suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Komentarze do Jeden na drugim, czyli plakatowa w...

Oddany też partii - 2018-10-05 17:12:33
Nawiązując do informacji, że już część kandydatów wisi na suwalskich słupach, przytaczam dawny wic: powiatowemu sekretarzowi PZPR doniesiono, że góral Jasiek, członek partii, wchodząc do kościoła ostentacyjnie całuje w kruchcie krucyfiks. Wezwał więc Jaśka i bardzo oburzony zadał mu podchwytliwe pytanie: A naszego I sekretarza PZPR towarzysza Władysława Gomułkę też byście tak pocałowali? -Jasiek, po krótkim namyśle odpowiedział: jakby wisiał, to bym go też mocno pocałował...
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jerzy Broc

Piękne, po prostu piękne - 2018-10-05 17:18:27
Kartonowy czesiek. Po prostu: piękne. Gdyby ten karton jeszcze po polsku mówić potrafił
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

Nie Głosujcie na SB-ków z SLD. - 2018-10-05 17:39:08
HAŃBA,WSTYD - PRL POWRACA - NIE GŁOSOWAĆ NA NICH !Na swoich listach SLD ma funkcjonarjuszy służb bezpieki PRL-u ? WSTYD,HAŃBA - PRL POWRACA. 1 MURAWKO Józef Wiesław 54 Suwałki - lista OKRĘG I
zgłoś do usunięcia | autor: ~wyborca

zerro - 2018-10-05 20:03:33
Lepiej mieć braki w mowie, językach, nauce niż jak ty w kulturze.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

Pan Jerzy Broc - 2018-10-05 20:09:58
Dobry stary dowcip, ale dajmy im szanse powisiec na plakatach. Niech mieszkańcy Suwałk zadecydują który plakat zostanie zdjęty z honorem a który humorem. Im wieksza frekwencja tym bardziej sprawiedliwy werdykt.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

hip, hip i hura, hura - 2018-10-05 20:43:11
......................... "gonili jedni drugich z całych sil proporce lśniły bębny biły ludzie wzniecali szum a każdy ile pary w płucach wył hip, hip i hura, hura my tak, cala reszta zła hip, hip i hura, hura Bóg wie kto tu racje ma najpierw mańkutom praworęczni przysolili ze hej a potem tłum brunetów rudych lał fani muzyki zwarli szyki przeciw głuchym jak pień a każdy z nich się opętańczo darł"
zgłoś do usunięcia | autor: ~Mamba

Cześki na miarę XXI wieku - 2018-10-05 21:01:05
suwalku, biedny suwalku, co może być lepszego od kartonowych cześków? Dmuchane cześki? Odbierzemy razem trochę głosów ratuszowi?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

suwalku, biedny suwalku - 2018-10-05 21:07:58
Na Renkiewicza w ostatnich wyborach głosowało około 20 procent uprawnionych do głosowania wyborców. Blisko 70 procent nie poszła do urn. Im wyższa frekwencja, tym większa przegrana Renkiewicza. Suwałki są już zmęczone Renkiewiczem, tym miszczem polskiej mowy, którego wstyd gdziekolwiek pokazać.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

wizja zintegrowanego dworca - 2018-10-05 21:49:37
wbija w fotel. Jeszcze niedawno wodowano papierowe łódki nad Hańczą a tu takie Suwałki Smart City. Może ci wizjonerzy przesadzają z Absyntem
zgłoś do usunięcia | autor: ~Mamba

Kampania na przystankach MPK - 2018-10-05 22:16:49
Witryny na przystankach MPK, miejsca zarządzane przez instytucje zarządzane lub ściśle związane z ratuszem zdominowane przez …, no właśnie kogo? Dostęp tylko dla wybranych.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jacek Bielenik

Obiektywne Media. To marzenie w Suwałkach? - 2018-10-05 22:18:04
Jeśli chodzi o Radio 5 i ich pytania do kandydatów to ragedia. Koleś prowadzący myśli że jak będzie wkoło Macieju zadawał pytania o plotki t pomówienia to go ktoś doceni. Panie dziennnikarzyno!!! Interesuje nas to co kandydaci chcą zrobić , zmienić i jakie pomysły mają na miasto. I za ich słowa ich trzymajmy czy potrafią dotrzymać słowa wtedy gdy wygrają wybory. Plotki interesują tylko takich marnych niedouczonych leszczy jak ty. Właśnie dzięki takim gościom jak ty to radio nie wskoczy na poziomy wyższy od bruku. A może jakość pytań zależy wprost proporcjonalnie od wielkości reklam zamówionych u Pańskiego szefa!!!
zgłoś do usunięcia | autor: ~loko

radio 5 - 2018-10-05 22:29:18
Usłużne radio 5 pousuwało komentarze pod rozmową z kandydatem na prezydenta: Renkiewiczem. A było w nich to, o co prowadzący niedopytał kandydata, jak choćby wynagrodzenie Renkiewicza, które przez lata było wyższe, niż prezydent Warszawy (wyższe też od poborów prezydenta Białegostoku) oraz pytanie o 28 tys. zł, które Renkiewicz pobrał za zaległy urlop, o czym czytała cała Polska. To sprawy niewygodne dla Renkiewicza.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

wpływ suwalskich mediów na postrzeganie kandydatów - 2018-10-05 22:39:38
Chciałbym wzbudzić dyskusję na temat tego w jaki sposób suwalskie media manipulują wizerunkami kandydatów wg swoich preferencji wyborczych lub właścicielskich lub wielkości finansowych zleceń. Co o tym myślicie? Czy mamy jakieś obiektywne media? Czym się kierują? Oddaję ukłon w stronę info bo jest to chyba jedyne miejsce gdzie można na forum wymienić "poglądy" bez usuwania niewygodnych...
zgłoś do usunięcia | autor: ~loko

zmiana - 2018-10-06 06:23:10
Ja nie "śwagier" ale będę głosował na Czesława. Wolę jego niż tą zakłamaną zmianę. z nadszarpniętym ego. "modlą się pod figurą, a diabła mają za skórą" jak mówi polskie przysłowie.
zgłoś do usunięcia | autor: ~lutek

NIE GLOSUJ NA ;KARIEROWICZOW; SB-cje. - 2018-10-06 06:52:34
SB-cy powracają - NIE GLOSUJ NA NICH ! - 2018-10-05 05:44:51 HAŃBA,WSTYD - PRL POWRACA - NIE GŁOSOWAĆ NA NICH ! - 2018-09-30 09:47:57 Na swoich listach SLD ma funkcjonarjuszy służb bezpieki PRL-u ? WSTYD,HAŃBA - PRL POWRACA. 1 MURAWKO Józef Wiesław 54 Suwałki - lista OKRĘG I
zgłoś do usunięcia | autor: ~wyborca

OBŁUDA - 2018-10-06 07:32:58
Dzięki wam (komentującym) odsłuchałam wypowiedzi kandydatów na wspomnianym przez was Radio5. Zastanawiałam się jeszcze na którego kandydata na prezydenta głosować, ale już wiem. Atakujecie Renkiewicza za "śwagry", a jestem pewna że każdy inny czy to Mackiewicz, czy Sieczkowski będzie zatrudniał swoich "śwagrów". Po co ta obłuda? Przecież każdy z nich ma rodzinę i znajomych, którzy tylko czekają na nowe stanowiska. I jeszcze jedno .... to według was rodzina włodarza miasta (ktokolwiek nim będzie) nie może być zatrudniona w Suwałkach?
zgłoś do usunięcia | autor: ~moryska

Nierówne szanse - 2018-10-06 09:15:09
Przeszedłem wzdłuż całe Suwałki i widzę, jak niektóre komitety zdominowały swą propagandą wyborczą suwalską przestrzeń publiczną. Oczywiście to kosztuje i ciekawe, kto i ile w to zainwestował. Niektórzy zawłaszczają na swoje plakaty całą przestrzeń na słupach wyborczych. Niewykluczone, że będą oburzeni tym, że inni zaklejają ich wizerunek. A wystarczyłoby, aby każdy nakleił na słupie tylko jeden plakat, niekoniecznie największego formatu, aby inni też mieli miejsce na swoje. No cóż, żadne przepisy tego jakoś nie regulują, więc trwa propagandowa przepychanka, w której nie wszyscy mają równe szanse.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jerzy Broc

Do pana Jerzego Broca - 2018-10-06 09:26:35
Trwa propagandowa przepychanka, w której nie wszyscy mają równe szanse. Święte słowa. Pewien komitet kupił sobie media za 600 tys. zł z publicznych pieniędzy!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

moryska - 2018-10-06 10:16:00
Problem polega na tym, że szwagrowie czy szwagierki nie zawsze mają kompetencje. O kwalifikacjach mówią nasze osiągnięcia, dyplomy czy certyfikaty. Szwagrom lepiej ich nie pokazywać i tak nie pojmą. We własnym gronie czują się najlepiej. A tak koncyliacyjne może, przed najbliższymi wyborami i tymi które są w przyszłym roku, warto obejrzeć spektakl "Bigda idzie" z genialnym J. Gajosem w roli głównej ?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Mamba

Do Mamby: Bigda już jest! - 2018-10-06 12:17:40
W Suwałkach znów stał się aktualny Suwalczanin Andrzej Wajda. Tylko, że suwalski Bigda nie idzie, jemu wydaje się, w prostackim umyśle, że wziął w ajencję ratusz. Wyborca potrzebny jest mu raz na cztery lata do spełnienia poddańczej posługi. Demokracji w pojęciu Bigdy bliżej jest do Białorusi, niż do świata zachodniego. BIGDA IDZIE Andrzeja Wajdy, to lektura obowiązkowa, przed suwalskimi wyborami samorządowymi!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

wybory - 2018-10-06 12:51:00
Drodzy Suwalczanie i Suwalszczanie. Zagłosujecie jak chcecie, ale nie atakujcie jednej osoby. To co wyprawiacie i piszecie to nóż w kieszeni się otwiera. Narzekacie na wszystko czy to remonty czy jakaś nowa wizualizacja. Najlepiej nic nie robić tylko narzekać jak to potraficie. Polska z nas się śmieje co wypisujecie i jakimi mieszkańcami tutaj jesteście. Miasto rozrasta się potrzebuje wiele. Ale po co nowy dworzec, sklepy, markety itd. jakoś w Białymstoku to nie przeszkadza, a Wam... jaśnie mieszkańcy TAK. Po dwóch latach wam napiszę jeśli miasto zatrzyma się lub cofnie się w rozbudowie i inwestycji. I wtedy jacy wy wielcy mądrzy jesteście. Rusz d... jeden z drugim i zrób coś dla Suwałk. Wykaż się swoją inteligencją choć tutaj jak widzę to wielkiej nie ma. Pozdrawiam.
zgłoś do usunięcia | autor: ~*

Proszę o odpowiedz? Czy to jest etyczne ,moralne w stosunku do wyborców ? - 2018-10-06 12:52:24
Zauważyłem na listach kandydatów ,którzy kandydują do Rady Miasta pełniąc już funkcje publiczne kierownicze np: 1. Sidorek - chyba jest z-cą Prezydenta ? 2. Lewoc - Dyrektor MOPR ? i wiele innych osób ,którzy sprawują różne funkcje kierownicze podległe UM . W jakim więc celu kandydują bo nawet jak wygrają to nie zrzekną się swych posad / b.duże pieniądze w porównaniu z mandatem radnego / ?
zgłoś do usunięcia | autor: ~wyborca

Do ~ - 2018-10-06 13:42:03
Wszyscy kandydaci prowadzący kampanię są atakowani, zarówno pan Mackiewicz, jak i pan Sieczkowski, jak i Renkiewicz. Napisał pan o sukcesach i kredycie zaufania do Renkiewicza. To Renkiewicz, podczas swoich ośmioletnich rządów doprowadził Suwałki do ogona miast polskich. Suwałki w rankingu miast na 100 punktów otrzymały 18, proszę to sprawdzić: polityka.pl/rankingmiast Jeżeli zaś chodzi o zaufanie, to Renkiewicz nadużył zaufania Suwalczan pobierając za swoją marnie wykonywaną pracę, pobory większe niż prezydent Warszawy, większe niż prezydent, wspominanego przez pana Białegostoku. Czas na zmianę pokoleniową w ratuszu!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

Wstępna prognoza wyborcza - 2018-10-06 13:53:15
Zastrzegam się, że moja wstępna prognoza wyborcza ma sprawdzalność zbliżoną do długoterminowej prognozy pogody. Obserwując dotychczasowy przebieg kampanii wyborczej, w której krytyczny wobec ratusza jest głównie p. Mackiewicz, wiele wskazuje na to, że suwalska władza samorządowa niewiele się zmieni. Nadal prezydentem będzie p. Renkiewicz, a jednym z wiceprezydentów lub skarbnikiem miasta (zależnie od tego jakie uzyska poparcie wyborców on i jego komitet) p. Sieczkowski. W rzeczywistej opozycji nadal będzie osamotniony PiS.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jerzy Broc

Do pana Jerzego Broca - 2018-10-06 14:24:10
Oby się Pan pomylił, bo za nieodspawanie Renkiewicza od ratusza, zapłacą całe Suwałki. Swoim rozwojem. Po ośmiu latach Renkiewicza jest już źle (18 punktów na 100 pod względem jakości życia), ale może być jeszcze gorzej.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

zorro - 2018-10-06 14:36:36
Ty chłopczyku zajmij się swoim miastem Warszawą, swoją dzielnicą. Tam się wypowiadaj, o Suwałkach niech mówią suwalczanie nawet ci pochodzacy z okolicznych gmin, ale mający prawo czynnego udziału w wyborach. Jak tego nie rozumiasz poproś kogoś by to tobie wytłumaczył(nie proś tylko o to p. ministra bo on powie tobie dobry zorro , szczekaj dalej).
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

zerro to dtv - 2018-10-06 14:38:30
Czyli nowe wiadomosci tvp.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

zerro - 2018-10-06 14:47:42
Nie ma takiego pojecia jak nieodspawanie. Termin typowo techniczny. Zaraz pewnie zacznie się pseudonaukowy bełkot z wujka Google.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

suwałek bracie! - 2018-10-06 15:00:40
Witam. Co tam u ciebie? Jak tam 90% poparcia dla naszego Czesława kochanego?
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

[ usunięte przez administratora ] - 2018-10-06 15:08:10
[ usunięte przez administratora ]
zgłoś do usunięcia | autor: brak

Wizja Suwałk za ponad 220 mil złotych kredytów na rok 2018 a co dalej jeśli następny nuer z wyborami nie wypali?? - 2018-10-06 16:03:47
I poniższe wpisy osobników Bakaniuk i Realia nareszcie wyjaśniają dlaczego Pan Renkiewicz i jego dwór klakierów robi wszystko aby za wszelką cenę wygrać te wybory bo stawką jest być lub hańba .Za dużo nieciekawych spraw jest pochowanych pod różnymi dywanami i spółkami miejskimi i jeśli wygra nie ten co miał przegrać to zawita to Urzędu Miasta i spółek miejskich nie tylko CBA ale i ABW.Zatem to jest gra o wszystko dla tej obecnej ekipy w Urzędzie Masta Suwałki i spółeczkach.Strach przed rozliczeniem tych dobrze zakamuflowanych Słupów oraz ich Mocodawców wraz z korupcyjnymi sitwami robi swoje i dlatego widzimy taką Wizji mitomanię.Te asy biznesów na groszu publicznym zdają sobie dobrze sprawę,że jeśli teraz plan nie wypali i przewalą te wybory to będzie masa aresztowań i kible za te numery przetargowe i korupycjne od 2003 roku. Cytuję: Pan Jerzy Broc - 2018-10-04 16:07:53 Panie Jurku, szkoda czasu na dyskusję. Marzenia dorosłego faceta powinny mieć chociaż cień szansy na realizację. Smutne jest to, że ten facet przypisuje sobie zasługi do działań na które nie miał żadnego wpływu (patrz budowa dróg wojewódzkich, budowa Via Baltica, budowa dworca kolejowego/PKS, budowa PSP). Gdyby nie program 500plus to nawet kredytu (już jest 220 mln. czyli ok 3 tyś na głowę mieszkańca) by nie mógł brać (przekroczyłby 60% budżetu) zgłoś do usunięcia | autor: ~Bakaniuk yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy Po co czyli w jakim celu tacy ludzie idą a raczej na chama pchają się do polityki,lokalnej,regionalnej itd - 2018-10-04 12:58:52 To jest fundamentalne pytanie. 1.Szukają żerowiska i w mały stopni ryzyka dla siebie i swojej rodziny+klakierów 2.Czy są tak przebiegli i mają świadomość,że grosz i koryto publiczny są najbardziej dochodowe 3.Czy są świadomi że na wolny rynku by zdziałałi tyle co nic 4.Czy to parcie na szkło i stołki mają po byłym systemie towarzyszy czerwonych i zielonych 5.Czy im jest łatwiej w takim żerowisku ukryć swoją skrajną indolencję oraz poziom intelektualny 6.Czy mają tak chore i wybujałe swoje ambicje że tylko je mogą realizować na koszt podatnika a nigdy ze swojej kieszeni 7. Ilu z tych asów storzyło kiedykolwiek w swoim życiu choć jedno miejsce pracy z własnej kieszeni 8.Czy oni tak naprawdę nie są tylko słupami i pionka w rękach tych którzy pozostają w cieniu zgłoś do usunięcia | autor: ~Realia zgłoś do usunięcia | autor: ~PRL
zgłoś do usunięcia | autor: ~PRL -Szwagry i Korupcja

anthrax - 2018-10-06 16:16:09
To już mnie nie straszysz postepowaniem karnym? Merytorycznie odnosząc się do wypowiedzi p.Sieczkowskiego w radiu. to mija się z prawdą. Np. Pani nr. jeden z jego listy nie postawiła się jako pierwsza przeciwko suwalskim układom w sądzie pracy, ona tylko mocno się wspomogla robiąc medialny szum wokół tego że miała być oddelegowana do odśnieżania(to wynika z medialnych wcześniejszych i terazniejszych info). Jej tylko wykształcenie przeszkadzało wziąć się do pracy, czasami nie zaszkodzi jak pani z za biurka zobaczy co to praca.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

zerro - 2018-10-06 16:24:51
Sławni suwalczanie, to nie napewno ci co tu brudza i po sobie nie sprzątają. Napewno nie są to ludzie którzy z osobistej zemsty będą się bratac i wyłazic w pupy każdemu.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

cba,cbs, abw w ratuszu - 2018-10-06 16:28:55
Gdyby p minister coś miał ma ratusz to te instytucje dawno by weszły i zrobiły by szopkę, a zorro by został komisarzem.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

anthrax - 2018-10-06 16:56:57
90% poparcia w moich wypowiedziach nie padło nigdy. Tylko powiedziałem że Sieczkowski nie uzyska nawet 10 %, tylko nie dodalem że uprawnionych do głosowania. co da mu około 3 do 4% głosów. Do rady miasta pewnie on wejdzie i może jeszcze jedna osoba. Takie jest moje zdanie.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

Biedny suwalku, - 2018-10-06 17:58:27
zmieńcie proszki. I coś na biegunkę słowną też zalecam.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Platon, a może Pluton

usunięto przez administratora - 2018-10-06 19:52:41
usunięto przez administratora
zgłoś do usunięcia | autor: brak

usunięto przez administratora - 2018-10-06 20:34:13
usunięto przez administratora
zgłoś do usunięcia | autor: brak

[ usunięte przez administratora ] - 2018-10-06 20:36:57
[ usunięte przez administratora ]
zgłoś do usunięcia | autor: brak

I jeszcze jedno - 2018-10-06 20:43:39
Wyobraź sobie jakby postawił to pytanie Renkiewiczowi. To co by się stało? aaaaaaaaaaaaaaa., bbeee, ceeeee. Wiecie rozumiecie. My siem nie znomy. Na roweryku do baryku No pytam się
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

usunięto przez administratora - 2018-10-06 20:49:15
usunięto przez administratora
zgłoś do usunięcia | autor: brak

anthrax - 2018-10-06 21:13:20
Sondazownia, w radiu za sms to tylko, przez ciebie nabijane głosy. To ty myślisz że ci się pewnie zwróci gdy s...i dojdzie do koryta.ale tracisz kasę. Wlaziles i wlazisz wszystkim w pupe gdzie widzisz kasę i swój zysk, takie ja mam zdanie o tobie. Przepraszam wszystkich normalnych forumowiczów za nie zawsze stosowne wpisy , ale nie raz trzeba się zniżyc do poziomu tych z którymi się rozmawia.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

usunięto przez administratora - 2018-10-06 21:24:52
usunięto przez administratora
zgłoś do usunięcia | autor: brak

zerro - 2018-10-06 21:25:58
Dzięki za propozycje pracy. Mam pomysł na przyszłość, taki z tobą na spółkę. Wystawę obrazków , gzie tłem będą twoje wpisy na tym forum, ty pędzlem pacniesz pare smug. Tytuł temu nadamy złość. Ja przy okazji zrobię doktorat, ty pare złotych i będzie cacy. No dla infosuwalki tez cos damy.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

suwałek - 2018-10-06 21:27:55
Muszę cię rozczarować mam jedynie służbowy telefon więc ze zrozumiałych względów nie głosowałem. Ale trochę żałuję. To nie o to chodzi żeby zrobić ci przykrość. Jednakowoż już idę do sąsiada...kto wie może użyczy mi telefonu..Zobaczymy jak zmieni się poparcie dla Sieczkowskiego. Fajny pomysł podsunąłeś suwalek. Pozdrawiam cię bracie!
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

suwalku, biedny suwalku - 2018-10-06 21:35:20
suwalku, powodzenia w doktoracie z gnidologii. Wystarczy, że opiszesz swoje miejsce pracy. Po 21 października, czeka na ciebie miotła i praca na świeżym powietrzu z czesiem wallenrodem
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

zerro - 2018-10-06 21:50:20
Ja pracy z miotłą się nie boję, dostalem propozycje od przyszlego prezydenta Warszawy bym Ciebie wywalił do Gutarkjaby. Za dużo smiecisz w stolicy.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

Biedny suwalku, - 2018-10-06 22:05:33
a w których kościołach jutro będzie pan prezydent? Bo przed wyborami zwykle kilka w niedzielę obskakuje.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Platon, a może Pluton

Czas na zmiany - 2018-10-06 22:48:43
Skostniały układ kolesi musi odejsc
zgłoś do usunięcia | autor: ~Fabian

Czas zakończyć tą lepperiadę w suwalskim ratuszu - 2018-10-07 07:59:37
Puszczanie papierowych łódeczek za 100 tys. zł, kupowanie lokalnych mediów za 600 tys. zł, wypłacanie 28 tys. zł za zaległy urlop, wypłacanie przez lata prezydenckich poborów większych niż w Warszawie. Czas na zmiany w ratuszu!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

Nie Glosuj na SB-ków ! - 2018-10-07 08:09:43
HAŃBA,WSTYD - PRL POWRACA - NIE GŁOSOWAĆ NA NICH ! - 2018-09-30 09:47:57 Na swoich listach SLD ma funkcjonarjuszy służb bezpieki PRL-u ? WSTYD,HAŃBA - PRL POWRACA. 1 MURAWKO Józef Wiesław 54 Suwałki - lista OKRĘG I
zgłoś do usunięcia | autor: ~wyborca

Brak banera - 2018-10-07 09:15:57
Widzę na prawie wszystkich portalach baner p. Renkiewicza. Natomiast nie dostrzegłem go na suwalki.info. To zastanawiające i chyba niezbyt rozsądne, gdy się chce dotrzeć też do tych nie do końca przekonanych.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jerzy Broc

usunięto przez administratora - 2018-10-07 09:19:18
usunięto przez administratora
zgłoś do usunięcia | autor: brak

... - 2018-10-07 10:36:40
Każdy z nas może mieć różne poglądy, różne zdania i różne koncepcje. Możemy spierać się bo to jest kwintesencją demokracji. Ale poziom osoby wymieniającej moje nazwisko i obrażającej mnie w sposób rynsztokowy świadczy wyłącznie o tym jakim jest człowiekiem i jaki poziom prezentują osoby, które nie szanują obecnego Prezydenta Suwałk i osób z nim współpracujących. Czy chcielibyście Państwo by ktoś taki rządził naszym miastem i nazywał Państwa "GNIDAMI"? Nie jestem autorem ani jednego wpisu na tym forum jak to niektórzy sugerują. Liczę że każda z tych osób sama się zreflektuje i przeprosi mnie na tym portalu z imienia i nazwiska.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Kamil Sznel

Z idiotami - 2018-10-07 10:52:41
nie dyskutuje się panie Kamilu .Barana miejsce jest w oborze a nie na portalach społecznościowych ,tak panie Zero i inni .
zgłoś do usunięcia | autor: ~starzec

każdy widzi - 2018-10-07 11:17:47
przecież ten koń jest ślepy, mówi oglądający. ...Ale jaki odważny, - odpowiada sprzedający
zgłoś do usunięcia | autor: ~jaki jest koń

Różnica zdań i opinni - tak, opluwanie - nie - 2018-10-07 12:21:14
Portal suwalki.info jest jedynym, na którym internauci masowo zamieszczają swe posty. Dobrze, że istnieje takie publiczne forum wymiany poglądów i opinii. O ile mogę zrozumieć, że niektórzy posługują się nick-iem, to szkoda, że brakuje niektórym hamulców w używaniu obelżywego słownictwa lub podawania nieprawdziwych informacji. Jak chcemy kogoś pochwalić, to chwalmy, jak ktoś się lub coś nie podoba, to krytykujmy, nawet ostro, ale bez uciekania się do słownego chamstwa. Nie znam p. Kamila Sznella, ale ci, którzy twierdzą, że to "suwalek", powinni podać na jakiej podstawie to twierdzą. Inna sprawa, że pamiętajmy, że nie każdy jest naszą kopią i ma pełne prawo do odmiennych od nas opinii. Wiem, że ten mój post, to wołanie na pustyni, ale może choć jeden z aktywnych tu internautów nieco przystopuje i zamiast wulgarnych zwrotów przytoczy jakieś sprawdzone, konkretne fakty, które źle świadczą o np. danym kandydacie do ratuszowych stołków.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jerzy Broc

komenatrze - 2018-10-07 13:26:22
Panie Jerzy niektórzy niestety nie podpiszą się pod swoimi postami ponieważ najzwyczajniej w świecie boją się o swoją pracę. Wszyscy wiemy jak bardzo wrażliwy na komentarze jest UM. Zobaczcie Państwo że różne osoby na tym portalu obrażają osoby nie tylko z UM, ale również Pana Sieczkowskiego, Pana Gorlo, Pania Regucką i innych radnych. Jedynie Pan Sznel i Radni PIS odpowiedzieli na te śmieszne anonimowe zarzuty. Osoby publiczne powinny liczyć się z hejtem internetowym, bo sorry takie mamy czasy. Jeżeli uważa, że zostały przekroczone granice to należy podjąć stosowne krok,i ale odpowiadanie komanetarzem na komentarze wywoła falę kolejnych komentarzy.... bez sensu.
zgłoś do usunięcia | autor: ~bez komentarza

usunięto przez administratora - 2018-10-07 13:27:05
usunięto przez administratora
zgłoś do usunięcia | autor: brak

przedwyborcz hejt - 2018-10-07 13:41:52
Fala przdwyborczego hejtu zaczęła się już dość dawno. Zorro i Anthrax rozpoczeli kampanię antyrenkiewiczowa, każdy kto miał inne zdanie od razu był wyzywany od ratuszowych troli, chamskich kniajackich mord. Ja tez nie zawsze stosownie pisałem, ale dostosowalem się do ich poziomu wypowiedzi, co mnie nie usprawiedliwia. Jeśli chodzi o komentarze wyborcze niech wypowiadają się ci co mogą w Suwałkach głosować, my suwalczanie nie piszemy kto ma zostać wójtem np.w Krasnopolu.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

;KARIEROWICZE; NIE GŁOSOWAĆ NA NICH !!! - 2018-10-07 13:49:29
Nie glosujcie na ludzi ,którzy mają dobre stanowiska a obawiają się ich utraty - oni nic dobrego nie zrobią dla miasta Suwałk.NIE GŁOSUJCIE NA : byłych SB-ków / lista SLD /, aktualnych urzędników UM Suwałk tj. aktualni prezydenci,dyrektor MOPR/ lewoc /, i inni pracownicy UM Suwałk .Zauważyłem jako kandydatów prezesów chyba Przyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej i innych osób ,które są lub mocno były powiązane z tym ;układem; suwalskim - bo to nic niezmieni i będzie tak jak do tej pory było!
zgłoś do usunięcia | autor: ~wyborca

suwalek - 2018-10-07 13:52:36
nie zrzucaj odpowiedzialności na innych bo tak jak tamtych dwóch prowadziło kampanię antyrenkiewiczową, tak ty obrzucałeś błotem pozostałych kandydatów an radnych i na prezydenta, wychwalając tych co trzeba. Nieładnie, brak obiektywizmu u każdego z was o czymś świadczy. Po protu brakuje wam klasy i ogłady np Pana Jerzego który mówi co myśli nie obrażając nikogo - to jest prawdziwa wolność słowa + kultura wypowiedzi. Wypowiadać się może każdy, na temat na jaki sobie życzy, nie zabronisz nikomu twierdzić że np ziemia jest płaska, takie tam wady demokracji... ale sposób w jak to robi i w jakim celu to już inna sprawa. Po prostu skończcie te żałosne konwersacje.
zgłoś do usunięcia | autor: ~bez komentarza

[ usunięte przez administratora ] - 2018-10-07 14:51:05
[ usunięte przez administratora ]
zgłoś do usunięcia | autor: brak

Do Barona Czerwonego - 2018-10-07 15:15:26
Ten fragment życiorysu p. Renkiewicza jest znany od wielu lat, ale jak wykazują kolejne wybory, nie miało to większego wpływu na jego wybór na prezydenta. Po prostu, to co dla jednych jest do nie zakceptowania, innym jest obojętne. Z tym stosunkiem do czyjejś przeszłości jest jak u Kalego. Przykładowo p. Morawiecki jeszcze niedawno był związany z PO i wypowiadał niektóre opinie i rozwiązania (na taśmach), które mogą przerażać, a teraz, po zmianie opcji, jest cacy i liczy się głównie jego skuteczność gospodarcza i atakowanie PO. I tu w Suwałkach nie brakowało osób, które wykonywały różne polityczne skręty i aż trudno mi uwierzyć, że to nie z przyczyn koniunkturalnych. Natomiast stwierdzenia, że rządzą nami różne ukryte siły, różnie wciąż nazywane: mafie, układy, masoni itp. jest też stałą narracją, z której niewiele wynika. W 1988 roku, jako radny WRN, spowodowałem na pierwszej sesji, że nie został wybrany na przewodniczącego WRN, ówczesny I sekretarz KW PZPR. Wydawało się to wielu za niemożliwe. A potem nawet podejrzewano, że współdziałałem z jakąś partyjną frakcją lub SB, a obecnie niektórzy wytykają mi, że skumałem się wtedy z tzw. komuną.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jerzy Broc

do autor: ~Jerzy Broc - 2018-10-07 16:25:50
Panie Jerzy życiorysy niektórych osób są znane Panu i dla mnie na pewno bo dzieli nas niewielka różnica wiekowa i jesteśmy wieloletnimi mieszkańcami Suwałk. Natomiast wielu osobom te życiorysy nie są znane a w szczególności młodszym pokoleniom.Kandydaci w większości nie przedstawiają się tylko wpisani są na listy z poszczególnych komitetów i to wszystko. Na listach są i byli SB-CY,oficerowie Policji ;prezydencji,dyrektor MOPR;prezesi spółdzielni mieszkaniowej i inne osoby związane z UM i nietylko - które o sobie nic nie mówią liczą że ;losem;szczęści uzyskają mandat radnego - co nie wróży dobrze zapewne dla Suwałk.
zgłoś do usunięcia | autor: ~wyborca

usunięto przez administratora - 2018-10-07 16:55:40
usunięto przez administratora
zgłoś do usunięcia | autor: brak

Panie Jerzy! - 2018-10-07 19:11:07
Pana premiera Morawieckiego tajne ramię komuny (wg. Pana "tzw. komuny" porwało, wywiozło do lasu, kazało mu kopać sobie grób, przykładało do głowy pistolet, straszyło zgwałceniem młodszej siostry. Był wtedy nastolatkiem. W tym mniej więcej czasie, gdy Pan wszedł do WRN. No, ale było po co, przecież Pan brawurowo nie dopuścił do wybrania na przewodniczącego WRN I sekretarza PZPR. Zaprawdę, klękajcie narody.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Platon, a może Pluton

platon a może pluton - 2018-10-07 19:20:52
A powiedz co ty w tamtych latach robiłeś.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

Suwalku, - 2018-10-07 19:37:27
raz potraktuję Cię poważnie: też byłem wtedy nastolatkiem. Jakoś tam opierającym się komunie, na swoją nastoletnią miarę, rzecz jasna. W takim mieście, jakim były wtedy Suwałki. Mój ojciec nie był szefem Solidarności Walczącej, więc ominęły mnie takie przeżycia, jakie koledzy z ówczesnej "firmy" pana radnego Murawki zafundowali młodemu Morawieckiemu.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Platon, a może Pluton

platon a może pluton - 2018-10-07 19:59:37
Czyli tak naprawdę mało wiesz o tamtych latach. Niech ludzi z tamtych lat (zarowno p. Murawko jak p. Broca) oceniają Ci co uczestniczyli w tych wydarzeniach. Bo na taką dogłębną ocenę historyczną trochę za wcześnie. Przykładem mogą być żołnierze wyklęci. Jednych można chwalić drugich negowac. Jedni chwalą drudzy ich nienawidzą(mówię o zwykłych ludziach)
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

Suwalku, - 2018-10-07 20:11:19
Wiem wystarczająco dużo, by móc ocenić, kto był zdrajcą, kto bohaterem. A kto oportunistą. I, proszę, nie wrzucaj do jednego nawiasu obok siebie pana Murawki i pana Broca. Nie podoba mi się relatywizm pana Broca w ocenianiu i ludzi, i historii, ale czymś karygodnym jest zestawianie zasłużonego działacza pierwszej Solidarności z bezwstydnym esbekiem.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Platon, a może Pluton

historia oceni - 2018-10-07 20:33:31
P. Murawko, p.Broca wymieniłem dla pokazania kontrastu. Tak jak ty premiera Morawieckiego. Teraz są wybory samorządowe i władza wykonawcza nie powinna w to się mieszać.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

Suwalku, - 2018-10-07 20:41:03
chyba jednak pomyliłem się, traktując Cię poważnie. Trudno, mój błąd, historia osądzi Życzę wesołej przemiany materii
zgłoś do usunięcia | autor: ~Platon, a może Pluton

do autor: ~Platon, a może Pluton Masz Racje - 2018-10-07 21:16:21
Tak masz racje autor: ~Platon, a może Pluton ci za PRL-u np. funkcjonariusze służb bezpieki PRL dziś nie mają żadnego prawa moralnego żeby sprawować żadnych funkcji publicznych. Dziś wymieniony przez ciebie Murawko ,radny ,były emerytowany SB-k jeszce zatrudniany jest w MOPR na pelnym etacie za duze pieniądze Za PRL-u zwalczali ;SOLIDARNOŚĆ; ,donosili na tych co walczyli o WOLNĄ POLSKĘ RP. - dziś powinni zamilknąć . Jest odwrotnie dziś ci ;OPRAWCY; rządzą i mają się bardzo dobrze a Ci co walczyli o RP żyją czasami nędzą przez większość dziś zapomnieni. TO JEST SPRAWIEDLIWOŚĆ DZIEJOWA.
zgłoś do usunięcia | autor: ~solidar 80

Do Platon, a może Pluton - 2018-10-07 21:49:12
Miły panie. Możesz sobie kpić z tego, że nie dopuściłem do wyboru I sekretarza KW PZPR na przewodniczącego WRN, bo to wówczas było banalnie proste. Mam nadzieję, że jesteś prawym człowiekiem, więc spróbuj się jednak więcej dowiedzieć o tej mojej działalności w WRN, bo żyje jeszcze wielu bezpośrednich świadków tych czasów, a z pewnością zachowały się też różne dokumenty. Kończę, bo to już odbiega od głównego tematu, ale życzę większej powściągliwości w ocenie zachowań innych, gdy coś znamy, co najwyżej, z twz. usłyszenia.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jerzy Broc

do pana bielenika - 2018-10-09 09:53:26
proszę powiedzieć czyje plakaty wiszą na bilbordach M S M .Jakie opłaty zostały wniesione do spółdzielni.to zadanie dla rady nadzorczej
zgłoś do usunięcia | autor: ~JANUSZ

Jak z Miasta Suwałk, zbudowano pospolity folwark przez wiejskich macherów po Okrągłym Stol - 2018-10-13 18:19:21
Cyrk Manipulatora za 220 mil zajechał do Suwałk , i to jest właściwa diagnoza stanu faktycznego Opinia wyrażona przez osobnika Andrzej dokładnie charakteryzuje nie tylko Pana Gorlo ale w szczegółach nakreślą sylwetkę i styl rządzenia a bardziej zarządzania Manipulatora Pan Renkiewicza i to jest dokładnie stara szkoła towarzyszy Kiszczaka i ś.p J.Gajewskiego dobrze znana Kiszczkowszczyzna,od Kiszczaka co zaczynał swoją karierę ruskiej maskirówki w Ełku ,jak to szczegółowo opisał Pan dr Alexander Radzaj w swoim postach .I dlatego Miasto Suwałki zasługuję na całkowicie nowe rozdanie i nową krew i odesłanie tych farbowanych towarzyszy "ynteligentów" oraz ich licznych latorośli i pociotek do lamusa, bo dla nich koryto jest celem samym w sobie .Dość już tych yntelygentów-manipulantów na koszt podatnika suwalskiego i krajowego .Cała prawde na temat tej suwalskiej yelity zna Pan Janusz Krzyżewski który był jednym z czołowych Sekretarzy PZPR w Suwałkach i Marszałkiem Woj.Podlaskiego oraz Pan Zdzisław Siemaszko,oni nie tylo mają kwity , ale mają też szczegółową wiedzę jak ta Wizja Szamana z Kamionki Wielkiej czyli Folwarku pospolitych Fornali była realizowana od 2003 roku, oraz jak to dalej wdrażał sztucznie namaszczony Szaman z Supienia wraz ze swoim pampersem kamerdynerem z Raczek.To jest klucz to całej prawdy o Suwałkach i całym tym korupcyjnym towarzyszy kołchozie od 1993 roku . .SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS11 SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS11 Fasadowe wizje oraz fasadowe projekty wizjnerów-renkiewiczw na koszt podatnika suwalskiego - Co to jest Wizja fasadowa?? to nic innego jak na zewnątrz czyli od fasady te projekty prezentują się cudownie jak wiele kamienic na Kościuszki,Noniewicza i Wesołej ale jak zajrzymy od podwórka i do wnętrza to obraz rozpaczy i peryferyjnej nędzy-po prostu taki wschodni " bardach" z hasłem "Tisze budiesz dalej jediesz. Fasadowa Wizja i jej następujace fasadowe projekty jasno uzasadniają że to jest tylko fasadowa mitomania która nie tylko trwa od 1993 ale szczególnie się nasiliła po roku 2003 czyli od czasu rządów śp. J.Gajewskiego i jego wychowanka z US i kamerdynera Renkiewicza z Supienia , i ta arcyciekawa Wizja na dziś która o dziwo już od ponad 10 lat też jest pośrednio wspierana przez dobrze zakamuflowaną G.G latorośl Towarzyszy rodem z Gołdapi która to nagle zmieniła polityczny front aby odebrać głosy Dobrej Zmianie i tym samym utrzymać stary układ w Ratuszu przy korytach, , już kosztuje podatnika suwalskiego grubo pond 200 M złotych długów bezpośrednich, nie mówiąc o długach pośrednich i setek milionach złotych wydanych publicznych pieniędzy podatnika suwalskiego i krajowego i jak na tym sztucznym wizjonerstwie ucierpiał sam wizerunek Masta Suwałk. Podajmy następny 3 przykłady oprócz PNT Suwałki, PWSZ w Suwałkach oraz spółek celowych OSIR,ZDZ oraz PWIK SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS 1. HANDEL-Rynek Handlu detalicznego i hurtowego w Suwałkach z został w 99% oddany za grosze zagranicznym sieciom handlowym a skutkiem tego było prawie całkowite unicestwienie-bankructwo wielu sklepów prowadzonych przez rodziny suwalskie płacące podatki i też tworzące miejsca pracy.Padło grubo pond 100 małych rodzinnych sklepów ,ludzi albo poszli na zasiłek lub wybrali migrację do Anglii,Niemiec,Włoch,Belgii,Francji,Hiszptanii,Grecji itd. a niektorzy się rozpili,rozbili rodziny lub nawet popełnili samobójstwa od kiedy Wizja sp.Gajewski-Renkiewicz nabrała impetu i i dziś mamy fasadowy handel w rękach kilku rodzin suwalskich ktore uratowały swoje sklepy a 99% rynku handlu detalicznego oddano dobrze znanym sieciom które słyna z tego że sprzedają żywnośc genetycznie modyfikowaną,zatrudnienie ma formę białego niewolnictwa i zyski trasferują za granice i płacą takie podatki dla Miasta Suwałki że nawet Szwagier z Wesołej rozumie iż to jest kant w biały dzień. SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS 2.MLODE WILKI- DOBRZE WYKSZTAŁCONE MÓZGI-od 2003 roku wyjechało na zawsze z Suwałk i okolic ponad 6-7 tyś bardzo dobrze wykształconych młodych ludzi ,nie po Sorbonach w Suwałkach czy Ełku,Olecku itd ale solidnych uczelniach w Polsce.To jest dramatyczny drenaż mózgów i efekt tego widzimy w PNT Suwałki,SSSE, wskażnik samozatrudnienia, lipna administracja , kadry szkół wszędobylski tumiwisizm i nepotyzm.Lepiej swój i marny niż bystry i solidnie wykształcony ale obcy ,nie z lokalnej koterii.Gdzie Ci nowi gniewni i dobrze wykształeceni praktycy dziś są w Polsce ,Europie,USA,Kanadzie,Azji, ale nie w Suwałkach.Dlaczego ,bo w Suwałkach jest promowana przeciętność,mierność,i takie ruskie/ peryferyjne ****olizusostwo,ważne aby był swój a nie jest ważne co dana osobą sobą reprezentuje. SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS 3. Spólki celowe PGK,PEC,PGO to w tych następnych 3 miejskich spółkach infrastrukturalne cuda,geszefty, acydziwne przetargi, remonty budowy,technologie, całych rodzin posadki, pospolity nepotyzm kosztują mieszkańców Suwałk setki milionów już od 2003 roku.I tam jest też to królestwo nepotyzmu pospolitych renkiewiczów. Tutaj rządzą od 2003 zieloni ,czewoni i ich latorośle wraz z szwagrami i pociotkami.A ile ten bajzel kosztuje podatnika suwalskiego i jrajowego to kiedyś poznamy i na pewno nie będzie to miła lektura jeśli chodzi o zatrudnienie,zadłużenie i pod dywan pozamiatane finansowe zobowiązania . Dlatego z punktu socjoligicznego, ekonomicznego ,Suwałki to nadal Bantustan Wschodu zarządzany przez różnej maści farbowanych towarzyszy,ich latorośle i byłei i obecne służby cywilne i wojskowe. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii QQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQ 1.PNT Suwałki-fasadowy sukces i przechowalnia szwagrów i politycznych pociotek od 2004 roku który nas podatników kosztuje rok w rok grube miliony ,Raport NIKu nie pozostawił suchej nitki na tym innowacyjno-technologicznym tworze i ten stan trwa do dnia dzisiejszego na zasadzie stałych partyjnych i koteryjnych podmianek -------------------------------------------------------------------------------------- Cytuję: "szwa-groza" - 2018-09-21 20:28:54 siostra żony, a może zięć brata i razem tworzy suwalski paczwork. Bajkonur już też prawie był. W parku naukowym działa firma, która miała zawojować kosmos. W sumie nic straconego. Skoro było puszczanie papierowych łódeczek Hańczą, to przecież można puścić latawce. Zawsze gdzieś przecież dolecą zgłoś do usunięcia | autor: ~Mamba --------------------------------------------------------------------------- yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 2.PWSZ-fasadowych sukces od 2005 roku, akademicka Sorbona Suwałk w tle z skazanym prawomocnym wyrokiem sądu prof. Michał Bołtrykykiem za ------------------------------------------------------------------------------------ Cytuję: Michał B., były rektor Politechniki Białostockiej może mimo wszystko mówić o sporym szczęściu. Otrzymał najłagodniejszą możliwą karę za fałszowanie podpisów. Rektor musi zapłacić grzywnę w wysokości 2 tysięcy złotych. Sąd podtrzymał wyrok pierwszej instancji. Konsekwencje wyroku będą jednak znacznie poważniejsze. Rektor PWSZ straci stanowisko – zgodnie z prawem osoby skazane prawomocnym wyrokiem nie mogą pełnić kierowniczych funkcji na uczelniach publicznych. Profesor Michał. B. zostanie odwołany. -------------------------------------------------------------------------------------- Oraz jeszcze bardziej obrotnym asem gospodarczym i intelektualnym Kanclerzem Siemiaszko --------------------------------------------------------------------------------- Cytuję: Historia się powtarza - kilka miesięcy wcześniej Suwałki gościły na stronach internetowych w całej Polsce za sprawą Zdzisława S., kanclerza suwalskiej uczelni. Kanclerz i zarazem były suwalski radny usłyszał wyrok za plagiat. Oprócz kary pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, musiał zapłacić grzywnę w wysokości 5 tys. złotych. Ani władze uczelni, ani władze miasta nie przejęły się wówczas zbytnio zaistniałą sytuacją. Dało się słyszeć głosy, że „proces to prywatna sprawa”, nawet jeśli dotyczy plagiatu lub fałszowania podpisów na dokumentach uczelni. I następną Kanclerz A.Pozniak która za następnego spadochroniarza prof. Sikorskiego też arcyciekawe numery odstawiała na koszt podatnika krajowego Cytuję: --------------------------------------------------------------------------------- Na polecenie Prokuratury została zatrzymana Anna P. – w związku ze zdarzeniami w PWSZ Suwałki. Przedstawiono jej 26 zarzutów i zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze łącznie z zawieszeniem pełnionej funkcji – informuje prokurator Ryszard Tomkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 3. OSIR,ZDZ oraz PWIK, w tych 3 miejskich spółkach infrastrukturalne cuda,geszefty, acydziwne przetargi, remonty budowy,technologie, całych rodzin posadki, pospolity nepotyzm kosztują mieszkańców Suwałk setki milionów już od 2003 roku.I tam jest też to królestwo nepotyzmu pospolitych renkiewiczów. yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy Aby zrozumieć ten specyficzny fenomen suwalskij fasadowej wizji i projektów trzeba być w pełni świadomy podstawowych faktów Rządzi Suwałkami Matrix farbowanych towarzyszy wspartych o byłe cywilne i wojskowe UB/WSW,SB,WSI służby i dyma Suwałki i ich mieszkańców już od 1992 roku ,kiedy odwołano Prezydenta Zdzisława Chmielewskiego .Już jest ponad 200ml złotych długów w Urzędzie Masta Suwalki ,a ile jest dobrze ukrytych w społkach celowych to tylko C-11 i jego towarzysze wiedzą ,a to co piszę Pan Robert Grzybiński w swoim poście tylko uzasadnia te fakty i tym bardziej przeraża,co tak naprawdę jest ukrywane pod tymi różnymi dywanami Miasta Suwałk że ta ekipa walczy od wszystko teraz albo wóż albo przewóz.. Dymanie naiwnych suwalczan idzie pełną parą i to przez faceta ktory w swoim życiu nie stworzył ani jednego miejsca pracy z własnej kieszeni. Towarzysza- S-11 którego początki kariery trzeba szukakć u Pana Owsiejewa w Litpol-Farelka. Cytuję: iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii pieniądze dla Wigier i korupcja polityczna - 2018-09-21 12:32:05 Wczoraj wieczorem prezes Wigier i zastępca prezydenta miasta podpisali umowę o nabyciu przez Suwałki 19% akcji spółki akcyjnej WIGRY. Umowa (którą miasto się nie chwali i nie podaje do publicznej wiadomości) stanowi kolejny zakamuflowany transfer publicznych pieniędzy do prywatnego klubu. Pieniądze stale, ale równomiernie wyciekają do Wigier z miejskiego budżetu bądź to w postaci budżetowych dotacji bądź jako darmowe usługi, które miast świadczy klubowi "po uważaniu". Ponadto klub otrzymał w zarząd - prawem kaduka - olbrzymi majątek w centrum miasta za który nie płaci nawet złotówki czynszu, a który obejmuje hektary boisk, trybuny, hotel, budynek stadionu, parking. Wszystko to utrzymuje miasto, łącznie z koszeniem trawy i grzaniem murawy zimą. Niezależnie od tego, klub korzysta z etatów opłacanych przez OSiR oraz sponsorskich umów z miejskimi spółkami takimi jak PEC i PWiK. Koszty tych umów są przerzucane następnie na mieszkańców w postaci zawyżonych rachunków za wodę, ścieki i ogrzewanie. Prócz tego komplet zawodników i trenerów dostaje z miasta stypendia sportowe w znacznej wysokości, niektórzy mieszkania. Nikt nie jest w stanie rzetelnie policzyć wielkości sum wyciekających z budżetu, ale oceniam że może to być między 5 a 10 mln złotych rocznie. Smaczku sprawi dodaje fakt, że prezes Wigier dostał się na listy wyborcze rządzącego miastem układu. Zapewne dopilnuje finansowych transferów na rzecz klubu w przyszłości. zgłoś do usunięcia | autor: ~Robert Grzybiński ssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss Ci sami kandydują ponownie - Suwalczanie nie dajcie się oszukać ! - 2018-09-21 06:18:37 S11 + STARA ;GWARDIA CZERWONYCH; łącznie z ;naczelnym;funkcjonariuszem służb bezpieki PRL-u znów walczą o ;koryta;. SB-k teraz startuje z 1 miejsca z listy SLD . ;KORYTO; JEST DLA NICH NAJWAŻNIEJSZE - NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ - NIE GLOSUJMY NA NICH !!! zgłoś do usunięcia | autor: ~Komisarz max
zgłoś do usunięcia | autor: ~FOLWARK TOWARZYSZY BIS - Baron Czerwony

do Janusz - 2018-10-15 08:50:33
Proszę powiedzieć o jakie plakaty Panu chodzi i gdzie? Podejrzewam że przejęzyczył sie Pan co do określenia bilbord. "Bilbord to inaczej, o dużej powierzchni plakat reklamowy", zapewne chodziło Panu o miejsce na umieszczenie reklamy (tablicę). Umieszczenie bilbordu lub plakatu na terenie należącym do MSM powinno sie odbyć i tak było, za zgodą zarządu MSM.. Co do odpłatności, to jest kwestia umowna, Czy koniecznie spółdzielnia musi pobierać opłaty? Co do rady Nadzorczej, niech Pan zwróci się z tematem do Rady o ile jest Pan członkiem MSM.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jacek Bielenikpodaj: imię / nick *
e-mail
temat *
treść *
Wpisz kod z obrazka *:
Pola oznaczone * są wymagane, aby dodać komentarz na portalu suwalki.info!
 


Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa
Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: