suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Komentarze do Trwa święto bluesa

... - 2019-07-13 11:04:38
Czy Suwalskie media mają jakąś wyłączność na robienie zdjęć z SBF? Przystanąłem robię zdjęcie.....podchodzi ochrona i się pyta czy mam licencję na robienie zdjęć. Czysta paranoja. Dobrze, że sprzętu nie zabrali albo mandatu nie wlepili.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Mr

Dobre - 2019-07-13 11:12:30
A na jakiej podstawie to robi ochrona? ciekawe rzeczy
zgłoś do usunięcia | autor: ~Igo

Ochrona, ha, ha - 2019-07-13 11:23:45
Ochrona. Dobre. Zakompleksieni strażnicy miejscy chcą się dowartościować. Formacja za ponad milion z kieszeni podatników. Już dawno powinni być rozwiązani
zgłoś do usunięcia | autor: ~zbig

w regulaminie nic na temat zdjęć nie ma - 2019-07-13 11:27:29
Ochronę należy pytać o podstawę prawną. Lepiej by się zajęli badaniem trzeźwości naprutych Januszy, których właśnie wg regulaminu nie powinni wpuszczać, którzy zieją acetonem, szturchają i popuchają widzów i przeszkadzają w słuchaniu.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zenek

Czołem towarzysze! Czołem prowincjo! - 2019-07-13 12:03:41
Prawdziwe gwiazdy, na przykład Paul McCartney (pamiętacie Suwalczankę w Krakowie na scenie?) nie mają nic przeciwko robieniu zdjęć i filmowaniu. Bo w czasach, gdy telefony mają kamerki, to po prostu reklama. Zakaz fotografowania był w komunie, dworców kolejowych i durnych towarzyszy. W Suwałkach od tego czasu niewiele się zmieniło, szczególnie w ratuszu.
zgłoś do usunięcia | autor: ~wuwu

... - 2019-07-13 13:52:31
OK. A jakim prawem organizator zamontował tabliczki z zakazem filmowania i fotografowania? (były małe praktycznie niewidoczne). Przecież to nie żadna jednostka badawcza, teren wojskowy tylko miejsce publiczne. Może ktoś boi się, że zrobię lepsze zdjęcie niż fotoreporter na etacie? (To tylko moje przemyślenia).
zgłoś do usunięcia | autor: ~Mr

Szał - 2019-07-13 18:06:07
Muzyka bardzo niszowa.Ile kosztuje to nas suwalczan Pewnie ponad milion,to ile miasto zarabia ,lub kto Wygląda ,że się prywatny folwark zrobił.Jak tak to proszę:pierwszy dzień pop,drugi rock,punkrock,trzeci discopolo,czwarty regge.Każdy znajdzie coś dla siebie.Sprawdźcie ile odsłon mają filmy na yt z blusa 2018 i macie odpowiedź.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Płotka

ja tez nie pojechałem - 2019-07-13 23:58:11
bo nie lubię jak zomowcy pałują............
zgłoś do usunięcia | autor: ~adam

Prawo... - 2019-07-14 08:51:04
Wykonanie, a rozpowszechnianie zdjęcia Podstawowe znaczenie ma rozróżnienie wykonania zdjęcia od jego rozpowszechnienia, za które uznaje się udostępnienie nieograniczonej publiczności. O ile wykonać zdjęcie można nieomal w każdej sytuacji, o tyle jego rozpowszechnianie, najczęściej połączone z uzyskiwaniem z tego tytułu korzyści, zwykle uzależnione jest od zgody uprawnionej osoby. Wyjątkiem od powyższej zasady jest zapis w art. 33 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, który stanowi, że wolno rozpowszechniać utwory wystawione na stałe na ogólnie dostępnych drogach, ulicach, placach lub w ogrodach. Jeśli zatem na zdjęciu ogrodu znajdzie się artystycznie wycięty krzew, czy mural możemy wykonać i rozpowszechnić jego zdjęcie bez obaw o naruszenie prawa autorskiego. Ekspert portalu Fotoprawo.pl, Magdalena Stasiak tłumaczy: „Wymóg uzyskania zgody na rozpowszechnianie zdjęcia może wynikać z prawa własności. Zgodnie z art. 140 kodeksu cywilnego, jedynie właściciel, z wyłączeniem innych osób, może korzystać z rzeczy zgodnie ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem swego prawa, w szczególności może pobierać pożytki i inne dochody z rzeczy. Jeśli zatem fotograf wykona zdjęcie danego przedmiotu, rośliny albo zwierzęcia, należącego do kogoś innego, a następnie wykorzysta je w celach komercyjnych, to tym samym narusza wyłączne prawo właściciela do pobierania pożytków z tego przedmiotu. W takiej sytuacji właściciel może żądać zaprzestania takich działań. Trzeba jednak pamiętać, że generalnie nie można zakazać wykonania zdjęcia, ale dopiero rozpowszechniania go i zarabiania na nim". Zakaz fotografowania, a obiekty państwowe Istnieją sytuacje kiedy nawet zrobienie fotografii jest sprzeczne z prawem. Może tak być w przypadkach określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 24 czerwca 2003 roku w sprawie obiektów szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa i obronności państwa oraz ich szczególnej ochrony. I tak, zgodnie z przepisami rozporządzenia, szczególnie chronione są m.in. obiekty Policji, Narodowego Banku Polskiego, zakłady produkujące, remontujące i magazynujące uzbrojenie i sprzęt wojskowy, czy elektrownie. Lista jest dosyć długa i warto się z nią zapoznać, gdyż owa szczególna ochrona może być rozumiana w ten sposób, że zakazane jest już samo wykonanie fotografii obiektu.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Janekpodaj: imię / nick *
e-mail
temat *
treść *
Wpisz kod z obrazka *:
Pola oznaczone * są wymagane, aby dodać komentarz na portalu suwalki.info!
 


Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa
Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: