suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Komentarze do Zwolnieni kierowcy nie wrócą do pr...

Kabuki - 2019-11-20 09:35:47
Kierowcy udawali że nie strajkują tylko nagle się rozchorowali a prezes udawał że rzetelnie ocenia zaangażowane i przydatność kierowców.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zenek

... - 2019-11-20 10:37:27
Wyrok Sądu nie jest żadnym zaskoczeniem. Już kiedyś pisałem że pracodawca miał prawo postąpić jak postąpił. Postępowanie zwolnionych kierowców w firmie było czymś na zasadzie sabotażu, gdzie uważali że "jak nie my to kto? (będzie jako kierowca pracował).
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

spostrzegawczy, - 2019-11-20 13:30:14
to sąd z pewnością nie był. W tej sytuacji ewidentnie doszło do upozorowania potrzeby redukcji zatrudnienia, po to aby zwolnić niewygodnych pracowników. Następnie kolejną grupę przesunieto do pracy u podwykonawcy, w wyniku czego powstały braki, a w to miejsce zatrudniono nowych pracowników. Sprytny zabieg, ale obiektywny sąd pracy powinien to bez problemu wychwycić. Ponadto powołano stronniczą komisję do oceny pracowników, która miała za zadanie usankcjonowanie wyboru tych a nie innych pracowników do zwolnienia. Oczywiście byli to głównie związkowcy. Już praca komisji i kryteria oceny sąd powinien rozwalić w pył, tak się nie stało. Z pozoru doświadczony sędzia, niczego nie zauważył, albo nie chciał zauważyć, a było to ordynarne oszustwa. Myślę, że kierowcy powinni składać apelację i wnioskować o przeniesienie sprawy do Białegostoku. Suwalscy sędziowie są za blisko ratusza żeby liczyć na sprawiedliwość. Szacunek dla jednego z ławników, który wykazał się odwagą, postawił sędziemu i sprawiedliwie ocenił sytuację. Niestety takie mamy sądy.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Sławek,

Do ~Sławek, - 2019-11-20 15:53:12
Piszesz o niegospodarność w tej firmie? ...więc jak masz dowody powinieneś zawiadomić organy ścigania, ponieważ przestępstwo niegospodarności stanowi czyn zabroniony, którego znamiona określone są w art. 296 KK. Sąd pracy rozpoznaje powództwo w oparciu o kodeks postępowania cywilnego więc trzeba mieć wpierw zrozumieć art.6 kodeksu cywilnego zanim pojdziesz z kimś na drogę sądową.
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

spostrzegawczy, - 2019-11-21 08:05:30
w którym miejscu pisałem o niegospodarności? Chociaż jakby dogłębnie przeanalizować temat podwykonastwa na przewozy w komunikacji miejskiej, to kto wie? Pisałem natomiast o łamaniu praw pracowniczych. Proponuję czytać ze zrozumieniem.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Sławek

Do ~Sławek - 2019-11-21 10:05:55
Jakie prawo zostało złamane przez pracodawcę, który wypowiedział umowę o pracę kierowcom? Wskaż też jakie zarzuty mogą podnosić zwolnieni kierowcy w apelacji od Wyroku? ...piszesz o łamaniu praw pracowniczych, wiec rozwiń temat.
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

Do ~Sławek - 2019-11-21 10:30:52
Zwolnieni kierowcy złamali kodeks pracy organizując akcję protestacyjna/strajk na zasadzie "sabotazowym" czyli przez nagłe zachorowania chcieli zapewnie doprowadzic do dezorganizacji w firmie. Kodeks Pracy jednoznacznie wskazuje postępowanie związku zawodowego w kwestii organizowania strajku. Zwiazkowcy jednak prawa pracy nie zamierzali uwzględniać, więc swoją postępowaniem doprowadzili do sytuacji że pracodawca musiał zatrudnić kolejnych kierowców. Kiedyś pisałem że swoim postępowaniem kierowcy "strzelili sobie w kolano".
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

POLICJANCI I PIELEGNIARKI tez byli masowo na L4 - 2019-11-21 11:42:21
te grupy masowo byly na l4 i rzad jakos nie pozwalnial wiec jak to jest hehe ?
zgłoś do usunięcia | autor: ~abcabc

Odp abcabc - 2019-11-21 13:16:40
To chyba zalezy od statusu danej grupy zawodowej. Jedni moga sobie na to pozwolic, innym takich zachowan sie nie wybacza. Niech znaja swoje miejsce w szeregu. Zycie...
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jarek

Czlowiekiem to się rodzi a nie bywa - 2019-11-21 15:23:48
Sprawę może i przegrali ale honor zachowali Bo kto głowę na karku ma nie pracuje w PGK Nie poddaje się krytyce co opiera się na niczym Teraz biada Wam związkowcy bo się wezmą za Was chłopcy Co Se nowy związek utworzyli i się strasznie rozbestwili Tu zastraszą tam zaszczują i się niczym nie przejmują Bo poparcie oni mają i prezesa uwielbiają Bo dostali po 100 złotych i się wzięli do roboty Za pieniądze i poparcie są gotowi na pożarcie
zgłoś do usunięcia | autor: ~pasażer

... - 2019-11-21 17:56:14
Jeśli ktoś piesz o innych grupach zawodowych co byli na L4 to niech wskaże takie grupy które nie są "funkcjonariuszami publicznymi"?
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

do spostrz - 2019-11-22 00:50:36
pielegniarki nie sa f. publicznymi to tylko podmiot korzystajacy z uprawnien w czasie sluzby
zgłoś do usunięcia | autor: ~abcabc

Do ~abcabc - 2019-11-22 08:13:47
Zaznaczyłem w cudzysłowie "funkcjonariusz publiczny", ponieważ np pielęgniarce przysługuje ochrona jak funkcjonariuszowi publicznemu, podczas i w związku z wykonywaniem czynności polegających na udzielaniu świadczeń zdrowotnych wymienionych w art. 4 ust. 1 pkt 1-5 ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej.
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

Panie pasażer - 2019-11-22 12:20:53
Pracownik jest od pracy jak d..a od sr...a a nie od rządzenia firmą. Akurat nie znam tej sytuacji w PGK, ale jak komuś coś nie pasuje czy zarząd, czy wysokość zarobków to idzie się i szuka innej pracy, której ostatnimi czasy jest sporo. Z tym że to trzeba chcieć i umieć pracować a nie liczyć że ktoś zapłacić za nieróbstwo. Oni mają honor Rozumiałbym gdyby żądali odszkodowań ale oni żądają przywrócenia do pracy w zakładzie w którym wg nich bardzo słabo się zarabia, prezes nie toleruje krytyki, nie ma demokracji ( to jeden z nich powiedział w Radio Białystok) gdzie faworyzuje się innych pracowników lub członków związków ( to wg Ciebie, nie wiem skąd to wiesz, podejrzewam że nie jesteś pasażerem tylko tym obibokiem co to był na L-4). To ma by c honor? To jest wstyd bo gdyby mnie tak potraktowano na bank nie żądałbym przywrócenia do pracy tylko sporego odszkodowania. Ale jak widać każdy ma różne pojęcia honoru... A teraz pal autobus i ruszaj bo prawdziwi pasażerowie czekają...
zgłoś do usunięcia | autor: ~Polak Małypodaj: imię / nick *
e-mail
temat *
treść *
Wpisz kod z obrazka *:
Pola oznaczone * są wymagane, aby dodać komentarz na portalu suwalki.info!
 


Zakład Szklarski "Kamena"
Terraria

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: