Login:
Hasło:
Zaloguj
suwalki.info forum

+ dodaj nowy wątek
rejestracja
regulamin forum
szukanie zaawansowane
Szukaj:
| najnowsze | naczęściej czytane | najczęściej komentowane |

«« powrót

2014-03-03 14:47
Temat postu: suwalska komunikacja miejska (empeki)zgłoś post do usunięcia »
filon


nowy
postów: 7

Witajcie!
Coraz więcej mieszkańców skarży się na suwalską komunikację miejską. Na jakiej trasie Waszym zdaniem uruchomienie dodatkowych kursów jest najbardziej potrzebne?

--
filon
2014-03-03 15:23
Temat postu: Re: suwalska komunikacja miejska (empeki)zgłoś post do usunięcia »
Basia


gość


Zdecydowanie przy dworcu. To jest co najmniej dziwne, że w mieście, które chce być nastawione na turystów komunikacja miejska nie zajeżdża na dworzec!!! Wielokrotnie wracając z podróży albo szłam pieszo (na Północ), albo brałam taksówkę. Autobusy nie mogą pomijać Utraty!
2014-03-03 15:32
Temat postu: Re: suwalska komunikacja miejska (empeki)zgłoś post do usunięcia »
obserwator


gość


Park Naukowo Technologiczny - prezesi tyłki limuzynami wożą a normalny człowiek nawet empekiem nie może dojechać
2014-03-03 19:28
Temat postu: Re: suwalska komunikacja miejska (empeki)zgłoś post do usunięcia »
andrju zero lipy


początkujący
postów: 117

@Basia

Święta prawda.

Jak dla mnie oba dworce "niedokomunikowane". A wydać by się mogło, że synchronizacja komunikacji miejskiej z godzinami przyjazdów PKP to nie problem.

---

Przyda się pewnie coś jadącego ulicą Armii Krajowej, choć nie ma co na to liczyć przed ukończeniem ronda na styku Reja i AK właśnie. Ja w każdym razie miałbym bliżej na przystanek i i piewko łatwiej spić tu czekając na empek niż przy Kowalskiego .

---

Pełna zgoda z {obserwator}. Ten temat poruszano zresztą nie tak znowu dawno temu (http://www.suwalki.info/forum.php?page=&cmd=show&id=93326&category=45).

Ciekawe spostrzeżenie z tamtej dyskusji notuje {pzpr}, w odpowiedzi na pytanie "Jak dojechać MPK do Parku Naukowo Technologicznego?". Cytuję:

Linia 6 - wysiadka przy Wytrzeźwiałce.


Znamienne, nie uważacie?

Oto priorytety, jak się wydaje, suwalskich zarządców.

Jak celnie punktuje {obserwator}, szefiki własnymi/służbowymi autami, a, wybaczcie, plebs mile widziany co najwyżej w wytrzeźwiałce.

Cytując Cycerona:

O tempora! O mores!


Czyli "Co za czasy! Co za obyczaje!"

---

Aha, jeszcze odnośnie kwestii turystyki, którą porusza {Basia}.

Osobiście marzy mi się autobus podmiejski w sezonie letnim (na przykład w okresie wakacji szkolnych plus studencki wrzesień) z Suwałk do Bachanowa (zatoczka autobusowa przy parkingu nieopodal miejsca wypływu Czarnej Hańczy z jeziora Hańcza) z przystankiem po drodze w Turtulu (siedziba władz Suwalskiego Parku Krajobrazowego (SPK)).

Miłośnicy przechadzek pieszych po Parku na chwilę obecną zmuszeni są do robienia tras a la "pętla", czyli wycieczka startuje i kończy się w tym samym punkcie. W przypadku własnego auta na pewno.

W przypadku jazdy PKSem trasa może zaczynać się w punkcie A, a kończyć się w punkcie B, ale oba muszą być w miarę blisko szosy Suwałki-Rutka-Tartak plus odnoga na Smolniki. Czyli trudno przejść Park np. ze Smolnik do Turtulu/Błaskowizny, bo komunikacją publiczną się nie wróci.

Miasto ma pewne doświadczenia w tej materii. Podobno autobusy wożące dzieci i młodzież szkolną w okresie ferii zimowych do ośrodka "Szelment" były strzałem w dziesiątkę.

Czy byliby chętni?
Wierzę, że w sezonie tak. Podczas ostatnich obchodów Nocy Kupały zorganizowanych przez SPK było więcej chętnych niż miejsc w transporcie zorganizowanym przez SPK (i miasto?).

Oczywiście wolałbym taki transport przez cały rok. Wszak SPK jest przepiękny o każdej porze roku, szczególnie podczas wyżowej aury zimą. Sami popatrzcie:
http://1.bp.blogspot.com/-ez0-VGCN0lw/UT5hPfZ5WNI/AAAAAAAAAG4/hcE_jbxFGsE/s1600/SAM_7865.JPG
2014-03-03 20:04
Temat postu: Re: suwalska komunikacja miejska (empeki)zgłoś post do usunięcia »
spam


gość


Filon i Basia to te same osoby. Ciekawe kto chce zarobić na logistyce MPK w Suwałkach. Pozdrawiam hieny.
2014-03-03 20:25
Temat postu: Re: suwalska komunikacja miejska (empeki)zgłoś post do usunięcia »
andrju zero lipy


początkujący
postów: 117

@spam

Filon i Basia to te same osoby.

M
asz na myśli, że to TA SAMA OSOBA (czyli liczba pojedyncza)?

Jeśli to prawda, to nieładnie.


Ciekawe kto chce zarobić na logistyce MPK w Suwałkach.


Skąd ten wniosek?
Z przesłanki, że {Filon} i {Basia} to ta sama persona, NIE WYNIKA, że poruszana przez tę osobę kwestia nie stanowi problemu.

Ja nie jestem ani {Filon} i {Basia}, ale jak najbardziej doceniam, że {Filon} poruszył na forum kwestię efektywności komunikacji publicznej w Suwałakch, oraz podzielam zdanie {Basia} co do "niedokomunikowania" dworców.

A nawet gdyby ktoś, jak twierdzisz, chciał zarobić na logistyce MPK w mieście, to nie znaczy jeszcze, że wierzy w szansę na to.

Każdy myślący człowiek zdaje sobie sprawę, że do polepszenia komunikacji publicznej w Suwałkach nikogo "nie ze swoich" się nie dopuści.

Zatem, choć nie wprost, zarzucasz {Filon} i {Basia} głupotę.

A to bardziej niegrzeczne, niż pisanie na jednym forum pod różnymi nazwami użytkownika.

---

Uwielbiam Cynika9, autora blogu "Dwa grosze" za niezwykłą dbałość o kulturę wypowiedzi dyskutantów, co chyba najlepiej oddaje trzeci punkt regulaminu jego blogu:
3. Atakujemy tylko idee – nigdy ich nosicieli. Jakakolwiek wycieczka osobista naraża post na usunięcie. Jeśli nie jesteś zupełnie pewny(a) to dla bezpieczeństwa sformułuj post bezosobowo.


Polecam to nie tylko Tobie, {spam}, ale i wszystkim zacnym forumowiczom, których pozdrawiam tradycyjnym już "ZERO LIPY!".

2014-03-04 00:10
Temat postu: Re: suwalska komunikacja miejska (empeki)zgłoś post do usunięcia »
pzpr


gość


Przecież te postkomunistyczne dinozaury są tak oderwane od rzeczywistości, że aż głowa mała. Wypowiedź pana Giedrojcia dotycząca spaceru z dworca do Plazy jest tak nieprawdopodobnie głupia, że za takie coś w prywatnej firmie byłaby przynajmniej nagana. Jak w ogóle można tak pomyśleć, a co dopiero mówić na forum. Niech Pan to powie starszej, schorowanej kobiecie przyjeżdżającej autobusem do lekarza do Suwałk, która ma 600 zł renty, wyda 15 zł na autobus, w drugą stronę 15, za taryfę 10, to jest szanowny Panie oderwany od rzeczywistości, sprawujący dowództwo nad I Sekretarzem KW PZPR 45zł! To są dwa dni życia tej kobiety. Pan ma czelność proponować spacer ze spuchniętymi nogami do Plazy, przecież ta kobieta nawet nie wie gdzie to jest i jak ma iść. Widzi przystanek pod Dworcem, to tam idzie. Pan tego nie jest w stanie zrozumieć, bo Pan wozi swoje poślady przyklejone do stołka samochodem, przypuszczam, że czasami i z kierowcą. Panie Prezesie, ze stołka można tylko spaść, czego z całego serca panu życzę. Miej Pan honor i zrób Pan coś dla nas. Odejdź! Człowieku odejdź.

Jak słusznie zauważają forumowicze, taksówkarze doskonale znają rozkład jazdy autobusów i pociągów, PGK goni wszystkie 19-tki na pusty dworzec PKP.


Moje propozycje:
- wprowadzenie (na próbę, jako eksperyment) autobusu weekendowego nocnego. Tak rozplanować rozkład, by rundka takiego kursu trwała ok. godziny. Trzy kółka i zjazd gdzieś ok. 3. Kiedyś były takie malutkie autobusy, myślę, że by wystarczyło.

- "7" zamiast z Utraty w Dwernickiego prosto, później przystanek na Utracie, w prawo w Sejneńską, organizacja przystanku vis a vis bazaru i dalej na pętlę na 1-maja. Powrót tak samo i będzie rozwiązany problem przystanku przy PKS.

- poza tym niedokomunikowana jest ul. 11 listopada. Tam można by puścić własnie "7" prosto do Reja, później z Reja w Witosa, do Pułaskiego i dalej tak jak jest.

- "21" z Kościuszki w "Nową Wigierską", Powstańców, do Buczka.

Można pokombinować i dojść do jakiegoś ciekawego rozwiązania. Wykorzystać nowe ulice np. 1000-Litwy. Zdaję też sobie sprawę z tego, że nie jest to też takie łatwe zmienić godziny kursowania jednego kursu, bo sypie się później cały rozkład. Za coś płacimy tym nieudacznikom życiowym, za coś biorą comiesięczne pobory. Oni są tak super w swoich rządach, że nie potrzebują słuchać jakiegoś tam plebsu. My jesteśmy szlachta.

Jestem pewien, że gdyby nasi suwalscy specjaliści zajęliby się rządzeniem w dowożeniu chleba do sklepów to jedlibyśmy zawsze wczorajszy. Precz z komuną!
2014-03-04 09:47
Temat postu: Re: suwalska komunikacja miejska (empeki)zgłoś post do usunięcia »
mlody


gość


"Przedpiśca" @pzpr pięknie wszystko ujął. Pokolenie urodzonych prezesów/specjalistów jest zarazą tego miasta.
2014-03-04 10:13
Temat postu: Re: suwalska komunikacja miejska (empeki)zgłoś post do usunięcia »
Czesiek


gość


Moim zdaniem przydałoby się więcej połączeń na ulicach Szpitalna, Daszyńskiego, Franciszkańska gdyż aby dojechać bez przesiadki do miasta trzeba chodzić na Reja
2014-03-04 11:24
Temat postu: Re: suwalska komunikacja miejska (empeki)zgłoś post do usunięcia »
Danuta


gość


Dlaczego nie ma dojazdu do fabryki Forte. Żaden kurs nie pasuje do zmiany.
2014-03-04 12:35
Temat postu: Re: suwalska komunikacja miejska (empeki)zgłoś post do usunięcia »
pzpr


gość


Danuta - stosując retorykę naszych umiłowanych przywódców odpowiem, przecież można przejść się z Dwernickiego. Przecież to 2 km, bliziutko.

Nie ma i nie będzie. Trzeba było się zatrudnić w PGK, tam jest połączenie.

Śmiech na sali z tymi prezesami komunistami!
2014-03-04 13:45
Temat postu: Re: suwalska komunikacja miejska (empeki)zgłoś post do usunięcia »
Rozeta


gość


Linia nocna w weekendy. Chociaż raz na godzinę. Po imprezie nie ma jak wrócić na północ, po godzinie 23 zostają taksówki. Myślę że piątek i sobota, kilka dodatkowych kursów to nie problem. Skoro zabrano 14 w soboty to można dodać coś w nocy.
2014-03-04 18:23
Temat postu: Re: suwalska komunikacja miejska (empeki)zgłoś post do usunięcia »
czytelniczka


nowy
postów: 6

a ulica sikorskiego? najblizszy przystanek ulica kościuszki i jak tu dojechac czy na północ czy w stronę wojska polskiego...
2014-03-05 13:30
Temat postu: Re: suwalska komunikacja miejska (empeki)zgłoś post do usunięcia »
dobra rada


gość


To że nasze elity są jak najbardziej oderwane od rzeczywistości wiedzą wszyscy. Mam więc propozycję- zamiast za grubą kasę zatrudniać firmy do układania rozkładów, pozwólcie wykazać się naszej młodzieży. Proponuję ogłosić konkurs. Przy okazji będzie to sprawdzian dla szkół i uczelni, czy uczą czegoś przydatnego. I nie żałujcie na nagrody.
2014-03-05 22:38
Temat postu: Re: suwalska komunikacja miejska (empeki)zgłoś post do usunięcia »
Donek


gość


Wiecej autobusów na ul. Mieszka I takie osiedle a marne połaczenia.
2014-03-06 20:38
Temat postu: Re: suwalska komunikacja miejska (empeki)zgłoś post do usunięcia »
doktorek


gość


Otóż kochani pasażerowie miłośnicy komunikacji miejskiej opracowują projekt, który zostanie przesłany do Urzędu miasta mamy nadzieje, że lokalne media wesprą projekt, który piszemy. A swoją drogą piszecie, że nie ma szans na uruchomienie BISówki na 19. Otóż linii 19BIS nie da się utrowrzyć można natomiast tak edytować zarówno 11, 19, i 21 tak aby po godzinie 7 jeździła średnio co 5 minut. Dodam tylko, że da radę uruchomić 19 co 10 minut w godzinach rannych o 7. Natomiast 21 i 11 byłyby liniami które dawały by uzupełnienie 19 i kursy były by co 5 minut w kierunku miasta. Ale nasza władza jest zarówno ślepa jak i głucha na prośby zmian pasażerów. Najlepiej powiedzieć że nie ma się floty lub pracowników. Projekt który opracowujemy zakłada wykorzystanie 32 z 34 autobusów wykorzystywanych przez PGK (2 autobusy to REZERWA). Zakładamy również wprowadzenie linii nocnej od 21:30 do 2:30 w dni powszednie oraz w soboty niedziele i święta od 21:30 do 4:30. Już wkrótce zaprezentujemy go. Zmian dokonaliśmy w oparciu o głosy Pasażerów.
2014-03-06 20:50
Temat postu: Re: suwalska komunikacja miejska (empeki)zgłoś post do usunięcia »
andrju zero lipy


początkujący
postów: 117

@doktorek

Grande szacun, Ziom!

Inicjatywa godna nie tylko podziwu, ale i naśladowania.

Projekt który opracowujemy


My, tzn. kto?
Czy to jakaś sformalizowana inicjatywa?
W razie, gdyby trzeba było zbierać podpisy pod petycją, uderzaj, proszę, śmiało na Forum. Poparcie społeczne dla SŁUSZNYCH INICJATYW zawsze się znajdzie.


Ale nasza władza jest zarówno ślepa jak i głucha na prośby zmian pasażerów.


Cóż, po wyborach do parlamentu europejskiego (25 maja 2014) odbędą się wybory samorządowe (16 listopada 2014).

Suweren, czyli my, tj mieszkańcy, będziemy WRESZCIE mieć okazję do "oceny" dotychczasowych poczynań naszych władz.

Jak obecna władza nie chce współpracować z mieszkańcami, to zagłosuje się na tych, którzy głosu mieszkańców słuchają.

A gdybyś sam planował rejestrację własnego komitetu wyborczego w walce o władzę w naszym ukochanym grande city, to i wyborcy na DOBRE POSTULATY się znajdą.
2014-03-07 10:32
Temat postu: Re: suwalska komunikacja miejska (empeki)zgłoś post do usunięcia »
doktorek z EPGK


gość


Otóż oto ogólnikowe założenia jakie powinny zostać wprowadzone jak najszybciej w naszej komunikacji miejskiej:

Z grubsza to co planujemy zaproponować przedstawia się następująco:

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK SZKOLNY

1. Wydłużenie linii 4 do Dwernickiego/Plaza
2. Zmiana trasy linii 5 aby objęła ona obsługę ulicy Sikorskiego i Emilii Plater. Zmiana jej częstotliwości. Na odcinku Plac Marii Konopnickiej - Krzywólka w godzinach 6 - 20 co 10 minut.
3. Połączenie linii 6 i 17 z powodu, tego, iż linia 17 dubluje linie odjeżdżające ze Szpitala.
4. Dostosowanie kursów linii 5,7,14 do częstotliwości odjazdów z Placu Marii Konopnickiej i Krzywólki co 10 minut.
5. Zmniejszenie wariantowości linii 10 poprzez zmianę jej trasy i podział jej na 2 odrębne linie. Linia 10 na trasie Sejneńska - Jasionowo - Sejneńska i utrzymaniem dotychczasowej trasy od ulicy Noniewicza. Utworzenie nowej linii zwanej pracowniczej na trasie Nowomiejska/Gazownia - Dubowo - Nowomiejska/Gazownia.
6. Zmiana trasy linii 11 i włączenie jej na ulicy Leśnej oraz kilka kursów do Cmentarza Komunalnego.
7. Utworzenie nowej linii z Dojazdów na Pętlę, Przejazdów Technicznych oraz Zjazdów do Zajezdni na trasie Sejneńska/PGK - Północna/Os. Kamena i odwrotnie.
8. Zmiana trasy linii 14: powrót z Krzywólki przez ulicę Kościuszki do Waryńskiego i dalej do Sejneńskiej/PGK. Dzięki temu Komunikacja Miejska będzie poruszała się na 3 najważniejszych arteriach naszego miasta: Linia 5 przez Emilii Plater, Linia 14 przez Kościuszki, Linia 7 przez Noniewicza.
9. JEDNA Z NAJWAŻNIEJSZYCH ZMIAN częstsze odjazdy z Dworca PKS i połączenie z Dworcem PKP oraz dostosowanie kursowania autobusów do przyjazdów i odjazdów zarówno ważniejszych autobusów PKS jak i pociągów PKP. Zaproponujemy tu zmianę trasy linii 17 i kursy ulicami: Szpitalna - Reja - Kowalskiego - Pułaskiego - Świerkowa - Kasztanowa - Różana - Północna - Kolejowa - Utrata - Przytorowa/Dworzec PKS. Powrót tą samą trasą.
10. Zmiana trasy linii 18, tak aby kursowała przez Kościuszki, Waryńskiego i dalej w kierunku Utrata/Mereckiego.
11. Zmiana trasy linii 20 na okólną: 1.Maja - Waryńskiego - Noniewicza - Wigierska - 24.Lipca (Przedłużenie Wigierskiej) - Grunwaldzka - Mieszka I - Sikorskiego - Dwernickiego - Kolejowa - Połnocna – Różana – Kasztanowa - Świerkowa – Pułaskiego – Kowalskiego – Reja - Bulwarowa – SIKORSKIEGO ZSZ – Mieszka I. – BAKAŁARZEWSKA/KRUSZBET – Grunwaldzka - 24. Lipca - Wigierska - 1.Maja (Pętla).
12. JEDNA Z NAJWAŻNIEJSZYCH ZMIAN Zmiana częstotliwości kursów linii 21 do i z Poddubówka. Proponujemy aby linia kursowała co 30 minut.
12. Przetrasowanie linii 11 i 21 na ulicę Kościuszki dzięki czemu autobus będzie tu co 15 minut a na Noniewicza co 10 min.

Poniedziałek - piątek bez szkół, ferie i wakacje:

W Suwałkach wyróżniamy 3 typy dni Poniedziałek – Piątek:
• Szkolny
• Bez Szkół
• Wakacyjny
Proponujemy połączyć rozkład wakacyjny oraz ten z dnia poniedziałek - piątek bez szkół. Da to czytelniejsze rozkłady jazdy.

1. Zmiana częstotliwości odjazdów linii 5,7,14 z Placu Marii Konopnickiej i Krzywólki z co 10 minut na co 15 minut.
2. Zmiana częstotliwości kursów linii 20. Jeden kurs rano i jeden po południu w kierunku Bakałarzewska/Kruszbet.
3. Zmiana częstotliwości kursów linii 21 w i z Poddubówka z co 30 minut na co 1 godzinę.
4. W okresie letnich wakacji szkolnych uruchomienie zielonych linii:
Jednej na trasie dotychczasowej 2 z wydłużeniem do Wigier.
Drugiej linii aby objęła kursy na działki przy ulicy Szopena i na Sianożęć.

Soboty:
1. Zmiana częstotliwości odjazdów linii 5,7,14 z Placu Marii Konopnickiej i Krzywólki z co 15 minut na co 20 minut.
2. JEDNA Z WAŻNIEJSZYCH ZMIAN zmiana częstotliwości kursowania linii 11 na Bazar. Proponujemy uruchomienie jej w godzinach od 7:00 do 12:30 co 20 minut. Na trasie Grunwaldzka/Bazar - Północna/os. Kamena - Grunwaldzka/Bazar. Oraz utrzymanie dodatkowych 5 kursów w kierunku osiedla Zahańcza oraz ulicy Leśnej.
3. Uruchomienie nowej linii zwanej pracowniczej na trasie Nowomiejska/Gazownia - Dubowo - Nowomiejska/Gazownia.
4. Częstsze kursy linii 18.
5. Zmiana częstotliwości linii 19 aby kursowała o tych samych godzinach z częstotliwością co 1 godzinę.
6. Zmiana częstotliwości kursów linii 21 w i z Poddubówka z co 30 minut na co 1 godzinę.

Niedziele i święta:
1.Zmiana częstotliwości odjazdów linii 5,7,14 z Placu Marii Konopnickiej i Krzywólki z co 20 minut na co 30 minut.
2.Częstsze kursy linii 18.
3. Zmiana częstotliwości linii 19 aby kursowała o tych samych godzinach z częstotliwością co 1 godzinę.
4. Zmiana częstotliwości kursów linii 21 w i z Poddubówka z co 30 minut na co 1 godzinę.

Zmiany mające na celu poprawienie i usprawnienie Komunikacji Miejskiej:
1. Tablice informacyjne na przystankach autobusowych na rozkład, mapę i najważniejsze ogłoszenia.
2. Zmiany informacji na wyświetlaczach autobusów (dodanie do kierunku linii dodatkowych kierunków np. 19->Wojska Polskiego/Dubowo przez Hubala/WSP 21-> Poddubówek przez Szafirowa/MISPOL, 18-> Szpital przez Cmentarz Komunalny.
3. Dogranie zapowiedzi brakujących przystanków.
4. Wprowadzenie większej ilości przystanków na żądanie.
5. Likwidacja przystanku 205-Szpitalna/Szpital. I skierowanie kursów przez pętlę Szpital, w celu ułatwienia dojścia do Szpitala osobom starszym i mniej sprawnym.
6. Utworzenie szaty graficznej ogłoszeń.
7. Włączenie przystanku 291 - Hamerszmita w trasę linii 9 i 11.
8. Ustawienie przystanku tymczasowego w Dubowie Drugim przez które jeżdżą teraz autobusy linii 3 i 21. Apel pasażerki, która prosiła o niego w imieniu osób starszych i dzieci, ponieważ dojście do przystanku Buczka/Szafirowa jest w czasie remontu z powodu wzmożonego ruchu bardzo niebezpieczne stwarzające zagrożenie.
9. Zniesienie opłat za bagaż przewożony w autobusach. Tego typu opłaty istnieją już wyłącznie w Suwałkach.
10. Bilety godzinne i dobowe. Sprawa miała zostać rozwiązana w okresie minionych wakacji jednak o niej zapomniano.
11. Ogłoszenia na przystankach o zmianach, które następują w komunikacji miejskiej. Pojawiają się bardzo rzadko.
2014-03-10 21:26
Temat postu: Re: suwalska komunikacja miejska (empeki)zgłoś post do usunięcia »
andrju zero lipy


początkujący
postów: 117

@doktorek z EPGK

Przebrnąłem przez powyższą całość i wydaje się, że TO BY WYPALIŁO, a już na pewno ta koncepcja zasługuje na sprawdzenie w praktyce.

{doktorek z EPGK}, a jakie byłyby szanse na wakacyjny (plus studencki wrzesień) autobus podmiejski do Bachanowa przez Turtul (vide mój wpis w tym wątku z 2014-03-03 19:2 ?

Zdaję sobie sprawę, że to daleko poza granicami miasta, ale jestem ciekaw, czy ze względów rozwoju turystyki warto by, czy jednak nie?

Rozumiem, że to Twoja inicjatywa: http://www.epgk.fora.pl/?
2014-03-11 10:59
Temat postu: Re: suwalska komunikacja miejska (empeki)zgłoś post do usunięcia »
???


gość


może w ogóle do Augustowa albo nie wiem gdzie jeszcze komunikację miejską puścić
2014-03-11 19:36
Temat postu: Re: suwalska komunikacja miejska (empeki)zgłoś post do usunięcia »
gość


gość


Czy wszystkie linie jadące do szpitala muszą prowadzić przez Reja? Może jakaś linia np. 18 niech jedzie przez osiedle daszyńskiego.
Końcowy przystanek 2 jest nie wiadomo dlaczego na Nowomiejskiej, a większość pasażerów jedzie dalej.
I jeszcze sobotnia 19 o piątej rano, jest za mała i za późno, w soboty( zwłaszcza na ranną zmianę) ludzie pracują.
2014-03-11 23:32
Temat postu: Re: suwalska komunikacja miejska (empeki)zgłoś post do usunięcia »
andrju zero lipy


początkujący
postów: 117

@

może w ogóle do Augustowa albo nie wiem gdzie jeszcze komunikację miejską puścić


Pytanie, po co, skoro mamy alternatywę w postaci PKS.

Problem z wyżej wymienionymi miejscami to brak połączenia poza kursem z rana do i po południu z Suwałk.

Sprawa jest prosta.
Czy w interesie władz lokalnych, a więc nie tylko miasta Suwałk, ale i powiatu ziemskiego, jest polepszenie komunikacji na linii Suwałki - obszary atrakcyjne turystycznie?

Jeśli tak, pozostaje oczywiście kwestia ekonomiczna, tj. czy ewentualne korzyści mogą przewyższyć nakłady.

Nikt nie każe nazywać autobusu jadącego poza miasto miejskim. W wielu miastach Polski funkcjonują autobusy podmiejskie. Połączenia realizuje komunikacja miejska, choć czasem w kooperacji z podmiejską gminą na przykład.

emotikonki


Adresy stron internetowych jak i adresy e-mail zostaną automatycznie zamienione na linki. Dodatkowo możesz używać kilku znaczników:
[b]...[/b] - pogrubienie
[i]...[/i] - pochylenie
[u]...[/u] - podkreślenie
[url]...[/url] - link
[cytat]...[/cytat]
[code]...[/code] - kod, np. HTML

dokładny opis
imię
e-mail
tytuł
treść
kod z obrazka
 

Logowanie
Login hasło Nie masz jeszcze konta? Załóż własne konto!!


Copyright © 2004. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected]
projekt i wykonanie: