suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Komentarze do Konferencja Mackiewicza pod hasłem...

obiecanki cacanki - 2018-10-17 17:33:09
Skoro budżet miasta tak źle wygląda to skąd Pan Mackiewicz zamierza wziąć pieniądze na spełnienie swoich obietnic wyborczych ??
zgłoś do usunięcia | autor: ~obserwator

nadużycie - 2018-10-17 17:43:32
Jeżeli uczestnictwo zastępcy prezydenta w kampanii jest nadużyciem, to uczestnictwo Morawieckiego, Szydło i Zielińskiego w kampanii jest skandalem na skalę ogólnopolską.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Kuku na muniu

Kuku na muniu - 2018-10-17 17:50:12
A już nie agituj .Ugotuj sobie lepiej obiad na jutro.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Bora

Urna - 2018-10-17 17:56:38
Żeby tylko pisuary przegrały
zgłoś do usunięcia | autor: ~Anty

Wybory blisko to i nowe suwalskie puste w słowach widowisko grane przez tych farbowanych towarzyszy - 2018-10-17 17:58:55
Czyli jednak chłopcy z ratusza na czele z nowym Szamanem uprawiaj a nie tylko pospolitą propagandę ale jeszcze jeszcze umyślnie dezinformują mieszkańców Suwałk aby utrzymać swoje publiczne koryta i swoją sitwę na stołkach i synekurach.Czas pogonić to farbowane towarzystwo co z Suwałk zrobili sobie prywatny folwark. Cytuję|: Kandydat PiS-u, tłumaczy, że jego konferencja dotyczyła błędnego planowania, a nie wykonania budżetu, jak została odebrana przez prezydenta. Ponadto powoływał się na powszechnie dostępne dokumenty, takie jak projekt budżetu, projekt wieloletniej prognozy finansowej, zatwierdzony budżet, uchwała budżetowa czy wieloletni plan finansowy. – Podtrzymuję dalej, że dochody budżetowe wystarczają tylko na bieżące utrzymanie, a inwestycje powstają głównie z dotacji, dywidendy z PEC i są zrównoważone kolejnym kredytem – mówi. Mackiewicz podtrzymuje również, że według udostępnionych dokumentów zadłużenie miasta stanowi około 3 tys. na mieszkańca. Jak wylicza, zaplanowane w budżecie kredyty oraz zadłużenia PGK, ZBM TBS, PNT, PWiK i PGO łącznie dają kwotę około 226 mln zł. W dodatku w uchwalonym budżecie na 2018 rok dochody bieżące wynoszą około 384 mln zł i uwzględniają dotację 500 plus w kwocie niespełna 44 mln zł – Gdyby nie te 44 mln z 500 plus byłoby bardzo źle. A w tej chwili jest tylko źle – podkreśla. Przekazane przez Ratusz informacje na temat SP nr 4 również zostały skrytykowane. – Przedstawił tylko jakie remonty zostały zaplanowane. Nie zaplanował inwestycji związanej z rozbudową SP nr 4, tylko w efekcie kampanii wyborczej i na fali krytyki, mieszkańców także, zaczęła się pojawiać koncepcja rozbudowy szkoły i to natychmiast z ładnymi rysunkami – powiedział kandydat i zaznaczył, że nie uwzględniono tego w projekcie budżetu czy wieloletniej prognozie finansowej. Mackiewicz zarzuca także prezydentowi nieznajomość prawa, bo plany zagospodarowania przestrzennego uchwala Rada Miasta, a nie prezydent. – Proszę panie prezydencie nie mieszać ludziom w głowie. Pan nawet nie jest radnym. Pan jest tylko organem wykonawczym – mówi. Kandydat krytycznie odniósł się również do inwestycji nowego dworca kolejowego. – Moja propozycja do urzędującego prezydenta miasta, żeby wstrzymał się z obietnicami inwestycyjnymi, na które formalnie i praktycznie nie ma wpływu.
zgłoś do usunięcia | autor: ~CZUKCZA

Przegrana - 2018-10-17 17:58:58
Na bank pisiory przegrają
zgłoś do usunięcia | autor: ~Bonifacy

~Bora - 2018-10-17 18:00:18
A właśnie że sobie poagituję.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Kuku na muniu

~CZUKCZA - 2018-10-17 18:03:08
Jednak chłopcy z MSWiA na czele z Zieliniakiem uprawiają nie tylko pospolitą propagandę ale jeszcze jeszcze umyślnie dezinformują mieszkańców Suwałk aby dorwać się do koryta i umieścić pisowską sitwę na stołkach i synekurach.Czas pogonić to farbowane towarzystwo co z Suwałk zrobili sobie prywatny folwark.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Kuku na muniu

Nieporozumienie-czyste picowanie socjalisty -komunisty - 2018-10-17 18:08:51
Cytuję Do suwalkow, ignacych i innych wyznawców "buraka pastewnego" - 2018-10-12 08:40:43 Ludziska opamiętajcie się , o czym wy piszecie , że (cytując p.buraka) żeby się rozwijać ,trzeba się zadłużać!!. Przecież to NIEPOROZUMIENIE! Zadłużanie miasta w bankach komercyjnych (zapewne niedługo w providencie i innych chwilówkach) doprowadzić może do zarządu komisarycznego !. Tak było w okresie II RP, gdy miastem rządził inny socjalista, fryzjer z urodzenia Wawrzyniec Gałaj . To nie żarty proszę poczytać ,a później zastanowić się nad tzw.chybionymi inwestycjami. W latach trzydziestych była to elektrownia od której prawie nikt nie kupowałprądu (proszę pamiętać ,że gros mieszkańców stanowili wyznawcy wiary mojżeszowej ,ale biedota ) . A teraz mamy takich chybionych inwestycji co najmniej kilka ,jak nie kilkanaście !! Dochodzą do tego odsetki , które są spłacane kolejnymi kredytami ,albo podwyższaniem opłat od nas. Ostatnio modne stało się naliczanie dodatkowych opłat śmieciowych (za ostatnie 5lat!!!) , bo kasa miasta jest zupełnie pusta .Przecież jest to oczywiste, jeżeli płaci sie podwójnie za budowę każdej z dróg np. podwójne koszta za ul.Pileckiego ( Kurzyna ostatnio podpisał nową umowę za podwójną , jak nie potrójną cenę) , tunel pod torami , ul.Piekarskiego (która w kosztorysie UM miała wynieść 900tys.zł , a teraz nasz dorodny p.Burak mówi o 2mln.zł!!!) . To niestety są fakty , dlatego CZAS NA WIETRZENIE SUWALSKIEGO RATUSZA . Jeżeli ktoś nie ma ochoty głosować na partyjnych kandydatów to oddajcie głos na fachowca od ratowania budżetu p.Sieczkowskiego ! zgłoś do usunięcia | autor: ~ucho od śledzia
zgłoś do usunięcia | autor: ~CZUKCZA

usunięto przez administratora - 2018-10-17 18:11:02
usunięto przez administratora
zgłoś do usunięcia | autor: brak

Kuku na muniu - 2018-10-17 18:14:49
Ha ,ha nie martw się twój faworyt wygra ,nic mu nie grozi.Nie powiem żebym była z tego zadowolona ale już trudno ,następni mogą być jeszcze gorsi.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Bora

Mackiewicz to najlepszy kandydat - 2018-10-17 18:27:03
Obecnym władzom zdecydowanie dziękujemy. Miasto potrzebuje nowej ekipy kierującej, która przedstawi i wdroży realny plan działań w celu poprawy społeczno-gospodarczych warunków życia w Suwałkach. Suwałki potrzebują przede wszystkim nowych miejsc pracy i jak najlepszych warunków do ich tworzenia. Kluczowy jest rynek pracy i doprowadzenie do zwiększenia ilości miejsc pracy oraz obowiązkowo poziomu zarobków Suwalczan. Zmiany muszą również objąć administrację, tak by stała się wsparciem, a nie hamulcem dla rozwoju lokalnej gospodarki, aby mieszkańcy w końcu poczuli się jak właściciele miasta, a nie byli petentami. Suwałki potrzebują nowej energii i większej mocy. Potrzebna jest nowa ekipa, która zmniejszy rekordowo wysokie zadłużenie Suwałk. Ważne jest aby rozwijać miasto, pamiętając o bilansie ekonomicznym miasta. Dlatego głosować będę na Mackiewicza!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Piotrek

Nie warto - 2018-10-17 18:31:06
Bufon dopełnił swojej kompromitacji. Niech siedzi w tym swoim Białymstoku, gdzie dzięki zwycięstwie w partyjnym castingu kosi 300 tysięcy rocznie z kieszeni podatników. Życie na szczycie, bitches!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Polak

Najlepszy komentarz - 2018-10-17 18:36:41
Hau hau hau
zgłoś do usunięcia | autor: ~iwan

Finanse miasta - 2018-10-17 18:42:31
Jakoś trudno mi sobie wyobrazić poważnego kandydata na prezydenta Suwałk, zwłaszcza obiecującego wiele inwestycji, ulg, świadczeń itp., który wcześniej nie zapoznałby się z sytuacją budżetu naszego miasta, w tym zadłużenia. Na razie p. Renkiewicz i p. Gorlo podali wskaznik zadłużenia znacznie mniejszy od tego, co twierdzi p. Mackiewicz. A te liczby różnią się aż o kilkadziesiąt milionów. W tej sytuacji powinni się na ten temat wypowiedzieć pozostali dwaj kandydaci, a zwłaszcza p. Sieczkowski uważany za specjalistę w dziedzinie finansów. Taka liczba określająca faktyczne zadłużenie, to element potwierdzający, że kandydat jest zorientowany o bilansie otwarcia na progu jego chęci bycia gospodarzem miasta.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jerzy Broc

skandal! - 2018-10-17 18:44:23
kot mi nasrał dziś na dywan, wina PiSu!
zgłoś do usunięcia | autor: ~postkomuna sie trzyma

literówka - 2018-10-17 18:55:17
miało być KOD
zgłoś do usunięcia | autor: ~postkomuna sie trzyma

Suwałki Łączą Nas ,,SUWALSKIE LWY ,, - 2018-10-17 19:03:05
jeszcze mamy czas pan Czesław i Pan Zdzicho mogą poskromić to towarzycho .Zdzisław i Czechu startują nie dla śmiechu .
zgłoś do usunięcia | autor: ~Gabrysia

Pan Jerzy Broc - 2018-10-17 19:15:05
Aby zbilansować budżet w poziomie cen początek 2018 roku potrzebne było zadłużenie 191 mln. To jest na stronie U.M. Suwałki. Do wysokości kredytów firm komunalnych Czesław sam się przyznał, że wyliczenia są poprawne. Wystarczy zlikwidować Bizancjum w instytucjach komunalnych i wszystko można zbilansować bez potrzeby brania kolejnych kredytów. Kierunek obrany przez dotychczasowych włodarzy prowadzi do tego co zrobił Gałaj.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Bakaniuk

MacZieliński - 2018-10-17 19:56:17
Najgorsze co może być dla Suwałk to właśnie wygrana PiSu i Mackiewicza.Oczywiście że Mackiewicz to tylko pacynka Pana Ministra.Jeśli by wygrali to Pan Minister miałby w rękach nie tylko służby mundurowe czy sądownictwo których jest panem i władcą ale również i samorząd.I wtedy mógłby zrobić z każdym obywatelem co zechce.Przecież ci wszyscy na wysokich stołkach mundurowi to bierni i wierni poddani ministra.Na wiecach wyborczych to oni zapełniają sale.Te wszysykie Zielińskiego uroczystosci odrębne obstawiają tylko służby od niego zależne i niech tylko Pan Komendant Policji,,Dyrektor Więzienia Komendant Straży Pożarnej czy WKU ktory notabene też startuje w wyborach by odmówli to szybko ze stołkami by się pożegnali.Słyszałem że w 2019 wielu doświadczonych policjantów masowo odejdzie ze służby.Kim wtedy zastąpi się tych doświadczonych ludzi.Wszystko zasługa Ministra i podziękujmy mu w wyborach za dzielenie społeczeństwa.Oby PiS w Suwałkach doznał sromotnej klęski to wreszcie Kaczka odsunie go od władzy na Suwalszczyźnie uznając za już nieskutecznego.Pokażcie ludzie to w wyborach oby nie zrobił sobie własnego księstwa jak w munduróekach które jak wierne pieski go słuchają.Nie dla PiSu.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Fred

Z tym że Czesław ma wpływ na zagospodarowanie przestrzenne to prawda - 2018-10-17 20:02:23
ten radny dostanie posadkę tam, tamten jeszcze gdzie indziej i większość po stronie pana Czesława...
zgłoś do usunięcia | autor: ~Polak Mały

Chwalipięta - 2018-10-17 20:12:35
Na dzisiejszej sesji Radny Juszkiewicz chciał się pochwalić ,że jest najlepszym radnym w ogłoszonym konkursie w współczesnej. Tylko zapomniał chyba do powiedzieć wszystkim jakim wynikiem to osiągnął. Wynik powala z nóg. Miłej lektury na współczesnej .
zgłoś do usunięcia | autor: ~Garbus

~Piotrek - 2018-10-17 20:26:36
~Piotrek Twój referat brzmi jak tekst I sekretarza PZPZ. ~Bora Renkiewicz nie jest moim kandydatem - ja po prostu nie lubię gówno-kampanii. ~Jerzy Broc MacZieliński ma cyfry od Bezdzieckiego, a Bezdziecki od Reniewicza z interpelacji radnego. ~Fred Masz rację Zielinski będzie miał w ręce wszystkich: wojsko może zarekwirować twój samochd, US skontrolować podatki, prokuratura podsłuchać, sąd skazać, a policja wystawić mandat za cokolwiek. Radnych wolnych mediów się nie spodziewaj.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Kuku na muniu

Chwalipieta 2 - 2018-10-17 20:28:32
A radny Kulikowski pozbieral po mieście Dwutygodniki Suwalskie i pod artykułem jak to on walczył o obwodnicę podopisywal długopisem swoją pozycję na liście w wyborach, oraz sam rozniusl do skrzynek. Zapominając że jeszcze do niedawna był redaktorem naczelnym tego pismidla, zrobił sobie z niego ulotkę wyborczą. Pismidlo to które już od dawna służy za biuletyn wyborczy dla Renkiewicza i jego bandy, wydawany jest za publiczne pieniądze. Tak to łączą nas Suwałki w kręceniu lodów na publicznym majatku
zgłoś do usunięcia | autor: ~Luk

Dzisiaj - 2018-10-17 20:35:49
na debacie w Białystoku Mackiewicz chciał zadać Renkiewiczowi pytanie o zadłużenie no niestety pytania nie było komu zadać. Nie bronię Mackiewicza bo zabrakło go na debacie w Suwałkach. Pytanie czy warto głosować na któregoś z nich. Jeden warty drugiego
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

anthrax sieczkotubo - 2018-10-17 20:53:11
Jesteś żałosny.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

Dokładnie tak! - 2018-10-17 20:54:56
Na dzisiejszej(wczorajszej) debacie dobrze wypadli jedynie Szmidt i Sieczkowski ( Mackiewicz i Gorlo poniżej krytyki) Nie lubię PO to będę głosować na Sieczkowskiego. Wydaje mi się to jedynym rozsądnym wyborem.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Danka

~anthrax - 2018-10-17 20:59:19
A skąd wiesz, że nagranie było w Białymstoku ? Myślałem, że w Suwałkach. "Mackiewicz chciał zadać Renkiewiczowi pytanie". Nie tylko chciał, on układał wszystkie pytania.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Kuku na muniu

Danka kłamie - 2018-10-17 21:00:57
A moim zdaniem Gorlo i Mackiewicz najlepiej wypadli. I będę na Mackiewicza głosować i kto mi zabroni.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Lisek

Luk - 2018-10-17 21:02:49
Masz rację . To jest żałosne co ten dwutygodnik odp...... i ten były naczelny.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Swojak

usunięto przez administratora - 2018-10-17 21:04:39
usunięto przez administratora
zgłoś do usunięcia | autor: brak

Kuku na muniu - 2018-10-17 21:10:47
Ale to nie zmienia postaci rzeczy. Czesława tam po prostu nie było. Jeżeli nawet Mackiewicz układał te pytania to pozostali się tego jednak nie wystraszyli. Czaisz?
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

Mackiewicz - 2018-10-17 21:15:46
Ciekawe że szanowny pan mackiewicz, sam oszukuje wyborców to jest żenujące. Dlaczego blokuje ludzi na FB którzy pytają skąd weźmie pieniądze na darmowe mpki. Dlaczego nie przychodzi na konferencje na których zaznacza że będzie? Dla mnie jest to próba podbicia wiarygodności prezydenta, żeby mieć jakiekolwiek szanse..
zgłoś do usunięcia | autor: ~Arek

antrax - 2018-10-17 21:18:02
Czy to prawda że już razem ze zwolenikami piz dzielice stołki ?
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

Suwalek - 2018-10-17 21:21:47
Wszystkie stołki bardzo zajęte i te potrzebne i te wirtualne, igły nawet nie wetkniesz.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Ban

~Arek - 2018-10-17 21:28:42
Jego facebook, jego prawo. Tak właśnie będą wyglądały jego "konsultacje" ze społeczeństwem.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Kuku na muniu

Ale jak to? - 2018-10-17 21:28:59
Z artykułu wynika, że rozbudowa SP nr 4 to tylko kiełbasa wyborcza obecnego prezydenta? Czyli te rysunki, plany i wizualizacje to tak na "niby"? Nie uwzględniono w budżecie, czyli nie do realizacji. Szok
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jadzia

Lisek - 2018-10-17 21:31:03
Nie do końca masz rację ponieważ: 1. Mackiewicz najprawdopodobniej znał pytania. 2. Gorlo cały czas bredzi, że jest przedsiębiorcą...fajnie pełny szacunek, ale czy przypadkiem nie jest tak, że zasiadanie w radzie miasta cokolwiek mu w tym "biznesiku" pomaga? Jaki interes ma w tym żeby zostać prezydentem skoro w swoim oświadczeniu majątkowym wykazał dochody wielokrotnie większe niż pensja prezydenta
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

Kuku na muniu - 2018-10-17 21:37:15
A jak teraz wyglądają "konsultacje" społeczne Renkiewicza Z wyraźną pomocą wywieszania podobizny Czesława przez pracowników ZDiZ w godzinach pracy
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

Kuku na muniu - 2018-10-17 21:38:13
Tak to prawda ale zostawianie komentarzy przychylnych tylko i wyłącznie to w pewnym sensie ugodzenie w wolność. Pan Mackiewicz=Zieliński nawet jeżeli Mackiewicz ma rację to nigdy nie zagłosowałbym na niego ze względu na Zielińskiego który i tak robi już teraz co mu się podoba co by było gdyby wygrał Mackiewicz.. Zieliński miałby za dużo do powiedzenia. Zresztą spójrzmy na rządy PIS są tak bardzo destrukcyjne dla naszego państwa... [ link usunięty ],166575,24046007,po-trzech-latach-rzadow-pis-czarne-naprawde-jest-bardzo-czarne.html
zgłoś do usunięcia | autor: ~Arek

anthrax sieczkotubo - 2018-10-17 21:38:34
A co powiesz o swoim faworycie, był w radach nadzorczych tak przez ciebie krytykowanych spółek miejskich. Miał wpływ na ich działalność i brał za to kasę.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

Piwo - 2018-10-17 21:49:34
Tak czytam te komentarze i czytam. I pomyślałam, że może z suwalkiem na piwo się umówić, podyskutować? Ale, mąż twierdzi, że piwo smakuje tylko w dobrym towarzystwie.... To jednak nie umówię się z suwalkiem.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jadzia

Arek - 2018-10-17 21:56:46
A "rządy" PO to były jakie? Jak już chcesz dyskutować. Zawsze zresztą możesz głosować choćby na Ceśka, który pewnie jawi ci się jako obrońca demokracji. Jego dobrotliwa twarz spoziera na ciebie wszakże z każdego słupa. I w sumie ty za to płacisz
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

jadzia - 2018-10-17 21:59:54
To już w Polsce dozwolone są małżeństwa chłop z chłopem
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

Do Antrax - 2018-10-17 22:01:07
Skoro uważasz że po to się chce zostać prezydentem żeby więcej zarabiać niż obecnie to już wszystko o sobie i intencjach tobie podobnych powiedziałeś. To ma być służba przede wszystkim!!! I takiego prezydenta wymarzyłem...Szok!
zgłoś do usunięcia | autor: ~kita

anthrax - 2018-10-17 22:02:31
Nie wciskaj kitu ludziom że miasto płaci za kampanię wyborczą.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

kita - 2018-10-17 22:10:39
No i trafiłaś w sedno sprawy. Moim zdaniem Pan Gorlo po prostu NIE CHCE zostać prezydentem bo mu się to po prostu nie opłaca. A ja najzwyczajniej w świecie w coś takiego jak SŁUŻBA w wydaniu tego pana po prostu nie wierzę. Zauważ jak odpowiedział dzisiaj na pytanie Schmidta na pytanie dotyczące czy chciałby z nim współpracować. Po drugie akurat ja nie kandyduję na prezydenta więc cytuję "o sobie i intencjach tobie podobnych powiedziałeś" jest chyba niedorzeczny
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

suwalek - 2018-10-17 22:12:59
A kto płaci Renkiewicz ze swojej kieszeni Za te wszystkie kartonowe Ceśki Czyś ty już do reszty oczadział?
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

Kłamać tak arać a potem nikt nie będzie pytał o prawdę i to jest całby wyga strategia farbowanego komuszewa w Suwałkach od 1993 - 2018-10-17 22:23:40
Farbowane Komuchy grający za demokratów i kapitalistów zgodnie z zasadą leninizmu i marksizmu zawsze mają kłamac,mataczyć i manipulować prawdą obiektywną dopóki druga strona czyli adwersarze im tego prymitywnego kłamstwa i szulerstwa nie udowodnią.I to jest dokładnie ten sam kazus w Suwałkach.Farbowane komuchy i ich klakierzy twierdzą że jest git i prawdziwy Raj i stosują różne i dobrze znane numery z tzn kreatywną sięgowościa,rolowaniem długów i innymi cudami gospodarczymi bo faktycznie te przewrotne czerwone pasożyty nić innego nie potrafią w życiu tylko żerować na innych .I ta diabelska przebiegła mentalość jest tak glęboko zakorzeniona na tym specyficznym obszarze Pojezierza Litewskiego po 1945 roku i trwa to do dziś bo Okrągły Stół tylko był następną podmianką i bandyckim rabunkiem majątku Polaków.Dobrze to analizuje osobnik Bakaniuk, oraz UCHO od Sledzia że mamy następny klasyczny kazus nowego socjalsty -komunisty ala Gałaja co nie potrafi nawet stworzyć jednego miejsca pracy z własnej kieszeni a zarządza 70 tysiećznym miastem tak jak byłem PGR-em lub ruskim kołchozem. Cytuję: an Jerzy Broc - 2018-10-17 19:15:05 Aby zbilansować budżet w poziomie cen początek 2018 roku potrzebne było zadłużenie 191 mln. To jest na stronie U.M. Suwałki. Do wysokości kredytów firm komunalnych Czesław sam się przyznał, że wyliczenia są poprawne. Wystarczy zlikwidować Bizancjum w instytucjach komunalnych i wszystko można zbilansować bez potrzeby brania kolejnych kredytów. Kierunek obrany przez dotychczasowych włodarzy prowadzi do tego co zrobił Gałaj. zgłoś do usunięcia | autor: ~Bakaniuk SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS-1 Nieporozumienie-czyste picowanie socjalisty -komunisty - 2018-10-17 18:08:51 Cytuję Do suwalkow, ignacych i innych wyznawców "buraka pastewnego" - 2018-10-12 08:40:43 Ludziska opamiętajcie się , o czym wy piszecie , że (cytując p.buraka) żeby się rozwijać ,trzeba się zadłużać!!. Przecież to NIEPOROZUMIENIE! Zadłużanie miasta w bankach komercyjnych (zapewne niedługo w providencie i innych chwilówkach) doprowadzić może do zarządu komisarycznego !. Tak było w okresie II RP, gdy miastem rządził inny socjalista, fryzjer z urodzenia Wawrzyniec Gałaj . To nie żarty proszę poczytać ,a później zastanowić się nad tzw.chybionymi inwestycjami. W latach trzydziestych była to elektrownia od której prawie nikt nie kupowałprądu (proszę pamiętać ,że gros mieszkańców stanowili wyznawcy wiary mojżeszowej ,ale biedota ) . A teraz mamy takich chybionych inwestycji co najmniej kilka ,jak nie kilkanaście !! Dochodzą do tego odsetki , które są spłacane kolejnymi kredytami ,albo podwyższaniem opłat od nas. Ostatnio modne stało się naliczanie dodatkowych opłat śmieciowych (za ostatnie 5lat!!!) , bo kasa miasta jest zupełnie pusta .Przecież jest to oczywiste, jeżeli płaci sie podwójnie za budowę każdej z dróg np. podwójne koszta za ul.Pileckiego ( Kurzyna ostatnio podpisał nową umowę za podwójną , jak nie potrójną cenę) , tunel pod torami , ul.Piekarskiego (która w kosztorysie UM miała wynieść 900tys.zł , a teraz nasz dorodny p.Burak mówi o 2mln.zł!!!) . To niestety są fakty , dlatego CZAS NA WIETRZENIE SUWALSKIEGO RATUSZA . Jeżeli ktoś nie ma ochoty głosować na partyjnych kandydatów to oddajcie głos na fachowca od ratowania budżetu p.Sieczkowskiego ! zgłoś do usunięcia | autor: ~ucho od śledzia
zgłoś do usunięcia | autor: ~Lis Czerwony

anthrax - 2018-10-17 22:49:25
A co ty jako wolnotariusz u Sieczkowskiego, każdy co Cię zna to wie że ty za każdą złotówkę to oczekujesz minimum piątaka.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

do anthrax i całej reszty - 2018-10-17 22:55:06
Jesteś totalnym ignorantem.. Szkoda prowadzić z Tobą jakąkolwiek dyskusję czy ja mówię ze za PO było lepiej? Nie rozumiesz ze rząd rozlicza się z tego co robią w danej chwili? a nie przez pryzmat rządów poprzedników? "Niemal każdego tygodnia władza podkręca ogień pod paleniskiem. Polska demokracja gotuje się powoli – jak żaba, która ma się nawet nie zorientować, że już nie żyje. Przygotowana przez nas „Czarna księga” „dobrej zmiany” jest szokowym wskazaniem termometru. Chodzi o to, by nie przywyknąć do wysokich temperatur, do zła, do deprawacji życia publicznego, by – jak mawiał Stefan Kisielewski – nie „zacząć się urządzać w d...”. Rządy PiS, wielka skala destrukcji Sporządzając ten raport, zdaliśmy sobie sprawę z tego, jak bezprecedensowa jest skala destrukcji w sferze wolności obywatelskich. Jak zniszczono instytucje i mechanizmy stojące na straży naszych praw. Ten raport powinien być dzwonkiem alarmowym dla każdego świadomego obywatela bez względu na jego polityczne sympatie. Każdy bowiem mieszkanie Polski, w której wymiarem sprawiedliwości zawiaduje Zbigniew Ziobro, moze zostać oskarzony, skazany i osądzony włącznie z rozpatrzeniem odwołań i apelacji- zadba o to jeden i ten sam człowiek minister sprawiedliwości i prokurator generalny" po resztę odsyłam do artykułu naprawdę jakim trzeba być idiotą, żeby nie widzieć jak bardzo naruszana jest nasza wolność i co rząd robi, żeby mieć 100% kontrolę nad dosłownie wszystkimi. Zamyka buziom ludzie dając pieniądze 500+ 300+ 1000+ mieszkanie+ i chuk wie co jeszcze plus a wy dalej nic nie widzicie, co dzieje się pod płaszczem tych cudownych plusików. Nowe podatki, uchwalanie ustaw pod stołem lub w nocy. Od czasu PIS-u mamy 12 nowych podatków i **** mnie to ile było za PO bo to PIS rządzi dzisiaj koniec i kropka czas rozliczeń partii za to co robi. Dlatego nigdy nie zagłosuje na nikogo kto ma jakiekolwiek powiązania z PISEM!!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Arek

Wyborcza - 2018-10-17 22:57:10
Niestety ucieło mi część tego wpisu cytuje tutaj wyborczą i artykuł Po trzech latach rządów PIS czarne jest naprawdę bardzo czarne!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Arek

~anthrax - 2018-10-17 22:58:59
Wszyscy znali pytania. Gdyby nie znali to nikt by nie przyszedł do radia Zielińskiego. Pytania były wyjęte słowo w słowo z programu MacKandydata. co do plakatów: zapłacone to i powieszone, bo niby kto to miał robić jak nie właściciel przystanków? Cesiek nie jest też z PO. Do ~suwalek: spólki miejskie powinny być zlkwidowane, zwłaszcza ZBM, ZDiZ. Rozwiąże to wiele problemów, których zwykłe zakłady budżetowe nie mają: z dywidendami, nadzorem, zarządzaniem, radami nadzorczymi, przejrzystością finansów, z pokątnym finansowaniem klubu sportowego. Same korzyści. Do ~anthrax. Nie wiesz czemu gówno-radio Białystok zamieśliło fake-newsa (na mój gust fake), jakoby Sieczkowski sprzeciwiał się lotnisku ?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Kuku na muniu

suwalek ma alergię na antraxa - 2018-10-17 23:34:16
jak tylko pojawia się wpis antraxa suwalek od razu odpowiada, czy ty człowieku nie masz nic innego do roboty ?
zgłoś do usunięcia | autor: ~miastowy

Suwalku, - 2018-10-17 23:35:50
Usiadłem sobie teraz i przejrzałem Twoje wpisy wyżej. K...a, piz dzielicie... Ty to jednak zwykły cham jesteś, biedaku. Wspieraj tak dalej pana prezydenta, wspieraj.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Platon, a może Pluton

Platon, a może Pluton - 2018-10-17 23:53:36
suwalek, to efekt przetargu, wzięli najtańszą ofertę. Nieuka i chama. Dobrze wpisującego się w krajobraz... niech wspiera prezydenta, niech wspiera.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

Zorro Platon. a może Pluton - 2018-10-18 01:51:57
Was też ktoś dobrze opłaca tylko nie jesteście chamami? Sieczkowski czy Mackiewicz? Najlepiej jest srać do własnej miski..
zgłoś do usunięcia | autor: ~Iwona

Mackiewicz i propaganda - 2018-10-18 01:56:37
Jak ktoś taki jak on śmie mówić, że użycie zastępcy prezydenta jest nad użyciem skoro sam wykorzystuje Morawieckiego, Zielińskiego i Szydło to przecież żałosna hipokryzja.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Aga

Aga - 2018-10-18 07:35:34
Piszesz i nie wiesz co. Popatrz co robiła PO Pani Kopacz Schetyna itp.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Joanna

Arek - 2018-10-18 08:09:23
Bredzisz z jednej prostej przyczyny. Gdybyś miał rację to za ten wpis siedziałbyś w pierdlu...wiem niektórzy już teraz wychodzą z domu tylko wieczorami. Bo na każdym dachu czają się snajperzy Kaczora i walą do kogo popadnie. A on sam lubi nadzorować publiczne egzekucje na takich Arkach. P.s. Ja też nie jestem za PiS i jakbyś uważnie czytał (a co więcej rozumiał co czytasz) to nie pisałbyś takich bredni
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

kuku na muniu - 2018-10-18 08:16:24
Po pierwsze nie do końca znali bo mogli sobie je także zadawać na wzajem. Co do drugiego pytania to Sieczkowski uważa, że są pilniejsze wydatki niż lotnisko o czym wielokrotnie się wypowiadał
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

Koniec pewnej - 2018-10-18 08:22:47
PO to już historia, która się kończy
zgłoś do usunięcia | autor: ~Bob

Strażnik MIejski - 2018-10-18 08:32:42
STRAŻNIK MIEJSKI ekspertem od gazownictwa w BIAŁYMSTOKU z nadania politycznego zarabia 260 tys. zł! To kandydat PiSu na prezydenta Suwałk. Więcej nic nie trzeba dodawać
zgłoś do usunięcia | autor: ~KPINA

Kpiną - 2018-10-18 09:13:34
jest faktycznie to, że prezydentem 70 tysięcznego miasta jest wsiowy Cesiek
zgłoś do usunięcia | autor: ~Teresa

Kuku na muniu - 2018-10-18 09:24:01
to ty faktycznie masz. Pracownicy ZDiZ mają wieszać Cześka w godzinach pracy ? To oni nie mają nic innego do roboty tylko zaśmiecanie miasta?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Monia

Śmieją się w oczy i życzą miski ryżu - 2018-10-18 09:34:42
Kpiną jest to, że prezydent 70 tysięcznego miasta przez lata zarabiał więcej, niż prezydent Warszawy. Kpiną z mieszkańców 70 tysięcznego miasta. Śmieją się wam w oczy i życzą miski ryżu.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Andrzej

Głosujmy na MACKIEWICZA - 2018-10-18 09:53:20
Czas odsunąć od władzy obecną SITWĘ. Ponad 21 lat rządzenia to samo w sobie jest patologią.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Blusia

MACKIEWICZ - 2018-10-18 09:59:33
Mackiewicz chce odsunąć innych od władzy, bo takie Misiewicze jak on czekają na miejskie spółki. Tam co prawda 260 tys się nie zarabia ale dla ludzi którzy nigdy nie pracowali na prywatnym rynku to bez różnicy
zgłoś do usunięcia | autor: ~Mackiewicz

I ci co teraz - 2018-10-18 10:03:43
okupują miejskie spółki to niby gdzie wcześniej pracowali? Nie bądź śmieszny
zgłoś do usunięcia | autor: ~Monia

kampania - 2018-10-18 10:09:33
~Andrzej Kpiną jest to, żeby historyk dostał posadkę w gazowni za 300 tyś. i kandydował w mieście w którym nie mieszka. Takie rzeczy tylko w PiS. : ~Blusia Czas odsunąć tą sitwę, która organizuje w Suwałkach prywatny folwark z wojska, policji, straży pożarnej i pograniczników, strzela salwami po nocy i chce nas wszystkich wziąć za mordę.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Kuku na muniu

Kuku na muniu - 2018-10-18 10:26:45
nasz ty geniuszu! A kto rządzi teraz w Suwałkach jak nie sitwa? Tylko ta Cześkowa. To co sitwa Cześkowa jest lepsza niż pisowska?
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

Kłamać tak bałamucić do Piątku a potem już nikt nie będzie pytał o prawdę i to jest ta bolszewicka strategia farbowanego komusz - 2018-10-18 11:12:51
To co pisze osobnik Bakaniuk jest zgodne ze stane faktycznym jeśli chodzi o zadłużenie Miasta Suwałk na rok 2018.Ale całą prawdę o tej bolszewickiej ferajnie co lubi tylko żerować na publicznym groszu zna w szczegółach Pan Janusz Krzyżewski były Sekretarz PZPR w Suwałkachi Marszałek Wo.Podlaskiego oraz były Kanclerz PWSZ w Suwałkach Zdzisław Siemiaszko.Kiedyś naiwni mieszkańcy Suwałkach poznają prawdę o tych arcyciekawaych geszeftach który szczególnie nastąpiły z rokiem 2003 kiedy ogłoszono tzn Wizję rozwoju Suwałk przez Towarzysza i Komisarza S.W. śp. J Gajewskiego a którego pomocnikiem w tym czasie był Towarzysz Renkiewicz. Nie mówiąc już o przewałkach na podatku WAT bo to też jest cześcią tych różnych numerów tej miejscowej bolszewickiej yelity i dlatego dla nich te wybory to jest Wóż lub Przewóz.i dlatego robią wyszysto aby to korupcyjne bagno pozostało pod dywanem suwalskim do czasu kiedy macherzy z pierwszego i drugiego szeregu przejdą na emerytury i wtedy nastąpi nagła pandemia choroby o nazwie Amnezja bolszewików suwalskich w temacir Wizja ala cocjalista-komunista Gałaj. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Cytuję: Pan Jerzy Broc - 2018-10-17 19:15:05 Aby zbilansować budżet w poziomie cen początek 2018 roku potrzebne było zadłużenie 191 mln. To jest na stronie U.M. Suwałki. Do wysokości kredytów firm komunalnych Czesław sam się przyznał, że wyliczenia są poprawne. Wystarczy zlikwidować Bizancjum w instytucjach komunalnych i wszystko można zbilansować bez potrzeby brania kolejnych kredytów. Kierunek obrany przez dotychczasowych włodarzy prowadzi do tego co zrobił Gałaj. zgłoś do usunięcia | autor: ~Bakaniuk
zgłoś do usunięcia | autor: ~Szaman

Iwona, - 2018-10-18 11:20:26
język świadczy o człowieku, również ten używany w przestrzeni publicznej, nawet (a może zwłaszcza) pod nickiem, anonimowo. Proszę więc, nie zwracaj się już do mnie. Rozmawiaj z suwalkiem, widzę, że się dogadacie.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Platon, a może Pluton

wybór - 2018-10-18 12:07:23
nie chcę PISu nie chcę PO, Czesiekowej władzy czas uważam że się skończył, miał ponad 8 lat... dość. Kto zostaje? Gorlo i Sieczkowski. Jeden przedsiębiorca drugi samorządowiec. Przedsiębiorca dobrze działaby na rzecz koncernów i przedsiębiorstw, ale czy będzie umiał ogarnąć się w samorządowej, dziwnej rzeczywistości. Tutaj akurat stawiam na Sieczkowskiego. Nie jest to na pewno człowiek znikąd oczywiście nie jestem naiwny, ale ma facet wiedzę, doświadczenie, prezencję i gadane. Uważam, że więcej zdziała dla Suwałk niż Czesław, którego w żadnej wyższej instytucji nikt nie poważa. Pora żeby młodsze pokolenie się wykazało..
zgłoś do usunięcia | autor: ~wyborca

~anthrax - 2018-10-18 12:21:42
Nasz ty kochany Anthraksie, naśmiewanie się z PiS nie oznacza poparcie dla Renkiewicza.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Kuku na muniu

No ale teraz - 2018-10-18 12:23:46
to co robi PiS i Renkiewicz to jest kropla w kroplę to samo. Ja w odróżnieniu od ciebie piszę o jednych i o drugich
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

anthrax - 2018-10-18 12:41:54
A trzeciego wychwalasz pod niebiosa.
zgłoś do usunięcia | autor: ~antrax

Nieprawda! - 2018-10-18 12:55:57
Chwalę tez Schmidta chociaż jest z PO
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

~anthrax - 2018-10-18 14:16:25
Ty może piszesz o jednych i o drugich, a ja staram się trzymać tematu, czyli kandydata PiS.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Kuku na muniu

strefa parkingowa do 16 - 2018-10-18 14:22:17
Zagłosuję na tego, który obieca skrócenie płatnego postoju na Kościuszki do godz. 16. Tym sposobem można zyskać parę głosów.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Johny

PISOWCY - 2018-10-18 17:51:39
Pis to najgorsze co mogło nas spotkać, ciul z tym że okradają i dorzucają co róż to nowe podatki ale ograniczanie wolności o którą walczyli ludzie i oddawali za nią życie to szczyt sk*rwy*yńst*a! Nigdy nie poprę niczego co ma w znamionach PIS.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Janek

Plajta - 2018-10-18 19:06:57
Nie wiem czy można być większym hipokrytą niż Pan Mackiewicz. Sam od ZAWSZE pracuje na kierowniczych stanowiskach dzięki decyzjom politycznym (SSSE, obecnie w Białymstoku w spółce gazowniczej) Zarabia 260 tys zł! Za jego kadencji SSSE miała łączną STRATĘ ponad 4 MILIONY zł! A zarzuca kumoterstwo i doprowadzenie do długów. Nie daj Boże by on dorwał się do budżetu miasta. PLAJTA po roku!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Mackiewiczcza

MacZieliński - 2018-10-18 21:41:19
Powiedział w debacie, że może jeździć służbowym samochodem na mszę, bo ma "pakiet menedżerski". Wymiękam.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Marcin

Kłamać i tak bałamucić do Piątku a potem już nikt nie będzie pytał o prawdę ale spłacał kredyty Gałaja BIS Szamana w przyszłości - 2018-10-18 22:09:03
To co pisze osobnik Bakaniuk jest zgodne ze stane faktycznym jeśli chodzi o zadłużenie Miasta Suwałk na rok 2018.Ale całą prawdę o tej bolszewickiej ferajnie co lubi tylko żerować na publicznym groszu zna w szczegółach Pan Janusz Krzyżewski były Sekretarz PZPR w Suwałkachi Marszałek Wo.Podlaskiego oraz były Kanclerz PWSZ w Suwałkach Zdzisław Siemiaszko.Kiedyś naiwni mieszkańcy Suwałkach poznają prawdę o tych arcyciekawaych geszeftach który szczególnie nastąpiły z rokiem 2003 kiedy ogłoszono tzn Wizję rozwoju Suwałk przez Towarzysza i Komisarza S.W. śp. J Gajewskiego a którego pomocnikiem w tym czasie był Towarzysz Renkiewicz. Nie mówiąc już o przewałkach na podatku WAT bo to też jest cześcią tych różnych numerów tej miejscowej bolszewickiej yelity i dlatego dla nich te wybory to jest Wóż lub Przewóz.i dlatego robią wyszysto aby to korupcyjne bagno pozostało pod dywanem suwalskim do czasu kiedy macherzy z pierwszego i drugiego szeregu przejdą na emerytury i wtedy nastąpi nagła pandemia choroby o nazwie Amnezja bolszewików suwalskich w temacie Wizja ala socjalista-komunista Gałaj. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Cytuję: Pan Jerzy Broc - 2018-10-17 19:15:05 Aby zbilansować budżet w poziomie cen początek 2018 roku potrzebne było zadłużenie 191 mln. To jest na stronie U.M. Suwałki. Do wysokości kredytów firm komunalnych Czesław sam się przyznał, że wyliczenia są poprawne. Wystarczy zlikwidować Bizancjum w instytucjach komunalnych i wszystko można zbilansować bez potrzeby brania kolejnych kredytów. Kierunek obrany przez dotychczasowych włodarzy prowadzi do tego co zrobił Gałaj. zgłoś do usunięcia | autor: ~Bakaniuk zgłoś do usunięcia
zgłoś do usunięcia | autor: ~Szaman

Mackiewicz - 2018-10-19 03:43:47
Panie Mackiewicz, czy kiedys Pan mieszkal na Polnej ?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Stary chlowiek

Pan Minister - 2018-10-19 03:56:02
Pan minister Z,,, byl na otwarciu stolarni w Cherwonym Borze. Dopytwal sie o najlepsze cele w tym wiezieniu. Przypadek - chyba nie.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Stary chlowiek

Jak z Miasta Suwałk, zbudowano pospolity folwark przez wiejskich macherów po Okrągłym Stole - 2018-10-19 19:10:49
Cyrk Manipulatora za 226 mil zajechał do Suwałk , i to jest właściwa diagnoza stanu faktycznego Opinia wyrażona przez osobnika Andrzej dokładnie charakteryzuje nie tylko Pana Gorlo ale w szczegółach nakreślą sylwetkę i styl rządzenia a bardziej zarządzania Manipulatora Pan Renkiewicza i to jest dokładnie stara szkoła towarzyszy Kiszczaka i ś.p J.Gajewskiego dobrze znana Kiszczkowszczyzna,od Kiszczaka co zaczynał swoją karierę ruskiej maskirówki w Ełku ,jak to szczegółowo opisał Pan dr Alexander Radzaj w swoim postach .I dlatego Miasto Suwałki zasługuję na całkowicie nowe rozdanie i nową krew i odesłanie tych farbowanych towarzyszy "ynteligentów" oraz ich licznych latorośli i pociotek do lamusa, bo dla nich koryto jest celem samym w sobie .Dość już tych yntelygentów-manipulantów na koszt podatnika suwalskiego i krajowego .Cała prawde na temat tej suwalskiej yelity zna Pan Janusz Krzyżewski który był jednym z czołowych Sekretarzy PZPR w Suwałkach i Marszałkiem Woj.Podlaskiego oraz Pan Zdzisław Siemaszko,oni nie tylo mają kwity , ale mają też szczegółową wiedzę jak ta Wizja Szamana z Kamionki Wielkiej czyli Folwarku pospolitych Fornali była realizowana od 2003 roku, oraz jak to dalej wdrażał sztucznie namaszczony Szaman z Supienia wraz ze swoim pampersem kamerdynerem z Raczek.To jest klucz to całej prawdy o Suwałkach i całym tym korupcyjnym towarzyszy kołchozie od 1993 roku . .SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS11 SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS11 Fasadowe wizje oraz fasadowe projekty wizjnerów-renkiewiczw na koszt podatnika suwalskiego - Co to jest Wizja fasadowa?? to nic innego jak na zewnątrz czyli od fasady te projekty prezentują się cudownie jak wiele kamienic na Kościuszki,Noniewicza i Wesołej ale jak zajrzymy od podwórka i do wnętrza to obraz rozpaczy i peryferyjnej nędzy-po prostu taki wschodni " bardach" z hasłem "Tisze budiesz dalej jediesz. Fasadowa Wizja i jej następujace fasadowe projekty jasno uzasadniają że to jest tylko fasadowa mitomania która nie tylko trwa od 1993 ale szczególnie się nasiliła po roku 2003 czyli od czasu rządów śp. J.Gajewskiego i jego wychowanka z US i kamerdynera Renkiewicza z Supienia , i ta arcyciekawa Wizja na dziś która o dziwo już od ponad 10 lat też jest pośrednio wspierana przez dobrze zakamuflowaną G.G latorośl Towarzyszy rodem z Gołdapi która to nagle zmieniła polityczny front aby odebrać głosy Dobrej Zmianie i tym samym utrzymać stary układ w Ratuszu przy korytach, , już kosztuje podatnika suwalskiego grubo pond 200 M złotych długów bezpośrednich, nie mówiąc o długach pośrednich i setek milionach złotych wydanych publicznych pieniędzy podatnika suwalskiego i krajowego i jak na tym sztucznym wizjonerstwie ucierpiał sam wizerunek Masta Suwałk. Podajmy następny 3 przykłady oprócz PNT Suwałki, PWSZ w Suwałkach oraz spółek celowych OSIR,ZDZ oraz PWIK SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS 1. HANDEL-Rynek Handlu detalicznego i hurtowego w Suwałkach z został w 99% oddany za grosze zagranicznym sieciom handlowym a skutkiem tego było prawie całkowite unicestwienie-bankructwo wielu sklepów prowadzonych przez rodziny suwalskie płacące podatki i też tworzące miejsca pracy.Padło grubo pond 100 małych rodzinnych sklepów ,ludzi albo poszli na zasiłek lub wybrali migrację do Anglii,Niemiec,Włoch,Belgii,Francji,Hiszptanii,Grecji itd. a niektorzy się rozpili,rozbili rodziny lub nawet popełnili samobójstwa od kiedy Wizja sp.Gajewski-Renkiewicz nabrała impetu i i dziś mamy fasadowy handel w rękach kilku rodzin suwalskich ktore uratowały swoje sklepy a 99% rynku handlu detalicznego oddano dobrze znanym sieciom które słyna z tego że sprzedają żywnośc genetycznie modyfikowaną,zatrudnienie ma formę białego niewolnictwa i zyski trasferują za granice i płacą takie podatki dla Miasta Suwałki że nawet Szwagier z Wesołej rozumie iż to jest kant w biały dzień. SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS 2.MLODE WILKI- DOBRZE WYKSZTAŁCONE MÓZGI-od 2003 roku wyjechało na zawsze z Suwałk i okolic ponad 6-7 tyś bardzo dobrze wykształconych młodych ludzi ,nie po Sorbonach w Suwałkach czy Ełku,Olecku itd ale solidnych uczelniach w Polsce.To jest dramatyczny drenaż mózgów i efekt tego widzimy w PNT Suwałki,SSSE, wskażnik samozatrudnienia, lipna administracja , kadry szkół wszędobylski tumiwisizm i nepotyzm.Lepiej swój i marny niż bystry i solidnie wykształcony ale obcy ,nie z lokalnej koterii.Gdzie Ci nowi gniewni i dobrze wykształeceni praktycy dziś są w Polsce ,Europie,USA,Kanadzie,Azji, ale nie w Suwałkach.Dlaczego ,bo w Suwałkach jest promowana przeciętność,mierność,i takie ruskie/ peryferyjne ****olizusostwo,ważne aby był swój a nie jest ważne co dana osobą sobą reprezentuje. SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS 3. Spólki celowe PGK,PEC,PGO to w tych następnych 3 miejskich spółkach infrastrukturalne cuda,geszefty, acydziwne przetargi, remonty budowy,technologie, całych rodzin posadki, pospolity nepotyzm kosztują mieszkańców Suwałk setki milionów już od 2003 roku.I tam jest też to królestwo nepotyzmu pospolitych renkiewiczów. Tutaj rządzą od 2003 zieloni ,czewoni i ich latorośle wraz z szwagrami i pociotkami.A ile ten bajzel kosztuje podatnika suwalskiego i jrajowego to kiedyś poznamy i na pewno nie będzie to miła lektura jeśli chodzi o zatrudnienie,zadłużenie i pod dywan pozamiatane finansowe zobowiązania . Dlatego z punktu socjoligicznego, ekonomicznego ,Suwałki to nadal Bantustan Wschodu zarządzany przez różnej maści farbowanych towarzyszy,ich latorośle i byłei i obecne służby cywilne i wojskowe. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii QQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQ 1.PNT Suwałki-fasadowy sukces i przechowalnia szwagrów i politycznych pociotek od 2004 roku który nas podatników kosztuje rok w rok grube miliony ,Raport NIKu nie pozostawił suchej nitki na tym innowacyjno-technologicznym tworze i ten stan trwa do dnia dzisiejszego na zasadzie stałych partyjnych i koteryjnych podmianek -------------------------------------------------------------------------------------- Cytuję: "szwa-groza" - 2018-09-21 20:28:54 siostra żony, a może zięć brata i razem tworzy suwalski paczwork. Bajkonur już też prawie był. W parku naukowym działa firma, która miała zawojować kosmos. W sumie nic straconego. Skoro było puszczanie papierowych łódeczek Hańczą, to przecież można puścić latawce. Zawsze gdzieś przecież dolecą zgłoś do usunięcia | autor: ~Mamba --------------------------------------------------------------------------- yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 2.PWSZ-fasadowych sukces od 2005 roku, akademicka Sorbona Suwałk w tle z skazanym prawomocnym wyrokiem sądu prof. Michał Bołtrykykiem za ------------------------------------------------------------------------------------ Cytuję: Michał B., były rektor Politechniki Białostockiej może mimo wszystko mówić o sporym szczęściu. Otrzymał najłagodniejszą możliwą karę za fałszowanie podpisów. Rektor musi zapłacić grzywnę w wysokości 2 tysięcy złotych. Sąd podtrzymał wyrok pierwszej instancji. Konsekwencje wyroku będą jednak znacznie poważniejsze. Rektor PWSZ straci stanowisko – zgodnie z prawem osoby skazane prawomocnym wyrokiem nie mogą pełnić kierowniczych funkcji na uczelniach publicznych. Profesor Michał. B. zostanie odwołany. -------------------------------------------------------------------------------------- Oraz jeszcze bardziej obrotnym asem gospodarczym i intelektualnym Kanclerzem Siemiaszko --------------------------------------------------------------------------------- Cytuję: Historia się powtarza - kilka miesięcy wcześniej Suwałki gościły na stronach internetowych w całej Polsce za sprawą Zdzisława S., kanclerza suwalskiej uczelni. Kanclerz i zarazem były suwalski radny usłyszał wyrok za plagiat. Oprócz kary pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, musiał zapłacić grzywnę w wysokości 5 tys. złotych. Ani władze uczelni, ani władze miasta nie przejęły się wówczas zbytnio zaistniałą sytuacją. Dało się słyszeć głosy, że „proces to prywatna sprawa”, nawet jeśli dotyczy plagiatu lub fałszowania podpisów na dokumentach uczelni. I następną Kanclerz A.Pozniak która za następnego spadochroniarza prof. Sikorskiego też arcyciekawe numery odstawiała na koszt podatnika krajowego Cytuję: --------------------------------------------------------------------------------- Na polecenie Prokuratury została zatrzymana Anna P. – w związku ze zdarzeniami w PWSZ Suwałki. Przedstawiono jej 26 zarzutów i zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze łącznie z zawieszeniem pełnionej funkcji – informuje prokurator Ryszard Tomkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 3. OSIR,ZDZ oraz PWIK, w tych 3 miejskich spółkach infrastrukturalne cuda,geszefty, acydziwne przetargi, remonty budowy,technologie, całych rodzin posadki, pospolity nepotyzm kosztują mieszkańców Suwałk setki milionów już od 2003 roku.I tam jest też to królestwo nepotyzmu pospolitych renkiewiczów. yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy Aby zrozumieć ten specyficzny fenomen suwalskij fasadowej wizji i projektów trzeba być w pełni świadomy podstawowych faktów Rządzi Suwałkami Matrix farbowanych towarzyszy wspartych o byłe cywilne i wojskowe UB/WSW,SB,WSI służby i dyma Suwałki i ich mieszkańców już od 1992 roku ,kiedy odwołano Prezydenta Zdzisława Chmielewskiego .Już jest ponad 200ml złotych długów w Urzędzie Masta Suwalki ,a ile jest dobrze ukrytych w społkach celowych to tylko C-11 i jego towarzysze wiedzą ,a to co piszę Pan Robert Grzybiński w swoim poście tylko uzasadnia te fakty i tym bardziej przeraża,co tak naprawdę jest ukrywane pod tymi różnymi dywanami Miasta Suwałk że ta ekipa walczy od wszystko teraz albo wóż albo przewóz.. Dymanie naiwnych suwalczan idzie pełną parą i to przez faceta ktory w swoim życiu nie stworzył ani jednego miejsca pracy z własnej kieszeni. Towarzysza- S-11 którego początki kariery trzeba szukakć u Pana Owsiejewa w Litpol-Farelka. Cytuję: iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii pieniądze dla Wigier i korupcja polityczna - 2018-09-21 12:32:05 Wczoraj wieczorem prezes Wigier i zastępca prezydenta miasta podpisali umowę o nabyciu przez Suwałki 19% akcji spółki akcyjnej WIGRY. Umowa (którą miasto się nie chwali i nie podaje do publicznej wiadomości) stanowi kolejny zakamuflowany transfer publicznych pieniędzy do prywatnego klubu. Pieniądze stale, ale równomiernie wyciekają do Wigier z miejskiego budżetu bądź to w postaci budżetowych dotacji bądź jako darmowe usługi, które miast świadczy klubowi "po uważaniu". Ponadto klub otrzymał w zarząd - prawem kaduka - olbrzymi majątek w centrum miasta za który nie płaci nawet złotówki czynszu, a który obejmuje hektary boisk, trybuny, hotel, budynek stadionu, parking. Wszystko to utrzymuje miasto, łącznie z koszeniem trawy i grzaniem murawy zimą. Niezależnie od tego, klub korzysta z etatów opłacanych przez OSiR oraz sponsorskich umów z miejskimi spółkami takimi jak PEC i PWiK. Koszty tych umów są przerzucane następnie na mieszkańców w postaci zawyżonych rachunków za wodę, ścieki i ogrzewanie. Prócz tego komplet zawodników i trenerów dostaje z miasta stypendia sportowe w znacznej wysokości, niektórzy mieszkania. Nikt nie jest w stanie rzetelnie policzyć wielkości sum wyciekających z budżetu, ale oceniam że może to być między 5 a 10 mln złotych rocznie. Smaczku sprawi dodaje fakt, że prezes Wigier dostał się na listy wyborcze rządzącego miastem układu. Zapewne dopilnuje finansowych transferów na rzecz klubu w przyszłości. zgłoś do usunięcia | autor: ~Robert Grzybiński ssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss Ci sami kandydują ponownie - Suwalczanie nie dajcie się oszukać ! - 2018-09-21 06:18:37 S11 + STARA ;GWARDIA CZERWONYCH; łącznie z ;naczelnym;funkcjonariuszem służb bezpieki PRL-u znów walczą o ;koryta;. SB-k teraz startuje z 1 miejsca z listy SLD . ;KORYTO; JEST DLA NICH NAJWAŻNIEJSZE - NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ - NIE GLOSUJMY NA NICH !!! zgłoś do usunięcia | autor: ~Komisarz max
zgłoś do usunięcia | autor: ~Szaman Czerwonypodaj: imię / nick *
e-mail
temat *
treść *
Wpisz kod z obrazka *:
Pola oznaczone * są wymagane, aby dodać komentarz na portalu suwalki.info!
 


F.H.U. "HYDRAULIK"
WIERTNICA DIAMENTOWA

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: