suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Komentarze do Stop wycince drzew w Suwałkach

No nie - 2019-08-14 15:32:34
Myślałem, że już gorzej być nie może. A tu proszę, dalej suwalska tradycja parków bez drzew
zgłoś do usunięcia | autor: ~głos_rozsądku

Link do petycji - 2019-08-14 16:06:35
Dołączcie link do petycji. Ułatwi to szybsze zbieranie podpisów.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Kasztan

Drzewa w parku - 2019-08-14 17:19:05
Przeciw ścinaniu drzew w i tak pustym parku.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Natalia

tzw. włodarze - 2019-08-14 18:16:13
naszej osady pałają niezrozumiałą nienawiścią do drzew, zgodnie z zasadą, że chłop żywemu nie przepuści. Wyasfaltowane, wybetonowane przestrzenie, to przecież szczyt piękna w ich mniemaniu. To, że drzewa są fabryką tlenu, że chronią przed słońcem swoim cieniem, że wyhamowują siłę porywistych wiatrów, że zieleń ich liści ma kojący wpływ na człowieka - to przecież tajemnice przekraczające zdolności umysłowe decydentów. Wyrżnąć starodrzew, nasadzić 3-metrowych mioteł i nie mieć świadomości, że na dorodne drzewo czeka się 60-100 lat. Zanim to w Suwałkach zrozumieją - będzie po drzewach. W zasadzie już jest. I teraz jeszcze niszczyć nieliczne enklawy. Ten "ekspert", który stwierdził zły stan drzew parkowych przeznaczonych do wyrżnięcia, powinien ponieść odpowiedzialność karną za podjudzanie do sabotażu. Chyba w żadnym innym mieście i jego okolicach nie wyrzyna się drzew z taką zaciekłością jak w Suwałkach. Ręce i nogi opadają!
zgłoś do usunięcia | autor: ~juzek

link do petycji - 2019-08-14 18:17:28
[ link usunięty ]
zgłoś do usunięcia | autor: ~Henryk

usunięto przez administratora - 2019-08-14 18:26:47
usunięto przez administratora
zgłoś do usunięcia | autor: brak

Link do petycji - 2019-08-14 18:32:55
ponieważ administrator usunął link de petycji, zamieszczony przez Henryka, spróbujmy inaczej. Poniżej jest ten właśnie link, ale ze spacją po https: Wystarczy tę spację zlikwidować wklejając link do wyszukiwarki i być może uda się dojść do petycji, którą chciałoby podpisać sporo osób. Oto link - https: //secure.avaaz.org/pl/community_petitions/Prezydent_Miasta_Suwa_Stop_wycince_drzew_w_Suwalkach/?fpwsnkb&fbogname=Alicja+C.&fbclid=IwAR33wZni-Gfku70Ucb1JOndSYBrwv7yFkkpMpVcANSKQTUCWHZwS5Mu_YkA
zgłoś do usunięcia | autor: ~Stop wycince drzew!

usunięto przez administratora - 2019-08-14 21:19:44
usunięto przez administratora
zgłoś do usunięcia | autor: brak

link do petycji - 2019-08-14 21:59:04
Do" Link do petycji"proszę wpisać w Google "wycinka drzew w Suwałkach i powinna pojawić się strona gdzie można złożyć podpis
zgłoś do usunięcia | autor: ~Henryk

Ekologia. - 2019-08-15 12:24:14
Przykre i niezrozumiałe jest to, że my, podatnicy nie mamy nic do powiedzenia w naszym mieście. Znamy rolę drzew w naszym środowisku, lecz nie znamy przyczyny chęci ich usunięcia. Rozpoczęła się straszna katastrofa klimatyczna , o czym świat nauki wciąż daje nam informacje. Niestety, jest to lekceważone, bo chęć zysku zasłania niektórym oczy. Mądrzy ludzie ratują stare drzewa, starają się chore leczyć, bo przecież trzeba ratować to , co jeszcze można. Bardzo żal mi dzieci, bo ich pokolenie będzie miało bardzo ciężko. Już dziś niech zaczną dziękować rządzącym, którzy niszczą naturalne środowisko.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalczanka

Drzewa - 2019-08-15 13:29:01
Panie Drejer,czy ktoś z podległego Panu personel poniósł już konsekwencje finansowe za dziesiątki nowo nasadzonych drzew, które uschły a zostały posadzone za pieniądze mieszkańców (podatników).To wyrzucone pieniądze w błoto. Poza tym jakich antyekologicznych dywersantów Pan tam zatrudnia? To co zostało zniszczone w ostatnich latach w zakresie starodrzewu i zieleni miejskiej to po prostu Katastrofa.Dosyć tego!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Beton

... - 2019-08-16 05:08:42
Co tu się dziwić? Od zawsze za dobrej zmiany wycinano drzewa.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Leon

drzewa solą w oku okupanta - 2019-08-16 07:58:44
Jest to kontynuacja kamedulskiego wyniszczania pojaćwieskich puszcz. Nawet zdjęcia z początku XX ukazują jakie spustoszenie w drzewostanie spowodowało osadnictwo podlasko-mazowieckie na naszych ziemiach i bezlitosna, niekontrolowana wycinka wszystkiego dookoła. W samym mieście rośnie jeszcze kilka dostojnych dębów i potężnych lip. Aż strach się bać kiedy i one zaczną przeszkadzać. A drejerom i renkiewiczom proponuję przejechać się do innych miast i zobaczyć jak wyglądają parki, gdzie dominuje majestatyczny starodrzew.
zgłoś do usunięcia | autor: ~columbus

Park - 2019-08-16 11:24:54
Nie obrażając nikogo. Zaczynam zastanawiać się, czy pan Renkiewicz wie co oznacza "Park". Jeżeli tak to może niech powie, gdzie w Suwałkach jest park, który nie tylko z nazwy jest parkiem. Mamy już plac M. Konopnickiej teraz będziemy mieć plac Konstytucji. To trzeba koniecznie upublicznić, że Suwałki nie są zielone i nie są płucami Polski - to pomyłka. Prezydent stara się, żeby Suwałki były zabetonowaną pustynią. Teraz można porównać drzewostan w Suwałkach i np. Białowierzy. Acha na wakacje proszę jeździć np. do Augustowa nie do Suwałk.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Apel

Rozbudowa szkoły na 4 - 2019-08-16 11:34:42
Na dzień dobry przy rozbudowie szkoły na 4 wycięto cztery duże drzewa, w tym 3 piękne zdrowe modrzewie tuż przy chodniku (a więc na grarnicy placu budowy) które wcale inwestycji nie przeszkadzały. Na "Olimpijskich Ogrodach" rosśnie 6 drzew (właściwie to rosną trzy, bo reszta jest sucha). Sobola Biel rekalamuje się parkiem, choć do tej pory nie posadzono nawet jednej rośliny. To zupełna masakra co się dzieje w mieście od czasów lex Szyszko. Sadzi się tylko kikuty w postaci odwróconych mopów.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zenek

Płuca Polski a rowerowa stolica - 2019-08-16 12:00:41
Już wiem skąd ta niechęć do drzew. Suwałki rowerową stolicą Polski, a nie zielonymi płucami Polski. To jest pomysł, dla roweżystów niepotrzebna jest zieleń, wystarczy beton. Odnośnie roślinności na nowo budowanych osiedlach. Dzięki - Prezydent powinien wiedzieć, że nie tylko on wycina wszystko, ale również deweloperzy/firmy budowlane, których właściciele służą mu "dobrą radą".
zgłoś do usunięcia | autor: ~Apel

p.Drejer - 2019-08-16 15:18:35
P.Drejer oszukuje bo te drzewa miały być wycięte tylko ktoś w miarę szybko zainterweniował sama widziałam jak pracownicy Zdiz czyścili znaki z drzew.Ten pan nigdy prawdy nie mówi nie powinien sprawować tak wysokiej funkcji.
zgłoś do usunięcia | autor: ~luiza

,, O mój Śląsku..." - 2019-08-17 11:10:33
O mój Śląsku, umierasz mi w biały dzień O mój Śląsku, niszcza Twe Serce Zielone, Płuca Twej Duszy...
zgłoś do usunięcia | autor: ~śp. Jan

Park czy Plac Konstytucji - wybór należy do .... - 2019-08-18 16:34:02
Wcześniej nie można było odnaleźć petycji do Prezydenta. Dzisiaj od razu wchodzi "wycinka drzew w Suwałkach". Jest 570 osób.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Apel

Betonowy rak w zielonych płucach - 2019-08-18 20:54:11
W Suwałkach "rewitalizacja" oznacza karczowanie i wycinkę wszystkiego, co zielone. W obecnych czasach, kiedy poziom wód gruntowych drastycznie spada - należy dbać szczególnie o stare ukorzenione drzewa, które sobie poradzą. Nowe nasady czy przesadzenia, nie dają gwarancji, że się przyjmą a poza tym przez długi czas będą wymagać podlewania, co jest marnotrawstwem wody. Szanowni włodarze szykują nam zielone płuca Polski z rakiem w postaci betonowych Suwałk. Najpierw park im. M. Konopnickiej stał się betonowym placem zabaw, gdzie ciężko znaleźć cień a ochłody można szukać tylko w fontannie. Później tzw. "bulwary", gdzie zamiast drzew i krzaków znalazły się tony płyt betonowych płyt i połacie trawnika do podlewania. Teraz wycinka drzew w Parku. Poza tym - kto wydaje zgody na usuwanie starych zdrowych drzew przy okazji kolejnych suwalskich inwestycji (wycinka przy u. Kościuszki - stary szpital czy Podhorskiego / Jana Pawła II)? Czy ciężko adaptować to, co już jest? Jak widać przekracza to możliwości planistów zatrudnionych przez Ratusz. Po prostu szkoda słów.
zgłoś do usunięcia | autor: ~mordan

Miasto totalnie - 2019-09-03 17:50:38
Zabetonowane
zgłoś do usunięcia | autor: ~Piterpodaj: imię / nick *
e-mail
temat *
treść *
Wpisz kod z obrazka *:
Pola oznaczone * są wymagane, aby dodać komentarz na portalu suwalki.info!
 


REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: