suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Komentarze do Suwałki na 25. miejscu pod względe...

Suwalki - 2018-09-12 15:47:04
Czyli ponad 174 zł na miesiąc. Nie wiem, czy to tak bardzo tanio
zgłoś do usunięcia | autor: ~adam

usługi - 2018-09-12 17:08:05
Jeśli spojrzeć na mapkę z opracowania, to Polska wschodnia jest tania, a za Wisłą jest drogo. Przyczyna jest prosta: niższe PKB, niższe płace, a więc tańsze usługi komunalne. Poza tym dawno nie mieliśmy jakichś znaczących inwestycji, które skutkowałyby kosztami kredytów, ale tak w nieskończoność nie będzie. Choćby autobusy są już do stopniowej wymiany.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Robert Grzybiński

16 zł./miesiąc za wywóz śmieci - 2018-09-13 09:14:13
od gospodarstw 4-o osobowych i wieloosobowych. Dlaczego jest taka informacja? Czy te dane są inne dla rodzin 1-2 (jedno-dwu osobowych) - dlaczego nie podają Państwo takich danych statystycznych. W Suwałkach gospodarstwo 1-o osobowe oraz 10-o osobowe za wywóz śmieci miesięcznie płaci tyle samo tj. 16zł. W Suwałkach jest wiele osób starszych mieszkających samych lub we dwójkę, te osoby również płacą 16zł. od gospodarstwa domowego miesięcznie. Jak to się ma w stosunku do innych rejonów Polski?
zgłoś do usunięcia | autor: ~XXYY

To co teraz? - 2018-09-13 12:22:07
Pewnie po takim rankingu szykuje się podwyżka?
zgłoś do usunięcia | autor: ~star50

Segregacja śmieci - projekt - 2018-09-13 13:42:16
Ministerstwo Środowiska chce zmienić system odbioru śmieci komunalnych. Jego propozycje uderzą po kieszeni mieszkańców bloków. Wyższe będą bowiem kary za brak segregacji śmieci. Zapłacą je wszyscy, a nie tylko ci, którzy nie segregują. Przeciwko projektowi protestuje Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych RP. Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Nakłada on na właścicieli nieruchomości obowiązek segregacji śmieci. Dziś nie wynika on z przepisów, ale można być do niej zobowiązanym na podstawie zasad ustalonych przez władze lokalne. A do tej powinności większość osób podchodzi bardzo luźno. Nowe przepisy przewidują również, że za brak segregacji będą karne stawki wynoszące czterokrotność normalnych. Dziś jest to tylko dwukrotność. Projekt reguluje też, że gdy firma wywożąca śmieci zauważy, że nie są segregowane, poinformuje o tym urząd gminy. Na tej podstawie wójt (burmistrz, prezydent miasta) wyda decyzję, w której naliczy więcej za wywóz odpadów. Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe nie mają wątpliwości.
zgłoś do usunięcia | autor: ~XXYY

cd. artykułu "Wszyscy mieszkańcy bloku będą płacić wysokie stawki za śmieci" - 2018-09-13 13:50:11
(...) Według spółdzielni i wspólnot nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji. Nie ma bowiem dobrego patentu na system kontroli. – Kontrolowanie, kto i jak wyrzuca śmieci w bloku, przecież nie jest możliwe. Nikt nie zamontuje przy altanie śmietnikowej kamer i nie będzie sprawdzał, który sąsiad nie segreguje śmieci. Wiele osób wynajmuje też mieszkania. Nikt w bloku ich nie zna. Nie zależy też im, by prawidłowo obchodzić się z odpadami – tłumaczy Jerzy Jankowski ze Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP. – Efekt tego będzie taki, że nikt nie będzie na dużych osiedlach segregować śmieci, bo po co, skoro i tak więcej zapłaci za ich wywóz bez względu na to, że butelki wrzuca do tego samego pojemnika co papier czy nie – podkreśla Jerzy Janowski. – Jedyne, co można zrobić, to edukować i jeszcze raz edukować. Innej możliwości nie ma. Segregacja odpadów to wymóg unijny, który trzeba realizować w praktyce, choć nie jest to takie proste i będzie niestety bolało – przyznaje Jacek Łapiński.
zgłoś do usunięcia | autor: ~XXYY

segregacja? - 2018-09-13 14:32:05
Segregacja chyba na papierze. Zauważyłem, że owszem są posegregowane śmiecie w kontenerach natomiast ładują je w jedną śmieciarkę, jak można to nazwać segregacją?
zgłoś do usunięcia | autor: ~star50

segregacja - 2018-09-13 14:44:28
Ja we wspólnocie niezauważyłam tego (młode osoby po prostu nie segregują odpadów). Wcześniej na Osiedlu Północ rzadko widziałam, jak śmieciarka zabiera nieczystości, ale o fakcie ładowania wszystkich pojemników do jednej śmieciarki słyszałam od innych. Cieszę się, że ktoś ten temat podjął - może samorządy zainteresują się tym.
zgłoś do usunięcia | autor: ~XXYYpodaj: imię / nick *
e-mail
temat *
treść *
Wpisz kod z obrazka *:
Pola oznaczone * są wymagane, aby dodać komentarz na portalu suwalki.info!
 


Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
"Obóz przetrwania" w Szklarskiej Porębie

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: