Wajdy, godz. 18.00
Przedstawienie Teatru Giraffe Royal oszałamia kolorami i ruchem, dosłownie wciągając widza w inny świat. Świat istniejącego gdzieś równolegle karnawału, który próbuje przeniknąć do naszego życia. Wyjątkowe wyczucie sceny, znakomita inscenizacja, świetna gra aktorska, doskonała choreografia i scenografia daje widzom poczucie dotknięcia magii teatru.


Baw, ucz się, eksperymentuj - półkolonie letnie
03 lipca 2017 (Poniedziałek)
Suwałki - Laboratorium Symulacji Medycznych, PNT, ul. Innowacyjna 1
Laboratorium Symulacji Medycznych zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6-13 lat na półkolonie letnie. Uczestnicy zajęć dowiedzą się między innymi jak wygląda praca w szpitalu, wezmą udział w warsztatach tworzenia świec, komponowania perfum oraz poznają zasady savoir vivre.

Copyright © 2004. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected]
projekt i wykonanie: