suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Komentarze do Nielegalne wysypisko w mieście?

I wszystko jasne - 2019-03-22 12:01:29
Jest pozwolenie na zasypanie jeziora. Należy utwardzić teren podmokły.
zgłoś do usunięcia | autor: ~XXYY

Dęta afera - 2019-03-22 12:38:31
Czyli tak, jak pisałem - właściciel utwardza teren, natomiast w mieście nie wie lewica co robi prawica. Jedną reką miasto wydaje zezwolenie a druga ręka łapie rzekomego złoczyńcę.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zenek

Polak - 2019-03-22 14:58:06
Nie rozumiem zamieszania... moja działka i to ja decyduje co na niej robię , co sądzę, i co przywiozę i wyspie . Jeżeli dany surowiec/ materiał nie zagraża bezpieczeństwu wód i ziemi. To o h.uj wam chodzi? Zastanowcie się i nie wywolujcie Równo burzy. Niedługo jeszcze ludziom do gara będziecie zaglądać Typowe cebulaki.!!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Grzegorz

sąsiad - 2019-03-22 15:21:01
Jakie jezioro jakie pozwolenia prywatna posesja prywatny staw gość ma pomysł na działkę a tak po polsku sąsiadów z zazdrości boli .Ale jedno jest pewne nasza super straż miejska ma drona nie znacie dnia ani godziny będzie trzeba wieczorem firanki zasłaniać bo lubię chodzić w gaciach😂
zgłoś do usunięcia | autor: ~sąsiad

Zniszczyli tak piękne tereny przyrodnicze. - 2019-03-22 16:32:14
Zniszczyli tak piękne tereny,powycinali drzewa,zniszczyli żermia bobrów,skupiska różnorodnego skupiska ptactwa w tym żurawi zanieczyścili ciek wodny tam płynący - to mało ? Gdzie są instytucje ochrony sadowiska ,gdzie ci obrońcy ekologiczni? Jak piękne tereny zniszczyli można sprawdzić na zdjęciach wcześniejszych z satelity. Sprawę ;zatuszowano; bo prawdopodobnie właścicielami działki są osoby związane z aktualną władzą miasta. ;Zwykły; człowiek za wycinkę jednego drzewa mógłby kare zapłacić z kilkadziesiąt tysięcy złotych a tu wycinają masę drzew śmieci gruzują i nie ma kary na nich .
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalczanin

Wolnoć Tomku W Swoim Domku - 2019-03-22 17:31:00
ja wycinam drzewa na swojej działce, ustawa pozwala do 50 cm wszystkie a wierzby i podobne do 70. Odsyłam do rozporządzen ministerstwa na ten temat zanim ktoś napisze oszczerstwa......... Apropos trzeba się spieszyć żeby zdążyć przed końcem marca...... Lepiej wygląda działka zagospodarowana jak opuszczona i zaniedbana, zresztą tak jak wyżej piszecie to prywatna działka nie rozumiem powyższych wywodów.......... "wolnoć Tomku w Swoim Domku"
zgłoś do usunięcia | autor: ~ela

"wolnoć Tomku w Swoim Domku" ale zgodnie z prawem. - 2019-03-22 18:47:58
To są obszary ,które powinne być chronione . Dziwi mnie podejście Ochrony Środowiska .To były jeszcze do kwietnia 2018 r. piękne ,dzikie tereny .Ma racje przedmówca ,tam były skupiska rzadkich odmian ptaków i dużo było zwierzyny:sarny,lisy,dzikie kaczki,żurawie nawet łosie przychodziły tam na żerowanie. Teraz to wygląda jak po wojnie ,większość krzewów,drzew powycinane , śmieci ,gruzowisko nawożone i zawalają to czarną ziemią .Kto ciekawi mnie dał pozwolenie na jakąkolwiek działalność na tych terenach zieleni żeby je niszczyć .
zgłoś do usunięcia | autor: ~leśnik

Własciciel to Myśliwy - 2019-03-22 20:31:59
Ptaszki ćwierkają że własciciel działki i "winowajca" jest myśliwym. WIdać jak dba o zwierzęta.Najważniejsza kasa. Wziąć od klienta i wysypać w lesie. (co z tyego że swoim) Ale jest niekonsekwencja w tym artykule. Niby wszystko ok bo tylko gruz i jego działka ale skąd w takim razie wniosek o cofnięcie zezwolenia. Coś więc musi być na rzeczy. Zgadzam się że takie "prywatne inicjatywy" w zielonych miejscach powinny być regulowane i kontrolowane przez władze samorządowe. Gratulacje dla redakcji suwałki. info za kontrolę tematu i proszę o dalsze informacje w tym temacie
zgłoś do usunięcia | autor: ~mysliwy

...suwałki.info - 2019-03-23 05:55:49
Suwałki info pisze o "nielegalnym wysypisku", gdzie w rzeczywistości jest to utwardzenie i podnoszenie terenu prywatnego. Suwałki info wogole nie pisala np na temat bardzo ważny dla mieszkańców okolicy czyli o Wyroku Sądu dla diagnostów z Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdow w Raczkach, a sprawa jest sprzed miesiąca. Suwałki info powinno śledzić tematy ważne i opisywać, a takie utwardzanie terenu to nic "ważnego" (ciekawego).
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

Do ~mysliwy - 2019-03-23 06:24:44
Przeczytaj kilka razy tekst artykułu zanim napiszesz komentarz, bo jakbyś czytał uważnie zauważysz, ze złożono wniosek o "cofnięcie lub ograniczenie transportu", a to nie ma nic wspólnego z faktem utwardzania i podnoszenia terenu przez właściciela działki. Jest to związane zapewne z faktem ze właściciel działki prowadzi działalność gospodarczą zajmująca się przewozem materiałów, a najprawdopodobniej nie wykazał dokąd "gruz budowlany" jest zwozony. W mojej ocenie taki wniosek jest nadgorliwoscia inspektoratu. Jak można zauważyć właściciel działki nie zrobił nic co byłoby sprzeczne z prawem, utwardzajac i podnosząc teren będący jego własnością.
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

;Spostrzegawczy; to jest niszczenie środowiska ekologicznego a nie żadne utwardzanie - Prokuratura powinna calą sprawę wyjaśnić - 2019-03-23 06:24:47
Wiem jak tam było wcześniej bo bardzo często tam biegałem i rowerem jeździłem . Zniszczyli bezpowrotnie te piękne unikalne środowisko .O jakim utwardzeniu mówisz ? A czy to są tereny pod zabudowę ? Kto wydał pozwolenie w takim miejscu na jakiekolwiek budowę.Wydaje mi się ,że temat jest ;śmierdzący; jak te odpady tam pozasypywane / co robią tam te kontenery 6szt. na zdjęciach / ,teraz na siłę chce się zatrzeć wszystko.Moim zdaniem całą sprawę jeśli ochrona środowiska nic nie może ani straż miejska /która te nielegalne wysypisko śmieci odkryła jak sami podają / - całą sprawę powinna Prokuratura wyjaśnić.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalczanin

Zdjęcia tego ;wysypiska; - 2019-03-23 06:36:18
Spostrzegawczy ogladnij co Radio 5 pokazywało [ link usunięty ] policz ile tam tych w rzeczywistości kontenerow do smieci jest i co one tam robią.https://radio5.com.pl/nielegalne-wysypisko-smieci/
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalczanin

Do ~suwalczanin - 2019-03-23 06:36:48
Czytaj artulykul uważnie. Właściciel działki oświadczył że ma plan uprawiać ziemię po utwardzeniu, a nie "budować dom". Inspektorat przyznaje że nie jest to żadne wysypisko itp. Jeśli podejrzewasz przestępstwo, możesz sam zawiadomić organy ścigania (prokurature).
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

Do ~ suwalczanin - 2019-03-23 06:47:20
Widać autor artykułu z portalu radia5, pozwolił sobie na pomówienie, oszczerwstwo i oczernienie właściciela terenu prywatnego, zarazem upubliczniajac zdjęcia z terenu prywatnego, bez zgodny właściciela (zapewne).
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

Własność prywatna - 2019-03-23 15:17:11
Masz prywatną działkę - to nie znaczy, że możesz składować tam odpady radioaktywne. Takie odpady będą rzutować na całe okoliczne środowisko, a nie tylko na Twoją działkę. To jest tak jak z mieszkaniem w bloku. Jeżeli w mieszkaniu hałasujesz, urządzasz libacje i składujesz np. odpady to myślę, że w najmniejszym stopniu Ty czyjesz smród i słyszysz swoją imprezę. A co sąsiedzi na to?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Apel

do spostrzegawczy - 2019-03-23 17:16:50
Widzę że jesteś dobrze poinformowany. Na prawdę uważasz że każdy kto ma las może wyrzucać tam gruz bez żadnej kontroli czy zezwolenia tylko dlatego że jest jego włąścicielem. Wyobraź sobie jak wyglądałaby nasza okolica. W zależności jakie masz grunty to powinny obowiązywać właściwe przepisy odnośnie ich urzytkowania. Skoro Urząd Miejski nie miał wiedzy co się dzieje na tych gruntach to najprawdopodobniej włkąsciciel nie zgłosił tego lub nie uzyskał stosownej zgodny. W przeciwnym wypadku wiini są urzędnicy że na coś takiego zezwolili. Pozdrawiam
zgłoś do usunięcia | autor: ~mysliwy

Do autor: ~spostrzegawczy / coś ;chłopie;kręcisz . - 2019-03-23 17:58:03
.....;Czytaj artulykul uważnie. Właściciel działki oświadczył że ma plan uprawiać ziemię po utwardzeniu, a nie "budować dom". ;............ Pod uprawę roli nie wozi się gruzu ,foli innych śmieci jak widać na zdjęciach .A co robią te kontenery do wywozu śmieci widoczne na zdjęciach w ilości chyba z 6 szt.- to nie wygląda na sprzęt rolniczy do uprawy roli.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalczanin

Różowe kangury - 2019-03-23 17:58:11
Mam kilka hektarow w sąsiedztwie. Nasze dzialki rolne to w wiekszosci torfowiska i zapewniam ze ciezko tamtedy przejsc a co dopiero biegać czy rowerem jeździć. Wyobraznia komentatorow nie zawodzi............ Gruz i ziemia u gościa pochodzi pewnie z suwalk a nie z Czarnobyla...... Dalece bylbym od tego rodzaju komentarzy. Na moim polu pod samym miastem nie ma zurawi nosorozcow i rozowych kangurow ....... Widze ze niektorzy komentatorzy moja w tym interes zeby goscia zgnoic....... Nie daj sie człowieku pseudoekologom pewnie w wiekszosci maja grubo za kolnierzem .
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zwierzatka

Trole spokój . - 2019-03-23 18:38:16
; Gość; nawarzył sobie piwa niech go sam spija i niech nie robi z kogoś ;glupiego;.
zgłoś do usunięcia | autor: ~trol

Do ~mysliwy - 2019-03-23 18:41:50
Zawsze podnosi się teren przez utwardzenie czym popadnie (gruz, kamień, ziemia, itp.) W Suwałkach na ul. Sikorskiego (po stronie szkoły) tez teren jest podnoszony za pomocą odpadów budowlanych i jakoś nikt nic nie mowi, a zarazem drzewka sa niszczone. Tak było jest i będzie, ze "gruz budowalny" pod poniesienie/utwardzenie terenu zostanie przeznaczony.
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

...tania sensacja - 2019-03-23 18:52:26
Temat poruszony jest tania sensacja. Suwałki info gdzieś przeoczyla temat naprawdę bardzo poważny czyli sprawę diagnostów z Raczek, którzy w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów dokonywali fikcyjnych przeglądów aut za co Sad Rejonowy w Suwałkach ukarał ich kara więzienia w zawieszeniu. Sprawa sprzed miesiąca, a zapewne odwołają się do Sądu Okręgowego w Suwałkach obie strony postępowania czyli Prokuratura (która chce surowszej kary) oraz sami diagnosci (co nie przyznali sie do winy).
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

Spostrzegawczy - 2019-03-23 19:00:08
Nie będę Ciebie oświecał tematem budownictwa / mam 44 lata doświadczenia zawodowego / to co piszesz to widać ,ze mało masz wiedzy w tym temacie.Tak na marginesie różnica miedzy terenem /działką rolną a innymi jest bardzo duża .Pozdrawiam
zgłoś do usunięcia | autor: ~jan

Do ~jan - 2019-03-23 19:14:04
Jak masz tyle lat doświadczenia to jutro weź szpadel, udaj się na ul. Sikorskiego w Suwałkach tuż jadąc od stony miasta na wysokości ul. Kołłątaja po stronie szkoły i pewnie zdziwisz się ze dokopiesz się do zbędnych materiałów budowlanych.... takie cuda (na starość Cię spotkają). Powiem Tobie ze to nie cuda a norma.
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

...byle wysypisko śmieci ul. Staniszewskiego - 2019-03-23 19:35:27
Czy ktoś już zapomniał co jest na terenie ogrodzonym na ul.Staniszewskiego? Kiedyś tam było wysypisko miasta Suwałki a teren ten jest ogrodzony i przez długi czas (jak okolica Czarnobyla) będzie nietkniety.
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

Do autor: ~spostrzegawczy - 2019-03-23 23:34:52
Co ty ;chłopie; bierzesz ,piszesz jak;połamany;.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalczanin

Do ~suwalczanin - 2019-03-24 08:41:35
Kiedys istniało wysypisko śmieci miasta Suwałki właśnie na ul. Staniszewskiego w Suwałkach, jadąc od strony miasta wzdłuż tej ulicy, skrecajac w lewo na wieś Sobolewo na rogu skrzyżowania jest ogrodzony teren, gdyż tam było kiedyś wysypisko śmieci miasta Suwałki. Zapytaj rodzicow/dziadków, jak mieszkali w Suwałkach to wiedzą co skrywa ten "kopiec" przy ul. Staniszewskiego w Suwałkach.
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

Do spostrzegawczy - 2019-03-24 12:52:07
Rownież widzialem co miejscowi patrioci wsypywali przez kilka lat do bagna przy ul. Sikorskiego i to nie tylko materiały budowlane były.Myslę, ze działka budowlana z takimi skarbami będzie bezcenna.pozdrowienia dla przyszłych nabywców ,he he he
zgłoś do usunięcia | autor: ~Beton

Kto to Jest? - 2019-03-24 16:20:13
Spostrzegawczy twoja logika mnie poraża. Skoro niedaleko było kiedyś wysypisko to znaczy że na tej samej ulicy lub w promieniu np. 5 km można robić wysypisko w każdym miejscu nawet w lesie i na bagnie? pozdrawiam normalnych
zgłoś do usunięcia | autor: ~mysliwy

Do ~myśliwy - 2019-03-24 17:34:06
Wysypisko śmieci było przez 28 lat a co ciekawe wysypisko śmieci bez odpowiedniego podłoża i wszystko poszło w dół poniżej. Ktoś tu pisze coś o tym że jakieś ujęcie wody/jeziorko czy tam coś w tym rodzaju przez to mogły być zanieczyszczone (obecnym odkryciem "nielegalnego wysypiska" to wspominam o fakcie funkcjonowania wysypiska śmieci przez 28 lat w tej okolicy. Pewnie duża część osób kapie się na terenie żwirowni a gdzieś zapomina że wysypisko śmieci jest położone znacznie wyżej i jakoś im to nie przeszkadza. Prawda ze tam podejmowano jakieś działania aby skażenie terenu ograniczyć ale na ile to się realnie udało trudno powiedzieć, gdyż kąpiel na terenie żwirowni jest ogólnie zakazana (na własną odpowiedzialnosc). Robienie sensacji artykułem ze właściciel prywatnego terenu zwiozl na swoja ziemię gruz, gdzie inspektorat stwierdza że nie jest to zadne wysypisko (jak przed czasem okrzyknely media), jest dość zabawne.
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

Kara za niszczenie środowiska.Gdzie jest Ochrona Środowiska? - 2019-03-26 05:27:10
Teren rolniczy to teren rolniczy.Co za brednie wypisuje ten ;spostrzegawczy;.Kto z rolników utwardza teren poprzez gruz budowlany,folie itp. a potem ziemią maskuje ,wyrównuje ten teren. MY chodzimy z dziećmi,młodzieżą po lasach,itp. zbieramy zanieczyszczenia - a tu przy cieku wodnym wysypisko zrobiono. Porządnie ukarać dla przestrogi dla innych.
zgłoś do usunięcia | autor: ~zielony

Do ~zielony - 2019-03-26 14:13:19
Wysypisko śmieci zrobiły władze komunistyczne i przez 28 lat wysypisko śmieci było czynne, wysypisko bez odpowiedniego zabezpieczenia podłoża, a teren po tym już nieczynnym wysypisku będzie jak teren Czarnobyla wyłączony na wiele lat. Do chwili obecnej nikt nie nazekal ze kapie się na terenie żwirowni mając ponoć 30 metrów wyżej istniejące (już nieczynne) wysypisko śmieci. Jak jesteś "zielony" to nie panikuj jak ktoś prywatny teren zagospodaruje sobie gruzem budowlanym.
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

Wysypisko - 2019-03-26 17:13:45
Chłop zrobił sobie z prywatnej działki wysypisko śmieci i maskowal to ziemia i gruzem co tu dużo gadać. Nieraz widać niebieski samochód jak jechał w stronę plociczna wypchany po brzegi kontener śmieci i gdzie to trafialo? Wiadomo gdzie. Pozdrawiam
zgłoś do usunięcia | autor: ~Ignacpodaj: imię / nick *
e-mail
temat *
treść *
Wpisz kod z obrazka *:
Pola oznaczone * są wymagane, aby dodać komentarz na portalu suwalki.info!
 


LOKALE UŻYTKOWE
NIERUCHOMOŚĆ POD SALON SPRZEDAŻY AUT, SUPERMARKET

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: