suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Komentarze do Ostatni moment, aby zapisać się na...

Czy oni zdurnieli trzeba złożyć 6 stron A4 podania o przyjęcie !!! jak do CBA.... - 2018-09-14 14:56:17
Czy oni zdurnieli na tej uczelni trzeba złożyć 6 stron A4 podania o przyjęcie !!! jak do CBA.... Rektorze dlaczego do tego dopuszczasz ?!!!!! co za biurokracja to nie jest podanie do CBA a zabawę dla dzieci !!!!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Kasia

Filologia w PWSZ - 2018-09-15 13:29:34
Filologia angielsko-rosyjska? Zdecydowanie odradzam.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Justyna

Studia w Suwałkach - 2018-09-15 20:10:54
Ludzie popełniają ten błąd że wybierają studia bez analizy rynku - trzeba próbować połączyć to co się lubi z tym na co jest popyt. Biorąc pod uwagę realia polskiego rynku pacy, najwyższe płace otrzymują absolwenci informatyki, medycyny, architektury i ekonomii, od których pracodawcy wymagają doświadczenia zawodowego, którego nie mają gdzie zdobyć. Dawniej tytuł magistra oznaczał prestiż i dobrze płatną stałą pracę. Czasy się jednak zmieniły. Na studia idzie co drugi maturzysta, a o dyplom jest łatwiej uzyskać niż dawniej. Dziś uczelnie prześcigają się w pomysłach, by zachęcić absolwentów szkół średnich, żeby dalszą edukację rozpoczęli właśnie u nich np. poprzez stypendia, miejsca w akademikach, program nauczania. W tym kontekście pojawia się pytanie o jakość kształcenia i wartość dyplomu uczelni. Uczelnia uczelni nie jest równa. W procesie nauczania ważną rolę odgrywa kadra naukowo-dydaktyczna i dydaktyczna. Jej wiedza, kwalifikacje, doświadczenie i umiejętności oraz sposób, w jaki współpracuje ze studentami, stanowią podstawę sukcesu. Zdecydowanie dużo zależy również od samych studentów, którzy muszą chcieć wykorzystać wolny czas na samokształcenie. Praktyki i staże w innowacyjnych przedsiębiorstwach są również istotne. Wielu młodych ludzi idzie niestety tam, gdzie łatwiej i taniej, wybiera kierunki po których nie ma pracy na lokalnym rynku, a później zmuszona jest szukać jakiejkolwiek pracy w innych miastach lub za granicą.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Roman

........ - 2018-09-16 13:00:39
Ludzie kończą byle jakie studia a później oczekują nie wiadomo czego. W Polsce jest jeden z największych odsetek ludzi studiujących, większy niż np w Niemczech ale to nie znaczy ze jesteśmy mądrzejsi tylko to ze poziom uczelni jest marny i coraz niższy. Wystarczy spojrzeć na ranking światowych uczelni, najlepsze polskie znajdują się w 3 setce. Według mnie lepiej zdobyć doświadczenie i fach niż marnować czas w byle jakiej szkółce. Chyba ze się ma uczulenie na prace wtedy można odwlec o te kilka lat zderzenie z rzeczywistością i tym ile znaczą takie byle jakie studia.
zgłoś do usunięcia | autor: ~qazepodaj: imię / nick *
e-mail
temat *
treść *
Wpisz kod z obrazka *:
Pola oznaczone * są wymagane, aby dodać komentarz na portalu suwalki.info!
 


KANCELARIA
HORYZONT CONSULTING
DORADZTWO UPADŁOŚCIOWE
I RESTRUKTURYZACYJNE

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: