suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Komentarze do Prezydencka debata za nami. Jak wy...

Reżyserka - 2018-10-10 13:38:20
Posłuchałem całej debaty na stronie jednej z lokalnych gazet. Pierwsze co się rzuca w oczy to fakt że kandydaci znali pytania przed ich zadaniem. Przez to debata była nudna i przewidywalna. Większość z nich (poza Panem Gorlo i czasem Panem Szmidtem) czytało z kartki. Najciekawsza jej część była wtedy gdy organizatorzy zdecydowali by padło kilka pytań od publiczności. Wg mnie takie debaty mają sens gdy nie są reżyserowane, wtedy gdy kandydaci nie znają pytań i gdy mogą je zadawać sobie nawzajem. Ja też bym pewnie nieźle wypadł gdybym miał tydzień na przygotowanie odpowiedzi...
zgłoś do usunięcia | autor: ~king

Gorlo chyba najbardziej na luzaku - 2018-10-10 13:51:19
Oglądałem. Nie byłem na debacie. Wiadomości takie przychodzą po już odbytych debatach tak jakby nie dla wszystkich była ta debata. Frekwencja po filmiku była cienka - większość widowni to ekipa ustawiona - pytania z widowni zadawali znane osoby trzymające z daną osobą kandydującą. Dlaczego pewien Pan nie zadał pytania - czy jak zostanie prezydentem będzie się układał z suwalskimi biznesmenami dotyczącymi zarobków pracowniczych na stałym poziomie w rynku suwalskim w sektorze prywatnym jak i budżetowym.
zgłoś do usunięcia | autor: ~karol

nudna debata - 2018-10-10 13:59:44
uważam, że wszyscy wypadli tak samo, żaden się ni wychylił, ani na plus, ani na minus. Mało konkretów niestety mówili. Nie podobały mi się pytania i sposób prowadzenia debaty.
zgłoś do usunięcia | autor: ~ia

widownia - 2018-10-10 14:01:01
nie wiem, jak z liczebnością internautów, ale na sali zasiedli w znacznej większości sami swoi z ratusza. osób niezwiązanych z kandydatami bylo malutko.
zgłoś do usunięcia | autor: ~pingwin

Skarbnik Augustowa - 2018-10-10 14:04:55
Oglądałem całą debatę i powiem szczerze że Pan Sieczkowski nie dość, że wszystko czytał z kartki to na dodatek był totalnie nie przygotowany do debaty, motał się i był zestresowany. Następnym razem jak ktoś Panu napiszę co ma Pan powiedzieć niech Pan to przeczyta przynajmniej raz przed debatą.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Artur

Mackiewicz i jego media - 2018-10-10 14:06:10
Przecież Mackiewicz mówił, że nie wyklucza debaty jeśli odbędzie się na neutralnym gruncie. Od kiedy to Radio Białystok jest neutralnym gruntem? Jako jedyni ponad wszystko wychwalają PiS i stoją murem za Mackiewiczem
zgłoś do usunięcia | autor: ~rodo

pytania - 2018-10-10 14:12:23
każde pytanie dotyczyło tego samego, to nie debata tylko wygłup dziennikarzy. Mieli pytania wcześniej i było sztywno. Ciekawie zrobiło się dopiero gdy padły pytania z publiczności, oczywiście pytania od kandydatów na radnych były raczej kandydatom znane ale to pokazało umiejętność reakcji na sytuację. Podczas debaty luzacko aczkolwiek lizusowsko wypadł Gorlo, Sieczkowski 'odrodził' się przy pytaniach od publiczności co akurat dobrze o nim świadczy mimo kulawego zerkania na kartkę.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Tomek

do Artur - 2018-10-10 14:16:44
Nie oceniałbym pana Sieczkowskiego w taki sposób. Owszem w porównaniu do mega wyluzowanego Grześka Gorlo, Sieczkowski wyglądał na spiętego, ale być może to po prostu inny charakter, inny sposób bycia, inna osobowość. Uważam, że jest profesjonalny i wie o czym mówi!
zgłoś do usunięcia | autor: ~edek

.... - 2018-10-10 14:18:32
Panu Mackiewiczowi to chyba Zieliński zabronił przychodzić nie ładnie jest tak okłamywać wyborców. Chciałbym również zapytać dlaczego zablokował pan mój komentarz na swojej swojej stronie na Facebook'u?
zgłoś do usunięcia | autor: ~...

Grolo, - 2018-10-10 14:20:00
jak zwykle pozer, a treści zero
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jacek,

Nudnawo, bez emocji - 2018-10-10 14:20:20
Oglądałem debatę w Internecie. Konstrukcja tej debaty była sztampowa i nudnawa. Również zadający pytania bez tzw. ikry, a jego głos był momentami zbyt cichy i monotonny. Miałem wrażenie, że słucham odpowiedzi jednego kandydata na prezydenta, ale w czterech osobach. Dużo odpowiedzi pływało w obłokach i zawierało nic nie mówiące ogólniki, że chcą nas uczynić szczęśliwymi mieszkańcami Suwałk, a p. Gorlo poruszył nawet egzystencjonalny temat - samotności wielu mieszkańców Suwałk. P. Sieczkowski mówi co raz składniej i w miarę rzeczowo. Najbardziej konkretne odpowiedzi należały do p. Renkiewicza, który widać było, że ma lepsze od rywali rozeznanie spraw miasta, okraszajac swe wypowiedzi danymi liczbowymi.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jerzy Broc

do ... - 2018-10-10 14:20:34
Bo nie wpasowujesz się w ideę dobrej zmiany
zgłoś do usunięcia | autor: ~miro

do miro - 2018-10-10 14:27:46
Najwyraźniej. Rozbawił mnie twój komentarz idealnie podsumowuje kampanię Mackiewicza.
zgłoś do usunięcia | autor: ~.....

siłą rzeczy Renkiewicz najbardziej zorientowny - 2018-10-10 14:28:45
bo codziennie siedzi w papierach dotyczących spraw miasta. Gorla - z całą sympatią dla niego, nie widzę jako prezydenta . Mówi niekonkretnie, jakimiś metaforami, porównaniami. Wiedzę na pewno ma, ale lepiej będzie się sprawdzał, jako zaangażowany radny. Szmidt - niech zajmie się doktoratem. Sieczkowski - potencjał i wiedza jest. Moja rada jest tylko taka, aby się trochę wyluzował i czasem uśmiechnął. To także jest ważne. Dla wielu osób, nie znających się na sprawach polityki czy samorządu nawet ważniejsze. tak zany pozytywny wizerunek
zgłoś do usunięcia | autor: ~ragazza

zmarnowana debata - 2018-10-10 14:38:18
była to jedyna szansa na rzeczową i obiektywną debatę.
zgłoś do usunięcia | autor: ~valdi

Debata - 2018-10-10 15:00:46
Takie debaty wyjaśniają tylko tyle, który kandydat umie ładniej mówić i nic więcej. Jeśli ktoś chce po "kwiecistości" w mówieniu dokonać oceny popełnia błąd. Małomówny nie znaczy głupi, a interesująco mówiący nie znaczy, że taki mądry.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Alex

z innej beczki - 2018-10-10 15:27:12
Ciekawe rzeczy działy się wczoraj z wynikami prezydenckiej sondy Radia 5. Kandydat Mackiewicz, który przez cały czas miał około 5% głosów, zaczął gwałtownie zyskiwać i do końca dnia osiągnął wynik powyżej 20%. Czy to decyzja o nieuczestniczeniu w debacie tak bardzo spodobała się Suwalczanom? Czy też to efekt masowego działania partyjnych trolli? Tak czy inaczej portal zrobił najlepsze co mógł zrobić i usunął sondę. Niestety, nie wszyscy potrafią zdobyć się na uczciwość.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Polak

Debata - 2018-10-10 15:31:39
Widać, że Renkiewicz jest najlepiej zorientowany, jest na bieżąco i wie czego miasto potrzebuje, mówi rzeczowo i konkretnie podaje przykłady poparte konkretnymi liczbami. Gorlo sympatycznie i rzeczowo. Jednak Sieczkowski to dramat, mógł przygotować się do tej debaty miałem wrażenie, że dostał kartkę z tym co ma powiedzieć 5min przed debatą był zestresowany i strasznie się motał..
zgłoś do usunięcia | autor: ~Patryk

ta oczywiście - 2018-10-10 15:36:41
pisowca nie ma, przecież jest ponad, dla nich wszystko oddzielnie, posortowane buraki
zgłoś do usunięcia | autor: ~Trotyl Gryzł

Wybory - 2018-10-10 15:39:30
Napisze to za 12 dni MACKIEWICZ JEST PRZEGRANY!!! KTO w Suwałkach słucha radia bialystok
zgłoś do usunięcia | autor: ~Klosz721

Słabo - 2018-10-10 15:47:20
Debata miała mało wspólnego z debatą gdyż kandydaci w ogóle nie odnosili się do siebie nawzajem. Fakt że Renkiewicz wyglądał na dobrze przygotowanego ale trudno żeby urzędujący prezydent nie miał wiedzy na temat tego co robił przez ostatnie 4 lata. Jednak jego pomysł to kontynuacja tego co robił a to dla mnie nie oznacza stagnację, tych samych ludzi i powielanie błędów. Pan Sieczkowski gdyby mówił z głowy a nie czytał z kartki pewnie mógłby być zadowolony a tak mądre słowa nie przeszły w mądrość człowieka. Więcej odwagi Panie Sławku. Na duży plus Pan Szmidt. Konkretnie powiedział co chciał bez wdawania się w przepychanki. Nie podobała mi się tylko u niego myśl że nie zależy mu na tym aby suwalczanie zostawali w Suwałkach. Pan Gorlo najmniej zestresowany, mówił z głowy ale bardziej o ideałach niż konkretach. Rozśmieszył mnie ostatni akord debaty kiedy Powiedział on na zakończenie, że w przeciwieństwie do pozostałych prowadząc działalność gospodarczą musi zastanawiać się jak zarabiać pieniądze a nie jak je wydawać (będąc na garnuszku podatników). Tu akurat trafił w sedno. Pozostali to przecież urzędnicy z urodzenia. Reasumując nikt nie wybił się jakoś szczególnie i szkoda że nie przyszło więcej ludzi ale skąd mieli o niej wiedzieć jak wszędzie było cicho!
zgłoś do usunięcia | autor: ~ko

Radio Białystok - 2018-10-10 16:24:12
Radio Białystok jest lokalną propagandówką PiS z dyrektorem zatwierdzonym przez Zielińskiego. Mimo, że jest to publiczna rozgłośnia, to jej audycje są skrajnie nieobiektywne i mają wydźwięk propagandowy. Felietony Kubaszewskiego są odbiciem felietonów Kulikowskiego tylko a'rebours. Tylko Suwałki doczekały się ekspozytury Radia Białystok, Łomża już nie - i zapewne należy to zawdzięczać wpływom pewnego posła. Pod względem rzetelności dziennikarskiej to "publiczne" ponoć radio ściga się z "Wiadomościami" TVP Kurskiego. Obu stronom życia publicznego poświęcona jest zbliżona ilość czasu i miejsca, z tym że strona rządowo-partyjna przedstawiana jest w pozytywnym świetle, natomiast po stronie przeciwnej znajdują się esbecy, bolszewicy i ich potomkowie, sprzedawczyki i panuje nepotyzm. Takie oto radio chce nam zorganizować debatę kandydatów na prezydenta w której chciałby uczestniczyć kandydat Mackiewicz. Całkiem poważnie obawiam się o rzetelność. Radio5 usunęło sondę bo w te płatne zabawy grali głównie kandydaci, natomiast odwiedzający i reklamodawcy byli zwyczajnie w****ni nachalnymi okienkami. Straty były pewnie większe od wpływów z SMS-ów.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Marcin

debata - 2018-10-10 16:51:57
Bardzo zaskoczył mnie Grzegorz Gorlo i to czymś, czego się wcale po nim nie spodziewałem - mianowicie stwierdził, że miasto już dość zrobiło dla klubu Wigry i pora radzić sobie samodzielnie. Zaskoczył mnie tym bardziej, że podobno wcześniej rada miasta głosowała jednogłośnie nad dotacjami dla Wigier, a więc i on również. Druga odpowiedź to ta, w której deklarował, że kościół będzie traktował w ubieganiu się o miejskie grunty tak jak każdy inny podmiot. Nie mogę wyjść ze zdumienia, bo trafił w moje oczekiwania bezbłędnie. Zawiedziony byłem Sieczkowskim na którego stawiałem, bo chciał się przypodobać wszystkim i wypadł blado.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Robert Grzybiński

Do R. Grzybiński - 2018-10-10 17:02:40
Chyba trochę Pan nadinterpretuje. Gorlo mówił o tym, że Pan biskup Mazur byłby traktowany jak każdy inny (chyba nie chodziło mu o głowę naszej diecezji tylko osobę prywatną). Zresztą to samo acz mniej dosadnie powiedzieli pozostali. Jeśli chodzi o klub Wigry podkreślił że rolą miasta jest pomoc młodym sportowcom (dzieciom i młodzieży) co nie jest tożsame z tym że nie da nic na klub seniorów Wigry. Ale tutaj zgadzam się, też trafił w moje odczucia.
zgłoś do usunięcia | autor: ~ko

mdła debata - 2018-10-10 18:12:34
Faktycznie nie zaciekawa. Każdy mógł się merytorycznie przygotować. Żenująco niski poziom p. Sieczkowskiego, jak na osobę ponoć fachową. Gorlo i Renkiewicz wypadli w miarę, kandydat PO też. Mackiewicza nie było i nie będzie, tylko PISu żal .
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

Najbardziej rzeczowo mówił - 2018-10-10 18:42:33
Pan Szmid
zgłoś do usunięcia | autor: ~Miłosz

donosiciel na liście pana prezydenta - 2018-10-10 20:08:14
Pan Prezydent nie może obejść się bez konfidentów. Tym razem w jego najbliższym otoczeniu - tajny współpracownik służb , TW Marek. ( Okręg nr2, poz.7) Wystarczy zajrzeć do inwentarza IPN.
zgłoś do usunięcia | autor: ~sygnalista

IPN - 2018-10-10 20:26:29
IPN (Instytut Propagowania Nienawiści) to Instytucja niewiarygodna i władza korzysta z niej wybiórczo, wtedy kiedy chce skompromitować swoich przeciwników politycznych. Czy im wierzysz czy nie to już Twoja sprawa.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Alex

Suwałki czas na nowe! - 2018-10-10 20:41:56
Nasze miasto potrzebuje nowej świeżej krwi, najlepiej młodej, ambitnej, pracowitej osoby, która wniesie coś innego do miasta i urzędu. Naprawdę czas na zmiany. Budowa dróg i stawianie kolejnych budynków to nie jedyny cel samorządu. Tym bardziej nierealne plany jak np dworzec! Należy działać na mniejszą skalę ale konkretnie aby miasto rozwijać i promować. Dlatego wg mnie Pan Schmidt powinien dostać szansę. Należy w końcu dopuścić młodych ludzi do polityki!!!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Ona

Młody - 2018-10-10 20:57:00
Wiadomo, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... Ale żeby aż tak? Szmidt konkrety? O psich psychologach i szanownej radzie kobiet, która chce sprowadzić do wybierania kostki brukowej? No proszę was... Ciągle tylko słyszymy że robi doktorat... Już uszy więdną od tego, bo jak na razie to jeszcze nie zrobił, a chwali się jak gdyby był już profesorem. Wczorajsza debata? To wyuczone regułki z podręczników ekonomicznych. Brak doświadczenia i rozbujale ego. I jeszcze wspaniałe i przedsiębiorcze doradczynie, które podpowiadają szanownemu kandydatow te super pomysły. Najsłabszy kandydat na prezydenta i szczerze mówiąc to rada miasta to też za wysokie progi dla tej ekipy.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Piko

no to mamy wychowanków, na całe 5 lat Laboga :-( - 2018-10-10 20:58:30
Od jednej Suwalskiej Matki, nie równe dziatki. Ojciec za dużo pracował i nie bywał z dziećmi.
zgłoś do usunięcia | autor: ~fortepian

prezydent - 2018-10-10 21:14:29
urzędowe trole widzę w akcji - Czesiu i Gorlo święci za życia chyba sobie żartujecie przecież widać że to stary układ ma zostać i tyle, każdy z nich na tym ma zarobić. Kto tego nie widzi jest naiwny. Sieczkowski widać że trochę zestresowany, ale na bieżące pytania udzielał najlepszych odpowiedzi. Szmidt nieźle ale zniknął jakoś na tle innych, poza tym bardziej reklamują się jego radne niż on sam co jest cholernie zabawne
zgłoś do usunięcia | autor: ~król lew

Cyrk za 220 mil zajechał do Suwałk to jest właściwa diagnoza stanu faktycznego - 2018-10-10 21:16:18
Opinia wyrażona przez osobnika Andrzej dokładnie charakteryzuje nie tylko Pana Gorlo ale w szczegółach nakreślą sylwetkę i styl rząddzenia a bardziej zarządzania Pan Renkiewicza i to jest dokładnie stara szkoła towarzyszy Kiszczaka i ś.p J.Gajewskiego ,jak to szczegółowo opisał Pan dr Alexander Radzaj .I dlatego Suwałki Miasto zasługuję na całkowicie nowe rozdanie i nową krew i odesłanie tych towarzyszy do lamusa historii SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS-1 Cytuję: do Jerzy Broc - 2018-10-10 12:14:33 nie oceniam inteligencji obecnego Prezydenta, zachowam to sobie. Niestety Pan Gorlo ma w tym układzie swój własny interes i po prostu chce być radnym bo to mu się bardziej opłaca. Obecny prezydent działa w starym PRLowskim stylu, dać komuś coś, ale tak żeby w każdej chwili mu to zabrać czyli - stanowisko osobie lub osobom pokrewnym. Lubi mieć władzę i pociągać za sznurki, a Gorlo tańczy jak mu włodarz zagra pod publiczkę czasami się sprzeciwi i nie weźmie diety. Obecny włodarz jest manipulatorem nie z tytułu własnej inteligencji ale z tytułu tego że ludzie się tmu poddają... szkoda. Gorlo zabierze głosy Mackiewiczowi i odda je obecnej władzy, Mackiewicz nie ma szans tak samo jak Szmidt, a Sieczkowski jest niewidoczny na tle Czesława.... Cyrk zajechał do Suwałk Drodzy Państwo. zgłoś do usunięcia | autor: ~Andrzej zgłoś do usunięcia | autor: ~Baron Czerwony
zgłoś do usunięcia | autor: ~ B.Czerwony

kandydaci - 2018-10-10 21:19:04
będę broniła Pana Sieczkowskiego, bo wiem że to co miał przed nosem sam sobie pisał. On i jego komitet sami ciężko pracują na głosy. Nie oczekujcie że człowiek który nigdy nie uczestniczył w czymś takim będzie do tego świetnie przygotowany, stres robi swoje. Cześka przygotowuje cały urząd i gada ten nasz żeglarz jak potłuczony nie znając podstaw żeglarstwa.... Gorlo bajki pisze nie na temat i zaprzecza sam sobie, a dziennikarz powinien mu to wytknąć, Szmidt niech się zajmie radą kobiet bo chyba tylko do tego się nadaje
zgłoś do usunięcia | autor: ~dorota

Debata była nudna - 2018-10-10 21:23:24
Kto tam był albo to odsłuchał, to chyba się ze mną zgodzi. Nie wyłoniła zdecydowanego zwycięzcy bo takiego wyłonić nie mogła. Pokazała natomiast jedno. Oto Pan radny Gorlo dogadał się z urzędującym prezydentem Renkiewiczem. I było to tak oczywiste, że aż nachalne. Skoro Pan Gorlo uważa, że wszystko w naszym mieście jest cacy, to po co w takim razie kandydować Czy nie lepiej, żeby Renkiewicz dalej był prezydentem? Otóż o to w tym chodzi. Wszystko ma zostać po staremu i basta. I tak jak powiedział na koniec Renkiewicz "Jesteśmy jednym żaglowcem" ( czy jakoś tak)ale jak dodał siedzący przede mną starszy człowiek " z takim sternikiem to chyba kajakiem". Cóż ja zgadzam się jednak z tym drugim. Pozdrawiam
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

a na wschodzie bez zmian - 2018-10-10 22:59:50
to przykre, ale widać, że nic się nie zmieni, a reszta to gra pozorów. Wyborcy może uwierzą? Szwagier wszystkich szwagrów nie może przegrać.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Mamba

Zgodzę się z suwalkiem - 2018-10-11 01:53:43
Mdła debata. Panowie wręcz pili sobie z dzióbków. Renkiewicza mógły ktoś poduczyć żeglarstwa. Wigry niedaleko. Jeżeli łódka (łódka!), chyba jacht, płynie na pełnym wietrze to nie jest wywrotna, wywrotna jest, gdy płynie na ostrym. Ale Pluton, czy Platon, co za różnica
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

SB-cy powracają - NIE GLOSUJ NA NICH ! - Lista SLD. - 2018-10-11 05:25:43
HAŃBA,WSTYD - PRL POWRACA - NIE GŁOSOWAĆ NA NICH ! Na swoich listach SLD ma funkcjonarjuszy służb bezpieki PRL-u ? WSTYD,HAŃBA - PRL POWRACA. 1 MURAWKO Józef Wiesław 54 Suwałki - lista OKRĘG I
zgłoś do usunięcia | autor: ~wyborca

Sieczkowski jak tam w kółku łowieckim - 2018-10-11 06:56:24
dalej zwierzęta zabijają? rozlicza pan dalej w ramach wolontatiatu jak wskazal pan w radyjku ich mięsko z polowań?
zgłoś do usunięcia | autor: ~olga

do olga - 2018-10-11 08:44:45
ale żeś się babo uczepiła tego koła łowieckiego, dobry kandydat skoro to chcesz mu zarzucać... żałosny troll, czy twój kandydat w ramach wolontariatu prowadzi schronisko?
zgłoś do usunięcia | autor: ~zwierzaczek

smutek - 2018-10-11 09:33:26
Smutne to jest to, że wystąpieniu Pana Renkiewicza dało się wyczuć agresję wypowiedzi. Widać było, że panowie wcześniej dostali pytania. Każdy z nich mógł się więc przygotować i to jest smutne ponieważ nie oddaje istoty sprawy nie ukazuje ich w trudnej sytuacji w której muszą sobie poradzić. Takie debaty są bez sensu. My obywatele tracimy czas. Zdecydowanie najlepiej zaprezentował się Pan Sieczkowski, który chociaż zerkał w notatki to widać , że starannie się przygotował. Poza tym jak na kogoś kto nie występuje publicznie to prezentuje się nieźle. O Panu Gorli można powiedzieć że kilkanaście lat w samorządzie zrobiło swoje: zamydlanie, kokietowanie, brak konkretów, po prostu czysty populizm. Pan Szmit-za młody
zgłoś do usunięcia | autor: ~Agata

do Agata - 2018-10-11 10:03:49
muszę przyznać że się z Panią zgadzam, chciałbym zobaczyć WSZYSTKICH kandydatów na debacie, gdzie nie będą znali wcześniej pytań. Dopiero wtedy będzie można obiektywnie stwierdzić, kto ma tą wiedzę i pomysł. Ogólnie uważam że obecny włodarz miał dość czasu na wykazanie się, owszem Suwałki się zmieniają, tak jak wszystkie miasta. Osobiście mam wrażenie, że zbyt wolno. Wszystko robi się w taki sposób, żeby ludziom coś dać, żeby nie gdakali że nic się nie dzieje, ale przede wszystkim chodzi o interes własny....
zgłoś do usunięcia | autor: ~Andrzej

~Andrzej - 2018-10-11 10:14:34
Przed nami debata w TVP i Radiu Białystok. Tam 4 kandydaci nie będą znali pytań, a Mackiewicz tak.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zenek

Na pewno! - 2018-10-11 10:23:26
I jeszcze im pinezki podłożą na krzesła, a do wody podsypią laxigenu.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Platon, a może Pluton

tak trudno się rozstać - 2018-10-11 10:29:03
Macie rację moi przedmówcy dodam,że teraz wszystko przyspieszyło. Pan Renkiewicz jak naczelnik Państwa *-Gospodarz objeżdza włości i pogania swoich poddanych. Wszyscy stają na głowie żeby przed wyborami podgonić robotę . Chory kraj gdzie prezydent małego miasta zarabia więcej niż prezydent dużego miasta, gdzie bierze ekwiwalent za urlop w takiej wysokości za jaką przeciętny Kowalski musi przeżyć cały rok. Gdzie i to trzeba powiedzieć głośno zadłużył miasto robiąc inwestycje, które były niedoszacowane i za które w kolejnych latach my podatnicy zapłacimy, że nie wspomnę o Oczyszczalni ścieków. Właśnie na naszych oczach dzieje się historia. Ludzie skończmy z tymi układami dajmy szansę komuś młodszemu. Czas Pana Renkiewicza i Radnych kilku kadencji musi się skończyć.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Robert Michalski

do Zenek - 2018-10-11 10:30:32
Mackiewicz może i sobie znać pytania dużo mu to raczej w naszym mieście nie pomoże, choćby nie wiem jak cudownie tam wypadł. Jest kojarzony z Białymstokiem, Zieliniakiem i dużą kasą - nikt go nie wybierze. Ciekaw jestem pozostałych kandydatów, gdy trzeba będzie mówić bez uprzedniego przygotowania przez cały sztab marketingowców itp.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Andrzej

Do Andrzej - 2018-10-11 10:46:59
Absolutnie się z Panem zgadzam. Nawet jak kandydat z PiS-u dostanie pytania to niewiele mu one pomogą. Bo albo ma się w sobie to coś albo się nie ma. A Pan Mackiewicz niestety wypada raczej blado i mdło. Poza ty tak jak Pan powiedział w Suwałkach raczej nie wygra . Tu raczej zderzą się dwaj kandydaci Pan Sieczkowski i Pan Renkiewicz. Z nadzieją, że wygra Sieczkowski bo to spoko gość.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Olo

~Pluton - 2018-10-11 11:15:22
Uderz w stół, nożyce się odezwą.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zenek

Uderzyłem. - 2018-10-11 11:19:20
I odezwałeś się, Zenku
zgłoś do usunięcia | autor: ~Platon, a może Pluton

Radio Białystok - 2018-10-11 11:22:52
Witam państwa proszę odwiedzić stronę radia Białystok i zobaczyć jak obecny włodarz radzi sobie z kampanią za pomocą spółek miasta gdzie na reakcję dziennikarzy pan dyrektor mówi że nic się nie stało i wszystko jest w porządku
zgłoś do usunięcia | autor: ~Xsawię

Drodzy Państwo - 2018-10-11 11:57:20
Ja też czekam na debatę w radiu Białystok i jestem przekonany, że Pan Sieczkowski wypadnie tam najlepiej. Tutaj na początku był trochę spięty ale na bezpośrednie pytania odpowiadał najlepiej i przede wszystkim z sensem. Uważam, że trzeba dać mu szansę.
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

Sieczkowski to dramat - 2018-10-11 12:20:58
Pan Sieczkowski to jest totalne nieporozumienie! Jeżeli człowiek znający pytania nie umie nawet odpowiedzi nauczyć się na pamięć tylko czyta z kartki to jest kabaret i cyrk w jednym. Skoro on się stresuje przy swoich znajomych, którzy przyszli go oklaskiwać (niestety nie mieli powodów do oklasków) to jak będzie się zachowywał przy poważnych negocjacjach z partnerami rządowymi czy biznesowymi. Pójdzie w pampersie?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Sieczkowski to dramat

zaciąg - 2018-10-11 12:28:40
Przy poważnych negocjacjach to kandydat na prezydenta aktualnie nam panujący będzie propagował akcent raczkowsko-filipowski. z zaśpewem Lwowskim
zgłoś do usunięcia | autor: ~Olo

Zaintrygował mnie Sieczkowski - 2018-10-11 12:57:21
Bo wypadł dobrze i merytorycznie a na forum jest próbą pokazania czegoś innego. Jeszcze te trolowanie na myślistwo. Niech Pan się trzyma. Im bardziej się o Panu rozpisują tym bardziej to znaczy że się Pana boją, boją się zmian. Macie fajną pozytywną kampanię. Życzę powodzenia.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Tttty

druga tura - 2018-10-11 13:05:15
Sieczkwski vs. Renkiewicz
zgłoś do usunięcia | autor: ~igła

usunięto przez administratora - 2018-10-11 13:12:34
usunięto przez administratora
zgłoś do usunięcia | autor: brak

Co za propaganda - 2018-10-11 13:19:25
Obejrzyj se w radiu 5 wywiad z Renkiewicz em i Gorlo a potem porównaj z Sieczkowskim. Nie obrażaj tylko obiektywnie oceń. Chyba że nie możesz być obiektywny...
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jak galaretka to chyba kontrkandydaci

debaty - 2018-10-11 13:21:51
kiedyś suwalki.info robilo debaty miedzy kanydatami ,ale niestety teraz tam stażysci siedza, kiedys była tam pani agnieszka i był poziom, a teraz nawwet teksty nie są podpisane, błedy i kopiuj wklej, szkoda
zgłoś do usunięcia | autor: ~z Osiedla II

do troli ratusza i innych - 2018-10-11 13:23:03
lepsza galareta niż akcent rodem z Filipowa.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Olo

Do Sieczkowski to dramat - 2018-10-11 13:23:20
A cym się skompromitował? Co do negocjacji to czym przekona do budowy wirtualnego dworca PKP PLK Pan Renkiiewicz? Swoim filipowskim akcentem? No proszę cię pomyśl zanim coś napiszesz. Jakie on ma predyspozycje? Człowieku to ty zrezygnuj z pisania dla własnego zdrowia psychicznego.
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

klasa - 2018-10-11 13:31:36
Otóż to. Dobrze ktoś napisał żeby wysłuchać Panów w Radiu 5. Tamte wypowiedzi szły na żywo i bez wcześniejszych ustaleń czy podpowiedzi ze strony pytającego. Tam też widoczne jest przewaga Pana Sieczkowskiego nad resztą kandydatów. Okazuje się, że Pan Sieczkowski ma naturalny dar i potrafi ładnie wybrnąć z każdego nawet trudnego pytania. Pozostałym kandydatom życzę powodzenia i i odsyłam do Pana Sieczkowskiego w celu pobrania kilku lekcji nie tylko dobrych manier ale też zdyscyplinowania i naturalnej klasy
zgłoś do usunięcia | autor: ~Edek

debata w Radio Białystok - 2018-10-11 14:02:24
To musi być ciekawe. Najpierw Kubaszewski szczuje na Renkiewicza przez parę miesięcy, a potem zaprasza o debaty.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zenek

Zenek, biedny ten nasz dogi Renkiewicz - 2018-10-11 14:21:25
Wszyscy na niego szczują. To nie ludzie! To wilcy! Pan prezydent wszystkich nas chce uszczęśliwić...a wy co kłody pod nogi rzucacie! A on się tak stara...najlepszych swoich "śwagrów" schował nawet do szafy tak jak niegdyś Prezes Kaczor uczynił z Antonim. A wy co? Nic. Dworzec na skalę nie XXI ale nawet XXII wieku, Heathrow (suwalskie) i w porozumieniu z Panem Gorlo nawet kanał z krain mazurskich do Suwałk przekopać. (Bo inaczej turystyka upadnie, gdyż Wigry do Suwałk nie należą)...Zgroza.
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

debata czy nie debata - 2018-10-11 14:31:13
jeżeli Renkiewicz jest taki inteligentny, jakiego z siebie robi, to niezależnie od miejsca i organizatora debaty powinien przyjść i pokazać klasę czyż nie? Tym bardziej w niesprzyjających mu z różnych powodów mediach - przynajmniej takie mam wyobrażenie o rzetelnym prezydencie który umie współpracować z każdym, każdego zna, nie ma się czego obawiać
zgłoś do usunięcia | autor: ~Andrzej

Myśliwi i Sieczkowski - 2018-10-11 15:35:23
Czy Sieczkowski będzie wspierał odstrzeliwanie zwierzyny na terenie miasta Suwałki i okolic? Przecież działał w kołku łowieckim w charakterze wolontariatu jak sam wspomniał w swej wypowiedzi dla Radia 5. Teraz też wspiera takie działania?
zgłoś do usunięcia | autor: ~szarak bury

Sieczkowski to dramat - 2018-10-11 15:44:52
Każdy widział na debacie Pana Sieczkowskiego trzęsącego się jak galareta, czytającego odpowiedzi z kartki. Ludzie to kpina z wyborców. Nie masz predyspozycji do bycia osobą publiczną to nie pchaj się, bo ośmieszasz siebie i ludzi, którzy od Ciebie startują
zgłoś do usunięcia | autor: ~Sieczkowski galareta

Zobaczymy czy Renkiewicz będzie galareta - 2018-10-11 15:53:08
na debacie w radiu białystok, bo chyba będzie
zgłoś do usunięcia | autor: ~Wiesiek

Sieczkowska galaretka - 2018-10-11 16:24:51
Właśnie obejrzałem debatę i widzę że Pan Sieczkowski nawet dostał nowy pseudonim ciekawe czy na liście wyborczej będzie dopisek "GALARETA" to byłoby ciekawe. Poziom mega żenujący jak można być tak bardzo nie przygotowanym. Przecież jest już Skarbnikiem Augustowa powinien umieć dobrze się zaprezentować. Za to jestem zaskoczony występem Renkiewicza jest dobrze przygotowany konkretne przykłady fakty no i poparcie wszystkiego liczbami jest podwrażeniem. Pan Gorlo też całkiem nieżle i sympatycznie. Mackiewicz oczywiście swoich wyborców ma w **** więc pozostawię to bez komentarza.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Galareta

A ja głosuję na Sieczkowskiego - 2018-10-11 16:32:30
Z taką zajadłością obrażacie i atakujecie Sieczkowskiego, że wygląda to na strach przed nim - przedemerytalne trole, hahaha
zgłoś do usunięcia | autor: ~raw

Do anthrax - 2018-10-11 16:53:03
Weź się nie kompromituj bo każdy twój wpis to tylko Sieczkowski to a to tamto. Wiadomo że jesteś trollem żeby zachwalac swego kandydata bo na bank jesteś z jego komitetu to ujawnij się imieniem i nazwiskiem. Siedzisz dzień i noc i każdy artykuł o wyborach to już po 10 twoich komentarzy.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Wojciech

wojciech - 2018-10-11 17:28:09
Nie nazywaj anthraxa trolem. To obraża troli.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

Sieczkowski - 2018-10-11 17:31:06
widzę jedną tendencję wśród szanownych troli, Renkiewicz i Gorlo cud miód orzeszki biedni Suwalczanie nie doceniają co mają, a Sieczkowski zły wcześniej bo myśliwy teraz galareta.... najlepsza obrona przez atak nie wiem czy wiecie ale właśnie uświadamiacie ludzi jak bardzo wasz pracodawca Czesiek i jego marionetka Gorlo boją się Sieczkowskiego. Róbcie tak dalej. A Czesiek niech więcej urlopu weźmie bo mu czasu wszystkie jednostki i firmy obskoczyć
zgłoś do usunięcia | autor: ~Andrzej

Do Andrzej - 2018-10-11 18:37:46
Widzę boli oj boli i dobrze ma boleć 😀😁😂
zgłoś do usunięcia | autor: ~Wojciech

Galareta - 2018-10-11 19:07:11
Od Sieczkowskiego lepiej na tej debacie wypadl tylko Mackiewicz Czyli PiS-BiS i PiS
zgłoś do usunięcia | autor: ~Galareta

Wojciech - 2018-10-11 19:23:34
A kto ci broni komentować? Odpowiadając na Twoje pytania to oświadczam, że nie jestem z jego komitetu a nazywam się Kalesanty Tabaka. Zatkało? Po prostu gościu (Sieczkowski) jest na poziomie i może puścić waszego faworyta i jago śwagrów w skarpetkach. Tak jak kiedyś chciał uczynić Bolek. Ale jakoś mu nie wyszło.
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

do Wojciech - 2018-10-11 21:38:45
mnie to nie boli, mnie śmieszą wasze PRLowskie zabiegi w celu poniżenia człowieka. Razem z kolegą S-11 tych samych metod was uczyli rozumiem, rozumiem merytorycznie inteligentnie nie potraficie. A tak poza tym fajnie, że przyznałeś mi rację trolu...
zgłoś do usunięcia | autor: ~Andrzej

Do Polak - 2018-10-12 01:33:32
To jasne, ze glosowanie sms w tego typu sondazach moze nie byc miarodajne, ale pierwsze co mi przyszlo na mysl, gdy po nachalnej sondzie w R5 zauwazylem ze magle jej nie ma, to pomyslalem-slabo Czeslaw wypadl i badanie sie skonczylo...nie ukrywajny suwalska piatka jest na uslugach ratusza bo...LĄCZA NAS UKLADY.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Cezar

Najlepszy - 2018-10-13 10:18:58
Szmitd
zgłoś do usunięcia | autor: ~Czesław

anthrax - 2018-10-13 12:07:45
Mijanie się z prawdą to twoja specjalność. Jesteś z układu Sieczkowskiego. Sam nie raz o tym wspomniałeś. Ty pierwszy na tym forum zacząłeś kampanię wyborczą, a raczej antykampanie wobec Renkiewicza i innych kandydatów. Dokładnie przejrzyj swoje wpisy. Nie wprowadzaj w błąd innych forumowiczów.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalek

Jak z Miasta Suwałk, zbudowano pospolity folwark przez wiejskich macherów po Okrągłym Stole - 2018-10-13 15:46:45
Cyrk Manipulatora za 220 mil zajechał do Suwałk , i to jest właściwa diagnoza stanu faktycznego Opinia wyrażona przez osobnika Andrzej dokładnie charakteryzuje nie tylko Pana Gorlo ale w szczegółach nakreślą sylwetkę i styl rządzenia a bardziej zarządzania Manipulatora Pan Renkiewicza i to jest dokładnie stara szkoła towarzyszy Kiszczaka i ś.p J.Gajewskiego dobrze znana Kiszczkowszczyzna,od Kiszczaka co zaczynał swoją karierę ruskiej maskirówki w Ełku ,jak to szczegółowo opisał Pan dr Alexander Radzaj w swoim postach .I dlatego Miasto Suwałki zasługuję na całkowicie nowe rozdanie i nową krew i odesłanie tych farbowanych towarzyszy "ynteligentów" oraz ich licznych latorośli i pociotek do lamusa, bo dla nich koryto jest celem samym w sobie .Dość już tych yntelygentów-manipulantów na koszt podatnika suwalskiego i krajowego .Cała prawde na temat tej suwalskiej yelity zna Pan Janusz Krzyżewski który był jednym z czołowych Sekretarzy PZPR w Suwałkach i Marszałkiem Woj.Podlaskiego oraz Pan Zdzisław Siemaszko,oni nie tylo mają kwity , ale mają też szczegółową wiedzę jak ta Wizja Szamana z Kamionki Wielkiej czyli Folwarku pospolitych Fornali była realizowana od 2003 roku, oraz jak to dalej wdrażał sztucznie namaszczony Szaman z Supienia wraz ze swoim pampersem kamerdynerem z Raczek.To jest klucz to całej prawdy o Suwałkach i całym tym korupcyjnym towarzyszy kołchozie od 1993 roku . .SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS11 SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS11 Fasadowe wizje oraz fasadowe projekty wizjnerów-renkiewiczw na koszt podatnika suwalskiego - Co to jest Wizja fasadowa?? to nic innego jak na zewnątrz czyli od fasady te projekty prezentują się cudownie jak wiele kamienic na Kościuszki,Noniewicza i Wesołej ale jak zajrzymy od podwórka i do wnętrza to obraz rozpaczy i peryferyjnej nędzy-po prostu taki wschodni " bardach" z hasłem "Tisze budiesz dalej jediesz. Fasadowa Wizja i jej następujace fasadowe projekty jasno uzasadniają że to jest tylko fasadowa mitomania która nie tylko trwa od 1993 ale szczególnie się nasiliła po roku 2003 czyli od czasu rządów śp. J.Gajewskiego i jego wychowanka z US i kamerdynera Renkiewicza z Supienia , i ta arcyciekawa Wizja na dziś która o dziwo już od ponad 10 lat też jest pośrednio wspierana przez dobrze zakamuflowaną G.G latorośl Towarzyszy rodem z Gołdapi która to nagle zmieniła polityczny front aby odebrać głosy Dobrej Zmianie i tym samym utrzymać stary układ w Ratuszu przy korytach, , już kosztuje podatnika suwalskiego grubo pond 200 M złotych długów bezpośrednich, nie mówiąc o długach pośrednich i setek milionach złotych wydanych publicznych pieniędzy podatnika suwalskiego i krajowego i jak na tym sztucznym wizjonerstwie ucierpiał sam wizerunek Masta Suwałk. Podajmy następny 3 przykłady oprócz PNT Suwałki, PWSZ w Suwałkach oraz spółek celowych OSIR,ZDZ oraz PWIK SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS 1. HANDEL-Rynek Handlu detalicznego i hurtowego w Suwałkach z został w 99% oddany za grosze zagranicznym sieciom handlowym a skutkiem tego było prawie całkowite unicestwienie-bankructwo wielu sklepów prowadzonych przez rodziny suwalskie płacące podatki i też tworzące miejsca pracy.Padło grubo pond 100 małych rodzinnych sklepów ,ludzi albo poszli na zasiłek lub wybrali migrację do Anglii,Niemiec,Włoch,Belgii,Francji,Hiszptanii,Grecji itd. a niektorzy się rozpili,rozbili rodziny lub nawet popełnili samobójstwa od kiedy Wizja sp.Gajewski-Renkiewicz nabrała impetu i i dziś mamy fasadowy handel w rękach kilku rodzin suwalskich ktore uratowały swoje sklepy a 99% rynku handlu detalicznego oddano dobrze znanym sieciom które słyna z tego że sprzedają żywnośc genetycznie modyfikowaną,zatrudnienie ma formę białego niewolnictwa i zyski trasferują za granice i płacą takie podatki dla Miasta Suwałki że nawet Szwagier z Wesołej rozumie iż to jest kant w biały dzień. SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS 2.MLODE WILKI- DOBRZE WYKSZTAŁCONE MÓZGI-od 2003 roku wyjechało na zawsze z Suwałk i okolic ponad 6-7 tyś bardzo dobrze wykształconych młodych ludzi ,nie po Sorbonach w Suwałkach czy Ełku,Olecku itd ale solidnych uczelniach w Polsce.To jest dramatyczny drenaż mózgów i efekt tego widzimy w PNT Suwałki,SSSE, wskażnik samozatrudnienia, lipna administracja , kadry szkół wszędobylski tumiwisizm i nepotyzm.Lepiej swój i marny niż bystry i solidnie wykształcony ale obcy ,nie z lokalnej koterii.Gdzie Ci nowi gniewni i dobrze wykształeceni praktycy dziś są w Polsce ,Europie,USA,Kanadzie,Azji, ale nie w Suwałkach.Dlaczego ,bo w Suwałkach jest promowana przeciętność,mierność,i takie ruskie/ peryferyjne ****olizusostwo,ważne aby był swój a nie jest ważne co dana osobą sobą reprezentuje. SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS 3. Spólki celowe PGK,PEC,PGO to w tych następnych 3 miejskich spółkach infrastrukturalne cuda,geszefty, acydziwne przetargi, remonty budowy,technologie, całych rodzin posadki, pospolity nepotyzm kosztują mieszkańców Suwałk setki milionów już od 2003 roku.I tam jest też to królestwo nepotyzmu pospolitych renkiewiczów. Tutaj rządzą od 2003 zieloni ,czewoni i ich latorośle wraz z szwagrami i pociotkami.A ile ten bajzel kosztuje podatnika suwalskiego i jrajowego to kiedyś poznamy i na pewno nie będzie to miła lektura jeśli chodzi o zatrudnienie,zadłużenie i pod dywan pozamiatane finansowe zobowiązania . Dlatego z punktu socjoligicznego, ekonomicznego ,Suwałki to nadal Bantustan Wschodu zarządzany przez różnej maści farbowanych towarzyszy,ich latorośle i byłei i obecne służby cywilne i wojskowe. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii QQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQ 1.PNT Suwałki-fasadowy sukces i przechowalnia szwagrów i politycznych pociotek od 2004 roku który nas podatników kosztuje rok w rok grube miliony ,Raport NIKu nie pozostawił suchej nitki na tym innowacyjno-technologicznym tworze i ten stan trwa do dnia dzisiejszego na zasadzie stałych partyjnych i koteryjnych podmianek -------------------------------------------------------------------------------------- Cytuję: "szwa-groza" - 2018-09-21 20:28:54 siostra żony, a może zięć brata i razem tworzy suwalski paczwork. Bajkonur już też prawie był. W parku naukowym działa firma, która miała zawojować kosmos. W sumie nic straconego. Skoro było puszczanie papierowych łódeczek Hańczą, to przecież można puścić latawce. Zawsze gdzieś przecież dolecą zgłoś do usunięcia | autor: ~Mamba --------------------------------------------------------------------------- yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 2.PWSZ-fasadowych sukces od 2005 roku, akademicka Sorbona Suwałk w tle z skazanym prawomocnym wyrokiem sądu prof. Michał Bołtrykykiem za ------------------------------------------------------------------------------------ Cytuję: Michał B., były rektor Politechniki Białostockiej może mimo wszystko mówić o sporym szczęściu. Otrzymał najłagodniejszą możliwą karę za fałszowanie podpisów. Rektor musi zapłacić grzywnę w wysokości 2 tysięcy złotych. Sąd podtrzymał wyrok pierwszej instancji. Konsekwencje wyroku będą jednak znacznie poważniejsze. Rektor PWSZ straci stanowisko – zgodnie z prawem osoby skazane prawomocnym wyrokiem nie mogą pełnić kierowniczych funkcji na uczelniach publicznych. Profesor Michał. B. zostanie odwołany. -------------------------------------------------------------------------------------- Oraz jeszcze bardziej obrotnym asem gospodarczym i intelektualnym Kanclerzem Siemiaszko --------------------------------------------------------------------------------- Cytuję: Historia się powtarza - kilka miesięcy wcześniej Suwałki gościły na stronach internetowych w całej Polsce za sprawą Zdzisława S., kanclerza suwalskiej uczelni. Kanclerz i zarazem były suwalski radny usłyszał wyrok za plagiat. Oprócz kary pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, musiał zapłacić grzywnę w wysokości 5 tys. złotych. Ani władze uczelni, ani władze miasta nie przejęły się wówczas zbytnio zaistniałą sytuacją. Dało się słyszeć głosy, że „proces to prywatna sprawa”, nawet jeśli dotyczy plagiatu lub fałszowania podpisów na dokumentach uczelni. I następną Kanclerz A.Pozniak która za następnego spadochroniarza prof. Sikorskiego też arcyciekawe numery odstawiała na koszt podatnika krajowego Cytuję: --------------------------------------------------------------------------------- Na polecenie Prokuratury została zatrzymana Anna P. – w związku ze zdarzeniami w PWSZ Suwałki. Przedstawiono jej 26 zarzutów i zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze łącznie z zawieszeniem pełnionej funkcji – informuje prokurator Ryszard Tomkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 3. OSIR,ZDZ oraz PWIK, w tych 3 miejskich spółkach infrastrukturalne cuda,geszefty, acydziwne przetargi, remonty budowy,technologie, całych rodzin posadki, pospolity nepotyzm kosztują mieszkańców Suwałk setki milionów już od 2003 roku.I tam jest też to królestwo nepotyzmu pospolitych renkiewiczów. yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy Aby zrozumieć ten specyficzny fenomen suwalskij fasadowej wizji i projektów trzeba być w pełni świadomy podstawowych faktów Rządzi Suwałkami Matrix farbowanych towarzyszy wspartych o byłe cywilne i wojskowe UB/WSW,SB,WSI służby i dyma Suwałki i ich mieszkańców już od 1992 roku ,kiedy odwołano Prezydenta Zdzisława Chmielewskiego .Już jest ponad 200ml złotych długów w Urzędzie Masta Suwalki ,a ile jest dobrze ukrytych w społkach celowych to tylko C-11 i jego towarzysze wiedzą ,a to co piszę Pan Robert Grzybiński w swoim poście tylko uzasadnia te fakty i tym bardziej przeraża,co tak naprawdę jest ukrywane pod tymi różnymi dywanami Miasta Suwałk że ta ekipa walczy od wszystko teraz albo wóż albo przewóz.. Dymanie naiwnych suwalczan idzie pełną parą i to przez faceta ktory w swoim życiu nie stworzył ani jednego miejsca pracy z własnej kieszeni. Towarzysza- S-11 którego początki kariery trzeba szukakć u Pana Owsiejewa w Litpol-Farelka. Cytuję: iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii pieniądze dla Wigier i korupcja polityczna - 2018-09-21 12:32:05 Wczoraj wieczorem prezes Wigier i zastępca prezydenta miasta podpisali umowę o nabyciu przez Suwałki 19% akcji spółki akcyjnej WIGRY. Umowa (którą miasto się nie chwali i nie podaje do publicznej wiadomości) stanowi kolejny zakamuflowany transfer publicznych pieniędzy do prywatnego klubu. Pieniądze stale, ale równomiernie wyciekają do Wigier z miejskiego budżetu bądź to w postaci budżetowych dotacji bądź jako darmowe usługi, które miast świadczy klubowi "po uważaniu". Ponadto klub otrzymał w zarząd - prawem kaduka - olbrzymi majątek w centrum miasta za który nie płaci nawet złotówki czynszu, a który obejmuje hektary boisk, trybuny, hotel, budynek stadionu, parking. Wszystko to utrzymuje miasto, łącznie z koszeniem trawy i grzaniem murawy zimą. Niezależnie od tego, klub korzysta z etatów opłacanych przez OSiR oraz sponsorskich umów z miejskimi spółkami takimi jak PEC i PWiK. Koszty tych umów są przerzucane następnie na mieszkańców w postaci zawyżonych rachunków za wodę, ścieki i ogrzewanie. Prócz tego komplet zawodników i trenerów dostaje z miasta stypendia sportowe w znacznej wysokości, niektórzy mieszkania. Nikt nie jest w stanie rzetelnie policzyć wielkości sum wyciekających z budżetu, ale oceniam że może to być między 5 a 10 mln złotych rocznie. Smaczku sprawi dodaje fakt, że prezes Wigier dostał się na listy wyborcze rządzącego miastem układu. Zapewne dopilnuje finansowych transferów na rzecz klubu w przyszłości. zgłoś do usunięcia | autor: ~Robert Grzybiński ssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss Ci sami kandydują ponownie - Suwalczanie nie dajcie się oszukać ! - 2018-09-21 06:18:37 S11 + STARA ;GWARDIA CZERWONYCH; łącznie z ;naczelnym;funkcjonariuszem służb bezpieki PRL-u znów walczą o ;koryta;. SB-k teraz startuje z 1 miejsca z listy SLD . ;KORYTO; JEST DLA NICH NAJWAŻNIEJSZE - NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ - NIE GLOSUJMY NA NICH !!! zgłoś do usunięcia | autor: ~Komisarz max
zgłoś do usunięcia | autor: ~KOMUNA BIS - Baron Czerwonypodaj: imię / nick *
e-mail
temat *
treść *
Wpisz kod z obrazka *:
Pola oznaczone * są wymagane, aby dodać komentarz na portalu suwalki.info!
 


UNIWERSUS
KURS OPERATORA ŻURAWIA SAMOCHODOWEGO HDS

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: