suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Komentarze do Zapowiada się wojna z komarami i k...

Ale jak to tak??? Tylko w mieście? - 2019-03-15 11:48:01
Ja domagam się oprysków również w WPN i SPK przecież to skandal idziesz do lasu a tam komary, kleszcze i inne żyjątka Nasi radni dumą naszego miast
zgłoś do usunięcia | autor: ~Polak Mały

niech siebie opryska - 2019-03-15 12:07:03
te zyjatka maja naturalnych wrogów poczynajac od innych zyjatek po rosliny czyli od nietoperzy po ptaki jaskolki , jerzyki po rosliny roznego rodzaju lawenda , komarzyca , bodziszek ,chryzantema dalmatynska na kleszcze
zgłoś do usunięcia | autor: ~piter

No tak, - 2019-03-15 12:34:04
ciekawe, czy radny to uzgodnił ze swoim pryncypałem z ratusza, bo jak to pogodzić z tymi łakami na które Prezydent tak entuzjastycznie zareagował. Każdy doskonale wie że niekoszone trawniki, tym bardziej łąki to wylęgarnia kleszczy. Jeśli to powstanie na terenach miejskich parków, gdzie bawią się dzieci to gratuluję. Z drugiej strony wystarczy regularnie kosić trawniki na terenach miejskich i kleszcze praktycznie są wytępione, to tak żeby Pana radnego doedukować. Swoją drogą ciekawe jak to ratuszowi pogodzą
zgłoś do usunięcia | autor: ~Luk,

bardzo miło, że ktoś się wypowiada, szkoda że bez sensu. - 2019-03-15 13:22:57
Polak Mały chciał być ironiczny, ale o co mu chodzi nie powiedział. Piter strzelił jak kulą w płot - nietoperze i jaskółki nie jedzą kleszczy ponieważ kleszcze nie latają. Łuk - brak koszenia nie musi oznaczać brak opryskiwania.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zenek

Bajeczki - 2019-03-15 13:41:35
Żadne opryski nie pomogą szkoda kasy. Żeby to pomagało to całe lasy by były opryskane. A ty Zenek taki mądry to powiedz co zrobić ,żeby uporać się z tymi kleszczami?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Piotr

~Piotr - 2019-03-15 13:49:53
Takim mądry, więc mówię: opryskać, choć sam wątpię czy warto. W mieście nigdy kleszcz nie złapałem. Lasy nie są opryskiwane, bo koszt byłby gigantyczny. Niestety preparaty nie są tanie.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zenek

Zeniu - 2019-03-15 15:23:01
widzę umiesz sobie radzić z internetem. Poszukaj, poszperaj. Tu mała bezinteresowna pomoc z mojej strony ot tak jak ziomek ziomkowi. "Kleszcze wrócą w przyszłym roku. Liczne, mocniejsze. Póki co, nigdzie na świecie nikt nie wyprodukował chemicznej trucizny zabijającej tylko kleszcze czy ich stadia rozwojowe. Pestycydy o działaniu kontaktowym są nieselektywne i zabiją wszystkie owady czy pajęczaki w strefie oprysku. W najlepszym wypadku niektóre środki wnikają w tkanki roślin i po kilku dniach trują tyko zjadaczy liści czy wysysaczy roślinnych soków. Akurat ten segment chemii na kleszcze nie zadziała. Oprysk zaplanowany na Śląsku zabije wszelkie stawonogi. Motyle, błonkówki, chrząszcze, pająki czy mrówki. Wśród nich ewidentnych wrogów kleszczy. " W następnym roku kleszcze powrócą ze zdwojoną siłą na teren gdzie nie będzie ich wrogów...
zgłoś do usunięcia | autor: ~Polak Mały

...psychoza strachu? - 2019-03-15 15:40:34
Cytat: "By skutecznie zarządzać społeczeństwem, należy utrzymywać je w stanie lęku". Czyżby przez nakrecenie psychozy strachu przed kleszczem w mieście?
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

ale debil - 2019-03-15 15:55:37
dlaczego ten marek nie miał tego tematu w swoim programie wyborczym
zgłoś do usunięcia | autor: ~janek

Opryski - 2019-03-15 16:11:59
Zanim ten Pan zacznie opryski, niech powiadomi mieszkańców o tym jak te opryski będą szkodliwe dla ludzkiego zdrowia. Ludzie powinni wiedzieć czym będą opryskiwani,nawet jeśli nie bezpośrednio, to i tak każdy będzie wdychal to świństwo.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Michał

może? - 2019-03-15 18:58:16
należy zacząć od programu o systematycznym usuwania gniazd wron z drzew i akcji egzekwowania od właścicieli psów obowiązku sprzątania kup ich pupili, które zalegają na trawnikach i chodnikach. Przechodząc Korczaka czuję się jak Adaś z "Dnia świra"
zgłoś do usunięcia | autor: ~jak

bum - 2019-03-15 23:29:00
Rodacy co za de... wybieracie
zgłoś do usunięcia | autor: ~sajgon

chemiczna walka z kleszczami - 2019-03-16 10:47:50
No, bardziej n*a*s*r*a*n*e pod kopułą mieć już nie można panie (bez)radny. "Tylko kompleksowe działanie zapewni całkowite zabezpieczenie przed kleszczami i uchroni przed uciążliwymi owadami..." Kompleksowym działaniem panie (bez)radny nie jest walka chemikaliami a są li tylko i wyłącznie metody naturalne oraz ich wspieranie. Zastanowił się pan nad tym jakich naturalnych wrogów mają kleszcze, komary, muchy, meszki itp.?? Nie?? To odsyłam do literatury fachowej. Doczytać, doedukować się a dopiero zabierać głos w sprawach o których nie ma pan bladego pojęcia. I pomyśleć, że takie bzdury wygaduje niedoszły dyrektor szkoły.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwlczanin

wojna - 2019-03-16 12:12:45
Najpierw wojna z kierowcami teraz pora na kleszcze i komary
zgłoś do usunięcia | autor: ~oko

.... - 2019-03-16 17:44:23
A może posłużyć się pomysłem z "Rancza". Tam Czerepach wymyślił olejek rycynowy na meszkę, może na komary i kleszcze też pomoże?
zgłoś do usunięcia | autor: ~....

Każdy pomysł warto rozważyć - 2019-03-16 21:31:29
Czytam i aż trudno mi uwierzyć w to co widzę. Krytyka i niby dbanie o naszą przyrodę..zastanawia mnie tylko co ją bardziej zniszczy..ten cały syf zostawiony w przydrożnych rowach i na skrajach lasów czy oprysk ,który może bardzo dużo osób uratować od ciężkiej przewlekłej choroby jaką jest borelioza..a nawet śmierci(zapalenie opon mózgowych).?Wypowiadają się ci ,których nie dotknęła żadna z tych chorób i nie muszą z nią walczyć😂
zgłoś do usunięcia | autor: ~Adam

Do ~Adam. - 2019-03-16 21:41:42
Przestań bredzić koleś bo nie wiesz czym jest borelioza i jak można nią się zarazić. W naszym regionie jest kleszcz z Syberii który zimy się nie leka a ze ostatnie zimy wogole jak wiosne przypominają to i kleszcza nie tykaja (mróz wybija częściowo kleszcza-z wyjątkiem tego sprowadzonego w komunie z drzewem z Suberii). Oprysk zaszkodzi tylko ludziom a na kleszcza (znikomego w miescie) jest naturalna metoda (patrz: wujek google).
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

... - 2019-03-17 18:46:09
Tak się składa, że ja miałam już do tej pory co najmniej z 20 razy kleszcza. Co roku co najmniej raz (a bywa że i dwa). Mieszkam w Suwałkach i nie sądzę, że łapie ich w mieście. Każdorazowo jest to po wyprawie pieszej czy rowerowej w plener. Wiem, że są groźne ale skoro na tyle przypadków żaden mnie nie zaraził to chyba nie jest to zbyt częste przypadki. Ironizowałam sobie bo uważam, że nie ma skutecznej metody by je zwalczyć, poza tym nikt przez cały rok nie siedzi tylko w mieście a poza miastem i tak można złapać.
zgłoś do usunięcia | autor: ~....

Do ~... - 2019-03-17 20:16:54
Groźne są kleszcze zwierzęce czyli takie które zazwyczaj są spotykane na zwierzętach. Jeśli takiego znajdzie na sobie (wpitego) to powinieneś udać się do lekarza rodzinnego aby zapobiegawczo przepisał antybiotyk doustny, a po 2-3 miesiacha od zakończenia przyjmowania antybiotyku (zazwyczaj dawka jest na 20 dni), zrobił test pod względem boreliozy w dwóch klasach (odczynniki są różne zależnie od przychodni). Ten jedynie kleszcz jest groźny (co bytuje na zwierzetach-jest brazowy).
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

...radny? - 2019-03-17 20:33:14
Zaskakujące ma propozycję ktoś kto do niedawna był dyrektorem szkoły, widać nauczanie na poziomie podstawowym leży w naszym kraju, ze sam były dyrektor nie potrafi logicznie pomyśleć nad tym skąd kleszcz w mieście? Przecież kleszcz jest przenoszony, stąd coraz częściej będzie "widywany" w mieście, gdyż mieszkańcy lubią wypoczynek poza miastem a wracając czy to sami czy tez ich pupilki (zwierzęta jak psy), kleszcza w "miasto przyniosą". Napedzanie psychozy ze kleszcz jest groźny spowoduje ze ludzie z miasta się nie ruszą. Lepiej zwiększyć akcję uswiadomienia społeczeństwa o tym jakie zagrożenie niesie kleszcz i jak się przed tym chronić niż próbować "cudakowac" z jakimiś opryskami bo to zaszkodzi tylko ludziom a kleszcz i tak "powroci" (zostanie przeniesiony w teren miasta a to przez zwierzęta a to przez samych mieszkańców, a dość często z drzewem z lasu przybywa).
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

cudny pomysl - 2019-03-18 10:07:17
ale moze ten radny zapronowalby co zrobic z tymi hektarami w miescie lazecymi odlogiem a nie plotl glupot , z jakiej partii on wystartowal po i kod bo tak mi pachnie
zgłoś do usunięcia | autor: ~janek

Trzeba rozwijać naturalne formy zwalczania - 2019-03-21 11:01:30
Należy zadbać o to żeby w mieście było więcej ptaków które oczyszczają przestrzeń z tego typu zagrożeń np Jeżyki . Chemia niesie śmierć owadom ale przynosi wiele skutków ubocznych o których producenci nie wspominają . Od dawna wiadomo że chemia która zabija owady i niszczy chwasty ma wpływ szczególnie na naszą młodzież a dokładniej na młode panie . Więcej nie będę pisał te osoby które zechcą sprawdzić moje informacje może napiszą więcej na tym portalu . I dlatego uważam że spryskiwanie całego miasta to głupota .
zgłoś do usunięcia | autor: ~krakpodaj: imię / nick *
e-mail
temat *
treść *
Wpisz kod z obrazka *:
Pola oznaczone * są wymagane, aby dodać komentarz na portalu suwalki.info!
 


ATRAKCYJNE DOMY
RYŻÓWKA - DOM Z DOSTĘPEM DO JEZIORA

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: