suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Komentarze do Radni PiS skrytykowali działania w...

pytania - 2018-08-07 16:08:23
czy prawdą jest, że awaria trwała od kilkunastu dni a dopiero wtedy się przelało? czy prawdą jest, ze poprzedni prezes ostrzegał rade nadzorczą, że to bedzie miało miejsce? dlaczego na sesji nie było radnych z PO i kto jest z czyjego nadania? dlaczego usunięto stanowisko dyrektor do spraw eksploatacji? dlaczego kandydat PO nie zwołał konferencji? to pytania...
zgłoś do usunięcia | autor: ~sÓwalczanin

Polityczna afera a nie ściekowa. - 2018-08-07 17:16:10
Proponuję by Pan Przewodniczący Mackiewicz który wczoraj na sesji oświadczył że jest mieszkańcem powiatu Suwalskiego i liczy czy też uważa że mieszkańcy powiatu powinni sądzić się z miastem (czyli jego potencjalnymi wyborcami) o pieniądze jako rekompensatę za poniesione szkody w wyniku awarii już się usunął. Skoro jesteś w powiecie to siedź w powiecie gdzie twoje miejsce. Ja bym np. Chciał byście w powiecie dobre drogi wybudowali bo jeździć się nie da. Min w miejsca gdzie są tak piękne krajobrazy. Wasz problem państwo PiS polega na tym że potraficie tylko kręcić afery i zarzuca innym niekompetencje. A Dlaczego pan Minister nie komentuje tego że jego podwładny policjant z sejn jeździ po pijaku? Spójrzcie na siebie.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Doprecyzujmy

mali ludzie - 2018-08-07 17:32:47
Mówicie, że Was ogarnia przerażenie jak słuchacie Prezydenta, czy Dyrektora WPN, a mnie ogarnia jeszcze większe przerażenie jak was słucham. Kto was wybierał? Robicie ogromną aferę o zagrożeniu, gdzie żadnego wielkiego zagrożenia nie ma i nie było. Kąpało się wielu ludzi i nic nikomu nie dolega. Sami z pewnością niejednokrotnie kąpaliście się w bagienkach do których spływały ścieki z całej wsi i jakoś to przeżyliście, a teraz tacy delikatni i wrażliwi się zrobili. Umiecie tylko wywoływać afery z niczego. Nie dobrze się stało ale nie ma co przeasadzać z tymi pretensjami i nagonkami. Tak nawiasem mówiąc podajcie mi chociaż jedną spółkę czy firmę gdzie rządzi pis i jest porządek. Ja nie znam ani jednej takiej instytucji. Nie znoszą jak ktoś krytykuje a sam nie robi nic twórczego.
zgłoś do usunięcia | autor: ~..

Do komentarza z góry tzn.autora - 2018-08-07 17:36:54
Chyba żeś sam kąpał się w ściekach ze wsi i jak widać poszkodziło,bo bagienka we wsi mają czystszą wodę niż nasz zalew Arkadia!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Mirek

PiS politycznie chce ugrac - 2018-08-07 17:50:07
PiS nie ma żadnych merytorycznych argumentów to chwyta się oczyszczalni a Pan Kandydat na Prezydenta mieszkaniec powiatu chce zbić kapitał na tym. Jesteś Pan z powiatu (sam tak mówisz) to działaj w powiecie. A tak BTW. Państwo na tej konferencji to w godzinach pracy czy na urlopie? Pan Mackiewicz z Białegostoku z pracy się zwolnil już? Wątpię. W końcu ponad 200 tysięcy złotych zarabia. Wystarczy że jest z PiS.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Taka prawda

do autor - 2018-08-07 17:51:26
Pisząc takie bzdury nie wiesz sam co piszesz. To całe szczęście ,że te ścieki poszły do rzeki i jeziora a nie do naszych kranów. Poczekajmy z tym pochopnym optymizmem bo zachorowania mogą pojawić się po jakimś czasie i co wtedy napiszesz mądry ?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Lech

,,, - 2018-08-07 17:55:50
Z całą pewnością jak za 5 lat dostanę reumatyzmu to będzie wina zanieczyszczonej wody a już na pewno wina Renkiewicza.
zgłoś do usunięcia | autor: ~..

Hmm? - 2018-08-07 17:58:23
To jak potrącił moje dziecko pijany policjant to będzie wina Pana Ministra?? Tak tylko pytam.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Polityczną afera pis

Hmm? - 2018-08-07 17:59:08
Potrąci nie potrącił
zgłoś do usunięcia | autor: ~Polityczną afera pis

a pan z PISu Zieliński - 2018-08-07 18:13:39
... to mówił na przykład, żeby go nie obwiniać za całą policję bo on jest od tego żeby ewentualne konsekwencje służbowe wyciągnąć - ale generalnie to on ma dość tego, że opozycja się go ciągle czepia, a to przecież nie jego wina.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zenek

Pilnują swych interesów ,kasy - reszta jak ochrona środowiska ich nie interesuje. - 2018-08-07 18:35:58
Polityka aktualnej władzy to interes ;prywaty;a nie miasta i jego mieszkańców.Robią co chcą z niczym i z nikim nie liczą się. Za schroniskiem zwierząt / ul.Sianożęć / a żwirownią Sobolewo są piękne miejsca są tam sarny ,mają tam gniazda żurawie i inne ptactwo .Dość często jeżdżę tam rowerem i obserwuje to piękno natury.Niestety od bodajże 2 m-cy wożą tam z napisem odpady kontenery zasypują te miejsca. - Niszczą te piękne miejsce .Pytam gdzie są służby odpowiadające za ochronę środowiska? Dlaczego władze miasta pozwalają na niszczenie tak pięknych unikalnych miejsc przyrody ,skupisk żurawi ?
zgłoś do usunięcia | autor: ~żuraw

...choroby zakaźne. - 2018-08-07 19:56:44
Spuszczenie nieoszacowanej ilości gówna do rzeki będzie miało konsekwencje dla ludzi. Choroby zakaźne rozwijają się stopniowo, a przy gownie mogą powstać już zupełnie nowe. Samo wypicie najmiejszej ilosc wody z jeziora Wigry moze spowodować rozwój pasożytów w ludzkim organizmie, szczególnie niebezpiecznego tasiemca, a objawy chorobowe latami nie wyjsc na jaw, a organiz ludzki wyniszczą. Nowa chorobę lub pasożyta ludzkiego organizmu jak powstanie od tego gówna wypada nazwać "troll", gdzie samą nazwe zaproponował Prezydent Miasta Suwałk Czeslaw Renkiewicz, mówiąc aby "nie karmić trolla", a jednak sam trolla karmi.
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

bez nadzoru - 2018-08-07 20:18:21
Spółki bez nadzoru prezydenta. Awarię chcieli pod dywan. Środek sezonu i taki wstyd.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jola

Dziwna cisza - 2018-08-07 20:23:39
Bardzo jestem zdziwiony postawą radnych ,którzy wspierają prezydenta zero głosu na wczorajszej sesji tak jakby nic się nie stało wstyd. Bardzo trafnie to napisał pan Jerzy Broc tu cytat - Może dla niektórych to sprawa polityczna, ale wolę zachowanie opozycyjnych radnych, niż rządzących, którzy nabrali wodę do ust. Panie Jerzy bardzo trafna opinia cóż im nie liczy się człowiek tylko władza.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Waldek

usunięto przez administratora - 2018-08-07 20:27:10
usunięto przez administratora
zgłoś do usunięcia | autor: brak

....uzupełnienie powyższego. - 2018-08-07 20:29:22
...przed skutkami nie szczepienia dzieci.
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

afera ściekowa - 2018-08-07 20:30:33
Bzdury opowiadacie. Jak nic się nie stało? Nikt przecież nie zachorował? Jak dotąd. Zatruto perłę naszego regionu. Miejsce, którym się chwalimy, szczycimy się tym, że istnieje na naszym terenie. Wiecie co ostatnio usłyszałam od potencjalnych turystów? Nad Wigry, coś ty, przecież tam bakterie są, kąpać się nikt zdrowy na umyśle nie będzie i ryb już nie ma. Nasz zalew to samo. Smutne to. A do autor Ja się w bagienkach nie kąpałam, to tak na marginesie. A żeglowałam po Wigrach i owszem. Wtedy jeszcze bez gigantycznej ilości ścieków. Dobrze się dzieje, że są ludzie, którzy chcą ustalić przyczyny, dlaczego w środku sezonu perła naszego regionu została w taki sposób potraktowana.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Taka Baba

Jak prowadzić kampanię wyborczą przed jej ogłoszeniem? - 2018-08-07 21:00:59
Należy przyjść na sesję nie swojej rady i na początku wygłosić: 'Nie chciałbym być possądzany o prowadzenie kampanii, ale ..." Nieźle było, żeby kandydat mieszkał w mieście w k5órym kandyduje, albo chociaż pracował ....
zgłoś do usunięcia | autor: ~Marcin

do marcin.. - 2018-08-07 21:07:47
Nie ważne skąd jesteś ale co Cię ciągnie w daną okolice. Ja osobiście "kocham" Augustów choć sam jestem z Suwałki. Ważne aby mieć życiowe pasje,'cele. To skąd jesteś nie ma znaczenia
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

Jesienny wścig do foteli rozpoczęty - 2018-08-07 22:17:12
Z konferencji nic nowego nie wynikło prócz powtórzenia informacji które padły wczoraj na nadzwyczajnej sesji rady miasta. Reszta to polityczny taniec kabuki, a więc prezentacja kandydatów na wybory i walenie w prezydenta Renkiewicza jak w bęben. Łatwo jednak w tej krytyce zapędzić się za daleko, bo tuż za granicą miasta zaczyna się teren działania instytucji "dobrej zmiany" - podległy wojewodom lub ministerstwom, a więc rządowi. Nasuwają się np. pytania dlaczego WIOŚ nie ma sprzętu do badań bakteriologicznych podczas gdy NFOŚiGW finansuje staż pożarną i prawicową fundację Sakiewicza? Czy rolą WPN jest dbanie o przyrodę parku czy o dobre samopoczucie właścicieli kwater?, a bez czystej przyrody i tak nic nie zarobią Czy wreszcie - i tu pytanie do przewodniczącego rady powiatu Grzegorza Mackiewicza - dlaczego na całej turystycznej Suwalszczyźnie nie ma ani jednego legalnego kąpieliska ?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Robert Grzybiński

afera ściekowa - 2018-08-07 22:36:46
Z tego co mi wiadomo Grzegorz Mackiewicz urodził się w Suwałkach, tutaj się wychowywał, pracował również w tym mieście i dla tego miasta przez wiele lat. A że zamieszkał z rodziną akurat pod Suwałkami, nie ma żadnego znaczenia. Jak również to, że pracuje poza Suwałkami. Wielu ludzi mieszka w Suwałkach lub pod Suwałkami, a pracę zawodową wykonuje w jeszcze innym miejscu. Takie czasy. Ważne żeby znać potrzeby tego miasta.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Taka Baba do Marcin

Do Robert Grzybiński - 2018-08-07 22:41:52
Nie odwracaj tematu gówna płyn ą do jeziora nikt nie reaguje a ty zabawiasz się w cenzora.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Lolek

A ;Czesio; z Filipowa i co prezydentem zrobili ! - 2018-08-08 06:02:00
do autor: ~Taka Baba do Marcin
zgłoś do usunięcia | autor: ~filip

Sprawa dla Prokuratury - 2018-08-08 06:17:32
Żądamy ustalenia ile ścieków faktycznie wypłynęło z oczyszczalni ścieków w Suwałkach do rzeki Czarna Hańcza w wyniku awarii i błędów pracowników PWiK w Suwałkach.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Roman

Roman - 2018-08-08 07:22:30
Ja też żądam, aby ustalono ile to było, bo PIS twierdzi , że było 2500000 litröw, podczas gdy inni möwią o 2500 metrów sześciennych.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Marcin

PiS - 2018-08-08 07:31:47
W sytuacji kiedy mleko się rozlało należy jak najszybciej usunąć awarię i zapobiec w przyszłości takim sytuacjom. Natomiast jeżeli chodzi o PiS to robienie sobie kampanii przed wyborami czczymi pokrzykiwaniami to gruba przesada. Gdzie są nasi radni na których głosowaliśmy. Mobilizacja w Radzie Miasta następuje przed wyborami. Tyle lat siedzieliście na stołkach i co i nic. Pan De-mezer biega po domoch jak oszalały zbiera głosy a jak się dostał to zamilkł i pewnie zaraz odzyska głos bo wybory tuż-tuż . Nie lepiej z radnymi z PiS. Dostali stołki oni albo ich żony i też nic nie robili a teraz nagle Rada budzi się z zimowego snu. WYBORY Ludzie naszego Miasta obudźcie się na wybory i wybierzcie ludzi mądrych.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Dominika

Dominiko - 2018-08-08 07:49:25
Trochę proszę śledź pracę radnych. A co radni mieli o awarii kiedy mówić jak jej nie było zabrali głos wtedy kiedy to się wydarzyło. Tylko bardzo mnie dziwi ,że radni opozycyjni nic zero dyskusji .Ale cóż im nie wypada atakować swego Prezydenta. Ale mi się wydaje ,że was to wybierają mieszkańcy i przy najbliższych wyborach będą to pamiętać.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Obiektywny

Nic się nie stało? - 2018-08-08 08:38:45
Nawet jeśli konferencja była w większości powtórzeniem wątków, które padły na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Suwałkach to bardzo dobrze, bo większość tematów niewygodnych podnoszonych na sesjach jest pomijana lub marginalizowana w mediach lokalnych. Trzeba nieustannie organizować takie konferencje, aby ludziom uświadomić, że w naszym mieście są problemy. Od awarii oczyszczalni ścieków Prezydent już nie ucieknie. Pytam się, gdzie są ekolodzy. Przecież rzeka Czarna Hańcza jest krainą pstrąga, znaną w całej Polsce rzeką, a razem z jeziorem Wigry swoistym bogactwem przyrodniczym Suwalszczyzny. Zrzucono do niej ścieki i władze mówią, zaklinając rzeczywistość, że nic się nie stało i nie ma powodów do paniki. Chyba Prezydentowi chodzi o panikę przy urnach wyborczych, bo boi się o swój stołek. Uważam, że słusznie, bo awaria ta obnażyła brak jakiegokolwiek nadzoru nad spółką. Nawet jeśli to był zwykły wypadek to stan techniczny urządzeń PWiK-u na pewno nie jest idealny i warto byłoby zainwestować pieniądze w unowocześnienie przedsiębiorstwa, bo od tego zależy zdrowie mieszkańców, a nie rozrzucać środki na lewo i prawo na coś, co nie przynosi praktycznie żadnej korzyści. Ostatnio było co najmniej kilka takich wydatków. Może teraz ktoś się obudzi i zrobi co trzeba.
zgłoś do usunięcia | autor: ~racjonalny_Suwalczanin

Być albo nie być - 2018-08-08 08:51:09
To rozterki niemal jak z Szekspira: Dofinansować PWiK, by nie zalewało Wigier, czy też dofinansować klub sportowy Wigry? Być albo nie być, w wyborach... Nie być dla Renkiewicza. Nie być!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

wyjaśnienie/ciekawostka - 2018-08-08 09:28:03
2,5 tys.metrów sześciennych, czyli 2500 metrów sześciennych = 2500000 litrów, ponieważ 1 metr sześcienny = 1000 litrów. Wiec oficjalnie spuszczono do rzeki Czarna Hańcza 2500000 litrów gówna, a nie oficjalnie zapewne o wiele więcej.
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

Pstrągi - 2018-08-08 09:51:19
Pstrągi w Hańczy to może były ale sto lat temu
zgłoś do usunięcia | autor: ~Dominika

Kto jest winny ? Wszyscy! - 2018-08-08 10:29:53
Panie Radny Mackiewicz! Jeżeli winny jest Prezydent Miasta za brak nadzoru nad PWiK to przecież również nadzór nad pracą prezydenta prowadzi Rada Miejska - a wiec wszyscy radni. Tak więc należy NATYCHMIAST ukarać wszystkich radnych Rady Miasta a szczególnie Pana Przewodniczącego Mackiewicza. Prawo jest jednakowe dla wszystkich i wszyscy (szczególnie radni z klubu PIS) są równi wobec prawa. Tak więc - do roboty!
zgłoś do usunięcia | autor: ~ja

klub Wigry - 2018-08-08 10:45:12
Ciekawy dla temat z tym klubem Wigry. Jak była mowa o pieniądzach Wigier, to wszyscy radni PiS i opozycji byli jednomyślni: dać, dać, dać i jakoś nikt się nie zająknął, że PWiK nie ma w statucie działalności sportowej i powinien inwestować we własne instalacje a nie w sport zawodowy.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Robert Grzybiński

do przedmówców, - 2018-08-08 11:18:43
jak się radnych okłamuje i zapewnia że w spółce jest wszystko super i że są pieniądze na sponsoring, to tak to się kończy. Jak nie macie pojęcia o pracy rady to się nie wypowiadacie. Wyłączny nadzór nad spółkami sprawuje Prezydent. Radni mogą prosić o pewne informacje, ale zweryfikowanie ich jest niezwykle trudne. Jeśli zechcą nakręcić i okłamać to to zrobią. Jedynym sposobem dojścia do prawdy jest odsunięcie Renkiewicza od władzy i wtedy wiele rzeczy wyjdzie na światło dzienne.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Inka

Ruszyła kampania - 2018-08-08 11:44:01
Zmodernizowany ma zostać system nadzoru, wprowadzony dodatkowy monitoring i czujki oraz wprowadzony obowiązek naocznego sprawdzania stanu ścieków na wylocie z oczyszczalni. Zamiast do kanału awaryjnego, ścieki w takich sytuacjach popłyną do niewykorzystywanego w oczyszczalni zbiornika o pojemności 5 tys. metrów sześciennych, który przynajmniej przez kilka godzin będzie spełniał rolę bufora – to mi wygląda na program naprawczy. Przedstawiony w poniedziałek. Wiadomo już też, że sprawę zbada prokuratura. A pisowscy radni podczas konferencji we wtorek domagają się programu naprawczego. Nie słuchali tego, co było na sesji czy po prostu robią śmierdzącą kampanię wyborczą?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Hello!

Nie chcemy tu "fachowców" - 2018-08-08 11:48:58
Stało się źle, trzeba coś zrobić, żeby więcej ścieki nie wypływały do jeziora, ale ludzie: nie siejcie paniki! Ktoś trafił do szpitala? Były jakieś zatrucia? Nic na ten temat nie słychać. Trzeba więc naprawić błędy i starać się więcej do nich nie dopuścić, a nie chcieć od razu powyrzucać ze stołków wszystkich zajmujących jakieś stanowiska w mieście. I co to da? Myślicie, że jak przyjdzie PiS będzie lepiej? Nie, nie dostaniecie dodatkowego 500 plus. Za to ruszy wielka miotła i w urzędzie i w miejskich spółkach fuchy dostaną specjaliści partyjni od szwagra lub cioci Zosi, tak jak to się dzieje w całej Polsce od kiedy PiS doszedł do władzy. Potrzebni nam tutaj tacy fachowcy jak Dec i Kap upchnięci do SSSE? Kap już „położył” Sejny.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Anka

Anka - 2018-08-08 12:09:01
Albo jak tam się zwiesz nie strasz bo zaczynasz politykę uprawiać. A czy ktoś będzie chorował zobaczymy za jakiś czas.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Obiektywny

Do Anka - 2018-08-08 13:36:26
Typowy obraz osoby ,która sieje panikę przed wyborami nie dostaniecie 500plus. Tak jak kiedyś gadała PO i co dostali ludzie. Teraz stara śpiewka bo przyjdą i was zwolnią. Otóż koleżanko pracownika tak szybko się nie zwolni i na pewno nikt tych ludzi nie chce krzywdzić. Co innego prezesi oni są z wyboru i takich można szybko się pozbyć. Trochę pomyśl i nie siej paniki.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Basia

[ usunięte przez administratora ] - 2018-08-08 15:10:53
[ usunięte przez administratora ]
zgłoś do usunięcia | autor: brak

Do Basia - 2018-08-08 16:59:03
I co: myślisz, że po tych wyborach dostaniesz kolejne 500 zł, a po każdych następnych dodatkowe pół tysiączka? A zastanawiałaś się kiedyś, skąd są te pieniądze? PiS nie wyjął ich ze swoich kieszeni, nie są to też pieniądze partyjne, a kasa nasza – przelewanie z pustego w próżne. Tak, dostajemy 500 plus, ale koszty życia wzrosły drastycznie. A co do usuwania prezesów: tak, można ich się szybko pozbyć i zastąpić takimi ekspertami, jakich już znamy z PiS. Farmaceuta specjalistą od wojska. Facet, który zadłużył Sejny, specem od specjalnej strefy ekonomicznej. Z takimi prezesami i specjalistami na pewno będzie się nam żyło lepiej.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Anka

Program wyborczy po jesieni - 2018-08-08 17:23:36
Mackiewicz do ratusza, zona Mackiewicza na dyrektora SOK. Teraz K... My. Leszek Lewoc - wynocha jak najszybciej, Andrulewicz - wynocha, Renkiewicz - doniesienie do prokuratury, Drejer - wynocha, inni prezesi - wynocha, obecni radni - do zwolnienia z miejskich spolek i urzędow. Dyrektorzy szkol - wynocha (nie dotyczy I LO), zastepcy - wynocha, ODN - wynocha, galeria Strumilly - do likwidacji, muzeum - roszada. Nowe kadry - wskazuje Zielinski, zona Zieińskiego do MOPRu. Inwestycje: nowy kosciol Sobola Biel, koscielne osiedle ksiedza Jaremy, pomnik Lecha Kaczyńskiego w Parku Konstytucji. Gitara na rondzie - na zlom. Polityka historyczna: więcej mszy za ojczyzn poprowadzi Glodz, swięcenia biurek, urzedów, radiowozow, krzyze, Zielinski na wszystkich miejskich uroczystosciach w otoczeniu wojska, policji, strazy granicznej (pod bronią), lesników, urzędników lasow panstwowych, PKO i poczty, zolnierze wykleci. Gra miejska tropimy UB-ków, SB-kow. Noworoczna zabawa: donies na członka PRZP w twoim sasiedztwie. Kapelan w urzedzie miasta. Pulkownik Swiderski na generala.
zgłoś do usunięcia | autor: ~m

... - 2018-08-08 17:24:12
W 100% popieram przedmówczynię. A co do wpisu "Taka Baba" piszesz, żę Mackiewicz pracował dla Suwałk przez wiele lat, a co konkretnie zrobił? Bo trudno nazwać pracą to co robił w SSSE w latach 2006-2009. Tak jest najbezpieczniej nic nie robić i wtedy nie można nic zarzucić. A wybierając prezydenta z PIS-u skończymy jak Sejny. Poza tym większość polityków PIS to historycy (łącznie z Panem Mackiewiczem), więc tacy ludzi powinni uczyć dzieci historii a nie zarządzać miastem.
zgłoś do usunięcia | autor: ~..

Ratusz - 2018-08-08 17:36:21
A właśnie że Pan Renkiewiczowi jest najlepszym Prezydentem Suwałk
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jarosław Ziel

... - 2018-08-08 17:41:03
Może nie najlepszym ale z pewnością lepszym niż Jarosław lub ktokolwiek z jego otoczenia.
zgłoś do usunięcia | autor: ~..

Mackiewicz pracował dla siebie - 2018-08-08 18:27:58
Za pierwszego PIS-u dostał jedną posadkę, za drugiego PiS- drugą ciepłą posadkę. Własnie opublikował oświadczenie majątkowe (długo się internauci upominali, więc nie było wyjścia), no i proszę - PiS świetnie płaci - ćwierć milionika z państwowej firmy przytulił.
zgłoś do usunięcia | autor: ~z Suwałk

Jak to leciało ? - 2018-08-08 18:59:56
"Do polityki nie idzie się dla pieniędz,y" ? Ta mówił Jarosław ?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Marcin

Do ~m mała uwaga - 2018-08-08 20:14:45
Andrzej Strumiłło, oficjalnie, wycofał nazwisko z galerii. Za sprawą ratusza od kilku lat utrzymywana jest FIKCJA w tej sprawie. Drejer, przytoczę fragment WYROKU w sprawie przeciwko Drejerowi: zachowanie Dyrektora pozwanego ZDiZ w Suwałkach nosiło znamiona intencjonalnego, świadomego i natężonego złą wolą działania zmierzającego do poniżenia i zdyskredytowania powódki. Zachowanie takie narusza godność pracownika i uzasadnia wręcz uznanie, iż pracodawca postępując w ten sposób dopuścił się ciężkiego naruszenia uprawnień pracowniczych powódki.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

tylko geny - 2018-08-08 20:38:27
jak ktoś ma dobre geny to służy Polsce, a wynagrodzenie ... 10 tys, 20 tys, 30 tys. zł ograniczeń chyba nie ma?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Mamba

Jak Zieliński nałgał w radiu Białystok - 2018-08-08 22:13:14
Cytat: "Zdaniem członka Komitetu Politycznego PiS, a zarazem posła i wiceministra Jarosława Zielińskiego, każdy przypadek będzie jeszcze analizowany indywidualnie. Kandydować nie będę te osoby, które zarabiają naprawdę dużo, czyli np. ponad 20 tysięcy złotych miesięcznie. A Mackiewicz do tego grona się nie zalicza." No niestety, trzeba było opublikować oświadczenie majątkowe Mackiewicza i prawda wyszła na jaw.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Marcin

Pełna kultura - 2018-08-09 00:27:47
Nie zwykłem wtrącać się w życie rodzinne polityka, ale tym czasem owo życie rodzinne wtrąciło się samo. Pani Jolanta Hinc-Mackiewicz - zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa - prowadzi swoją własną kampanię wyborczą na stanowisko dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury. Promuje się udostępnionym wpisem na faceboku, który wprawił mnie w głęboką konfuzję i zdumienie. Leci to tak, cytuję: "Wojciech Mann tafił do Trójki za późnego Gomułki. W Trójce przeżył 1968, 1970, 1976, 1981. W życiu mordy nie otworzył, że mu demokrację zabrali i zastrzelili Polaków, bo by z Trójki wyleciał. Teraz mordę sobie wyciera "parodią demokracji", bo nic mu nie grozi. Rzyg panoramiczny."
zgłoś do usunięcia | autor: ~Robert Grzybiński

Mowa a czyny ! - 2018-08-09 05:58:31
Kilka ;grzechow ;głównych : 1.Park Technologiczny -;Prezesi;? 2.Głośna sprawa z-cy prezydenta / aktualnie z-ca dyr. bibloteki/ 3.Głośna sprawa na całą Polskę ;MOPS; -samobójcze śmierci ,molestowania w ośrodku opiekuńczym - mimo zapowiedzi prezydenta zwolnienia dyrektora do dziś pracuje jako z-ca dyrektora MOPR. 4.Zatrudnianie w MOPS/ od lat / - byłego funkcjonariusza służb bezpieczeństwa PRL,emeryta aktualnego radnego - za nasze podatników pieniądze ! 5.Zatrudnianie w spółkach zarządów podległych prezydentowi oraz na stanowiskach kierowniczych ludzi nie zawsze posiadających kwalifikacje do tego - lecz osób spokrewnionych,znajomych itp............... 6.Sprawa ostatnich dni- zatrucie poprzez zalanie ściekami rzeki Czarna Hańcza i jeziora Wigry - jak narazie efekt zatrucia ; tylko ; kilka set kilogramów ryb Można by wyliczać jeszcze wiele - jedno wynika z tego aktualny ;włodarz; mówił co chciał i robił jak uważał lub jak mu ;nakazano; nie licząć się z dobrem miasta i jego mieszkańców - jak składał przyżeczenie obejmując ;fotel;prezydenta Suwałk.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Oko

Do Marcina - 2018-08-09 07:31:05
Uważaj co piszesz kolego. Pan Mackiewicz jak zostanie Prezydentem musi wtedy zrezygnować z tej funkcji co obecnie na niej pracuje i dlatego jego to nie dotyczy bo nie może łączyć dwóch funkcji tak jak np Pan Dec nie może bo może być i Prezesem i radnym i dlatego nie mógł w tych wyborach wystartować . Trochę trzeba pomyśleć i zrozumieć a nie pisać byle pisać.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Basia

Zieliński nakłamał w sprawie zarobköw - 2018-08-09 07:51:47
A Mackiewicz niech od razu zrezygnuje, bo jest niewiarygodny
zgłoś do usunięcia | autor: ~Marcin

M - 2018-08-09 07:55:54
Tak jak ty
zgłoś do usunięcia | autor: ~Basia

[ usunięte przez administratora ] - 2018-08-09 08:46:27
[ Komentarz usunięty na wniosek pomówionego ze względu na nieprawdziwe informacje ]
zgłoś do usunięcia | autor: ~kinga

Bajeczki piszesz Kinga - 2018-08-09 09:23:42
Zakazano jak ktoś zarabia 15 tysięcy miesięcznie a nie 150 rocznie . Czytaj wiadomości uważniej. I Pan Dec tyle nie zarabia nie kłam bo w zeznaniu jest o wiele mniej. Około 190tys. I po co te kłamstwa? Wystarczy wpisać oświadczenie majątkowe Pan Dec i zobaczysz kto ma rację .
zgłoś do usunięcia | autor: ~Basia

W końcu jak dostaną po kieszeni to wtedy będą inaczej śpiewać... - 2018-08-09 11:54:03
Łódzki wojewódzki inspektor ochrony środowiska nałożył milion złotych kary na zarządcę składowiska odpadów w Zgierzu (Łódzkie). W maju doszło tam do pożaru, który spowodował znaczne szkody dla środowiska. Tak wysoką karę łódzki WIOŚ nałożył po raz pierwszy. Dla porównania spółka Saur Neptun Gdańsk za zrzut ścieków do Zatoki Gdańskiej została ukarana kwotą 322 tys. zł.... Mam nadzieję, że Suwałki MPWiK dostanie kilkumilionową karę, którą ściągnie od Prezesa i kompanów.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Wojtek

Dochody tylko z zatrudnienia za 2017 rok spisywane z oświadczeń majątkowych. - 2018-08-09 12:19:41
Leszek Dec 194 623,01 złotych z pracy jako prezes Strefy, Mackiewicz Grzegorz jako kolejny Prezes w Białymstoku 267 941,03, Czesław Renkiewicz 159 570,48. Różnica jest taka, że Renkiewicza wybrali wyborcy a Deca i Mackiewicza na stołki prezesów wstawiła partia i Jarosław. Czemu taki zatroskany pan Dec nie che pracować na rzecz społeczeństwa juz jako radny tylko woli mieć kasę jako prezes?
zgłoś do usunięcia | autor: ~dociekliwy

dociekliwy - 2018-08-09 12:32:15
A ty pracujesz za darmo nie rozśmieszaj ludzi. A w spółkach miejskich prezesi to skąd się wzięli z wyboru czy z nadania? czytając twoje wypociny to jedna wielka lipa.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Basia

Nepotyzm - 2018-08-09 14:10:58
Mackiewicze robią skok na Suwałki. On na prezydenta, ona na szefową SOK-u. Jeśli obydwoje liczą na wygraną, w nosie mają nepotyzm?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Ewa

do EWA - 2018-08-09 15:15:29
Pani Ewo, dlaczego atakuje Pani osoby, które nie są odpowiedzialne za wylanie 2,5 miliona litrów gówna do Wigier ? Mam nadzieję, że już teraz merytorycznie podzieli się Pani z nami wiedzą jaką posiada w tym zakresie , tzn. jakie zaniechania przez ostatnie lata Prezesa MPWiK oraz Prezydenta i jego pracowników przyczyniły się do tej katastrofy ekologicznej, której skutki będą odczuwalne przez kolejne wiele lat? Rozumiem, że leży Pani na sercu dobro naszej przyrody i jej mieszkańców i zrobi Pani wszystko aby pomóc w wyjaśnieniu sprawy tak samo jak Pan Mackiewicz i każda inna osoba. A to że osoba ta czy inna zabłyśnie przy okazji szukania winnych, to proszę pogratulować obecnemu Prezydentowi, które przez takie działania/zaniechania swoje i swoich wybrańców przyczynia się do tego....
zgłoś do usunięcia | autor: ~Wojtek

[ usunięte przez administratora ] - 2018-08-09 19:54:03
[ usunięte przez administratora ]
zgłoś do usunięcia | autor: brak

[ usunięte przez administratora ] - 2018-08-10 07:28:58
[ usunięte przez administratora ]
zgłoś do usunięcia | autor: brak

I oni mają rządzić? - 2018-08-10 12:29:49
Pani Hinc-Mackiewicz (zbieżność nazwisk z kandydatem na prezydenta z PiSu nieprzypadkowa) na swoim profilu FB udostępnia tego typu wpisy: „Wojciech Mann trafił do Trójki za późnego Gomułki. W trójce przeżył 1968, 190, 1976, 1981. W życiu mordy nie otworzył, że mu demokrację zabrali i zastzelili Polaków, bo by z trójki wyleciał. Teraz mordę sobie wyciera „parodią demokracji”, bo nic u za to nie grozi. Rzyg panoramiczny”. Przecież to jest żenujące. Jak osoba, która chce być publiczna, może udostępniać coś takiego? Przykre
zgłoś do usunięcia | autor: ~JJpodaj: imię / nick *
e-mail
temat *
treść *
Wpisz kod z obrazka *:
Pola oznaczone * są wymagane, aby dodać komentarz na portalu suwalki.info!
 


INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
NAJBOGATSZE WZORNICTWO

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: