suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Komentarze do Egzamin zgodnie z harmonogramem?

Strajk a 1 liceum w Suwałkach - 2019-04-10 09:38:20
Witam, Jestem rodzicem dwójki dzieci, jest mi wstyd za pierwsze liceum w Suwałkach. Jako jedyni wyłamali się ze strajku. Zawsze było na pierwszym miejscu , liceum było wzorem działania.Byłem dumny że mamy w mieście tak dobre liceum. Dzisiaj nic z tego nie pozostało, tylko WSTYD.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Wiktor

Brawo 1 liceum - 2019-04-10 10:20:09
Jestem dumny, że moje dzieci uczą się w pierwszym liceum. Liceum nie przystąpiło do strajku. Są wzorem postępowania. Szacunek.
zgłoś do usunięcia | autor: ~władek

Dyrektor I LO - 2019-04-10 10:31:24
Pani Dorota Jabłońska należy do świty sekretarza Zielińskiego.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Gość

A żeby ten strajk trwał tak z miesiąc - 2019-04-10 12:09:39
wtedy poparcie gamoniowatych rodziców by prysło jak bańka mydlana, kiedy zamiast wakacji dzieci musiałby odrabiać te wolne dni i śmigać do szkoły... Proszę strajkujcie do upadłego, a ty rządzie nie uginaj się przed żądaniami i szantażem pań i panów nauczycieli.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Polak Mały

WSTYD NAUCZYCIELE - 2019-04-10 12:12:30
Ten strajk pokazuje ze nauczyciele myslą raczej tylko o sobie. Dlatego wybrali tak trudny i ważny dla ucznia czas- egzaminy gimnazjalne, osmoklasisci, matury. Dlaczego nie zaczeli strajku okupacyjnego w feriee, czy nie poczekali do wakacji ?? Szkoda ich wolnego czasu, prawda. Nie liczy się stres ucznia , zamartwianie się młodych ludzi o ich przyszłośc z powodu strajku nauczycieli. To im nie przeszkadza. Popierałam rządania nauczycieli o lepsza pracę , ale skoro oni zapominają o dziecku to chyba ja zacznę też zapominać o nich .
zgłoś do usunięcia | autor: ~ja

komentarze do egzaminu - 2019-04-10 12:18:40
brawo 1 LO dobra przedwojenna szkoła dla której zasada BÓG HONOR OJCZYZNA są najwazniejsze i takie zasady prezętują uczniom
zgłoś do usunięcia | autor: ~ewa

a sio do kąta! - 2019-04-10 12:35:29
Szanowny Panie Wiktorze. Gdyby miał Pan synekurę w tej ''ciepłej zupie'' jaką jest I Lo, nigdy nie zaryzykowałby Pan utraty pracy; tu się właśnie uwidacznia hipokryzja tego całego strajku, jego bezzasadność, stygmatyzowanie zawodu, etc. Znajoma moich rodziców pracująca w tymże liceum zapytana czy przechodzi na emeryturę bez zastanowienia odparła: Ależ po co! Takie liceum, dobra młodzież, z dobrych domów, co ja będę w domu siedzieć, dopracuję sobie jeszcze. Na przykładzie tego liceum widać jak bezsensu jest ten cały lament nauczycieli; podejrzewam że gdyby zastrajkowali w I Lo, to po strajku godzin by zabrakło i mogliby rozwijać umiejętności na kobylance lub też w ZST, co w sumie nie byłoby takie złe, bo dlaczego tylko 1,2,3 ogólniak ma mieć prawie 100% zdawalność matur a inne nie? może praca rotacyjna w szkołach poprawiła by wyniki, wszak strajkujący mówią jaki to olbrzymi wpływ mają na nauczanie. Może czas to zweryfikować a nie powtarzać utarte frazesy. Podwyżki owszem, za dobra pracę, nie z automatu nie każda ''miernota'' zasługuje na 1000 zł ot tak. Korepetycje, wakacje ferie a i najbardziej interesuje ich przedostatnia strona w dzienniku lekcyjnym gdzie to tatuś i mamusia pracuje? w ratuszyku czy może doktorek jest w rodzince, czy przypadkiem nie wartałoby być miłym. W przedszkolach to już standard że jak usłyszą że ktoś ma na przykład coś wspólnego np z przetwórstwem to proszą o tańsze owoce albo ciasta na dzień nauczyciela, dzień dziecka etc. Niby fajnie się pomaga ale to jest państwowa placówka. Przykładów jest mnóstwo ale ad meritum bardzo dobrze że Pani Jabłońska trzyma krótko to towarzystwo! Wstyd dyrektorzy strajkujących placówek, wyciągnąć konsekwencje!
zgłoś do usunięcia | autor: ~xyz

~ewa - 2019-04-10 12:52:43
Ty się źle uczyłaś dziewczyno: pisze się "prezentują". Tak to jest jak nieuki wypowiadają się o szkole.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zenek

strzał w kolano - 2019-04-10 12:59:36
Nauczyciele wiele zyskaliby w oczach społeczeństwa, a w szczególności uczniów i rodziców, gdyby zawiesili strajk na czas egzaminów. Okazaliby szacunek dla swoich uczniów, a jednocześnie sami mogliby domagać się a szacunku. Pomimo trudności egzaminy odbyły się. Teraz okazuje się, że liczy się nie prestiż ale tylko i wyłącznie kasa.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalczanin

EGOIŚCI - 2019-04-10 13:02:09
1950zł dla stażysty, 2200zł po następnym awansie. Po pięciu latach studiów czasami bardzo ciężkich. Gdzie na kasie w biedronce można zarobić 3000zł czy to jest normalne??. Powiecie że to niech idą do biedronki. Tak tylko kto będzie uczył wasze dzieci za kilka lat.Obudzicie się z g.. w ręce jęcząc że jak to się stało ?? to jest dopiero myślenie!!!. Dla Was to tylko bezmyślna polityka , a dla nich to walka o godne życie. Zastanówcię się czasami co piszecie.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Ja

strzał w d.. - 2019-04-10 13:06:07
Nauczyciele obstawili egzaminy suwalczaninie, własnie po to, żeby po nich nie jeździć.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jon

nie bądźcie obłudni - 2019-04-10 13:08:59
Ile zarabia początkujący urzędnik w Urzędzie Miasta, Starostwie Powiatowym , podobnym urzędzie samorządowym lub rządowym? Też ma wyższe wykształcenie> Okazuje się, że mniej niż nauczyciel
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalczanin

a sio do kąta! - 2019-04-10 13:18:35
Do Ja, dziwne że żeby dostać prace w państwowej szkole potrzebne są szerokie plecy! Kuzynka skończyła kierunek nauczycielski ( nie w-f nie plastykę) a germanistykę, i co? i pracy nie znalazła! owszem w prywatnych placówkach chcą, ale bez tego całego wachlarza przywilejów ( roczny płatny urlop na podratowanie zdrowia, trzynastki, jubileuszówki) Więc nie mów że zabraknie chętnych do pracy. A egoiści to wy jesteście, już dawno się o tym przekonałem, pamiętam jak nauczycielka która była z nami w grupie na wycieczce narzekała na zakończenia roku w szkole, że trzeba na nie chodzić, bo gdy kupi się wyjazd na wycieczkę wcześniej nawet te trzy-cztery dni przed oficjalnym rozpoczęciem wakacji to jest o wiele taniej, ale nie da rady bo dyrektor szkoły wymaga obecności... to się dopiero nazywa poświecenie dla zawodu!
zgłoś do usunięcia | autor: ~xyz

komentarze do egzaminu - 2019-04-10 13:38:22
istrajkujący nauczyciele w SUWAŁKACH zostali z przysłowiową ręka w nocniku .małe miasto wszyscy o wszystkich wszystko wiedza .mało zarabiaja więc powtórzę słynne hasło prezydenta Komorowskiego .[zmień pracę weż kredyt],jakie to było proste jeszcze parę lat temu teraz jak dostają podwyżki to graja uczuciami młodziezy i rodziców .porazka
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalszczanka

haha - 2019-04-10 13:52:35
Głupim narodem łatwo jest rządzić. I chyba o to tylko chodzi Pis-owi. Czy rzeczywiście tego nie widzicie co się dzieje. Jak w Polskiej telewizji kłamią, jak jest dobrze, jak wspaniale, kwiaty dla pani Szydło, dzieci w wianuszkach dla pana prezesa bukiety niosą, pan prezes pod pomnikiem klęczy.Przecinanie tych wstęg na drogach i przy budynkach.Sukces za sukcesem. Czy czegoś ten obraz Wam nie przypomina??.Mi przypomina i to bardzo dobrze. Lata 70-te. Gierek, Jaruzelski itd.. Policja po podwyżkach, wojski również dlaczego oni pierwsi dostali podwyżki domyślacie się czy nie. Jeżeli nic się nie zmieni już widzę ten płacz , a ja nie wiedziałam, aj oni oszukali nas. Tylko wtedy będzie za póżno.. Nie mamy już naszego Papieża, aby nam pomógł. Pozdrawiam
zgłoś do usunięcia | autor: ~Ja

I LO - 2019-04-10 14:49:47
Tak, w I LO jest taka demokracja, że uczniom dyrekcja zabroniła zorganizować apel, bo chcieli wyrazić poparcie dla strajkujących nauczycieli. Takich ludzi potrzebuje społeczeństwo? Uległych, bezmyślnych, bezwolnychentered?
zgłoś do usunięcia | autor: ~mmm

domnm - 2019-04-10 15:10:35
takich nauczycieli nam trzeba, którzy jednocześnie strajkują w szkole publicznej i pracują w szkole nie publicznej
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalczanin

do suwalczanin - 2019-04-10 15:36:59
faktycznie cyrk, w jednej szkole strajkują , a na okienku biegną do innej i już nie strajkują, żeby było śmieszniej w prywatnych szkołach zarabiają mniej
zgłoś do usunięcia | autor: ~jan

...nauczyciel? - 2019-04-10 20:06:57
Kiedyś nauczyciel uczył za darmo, jak rowniez nauczycielem nie musiala być osoba wykształcona (na papierze), ważne aby przekazała innym swoja wiedzę. Czasy się zmieniają i dziś nauczyciel musi zrealizować program ustawowy, stąd nazwa zawodu powinna być ewidentnie zmieniona na "inspektor szkolictwa", gdyż obecnie nauczyciel nie naucza a realizuje program w szkole, program rządowy. Dziś pojawił się nowy "zawod"czyli korepetytor co może był od zawsze ale obecnie bez pomocy owego trudno skończy szkole już na poziomie podstawowym. Mając na uwadze powyższe powinno się zmienić określenie charakteru pracy w szkole, itp. gdyż dziś już nikt nie naucza a realizuje program ustawowy więc taka osoba powinna być okreslona "inspektora".
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

Egzamin zgodnie z harmonogramem - 2019-04-10 23:12:10
Nauczyciele mówią że są zapracowani a pracują po 18 godz tygodniowo maja 3 miesiące wakacji a do lekcji muszą się przygotowac chociaż uczą tego przedmiotu 20 lat. Zazdroszcza pensji kasjerkom a ona uczy się 5000 kodów w ciągu tygodnia i jeszcze ma inne szkolenia Chcą szacunku a nie szanuja rodziców i uczni Nie chce aby taki ktoś uczył moje wnuczki niech idą gdzie chcą i gdzie ich przyjmą z taką wiedza Nie wszyscy są tacy ale większość tak
zgłoś do usunięcia | autor: ~Aga

brak konsekwencji - 2019-04-11 00:05:29
Nauczyciele z jednej strony nie godzą się na podwyższenie pensum, czyli podwyższenie godzin pracy "przy tablicy" z 18 do 24 godz (wraz podwyższeniem pensji), a z drugiej strony usilnie zabiegają o godziny nadliczbowe. Znaczna część dziś pracuje na 1,5 etatu. Ot, paradoks taki.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalczanin

nauczyciele nie kompromitujcie się - 2019-04-12 10:13:28
bo ludzie zaczną na was pluć. Matury za pasem a ci nie uczą. Ot mi powołanie. Demoralizujecie młodzież. Za bardzo w politykę się angażujecie zamiast w pracę. Idź do parku, rozbij namiot, marznij, głoduj, blokuj drogę ale po pracy. Dzieci to nie zabawka.
zgłoś do usunięcia | autor: ~rodzic

Kasa$ - 2019-04-14 07:06:53
Co do nauczycieli to przecież rząd wyszedł z propozycją podwyżek 15%. Ale jaśniepaństwu to nie odpowiada. Czy ktoś normalny chciałby 1000pln podwyżki natychmiastowej z wyrównaniem od stycznia 2019? Przecież to jest chore. A czas pracy (18 godzin lekcyjnych czyli 18x45min), wolne 4 miesiące w roku to jest jakiś absurd. Tak jak ktoś powiedział: średnio ciężka praca z mało ilością godzin, dużą ilością wolnego za umiarkowane pieniądze. Od kilku lat staram się o posadę nauczyciela w Suwałkach i jakoś nie mogę się dostać bo wszystkie etaty dla rodziny i znajomych. I LO jedyne w którym nauczyciele nie dali sie wplątać w polityczne gierki. Jestem dumny że je ukończyłem.
zgłoś do usunięcia | autor: ~KrzysztofD

Nauczyciele - 2019-04-14 07:39:23
A tak ogólnie: dlaczego nauczyciele mogą pracować w niedzielę. Dlaczego niedziele są tylko bez handlu, niedziela powinna być również wolna od nauki. Nie jest to jakaś nagląca sytuacja, że trzeba uczyć się. Dlaczego istnieje jeszcze nauczanie zaoczne. Nauczyciele nie powinni dorabiać w niedziele, tak jak handlowcy wszyscy powinni mieć wolne. Ja osobiście jestem za handlem w niedziele, ale jak wolne to wolne.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Apelpodaj: imię / nick *
e-mail
temat *
treść *
Wpisz kod z obrazka *:
Pola oznaczone * są wymagane, aby dodać komentarz na portalu suwalki.info!
 


Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa
Mecenat - Agencja ubezpieczeniowa

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: