suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Komentarze do Premier Litwy ponownie w Suwałkach...

Słuchaj narodu Czesiek - 2019-02-11 12:33:43
Niech wpierw zezwolą na obujęzyczne tabliczki z nazwami ulic w miastach należących do Polski przed II Wojną Światową. Ustępstwa powinny być po obu stronach Czesiek.
zgłoś do usunięcia | autor: ~jan

Desinteressement - 2019-02-11 13:58:29
Premier Litwy już drugi raz przyjeżdża i jest ostentacyjnie ignorowany przez rząd. Następnym razem jak Morawiecki zechce przyjechać do Wilna, to niech go wita też jakiś podrzędny urzędnik. Ciekawe jak Polska chce zabiegać o swoje postulaty, skoro do rozmów się nie kwapi i okazuje lekceważenie.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Marcin

a Polacy na Litwie? - 2019-02-11 14:06:46
Polacy na Litwie są dyskryminowani, nikt się z nimi nie liczy. W Puńsku i okolicach tablice są dwujęzyczne. Litwini w marketach uważają że są dobrodziejami bo u nas kupują. I jeszcze chcą zniżek bo: "pan ja jestem z Litwy". Może im czerwony dywan od Budziska wysłać żeby sobie nóg nie pobrudzili.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Kowal

~Kowal - 2019-02-11 14:47:06
Czyli można powiedzieć, że premier Polski i rząd ma sprawy Polaków na Litwie w głębokim poważaniu ?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Marcin

U siebie - 2019-02-11 18:33:54
Premier Litwy przyjeżdza do Suwałk jak na swoją litewską prowincję - przecież Suwalszczyzna jest tylko pod tymczasową polską okupacją.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Lietwiah

~Lietwiah - 2019-02-11 20:59:29
Dla Warszawy woj. podlaskie to ciągle Polska B, a Suwalszczyzna Polska C o której się pamięta przed wyborami a potem likwiduje pociągi a drogach zapomina
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zenek

do Marcin i Zenek, - 2019-02-12 08:48:41
nie poitolcie głupot. Premier Litwy, wprosił się do samorządu suwalskiego, bo od Cześka chce wyrwać budynek na przedszkole i grunty pod budowę centrum kultury. Czesiek się wije jak węgorz i kombinuje jak to przerzucić to na stronę rządową. A zaprosił premiera na tę wizytę ? Z jednej strony chce się pokazać jako włodarz niemal eksterytorialnych Suwałk, naobiecywać wszystkiego litwinom, ale najlepiej żeby to rząd na wszystko dał. Cesio sam siebie wykiwa.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Luk,

Gonic ich stad - 2019-02-12 09:36:02
Polacy w Wilnie nawet po polsku boją się mówić bo są gnębieni . A Ci tu przyjeżdżają i się panoszą. Gonić ich do siebie . Suwałki to POLSKA nie trzeba litewskich szkół .
zgłoś do usunięcia | autor: ~Patryjota

~Luk, to było we wrześniu, a teraz rząd ma wodę w ustach i udaje że nic nie wie ? - 2019-02-12 10:22:59
Saulius Skvernelis poinformował, że doszło do porozumienia w sprawie przekazania pomieszczenia dla litewskiego centrum kultury w Suwałkach. „Szef rządu obiecał mi, że problem budynku zostanie rozwiązany. Gmina Suwałki wyraża dobrą wolę, ale część wolnych budynków należy do rządu, więc myślę, że szef rządu zrobi wszystko, żebyśmy mogli poprzez współpracę pozyskać te pomieszczenia w Suwałkach” – powiedział premier Litwy.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zenek

Zenek, - 2019-02-12 12:32:30
ciekawe jakież to budynki rządowe są w Suwałkach, które można by przeznaczyć na centrum kultury litewskiej lub przedszkole. Urząd skarbowy, ZUS, Sądy i prokuratura ? Jaką instytucję zlikwidować? Renkiewicz sam stwierdził że nie ma budynków stanowiących własność skarbu państwa, który by się nadawał. Podobnie jest z gruntami, przecież miasto niedawno przekazało grunty pod budowę sądu rejonowego i prokuratury. Czesiek tak się zagalopował z tymi wizytami litwinów i podejmowaniem zobowiązań że sam nie wie jak z tego wybrnąć. Najpierw powinien uzgodnić stanowisko z własnym rządem, a nie wyskakiwać przed orkiestrę.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Luk,

~Luk - 2019-02-12 13:31:39
"Najpierw powinien uzgodnić stanowisko z własnym rządem" No a niby jak można zmusić rząd do zajęcia jakiegokolwiek stanowiska, w tym do wypełnienia własnych deklaracji, skoro ów rząd ucieka od problemu ? Co do nieruchomości to pewnie zajdą się jakieś resztówki po byłych instytucjach wojewódzkich, choćby część budynku po NBP przy sejneńskiej. W perspektywie budowy nowego sądu nie bardzo wiadomo co zrobić ze starym, starą stażą pożarną itd. Mogą też być miejskie budynki, ale przecież prezydent miasta nie może (ani nie chce) sam prowadzić jakichś międzynarodowych uzgodnień (a to dopiero wrzawa by się rozległa). Tymczasem wojewoda (przedstawiciel rządu) postanawia nie przyjechać na spotkanie. Czy to jest poważne ?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Marcin

To chyba żart - 2019-02-12 14:08:34
Nie widzę co można uzgodnić. Uzgodnienia można zacząć, gdy rząd litewski tak samo zacznie traktować Polaków, język polski i polskie napisy na terenie Litwy, jak Polacy Litwinów. Wówczas można pomyśleć o polskich przedszkolach na terenie Litwy i litewskich na terenie Polski.
zgłoś do usunięcia | autor: ~XXYY

To chyba żart ~XXYY - 2019-02-12 17:10:44
Po co się wypowiadasz jeśli nie wiesz, że na Litwie istnieje kilkadziesiąt polskich szkół, wiele przedszkoli a dwujęzyczne tablice są leganle, jet polskie radio, TV, prasa, fila uniwersytetu z Białegostoku.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Marcin

Żart ? - 2019-02-12 18:23:35
To chyba żart jakiś? Gonić jak najdalej i jeszcze psami poszczuć. Polaków gnębią tam na każdym kroku a tu takie roszczenia? To szczyt bezczelności. Na Litwie polikwidowano nazwy dwujęzyczne i pisownie polskich nazwisk a tu taka coś? Jeżeli chcą przedszkole niech kupią sobie działkę, wybudują i finansują za swoje tak jak Polacy na Litwie gdzie za wszystko płaci rząd Polski.
zgłoś do usunięcia | autor: ~KrzysztofD

~Marcin - 2019-02-12 21:24:34
trzeba poczytać trochę jak się mają Polacy na Litwie. w necie jest sporo informacji a potem im budować przedszkola...
zgłoś do usunięcia | autor: ~Kowal

Marcin - 2019-02-13 08:56:16
Nie trzeba czytać, Litwa niedaleko. Tablice z polskimi napisami są zabronione. Polak na Litwie nie przyznaje się, że zna polski. W restauracji, w sklepach obsługa udaje, że nie zna/nie mówi po polsku ani po rosyjsku. Znany im język to język litewski i anielski. Wygląda, że w przedszkolach i szkołach dwujęzycznych uczą litewskiego i angielskiego.
zgłoś do usunięcia | autor: ~XXYYpodaj: imię / nick *
e-mail
temat *
treść *
Wpisz kod z obrazka *:
Pola oznaczone * są wymagane, aby dodać komentarz na portalu suwalki.info!
 


UNIWERSUS
KURSY ZAWODOWE: UDT, TDT i CE NOWY KURS: ,,MANITOU...

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: