suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Komentarze do Przyjęli stanowisko

czy radni nauczyciele przylaczyli sie do strajku w referendum czy udaja poprzez takie bzdetne stanowiska - 2019-03-28 17:20:52
proszę sprawdzić i napisać czy radni nauczyciele głosowali w referendum za strajkiem i to poparli? jest ich troche i to z kazdego ugrupowania. Głosowanie jest imienne więc łatwo sprawdzić konkrety a nie tylko stanowiska przyjmować które i tak nie mają sensu bo zostało przyjęte po referendum w sprawie strajku.
zgłoś do usunięcia | autor: ~olga

Co robiliście - 2019-03-28 21:20:35
nauczyciele kiedy rządziła poprzednia złodziejska ekipa ? Gdzie był Broniarz, gdzie byli nauczyciele kiedy wasza minister Kluzik mówiła że podwyżek nie będzie bo nie ma "piniędzy". Teraz podnosicie głowy ? teraz ! zagrażacie przeprowadzenie egzaminów ! HIPOKRYCI ! jesteście obrzydliwi !!!!!!
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalczanka26

Do Suwalczanki 26 - 2019-03-29 10:10:18
Droga Suwalczanko 26, podaj jakiś przykład złodziejstwa poprzedniej ekipy! Wyjaśniam Ci, że podczas poprzednich rządów nie było podwyżek płac nauczycieli, bo była deflacja, ceny nie rosły tak jak obecnie podczas rządów tzw. Dobrej Zmiany. To dlatego obecnie nauczyciele upominają się o podwyżkę płac, bo inflacja zżera wartość ich poborów. Czy teraz rozumiesz dlaczego jest ten strajk?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Obywatel

Kiedy rozdaje się świadczenia i podwyżki po uważaniu, to trzeba lizyć się z kolejnymi żądaniami - 2019-03-29 10:47:25
Dlaczego niby rząd policjantom daje a nauczycielom nie ? Dlaczego wojsko dostaje podwyżki a administracja jest w zapaści. Obecna polityka rozdawnictwa to napuszczanie jednych grup społecznych na inne. Teraz huzia na nauczycieli, za niedługo będzie pewnie plucie na lekarzy, tylko ci którzy pracują i finansują te fanaberie mają siedzieć cicho i brać swoje ochłapy.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zenek

jaki strajk - 2019-03-29 13:08:17
Jaki strajk. To dlaczego my rodzice nie dostajemy informacji, że dzieci zostają w domach. Co za brednie wypisujecie o tym strajku. Na każdą szkołę jest raptem 5 związkowców co należą do ZNP a reszta nie ma bladego pojęcia. Fakt pieniążki by się przydały bo wszystko poszło w górę (jedzenie, utrzymanie domu itp.). Większość ZNP to nauczyciele przed emeryturą gdzie było koniecznością należenia do tej organizacji. Oczywiście było referendum czy jesteś za podwyżką ale żaden nauczyciel nie jest za strajkiem. Medialne szaleństwo opozycji jaki ten rząd jest beznadziejny. Faktycznie ciężko jest zacząć prace jako stażysta ale i tak są chętni - a dlaczego bo ma się wakacje, 13, 18h czas pracy w tygodniu, czysto, sucho i kawę można wypić. Nie przeczę należy sie wam ale to co robi ten Prezes ZNP - to przegięcie bo nie robi tego dla nauczycieli tylko dla siebie.
zgłoś do usunięcia | autor: ~karol

zaskoczenie - 2019-03-29 18:06:55
Zdaje się nasi radni PiS zostali postawieni w dość niezręcznej sytuacji. Z jednej strony nie chcieli występować przeciw większy pieniądzom na oświatę, a drugiej strony muszą popierać rząd. Tak to jest jak partie szarogęszą się w samorządach.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Gość

Polityka - 2019-03-30 15:13:37
Proponuję sprywatyzować szkoły i przedszkola, żeby każdy mógł pracować 8 godzin zgodnie z kodeksem pracy. Kto wymyślił kartę nauczyciela? Nauczyciel także człowiek, należy mu się godna praca na 8 godzin tak jak każdemu. Rozumiem, że wiedza jest ważna ale np. zdrowie jest ważniejsze, dlaczego nie ma karty lekarza albo karty księgowego. Księgowy odpowiada prawnie za swoje błędy, lekarz karnie za błąd lekarski a nauczyciel...?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Apel

do Apel : Odpowiedzialność nauczycieli - 2019-03-30 20:59:18
Nauczyciele odpowiadają dyscyplinarnie przed komisją dyscypilnarną co wynika właśnie z Karty Nauczyciela, oraz nauczyciele odpowiadają przed pracodawcą jak każdy pracownik, co wynika z kodeksu pracy (to jest odpowiedzialność porządkowa i odpowiedzialność materialna). Oprócz tego jest odpowiedzialność karna wynikająca z kodeksu karnego, co dotyczy każdego obywatela w tym nauczycieli.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Kazik

Do obywatela - 2019-03-31 17:11:17
Obywatelu chyba pamięć szwankuje. Największe podwyżki cen w ostatnich kilkunastu latach były w 2008 i 2009 roku gdy rząd PO podniósł podatki z 22% na 23 %, a ceny średnio wskoczyły o około 15-20 %, ale tego się już nie pamięta, a wtedy o podwyżkach płac nie było mowy. A nauczyciele dostają podwyżki już od dwóch lat.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Bolek

Kazik - 2019-03-31 17:41:28
Kodeks pracy Art. 130. § 1. Obowiązujący pracownika wymiar czasu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym, ustalany zgodnie z art. 129 § 1, oblicza się: 1) mnożąc 40 godzin przez liczbę tygodni przypadających w okresie rozliczeniowym, a następnie 2) dodając do otrzymanej liczby godzin iloczyn 8 godzin i liczby dni pozostałych do końca okresu rozliczeniowego, przypadających od poniedziałku do piątku. Dlaczego w tym przypadku nie obowiązuje kodeks pracy nauczycieli w państowowej szkole? Czym on różni się od pracy w prywatnej szkole?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Apel

Bolek - 2019-03-31 17:59:35
PIS krytykował i obiecał powrót do niższej stawki wat. Prawdziwą inflację widać robiąc zakupy. Podwyżkę płac widać na koncie. Bilans dla zwykłego człowieka jest na minusie. Rząd wlicza do średniego dochodu wszystkie dodatki, to się nazywa kreatywna księgowość. Ja to nazywam obłuda i kłamstwo. Nauczyciele mają słuszną rację że walczą o podwyżki. Niedobrze jest że to w takim okresie. Ale należy pamiętać że do egzaminu to przez parę lat przygotywali uczniów nauczyciele, a nie politycy czy katecheci.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Kubus

Apel - 2019-03-31 18:05:28
Ile w tym roku wynosi normatywne ilość godzin pracy? Czy osoba zatrudniona na czas określony i w trakcie tej umowy zawiera z tym samym pracodawcą umowę następną musi wykorzystać urlop przed końcem poprzedniej umowy.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Kubus

Czas pracy nauczycieli - 2019-04-01 09:56:52
Tygodniowy obowiązkowy wymiar zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, np. Nauczyciele przedszkoli i innych placówek przedszkolnych pracyjących w grupach dzieci 6-letnich - 22 godziny, Nauczyciele kolegium nauczycielskiego -15 godzin, Nauczyciele-bibliotekarze bibliotek szkolnych - 30 godzin. To jest w Ustawie Karty Nauczyciela.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Apel

Do kolego Bolka - 2019-04-02 09:19:09
Towarzyszu Bolek, rząd PO-PSL podniósł VAT o jeden punkt procentowy, aby nie doszło w Polsce do takich zapaści jak w Europie Zachodniej i ceny nieco musiały wzrosnąć, ale jak sam piszesz 15-20%. Dzięki temu Polska przetrwała jako jedyny kraj w Europie bez ujemnego salda. A za czasów tzw. Dobrej Zmiany koszty utrzymania wzrosły o 60%!!! Czy teraz rozumiesz o czym tu mowa
zgłoś do usunięcia | autor: ~Obywatel

też w oświacie - 2019-04-07 19:45:57
Jak do referendum to obsługa musiała podpisać na TAK w poniedziałek ma nie strajkować bo ktoś musi zając się dziećmi - obłuda i pieniądze tylko dla NAUCZYCIELI reszta to nie pracownicy Oświaty
zgłoś do usunięcia | autor: ~obsługapodaj: imię / nick *
e-mail
temat *
treść *
Wpisz kod z obrazka *:
Pola oznaczone * są wymagane, aby dodać komentarz na portalu suwalki.info!
 


Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Urodziny dla Dzieci

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: