suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Komentarze do Suwałki świętują w Roku Miłosza

najlepsza - 2010-12-30 12:12:14
Najlepsza interpelacja to taka, gdy: 1. wypowiedziana została "kwiecistą" polszczyzną, przez radnego z grupy,która i tak rządzi miastem i za rządzenia odpowiada, 2. pytający z góry zna pozytywną odpowiedź - wszyscy widzą jaki jest skuteczny, 3. władza ma się czym pochwalić - przecież mógłby się nikt nie zapytać. Prosimy o więcej.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Peresada

wykładał - 2010-12-30 13:10:10
literaturę słowiańską w Berkeley wykładał przez 10 lat, a nie 20. Spora różnica.
zgłoś do usunięcia | autor: ~tajna

jak juz chce zablysnac to sprawdz dokladnie - 2010-12-30 13:14:50
w Berkeley wykladal 18 lat
zgłoś do usunięcia | autor: ~zyga

hm - 2010-12-30 14:28:48
W "Ziemi Ulro" pisał wyraźnie, że przez 10 lat przygotowywał się do wykładów z literatury w Berkeley, na 10 lat miał kontrakt profesora zgodnego z amerykańskimi standardami. Na pewno nie 18, ani 20. Chyba, że ktoś tu mądrzejszy jest od samego Miłosza.
zgłoś do usunięcia | autor: ~tajna

A tak zapytam z ciekawości.? - 2010-12-30 15:43:11
Do czego to jest potrzebne i czy aż tak istotne, aby rozpatrywać czy 10,20 albo 18. Jest ciekawszy temat. Pamiętam na wykładach z filozofii, profesor wspominał że Arystoteles miał problem; a mianowicie - czy liczba gwiazd na niebie jest parzysta czy nie parzysta. Pomyślcie nad tym problemem......
zgłoś do usunięcia | autor: ~zausznik

tak sobie piszcze! - 2010-12-30 16:38:56
Przykłady antypolskiej psychopatii tego poety, którą naszpikowana jest jego twórczość. Polak musi być świnią, ponieważ się Polakiem urodził ("Prywatne obowiązki" . O polskiej literaturze: Bo ty jesteś mową upodlonych, mową nierozumnych i nienawidzących siebie bardziej niż innych narodów, mową konfidentów, mową pomieszanych, chorych na własną niewinność (wiersz "Moja wierna mowo" . O polskim katolicyzmie: Przyrzekłem sobie, że nie zawrę nigdy przymierza z polskim katolicyzmem (...), czyli że nie poddam się małpom (książka "Rodzinna Europa" . W "Traktacie teologicznym" zbezcześcił Matkę Bożą Częstochowską: Pochodzę z kraju, gdzie Twoje sanktuaria służą umacnianiu narodowej ułudy i uciekaniu się pod Twoją obronę, pogańskiej bogini, przed najazdem nieprzyjaciela ...dla Polski nie ma miejsca na ziemi ("Rok myśliwego" ...gdyby mi dano sposób, wysadziłbym ten kraj w powietrze ("Rodzinna Europa" . ...patriotyzm i ojczyzna, czyli wartości zbiorowe. Jest mi to najzupełniej obce ("Tygodnik Powszechny", 1996 rok).
zgłoś do usunięcia | autor: ~jan z krzywego

wróg polski - 2010-12-30 16:40:11
NACJA WROGA POLSCE PRECZ Z TAKIMI
zgłoś do usunięcia | autor: ~tesek

no coz!! - 2010-12-30 16:49:43
Miłosz zionął nienawiścią do Polski, Polaków i polskiego Kościoła? Nie zdawali sobie sprawy, jak wiele krzywdy Miłosz sprawił Polsce, Polakom i Kościołowi Katolickiemu swoją aktywnością literacką, spotęgowana przyznaniem mu Nagrody Nobla. Ile krzywdy sprawił swoją wieloletnią działalnością pedagogiczną jako profesor na Wydziale Języków i Literatur Słowiańskich Uniwersytetu Kalifornii w Berkeley? Czesław Miłosz, zawsze Litwin, nigdy Polak, przekazywał amerykańskim i wielonarodowym studentom swoją nienawiść do Polski i psychopatyczne uprzedzenia do literatury polskiej i jej filarów
zgłoś do usunięcia | autor: ~rozumny

Tak, to był straszny człowiek, - 2010-12-30 18:00:33
to Litwin, który pomagał Litwinom przejęcie Wilna. Gdy został z tamtąd wyrzycony, przyjechał do Polski, gdzie popierał system stalinowski i był jego wielkim prekursorem.. Był wielkim kumunista. To bardzo zły czlowiek był. Po tym jak wiele złego narobił został wydalony z Polski. ukrywał się jak szczur po całym świecie.
zgłoś do usunięcia | autor: ~madry

... - 2010-12-30 18:29:00
Słuszną linię ma nasza władza. Może jeszcze postawić pomnik dla Stalina?
zgłoś do usunięcia | autor: ~abc

Glempsza rewleksja... - 2010-12-30 21:00:33
No tak...nie jestem zaznajomiony z literatura tego pana, ale po tych komentarzach nasuwa sie pytanie: czy Litwin wogole moze byc dobrym czlowiekiem...? A po pewnych kontaktach z przedstawicielami tej nacji na suwalskim bazarze, czy w konfrontacji drogowej z litewskimi TIR-ami pytanie to domaga sie glebszej refleksji i szczerej odpowiedzi...I nie zaslaniajmy sie poprawnoscia brukselska i miloscia w EU kazdy do kazdego, tylko odpowiedzmy se szczerze: czemu oni nas tak nie lubia...?
zgłoś do usunięcia | autor: ~czyntelnik

miłosz - 2010-12-30 22:39:36
całe życie pluł na Polskę a oni wymyślają jakis rok miłosza puknijcie sie w głowę
zgłoś do usunięcia | autor: ~patriota

heh - 2010-12-31 01:03:20
**** miłosza na księżyc ))))
zgłoś do usunięcia | autor: ~czajnik

Miłosz? - 2010-12-31 09:36:00
sporo faktów z życia tego człowieka jest dośc kontrowersyjnych. Ja bym tam nic z miłoszem nie chciał miec wspólnego. Świętować? nie, mamy inne ważniejsze osobistości i rocznice. Dziwny ten naród. A już bystrość suwalskich polonistek gimnazjalnych jest niesamowita.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Brown

Drzewa i krzewy chcą żyć - 2010-12-31 12:00:02
"Teraz to tak naprawdę uśpiony, by nie powiedzieć bezużyteczny zieleniec z kilkoma ławkami, na których przesiadują staruszkowie. Problem w tym, że nagle okazało się, że mieszkańcy nie chcą placu, lecz zieleniec. Szkoda, że tak późno. Sens naszej rocznej pracy nad planem stanął pod znakiem zapytania. - mówi Kowalewska" (miejska architekt). Zachowajmy Park, Park im. Marii Konopnickiej wreszcie dorósł do swojej roli, drzewa mają po 40 lat, są młode i dorodne. August Rush
zgłoś do usunięcia | autor: ~Liga Ochrony Przyrody

LOP - czlonkini - 2010-12-31 13:03:45
Dorodne drzewa, rozlozyste krzewy, dla wielu dobre miejsce latem, by sie porzadnie wyszczac. Sam to widzialem...Ale skoro pupile zalatwiaja sie wszedzie i to lezy i smierdzi, to co...ludziom nie wolno..?
zgłoś do usunięcia | autor: ~ea764(danedlaciecia)

brak szaletów i Toy toy w Suwałkach - 2010-12-31 13:55:27
jesteś spostrzegawczy
zgłoś do usunięcia | autor: ~pampers

lop - 2010-12-31 15:42:03
i trza dbac o popiersie lewartowa vel geremka w pwsz!!!
zgłoś do usunięcia | autor: ~rozumny

Arcypolacy - 2011-01-01 09:47:13
List Jana Pawła II po śmierci Czesława Miłosza „O Tobie mówi moje serce: Szukaj Jego oblicza! Szukam, o Panie, Twojego oblicza” (Ps 27, . Te słowa Psalmu przychodzą mi na myśl, kiedy wspominam śp. Czesława Miłosza. Wydają się one korespondować z tym, co napisał do mnie w swoim ostatnim liście: „Wiek zmienia perspektywę i kiedy byłem młody zwracanie się przez poetę o błogosławieństwo papieskie uchodziło za niestosowność. A to właśnie jest przedmiotem mojej troski, bo w ciągu ostatnich lat pisałem wiersze z myślą o nieodbieganiu od katolickiej ortodoksji i nie wiem, jak w rezultacie to wychodziło. Proszę więc o słowa potwierdzające moje dążenie do wspólnego nam celu. Oby spełniła się obietnica Chrystusowa w dzień Zmartwychwstania Pańskiego”. Nad jego trumną pragnę przytoczyć również moją odpowiedź: „Pisze Pan, że przedmiotem Jego troski było nieodbieganie od katolickiej ortodoksji w Pańskiej twórczości. Jestem przekonany, że takie nastawienie Poety jest decydujące. W tym sensie cieszę się, że mogę potwierdzić Pańskie słowa o dążeniu do wspólnego nam celu„. Powtarzam to dziś, jak memento, wraz z modlitwą i Mszą św. odprawioną za Jego duszę. Rodzinie Zmarłego i Przyjaciołom składam wyrazy współczucia, a wszystkim uczestnikom uroczystości pogrzebowej z serca błogosławię: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Jan Paweł II, Papież
zgłoś do usunięcia | autor: ~Andrzej

redakcja - 2011-01-01 11:30:10
widać wpisuje się w nagonke antymiłoszowską, zero reakcji na szkalowanie człowieka przez psełdopatryjotów, słowem: po co ten artykuł?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Pożyd

Na temat Milosza... - 2011-01-01 11:43:06
Ale papiez wszystkim blogoslawi, bo tez tak musi... Dlatego ten "cytat", jezeli jest prawdziwy, niczego nie dowodzi. Szkalowal Polske...moze i tak. A Michnik ciage szkaluje Polske, na pogrzebie gieremka zrobil popis szkalowania i co..? Kupujecie wybiurcza, glosujecie na POpaprancow i Wam to pasuje.. Moze opowiedzcie sie w koncu za Kims, za czyms, nie badzcie, jak te choragiewki, czas na dojrzalosc spoleczna, polityczna, moralna !!! A moze to dla Was za trudne...? Basen i galeria juz wystarcza..?
zgłoś do usunięcia | autor: ~znanycieciowi

żałosny cieciu - 2011-01-01 11:47:06
słowo pisane jest tobie tak samo obce jak tajemnica wiary katolickiej
zgłoś do usunięcia | autor: ~Pożyd

jeszcze cieciu napisz - 2011-01-01 11:49:26
że papież wcale nie myślał tego co pisał, podobnie jak wpuszczając Kwaśniewskiego do papamobile chciał po prostu wytargać za uszy przebrzydłego komucha
zgłoś do usunięcia | autor: ~Pożyd

pozyd - 2011-01-01 12:13:26
a tobie sikac na glowe to powiesz ,ze deszcz pada!taki juz jestes i nic cie nie zmieni ciemniaku!!!trzymaj sie faktow i nie mysl za duzo bo myslenie nie jest najmocniejsza twoja strona!!
zgłoś do usunięcia | autor: ~jan z krzywego

to nic nowego!!! - 2011-01-01 14:29:46
Sprawa Nagrody Nobla w Literaturze (w przypadku "polskich" noblistów) nie są dla mnie Polaka satysfakcjonujące. Chodzi o Czesława Miłosza vel Chodakiewicza i Wisławy Rottermund - Szymborskiej. Miłosz był antypolski i Szymborska była antypolska. O tym nie wiedzą ci albo udają, co nagrodzili tak prestiżową nagrodą literacką na świecie, komunistycznych decydentów (w kulturze polskiej). Jest to nieuczciwe. Jestem pewny, że gdyby ŚP. ZBIGNIEW HERBERT miał żydowskie pochodzenie, to tę nagrodę by otrzymał. Wiemy o tym że był nominowanym do tej nagrody, ale pod każdym względem żydowskie organizacje potrafiły przeszkadzać żeby Jego kandydatura nie przeszła. Przecież był jakże propolski. Nie oszukujmy się, poezja HERBERTA a poezja Miłosza i Szymborskiej to najmniej dwie klasy... Obydwoje, Miłosz i Szymborska powinni się uczyć poezji właśnie od Mistrza ZBIGNIEWA HERBERTA! A może w tej Komisji przeważają ci z nacji dobranej, potocznie, z narodu wybranego? - Dlaczego, i tu mam pytanie do wszystkich pisarzy i poetów na świecie, pozwalamy na tego rodzaju oszustwa, że po kolei odbierają tę Nagrodę najczęściej żydzi?! Czemu nie protestujemy i nie piszemy Protestów w tym względzie do tejże SZWEDZKIEJ AKADEMII NAUK, żeby pohamować tego rodzaju przestępstwa w świecie kultury! Zapraszam do dyskusji Zygmunt Jan Prusiński [email protected]
zgłoś do usunięcia | autor: ~jan z krzywego

krzywy - 2011-01-01 14:38:03
swoje korzenie prześledziłeś? może i ty zasługujesz na tego nobla, tylko jeszcze nie wiesz? węsz dalej a będzie ci dane
zgłoś do usunięcia | autor: ~kómitet noblowski (szweccy kryptożydzi)

śmieszny jan - 2011-01-01 14:41:51
skoro tak gardzisz gremium noblowskim to po co się o ty rozpisujesz? są inne nagrody pisarskie, nawet takie dla prawdziwych patryjotów
zgłoś do usunięcia | autor: ~pu-pu-pi-du

Jan ma racje - 2011-01-01 15:08:49
Ale to oczywiste, ze bez obrzezancow nic na swiecie sie nie dzieje, w Noblu tez. A dlaczego swiat ich tak nie lubi...Za nic, uwzial sie...? Pani Wislawa zafascynowala sie swiatem malpy, (program w TV ) widziala w tym jakas swoista "mistyke", pewnie taka sama jak i w skwarkach z kluskami, o ktorych w wierszu pisala, wyglada na zagubiona staruszke i daj jej Panie wieczny pokoj, ale co takiego wniosla ta babcia do naszej narodowej KULTURY !!! Pytam, co..? O Miloszu juz tu duzo powiedziano, po co wiecej...A pozyd, zrob se lewatywe w Nowym Roku i daj se na przeczyszczenie....
zgłoś do usunięcia | autor: ~G`scheit

kto dostaje - 2011-01-01 15:11:15
oskary, noble 99%to ludzie z narodu znad wzgorz golan!!tu nie ma kichy, to sa fakty!!sprawdzic w googlach i pozamiatane!!!dos c tefauenow, wyborczej szechtera michnika!!!
zgłoś do usunięcia | autor: ~jan z krzywego

spisek ludzie - 2011-01-01 15:18:06
przecież to oczywiste, że taki jan z krzywego czy niejaki litera G są 10 x bardziej utalentowani i inteligentni, ale światowy spisek żydowski nie pozwala nam tego zobaczyć - usiądźmy i zapłaczmy nad losem niespełnionych janów i liter G
zgłoś do usunięcia | autor: ~Pożyd

tacy jak Jan i litera G - 2011-01-01 15:24:47
tak będą opluwać rzeczywiste osiągnięcia naszej historii, jak np. obrady okrągłego stołu, że juz teraz typowy człowiek zachodu kojarzy upadek komunizmu z upadkiem muru berlińskiego -- lud znad Wisły sam siebie marginalizuje poprzez takich niespełnionych janów i liter G, którzy węsząc spiski pomiatają Polska i jej osiągnięciami
zgłoś do usunięcia | autor: ~Pożyd

prozyd - 2011-01-01 15:29:44
Nazwiska autentyczne (rodowe) niżej wymienionych osób zostały ustalone w oparciu o: 1) Dane tajne kartoteki ludności Polski przy Centralnym Biurze Adresów MSW (nr arch. 1/6526/1 - data archiwacji 9.07.1984, nr rejestracyjny 14750-99 - data rejestracji Wydz. III-2, SUSW Warszawa). 2) Relacje osób znających osobiście wielu spośród wykazanych. 3) Dane ujawnione przez historyków w ich licznych publikacjach. to o niby polakach!!!
zgłoś do usunięcia | autor: ~jan z krzywego

czy mogę cię nazwać - 2011-01-01 15:43:15
nibyczłowiekiem?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Pożyd

okragly stol - 2011-01-01 16:07:20
to przekazanie wladzy przez komuchow dla zydow pokroju kwasniwski-stoltzman,Leszek Balcerowicz - Aaron Buchholz,Władysław Frasyniuk - Rotenschwanz,Bronisław Geremek - Berele Lewartow,Hanna Gronkiewicz-Waltz - Hajka Grundbaum,Marian Krzaklewski - Dawid Zimmerman,Jacek Kuroń - Icek Kordblum , Adam Michnik - Aaron Szechter Andrzej Milczanowski - Aaron Edelman Leszek Moczulski - Robert Berman Stefan Niesiołowski - Aaron Nusselbaum Andrzej Olechowski - Mosze Brandwein Józef Oleksy - Szymon Buchwio (Łemko) Jan Olszewski - Izaak Oksner itddddd.
zgłoś do usunięcia | autor: ~jan z krzywego

a gdzie - 2011-01-01 16:17:31
Kalkstein jeden i drugi?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Pożyd

czy z lewicy - 2011-01-01 16:22:35
czy z prawicy po naradach do boznicy!(synagogi!!!!)
zgłoś do usunięcia | autor: ~jan z krzywego

Jan ma racje - 2011-01-01 16:23:57
Jan, nie jestes sam, nas, myslacych dzieki Bogu jeszcze, nie dotknietych pelowskim brain-wash sa miliony, 47 % NARODU, a moze i wiecej i dlatego wscieklosc czerwonych bekartow, czy neoliberalnych POpaprancow jest ogromna. Widac, ze pozyd to produkt komuny, czy juz nowsza mutacja tego dziadostwa, bo kto powazny broni dzis okraglego stolu...? Osiagniecia Polski sa srednie, bylyby o wiele wieksze, gdyby nie ten okragly stol, przy ktorym oddano wladze i kapital przepoczwarzajacym sie komuchom, dzisiejszym nowobogackim i neoliberalom, ktorzy maja wszystko gdzies..... Prawdziwym Polakom zycze dobrego Nowego Roku, bronmy Ojczyzne przed takimi pozydami i podobnymi gadami...
zgłoś do usunięcia | autor: ~wise

wise - 2011-01-01 16:48:33
nawet nie wiesz jak komuna ci z butów wystaje, ciężko ci to dostrzec boś maluczki, choć pewnie wąsem nadrabiasz, jak sarmata długością szabelki -- 47% to ty może wczoraj na chacie wypiłeś, a dzisiaj masz kaca za którego winisz żydów, no i pewnie ruskich, taka moda
zgłoś do usunięcia | autor: ~Pożyd

ja i owszem!! - 2011-01-01 16:55:39
ale gdybys powiedzial mi o tym , to nie wiem co bym ci zrobila!!!!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Teresa

od ciebie Tereso - 2011-01-01 17:08:05
mogę oczekiwać tylko dobrego krupniku, dobra kobieto
zgłoś do usunięcia | autor: ~Pożyd

[ usunięte przez administratora ] - 2011-01-01 17:31:23
[ usunięte przez administratora ]
zgłoś do usunięcia | autor: brak

[ usunięte przez administratora ] - 2011-01-01 17:53:06
[ usunięte przez administratora ]
zgłoś do usunięcia | autor: brak

Janie Grossie vel Antypolonisto....przestań szmacic Polską - 2011-01-01 18:03:33
Janie Grosie, tak się jakoś składa że nie tylko ja proponuję ci pisać prawdę – a nie na kłamstwach karierę robić dla małej rzeszy odbiorców. Pamiętaj, budując wokół siebie nienawiść do Polaków, bardziej się zatracasz w oczach świata, i jako pisarz i jako człowiek. Wprowadziłeś ferment (niezgody) i, chyba o to ci chodziło. Historię buduje się na faktach, a nie na mgielnej wyobraźni... Twój znajomy, Jerzy Nikodem Kosiński, prawdziwe imię i nazwisko: Josek Lewinkop, podstępny jak lis, też bredził w swojej książce, i jak kłamał !? Nie dość, że polska rodzina, wierząca głęboko w Boga, katolicka, ukrywała go u siebie na wsi przed holocaustem, to w książce „Malowany ptak” podziękował im za to... tak tradycyjnie, po waszemu. - Dlaczego tacy jesteście wyklęci ? Co chcecie zyskać przez to, potęgując wobec siebie jedynie, niechęć i nienawiść ?! – Czy to was podnieca... od środka ? - Powiem ci tak na koniec intelektualisto: Nie ma narodów wybranych w żadnym przypadku. Każdy człowiek jest dzieckiem tej ziemi, i każdy chce przeżyć to życie bez dominacji innych. Jeśli stać cię na to, to proponuję przeprosić Polaków. Bo nie oni są winni niepokojów na świecie.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Rejtan

znowu komuś - 2011-01-01 18:11:24
odwaliło a redakcja nie panuje nad oszołomami
zgłoś do usunięcia | autor: ~fixum

WTOPIONA/ZAMASKOWANA ELYTA PRL od 45 - 2011-01-01 18:23:51
Szanowny Rejtanie! Naszą - czy "naszą" Ojczyzną ? - rządzą nie tylko agenci TW SB, ale wszelkich zbrodniczych organizacji jakie były i są w Polsce, począwszy od II wojny światowej ! Synalki i wnusie, z fałszywymi życiorysami ojców i dziadków, którzy działali w NKWD, Gestapo, KGB, GRU, UB, IW, WSI, PZPR - no ta cała śmietanka do ubicia. Ja wiem że to padnie już niedługo. Jeszcze troszeczkę, jeszcze troszeczkę, jak przybędą w szeregi następni Nędzarze i Biedacy ! PO, to najgorsza organizacja partyjna po 1989, zaraz druga po UW. Zresztą, wielu z PO, to dawniejsi członkowie Unii Wolności. Przy nich, przy Platformie nie-Obywatelskiej SLD, to niemowlaki - dzidziusie. Co do Grossa Jana, to z jego fizjonomii aż się patrzy, że zdradziłby każdego za dolara ! Publicystę Antoniego Zambrowskiego znam, to doskonałe pióro, niesamowity umysł. "Antysocjalistyczne Mazowsze" czytałem - i mam u siebie w Ulubionych. Ale nie zgadzam się z p. Zambrowskim, a chodzi o jego artykuł dotyczący ormowca Bolka. Bo Wałęsa to drugie nazwisko. Jego biologiczny ojciec nazywał się Kohne. Pozdrawiam Pana Serdecznie i dziękuję za list i tę interesującą uwagę o Grosie J.A co do Suwałk to to jest tak samo od 45 i potem po 89 roku,ci sami "Patrioci z nadania Moskwy" z Poważaniem Zygmunt Jan Prusiński
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zygmunt

Stwierdzam z 100 dokladnoscia, ze... - 2011-01-01 20:33:20
pozyd jest malo inteligentny...POwiem wiecej: on wogole nie ma inteligencji, on ma tylko oczy i uszy, ale trzeba by to przemyc, przeplukac, ajwaj, ile to roboty..Zostawmy go na smietniku historii....
zgłoś do usunięcia | autor: ~psycholog

fiufiufiufiu - 2011-01-02 00:33:18
Kurde, Wenek, a rysowałeś ty kiedy Borsuka?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Bachor Bonawentura

psycholog - 2011-01-02 08:57:57
dzięki za darmową diagnozę, ale nie powierzyłbym ci nawet kota pod opiekę
zgłoś do usunięcia | autor: ~Pożyd

Lekarstwo dla pozyda - 2011-01-02 12:33:43
zalatwilem b.dobrego weterynarza dla kota pozyda. Powiedzial, ze da mu te samo lekarstwo w 100-krotnie wiekszej dawce. Slabsze nie POmoze....
zgłoś do usunięcia | autor: ~psychologpodaj: imię / nick *
e-mail
temat *
treść *
Wpisz kod z obrazka *:
Pola oznaczone * są wymagane, aby dodać komentarz na portalu suwalki.info!
 


PROBEST - TECHNIKA GRZEWCZA
KOLEKTORY SŁONECZNE-DOTACJA-5 LAT GWARANCJI

Reklama

REKLAMA
Czy Twoim zdaniem w Suwałkach jest potrzebne nowe centrum handlowe?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: