suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Komentarze do Awaria oczyszczalni ścieków temate...

Skandal, - 2018-08-07 11:10:27
skala zaniedbań w PWiK porażająca. Brak jakichkolwiek procedur, zużyte bądź niedziałające urządzenia, pracownicy oszukujący prezesa, a prezes nieporadny jak dziecko. A nad tym wszystkim Renkiewicz i Kurzyna. Niestety z wyjaśnień prezydenta można wyciągnąć wniosek że może to dotyczyć wszystkich spółek . Indolencja pozostałych służb to już woła o pomstę do nieba. Sanepid WIOŚ i Park Wigierski zbagatelizowały całą sprawę pod kątem zagrożeń bakteriologicznych i bioologicznych. Cała trójka dyrektorów do natychmiastowego odwołania. A dyrektor Parku dodatkowo do prokuratury za narażenie zdrowia osób korzystających z jeziora Wigry
zgłoś do usunięcia | autor: ~Inka

Obłęd - 2018-08-07 11:41:28
Wszystkie wypowiedź służ tych to jedna wielka bzdura. A Prezydent też mija się z prawdą.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Obiektywny

Zażenowanie - 2018-08-07 11:42:30
Gdy wysłuchałem niektórych głosów na tej sesji, to ogarnęło mnie zażenowanie i duża obawa, że takie niekompetentne osoby i niefrasobliwi pracownicy są odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo. Zaczynam wątpić, czy w tej oczyszczalni jest opracowane profesjonalne i znane pracownikom procedury postępowania w razie zaistnienia awarii, w tym sposób postępowania gdyby doszło do zatrucia Czarnej Hańczy, a pośrednio części Wigier. Przecież jednym z pierwszych poczynań powinno być postawienie wzdłuż fragmentu zatrutej rzeki osób, znaków itp. ostrzegających o niebezpieczeństwie kąpieli lub pobierania np. wody dla zwierząt. Równolegle powinna być szybko poddana woda stosownym badaniom, w tym bakteriologicznym. O dziwo takiego badania nie zlecił nawet sztab antykryzysowy, który podobno zwołał Prezydent Suwałk. Również przeróżne służby ochrony środowiska oraz WPN działały jakby w zwolnionym tempie i bez stosownych badań wydające uspakajające komunikaty. Tłumaczenie, że chodziło o nie wywoływanie paniki jest żałosne. Może dla niektórych to sprawa polityczna, ale wolę zachowanie opozycyjnych radnych, niż rządzących, którzy nabrali wodę do ust.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jerzy Broc

Suwalskie władze popłynęły... - 2018-08-07 12:03:02
Czarną Hańczę i Wigry przypomnimy Renkiewiczowi i jego republice śwagrów przy wyborach. Niefrasobliwość, brak procedur, brak myślenia, arogancję, spóźnione reakcje, brak ostrzeżeń dla turystów... To przez lata będzie pokutowało na wizytówce Pogodnych Suwałk i turystyce w regionie. Bo kto będzie chciał przyjeżdżać nad smrodliwe Wigry i Czarną Hańczę ze śniętymi rybami? Być może Renkiewicz nie pływa w wigierskim jeziorze, ale z pewnością z rozkoszą pławi się w ratuszowej władzy!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

kodeks karny - 2018-08-07 12:23:59
świadome narażenie drugiego człowieka na utratę zdrowia podlega chyba pod kodeks karny, tym bardziej służby które powinny dbać o bezpieczeństwo są za narażenie zdrowia odpowiedzialne. Jaka jest odpowiedzialność lekarzy strażaków itp za narażenie na utratę zdrowia lub chociażby brak kontroli czy może wystąpić zagrożenie? Ogromna... a oni? brak słów... po prostu traktują ludzi jak bezmyślne stado debili... smutny to będzie dzień dla Suwałk, w którym ten człowiek ponownie zostanie Prezydentem. Nie jestem mściwym człowiekiem, ale Dyrektor Parku, Sanepid, WIOŚ nie wywiązały się ze swoich obowiązków, powinni zostać natychmiastowo dyscyplinarnie zwolnieni, powinny zostać przeprowadzone badania w trybie PILNYM!! i zostać podane do ogólnej wiadomości, ostrzeżenia już w dniu awarii powinny być podane do mediów. A szanowna komisja kryzysowa? kolejny powód wydania miejskiej kasy kolesiom bo efektów pracy brak!! Sprawdźcie sobie co może spowodować nadmiar fosforu, a przy takiej temperaturze wszyscy kąpią się dużo i często... szczególnie dzieci
zgłoś do usunięcia | autor: ~przerażony

Doktor ochrony środowiska - 2018-08-07 13:41:16
musiała wyjechać z Suwałk. Nie miała szans w konkursie na stanowisko szefa PWiK. A czy był konkurs z prawdziwego zdarzenia? Proszę się później nie dziwić, że tak to funkcjonuje: Nic nie widziałem, nic nie słyszałem, nic nie mówiłem A tak na poważnie, czy Suwałki stać, żeby doktorzy musieli wyjeżdżać za pracą?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Mamba

badania mikrobiologiczne - 2018-08-07 13:57:13
Ciekawe, że tak rozbudowana instytucja jak WIOŚ nie ma sprzętu którym da się zbadać obecności bakterii.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Marcin

Prokurator - 2018-08-07 14:50:06
Wigry ściekiem gówna roku 2018 - nagroda: kąpiel w szambie - i bez obaw o zdrowie same naturalne gówno - nic nie zaszkodzi a kto wiec co niektórym może pomoże ... A liczyli że jakoś to ujdzie ... A tu co chwila kolejny trup wypada z szafy ... Jedna lokalna klika, Lata zaniechań, kolesiostwo, partactwo, amatorszczyzna itd Dyrektor Parku , może rzecznikiem UM zostanie ? Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Źródło: Dz.U. z 1997 r. Nr 88 poz. 553 Mam nadzieje że za jakiś czas całe te towarzystwo zacznie płacić ze swoich to co zrobiło ... A dla firm Agroturystycznych już radzę założyć Stowarzyszenie i udać się do Sądu po milionowe odszkodowania - bo kto będzie chciał odpoczywać nad jeziorem do którego spłynęło 2,5 miliona litrów gówna...
zgłoś do usunięcia | autor: ~Karol

...badanie Wigier. - 2018-08-07 15:17:17
Mowienie, że badanie Wiger byłoby za drogie jest kpiną. Należy zbadać rzetelnie a kosztami obciążyć PWiK Suwałki, a jesli PWiK Suwałki nie posiadało stosownego ubezpieczenia w razie takich awarii, kosztami na drodze cywilnej obciążyć prezesa PWiK Suwałki L.Andrulewicza, który odpowiada całkowicie za funkcjonowanie PWiK Suwałki.
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

Nikt nie bada jakości wody na kąpieliskach ... - 2018-08-07 15:20:48
Dokładnie władza ma gdzieś zdrowie mieszkańców i Turystów - dziękuję Panie Prezydencie, że w końcu Pan to publicznie powiedział. PTTK ma się formalnie zwrócić - a to już istne jaja - spuścili gówno i jeszcze trzeba ich łaskawie prosić aby zbadali jakość wody, szczyt bezczelności !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jakość wody w Wigrach powinna być badana nie tylko w Starym Folwarku ale w dziesiątakach innych miejsc !!! Szczególnie w zatoce gdzie te gówno spłynęło. Dyrektor Wigier nie chciał siać paniki, nie ważne że ludzie mogą zachorować ważna statystka !!!!!!!! - powinni już go zakuć w kajdanki i do pierdla za ryzykowanie zdrowia i życia !!!!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Wojtek

L.Andrulewicz a Czesław Renkiewicz... - 2018-08-07 16:00:10
Czesław Renkiewicz niewątpliwie popełnił bład robiąc prezesem PWiK Suwałki L.Andrulewicza. Trzeba przypomnieć, że to wlasnie Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz zarekomendował radzie nadzorczej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji powołanie na prezesa tej komunalnej spółki Leszka Andrulewicza, długoletniego pracownika PWiK-u. Obecnie nie może przyjąc rezygnacji ze stanowiska L.Andrulewicza, bo w zaistniałej sytuacji nie znajdzie się chetny na objecie stanowiska prezesa PWiK Suwałki.
zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy

Czekali aż ... - 2018-08-07 16:28:02
Czekali aż gówno spłynie... czekają aż gówno rozpłynie się po całych Wigrach, opadanie na dno, i wówczas zaczną niby badać... czy to można jeszcze komentować. Panie Prezydencie nie wstyd Panu publicznie się przyznawać, że od lat nie badacie jakości wody w jeziorach? To znaczy, że nie interesuje wasz zdrowie turystów a jedynie ich kasa? To może i MPWiK nie bada wody od lat, ale Pan Dyrektor Wigierskiego Parku przyjeżdża i wizualnie ogląda i decydując aby spuszczać niby to oczyszczone coś do rzeki... Dlatego teraz tak broni MPWiK i UM... MPWIK CAŁY CZAS SPUSZCZAŁO/SPUSZCZA NIBY OCZYSZCZONĄ WODĘ DO CZARNEJ HANCZY A POZNIEJ DO WIGIER - MIESZKAŃCY SOBOLOWE WIELOKROTNIE CZULI GÓWNO W WODZIE, TO OCZYM TO ŚWIADCZY ...
zgłoś do usunięcia | autor: ~Paweł

Sprawa dla Prokuratury - 2018-08-07 17:53:19
Na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta w dniu 06.08.2018 r. jeden z radnych zakwestionował podawaną przez Prezesa PWiK w Suwałkach Sp.o.o. informację na temat ilości ścieków, które wyciekły z oczyszczalni ścieków w Suwałkach, twierdząc, że są to ilości zaniżone. Według komunikatu PWiK dotyczącego awarii w oczyszczalni ścieków w dniu 27.07.2018 r. od godziny 15:25 do godziny 21:30 do rzeki Czarna Hańcza popłynęły ścieki w ilości około 2 000-2 500 metrów sześciennych. W jaki sposób Prezes PWiK wyliczył ilość ścieków, które popłynęły przelewem awaryjnym do rzeki Czarna Hańcza? Czy ilości ścieków podawane przez PWiK są wiarygodne? Nie wiadomo, ile ścieków faktycznie wypłynęło z oczyszczalni ścieków do rzeki Czarna Hańczą, ale skutki tego zdarzenia ekosystem rzeki oraz jeziora Wigry, a także mieszkańcy, korzystający ze zbiorników wodnych, będą odczuwali przez lata (choroby skóry, nowotwory, choroby układu pokarmowego – ryby z bakteriami). Jest to sprawa dla Prokuratury.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Marian

Doprecyzujmy - 2018-08-07 17:55:41
Proponuję by Pan Przewodniczący Mackiewicz który wczoraj na sesji oświadczył że jest mieszkańcem powiatu Suwalskiego i liczy czy też uważa że mieszkańcy powiatu powinni sądzić się z miastem (czyli jego potencjalnymi wyborcami) o pieniądze jako rekompensatę za poniesione szkody w wyniku awarii już się usunął. Skoro jesteś w powiecie to siedź w powiecie gdzie twoje miejsce. Ja bym np. Chciał byście w powiecie dobre drogi wybudowali bo jeździć się nie da. Min w miejsca gdzie są tak piękne krajobrazy. Wasz problem państwo PiS polega na tym że potraficie tylko kręcić afery i zarzuca innym niekompetencje. A Dlaczego pan Minister nie komentuje tego że jego podwładny policjant z sejn jeździ po pijaku? Spójrzcie na siebie.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Polityczną afera pis

Dlaczego? - 2018-08-07 18:14:08
Awaria w pewiku, a zaraz się okaże, że zwolnią dyrektora Parku. Dlaczego? Bo podjął taką, a nie inną decyzję. Bo mówi głośno o tym jakie miał dylematy i rozterki i nie próbuje się z nich na siłę oczyścić. Zadecydował tak jak uważał, że będzie dobrze. Przedstawia czym się kierował i mimo wielu zarzutów nie wycofuje się z tego co zrobił. Może trochę licząc na zrozumienie? Ale ludzie chcą winnego, chcą zadośćuczynienia. Liczy się ten kto się umie wybronić, zrzucić winę na kogoś innego. Teraz jest za to cała rzesza mądrych i oceniających. A winny jest ten kto nie umie się obronić.
zgłoś do usunięcia | autor: ~mag

Długoletni pracownik - 2018-08-07 19:09:56
Co wy z tym długoletnim pracownikiem. Obecny prezes L.Andrulewicz pracuje w pwik niecałe pięć lat.
zgłoś do usunięcia | autor: ~antyglona

Proste fakty i wnioski z 30 lat "innowacynej dzialności" -Władz Miasta SUWALK - 2018-08-07 22:19:49
Kazus PWiKu to jest tylko wierzchołek tej sitwiarskiej i szabrowniczej góry lodowej o nazwie spółki celowe Miasta Suwalki od 1989 roku. Czy wy ludzie z zdrowym rozsadkiem w koncu nie zrozumiecie że w tym kongresowym miasteczku rządzi bardzo przebiegła wiejsko-miejska sitwa szwagrów i pociotek na koszt podatnika suwalskiego od roku 1989 ? która działa zgodnie ze starą szabru zasadą zyski tylko dla koterii i szwagrów a koszty i długi dla naiwnych lemnigów co głosują na tę przebiegła kongresową korupcyjną sitwę co 4 lata. Zgodnie z zasadą leninizmu i marksizmu zawinił błąd ludzki ? A gdzie się schował ten "asior" gospodarki socjalistycznej z Słupienia wraz ze swoją dobrze znaną farbowaną sitwą jak jest taki chaos w strategicznej spółce celowej gdzie super eksperci mylą zrzut buforoway z zrzutem bezpośrednim . Ludzie czas się przebudzić co to za Yelita rządzi tym Miastem od 89 roku.To jest zgraja amatorów z papierkami od wszystkiego a w praktyce od niczego konkretnego. I tak to dymanie leminga na wasz koszt nadal trwa i nie jest niespodzianką że Suwalki Miasto jest w czołówce krajowej jesli chodzi o zadłużanie mieszkańców Suwałk. Jeśli racjonalnie człowiek przeanalizuje te wpisy różnych osobników to one nie pozostawiają żadnych złudzeń.To miasteczko ma za bardzo wybujałe socjalistyczno-komunistyczne fantasmagorie gospodarcze ale na koszt przyszłych mieszkańców Suwałk. To jest droga do nikąd gdyż Ci wizjonerzy odejdą ale długi Miasta pozostaną dla przyszłych pokoleniom mieszkanćów Suwałk.Ludzie czas się przebudzić z tej wielkiej suwalskiej fantasmagorii na koszt miejscowych Lemingów. -------------------------------------------------------------------------------------- Skandal, - 2018-08-07 11:10:27 skala zaniedbań w PWiK porażająca. Brak jakichkolwiek procedur, zużyte bądź niedziałające urządzenia, pracownicy oszukujący prezesa, a prezes nieporadny jak dziecko. A nad tym wszystkim Renkiewicz i Kurzyna. Niestety z wyjaśnień prezydenta można wyciągnąć wniosek że może to dotyczyć wszystkich spółek . Indolencja pozostałych służb to już woła o pomstę do nieba. Sanepid WIOŚ i Park Wigierski zbagatelizowały całą sprawę pod kątem zagrożeń bakteriologicznych i bioologicznych. Cała trójka dyrektorów do natychmiastowego odwołania. A dyrektor Parku dodatkowo do prokuratury za narażenie zdrowia osób korzystających z jeziora Wigry zgłoś do usunięcia | autor: ~Inka 0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 Obłęd - 2018-08-07 11:41:28 Wszystkie wypowiedź służ tych to jedna wielka bzdura. A Prezydent też mija się z prawdą. zgłoś do usunięcia | autor: ~Obiektywny oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo Zażenowanie - 2018-08-07 11:42:30 Gdy wysłuchałem niektórych głosów na tej sesji, to ogarnęło mnie zażenowanie i duża obawa, że takie niekompetentne osoby i niefrasobliwi pracownicy są odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo. Zaczynam wątpić, czy w tej oczyszczalni jest opracowane profesjonalne i znane pracownikom procedury postępowania w razie zaistnienia awarii, w tym sposób postępowania gdyby doszło do zatrucia Czarnej Hańczy, a pośrednio części Wigier. Przecież jednym z pierwszych poczynań powinno być postawienie wzdłuż fragmentu zatrutej rzeki osób, znaków itp. ostrzegających o niebezpieczeństwie kąpieli lub pobierania np. wody dla zwierząt. Równolegle powinna być szybko poddana woda stosownym badaniom, w tym bakteriologicznym. O dziwo takiego badania nie zlecił nawet sztab antykryzysowy, który podobno zwołał Prezydent Suwałk. Również przeróżne służby ochrony środowiska oraz WPN działały jakby w zwolnionym tempie i bez stosownych badań wydające uspakajające komunikaty. Tłumaczenie, że chodziło o nie wywoływanie paniki jest żałosne. Może dla niektórych to sprawa polityczna, ale wolę zachowanie opozycyjnych radnych, niż rządzących, którzy nabrali wodę do ust. zgłoś do usunięcia | autor: ~Jerzy Broc ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo Suwalskie władze popłynęły... - 2018-08-07 12:03:02 Czarną Hańczę i Wigry przypomnimy Renkiewiczowi i jego republice śwagrów przy wyborach. Niefrasobliwość, brak procedur, brak myślenia, arogancję, spóźnione reakcje, brak ostrzeżeń dla turystów... To przez lata będzie pokutowało na wizytówce Pogodnych Suwałk i turystyce w regionie. Bo kto będzie chciał przyjeżdżać nad smrodliwe Wigry i Czarną Hańczę ze śniętymi rybami? Być może Renkiewicz nie pływa w wigierskim jeziorze, ale z pewnością z rozkoszą pławi się w ratuszowej władzy! zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo kodeks karny - 2018-08-07 12:23:59 świadome narażenie drugiego człowieka na utratę zdrowia podlega chyba pod kodeks karny, tym bardziej służby które powinny dbać o bezpieczeństwo są za narażenie zdrowia odpowiedzialne. Jaka jest odpowiedzialność lekarzy strażaków itp za narażenie na utratę zdrowia lub chociażby brak kontroli czy może wystąpić zagrożenie? Ogromna... a oni? brak słów... po prostu traktują ludzi jak bezmyślne stado debili... smutny to będzie dzień dla Suwałk, w którym ten człowiek ponownie zostanie Prezydentem. Nie jestem mściwym człowiekiem, ale Dyrektor Parku, Sanepid, WIOŚ nie wywiązały się ze swoich obowiązków, powinni zostać natychmiastowo dyscyplinarnie zwolnieni, powinny zostać przeprowadzone badania w trybie PILNYM!! i zostać podane do ogólnej wiadomości, ostrzeżenia już w dniu awarii powinny być podane do mediów. A szanowna komisja kryzysowa? kolejny powód wydania miejskiej kasy kolesiom bo efektów pracy brak!! Sprawdźcie sobie co może spowodować nadmiar fosforu, a przy takiej temperaturze wszyscy kąpią się dużo i często... szczególnie dzieci zgłoś do usunięcia | autor: ~przerażony Doktor ochrony środowiska - 2018-08-07 13:41:16 musiała wyjechać z Suwałk. Nie miała szans w konkursie na stanowisko szefa PWiK. A czy był konkurs z prawdziwego zdarzenia? Proszę się później nie dziwić, że tak to funkcjonuje: Nic nie widziałem, nic nie słyszałem, nic nie mówiłem A tak na poważnie, czy Suwałki stać, żeby doktorzy musieli wyjeżdżać za pracą? zgłoś do usunięcia | autor: ~Mamba oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo badania mikrobiologiczne - 2018-08-07 13:57:13 Ciekawe, że tak rozbudowana instytucja jak WIOŚ nie ma sprzętu którym da się zbadać obecności bakterii. zgłoś do usunięcia | autor: ~Marcin ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo Prokurator - 2018-08-07 14:50:06 Wigry ściekiem gówna roku 2018 - nagroda: kąpiel w szambie - i bez obaw o zdrowie same naturalne gówno - nic nie zaszkodzi a kto wiec co niektórym może pomoże ... A liczyli że jakoś to ujdzie ... A tu co chwila kolejny trup wypada z szafy ... Jedna lokalna klika, Lata zaniechań, kolesiostwo, partactwo, amatorszczyzna itd Dyrektor Parku , może rzecznikiem UM zostanie ? Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Źródło: Dz.U. z 1997 r. Nr 88 poz. 553 Mam nadzieje że za jakiś czas całe te towarzystwo zacznie płacić ze swoich to co zrobiło ... A dla firm Agroturystycznych już radzę założyć Stowarzyszenie i udać się do Sądu po milionowe odszkodowania - bo kto będzie chciał odpoczywać nad jeziorem do którego spłynęło 2,5 miliona litrów gówna... zgłoś do usunięcia | autor: ~Karol oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ...badanie Wigier. - 2018-08-07 15:17:17 Mowienie, że badanie Wiger byłoby za drogie jest kpiną. Należy zbadać rzetelnie a kosztami obciążyć PWiK Suwałki, a jesli PWiK Suwałki nie posiadało stosownego ubezpieczenia w razie takich awarii, kosztami na drodze cywilnej obciążyć prezesa PWiK Suwałki L.Andrulewicza, który odpowiada całkowicie za funkcjonowanie PWiK Suwałki. zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo Nikt nie bada jakości wody na kąpieliskach ... - 2018-08-07 15:20:48 Dokładnie władza ma gdzieś zdrowie mieszkańców i Turystów - dziękuję Panie Prezydencie, że w końcu Pan to publicznie powiedział. PTTK ma się formalnie zwrócić - a to już istne jaja - spuścili gówno i jeszcze trzeba ich łaskawie prosić aby zbadali jakość wody, szczyt bezczelności !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jakość wody w Wigrach powinna być badana nie tylko w Starym Folwarku ale w dziesiątakach innych miejsc !!! Szczególnie w zatoce gdzie te gówno spłynęło. Dyrektor Wigier nie chciał siać paniki, nie ważne że ludzie mogą zachorować ważna statystka !!!!!!!! - powinni już go zakuć w kajdanki i do pierdla za ryzykowanie zdrowia i życia !!!! zgłoś do usunięcia | autor: ~Wojtek oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo L.Andrulewicz a Czesław Renkiewicz... - 2018-08-07 16:00:10 Czesław Renkiewicz niewątpliwie popełnił bład robiąc prezesem PWiK Suwałki L.Andrulewicza. Trzeba przypomnieć, że to wlasnie Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz zarekomendował radzie nadzorczej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji powołanie na prezesa tej komunalnej spółki Leszka Andrulewicza, długoletniego pracownika PWiK-u. Obecnie nie może przyjąc rezygnacji ze stanowiska L.Andrulewicza, bo w zaistniałej sytuacji nie znajdzie się chetny na objecie stanowiska prezesa PWiK Suwałki. zgłoś do usunięcia | autor: ~spostrzegawczy oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo Czekali aż ... - 2018-08-07 16:28:02 Czekali aż gówno spłynie... czekają aż gówno rozpłynie się po całych Wigrach, opadanie na dno, i wówczas zaczną niby badać... czy to można jeszcze komentować. Panie Prezydencie nie wstyd Panu publicznie się przyznawać, że od lat nie badacie jakości wody w jeziorach? To znaczy, że nie interesuje wasz zdrowie turystów a jedynie ich kasa? To może i MPWiK nie bada wody od lat, ale Pan Dyrektor Wigierskiego Parku przyjeżdża i wizualnie ogląda i decydując aby spuszczać niby to oczyszczone coś do rzeki... Dlatego teraz tak broni MPWiK i UM... MPWIK CAŁY CZAS SPUSZCZAŁO/SPUSZCZA NIBY OCZYSZCZONĄ WODĘ DO CZARNEJ HANCZY A POZNIEJ DO WIGIER - MIESZKAŃCY SOBOLOWE WIELOKROTNIE CZULI GÓWNO W WODZIE, TO OCZYM TO ŚWIADCZY ... zgłoś do usunięcia | autor: ~Paweł Sprawa dla Prokuratury - 2018-08-07 17:53:19 ------------------------------------------------------------------------------- . ----------------------------------------- dobra sytuacja budżetu - 2018-07-03 10:38:21 Co roku miasto chwali się że "zmniejszyło się zadłużenie Suwałk", ale jak się spojrzy na liczby, to okazuje się że zadłużenie jest co raz większe. Kreatywna księgowość jakaś ? Nie dziwota, skoro co roku jest deficyt, to znaczy że wydajemy więcej niż mamy. Skoro wydajemy więcej niż jest dochodów, to znaczy, że się zadłużamy co raz bardziej. Skąd zatem wieści, że "zmniejszyło się zadłużenie Suwałk" ? - PROPAGANDA. W tym roku mamy rekordowy deficyt 51,5 miliona - to ma być dobra sytuacja finansowa ? Dla mnie dobra sytuacja oznacza brak długów i nadwyżkę budżetową, a mamy akurat odwrotnie. zgłoś do usunięcia | autor: ~Marcin --------------------------------------------------------------------------------- Pełna zgoda z osobnikiem blob 13. Cytuję. Serio? - 2018-07-01 01:48:27 Na ledwie co wybudowany SOK? To już nie ma się co dziwić, że Suwałki są w kraju jednym z najbardziej zadłużonych miast w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Nie dość, że odsetek kaowców na jednego mieszkańca mamy szczytowo wysoki, to jeszcze co parę lat modernizować SOK trzeba? Urwał nać. Normalnie zdrowo urwał nać. Nawet w "kapciach" pojawiło mi się do przepisania słowo "failed". Mam nadzieję, że po trzydziestu prawie latach rządzenia miastem ekipa się wreszcie zmieni i ktoś zacznie sprzątać ten burdel. ------------------------------------------------------------------------------------- Pełna zgoda z osobnikiem OLO , - 2018-06-26 09:17:20 zarządzanie miastem to nie tylko drogi i parkingi, ale wiele innych spraw które powodują że miasto się dusi w uścisku układów i koterii. Kto choć trochę bliżej się temu przyjrzy dostaje gęsiej skóry. To miasto stało się "prywatnym" miastem wąskiej grupy trzymającej od 30 lat władzę. Trzeba to zmienić ze względów "sanitarnych" i naprawdę obojętne czy będzie to PIS, Kukiz15 czy inny komitet społeczny, ale oderwany od istniejącego układu. Suwalczanie powinni to zrobić dla dobra miasta. Nie prawdą tez jest że nic nie można poprawić. W tym mieści jest mnóstwo spraw to poprawy i lepszego funkcjonowania. Grzegorz Gorlo miał tego świadomość pytanie dlaczego nagle zmienił zdanie. Myślę że odpowiedzi poznamy w niedalekiej przyszłości. zgłoś do usunięcia | autor: ~olo -------------------------------------------------------------------------------------- Wystarczy aby CBOS i ABW równocześnie weszła do najważniejszych spółek celowych w tym korupcyjnym kongresowym miasteczku oraz do PNT,PWSZ, ARESU,Euregionu Niemen,,SIRT-u,SOKu,OSIRu,Biblioteki Publicznej,Fundacji Przedsiębiorczości i kilku innych lokalnych cudów gospodarczych to wtedy dopiero zobaczycie naiwniacy jak was Ci przebierańcy "dymają" w biały dzień.To jest jedno wielkie korupcyjne bagno i prywatny folwark dla tych dobrze znanych przebierańców od 1989 roku. Osobnicy Olo i Zorro mają rację albo się to korupcyjne bagno osuszy albo nadal to będzie tylko kongresowa i peryferyjna republika szwagrów i pociotek co jak pasożyty tylko żyją i szabrują grosz publiczny ,czyli nas "dymają" w biały dzień i to jest ten syndrom Prywatnego Folwarku Bagna jakim są Suwałki od 89 roku. ---------------- Prywatny Folwark -Republika Szwagrów i Pociotek to jest esencja Suwałk od 89 roku. Spytajcie się tych różnej maści wszystkich asów partyjnych ,całych tych miejscowych rodzinnych koterii,szwagrów i pociotek co już od wielu lat żyją jak pasożyty z nas podatników udając że na dobru publicznym im zależy. To są przebiegłe stada hipokrytów od grosza i stołków publicznych które co kilka lat się farbują dobrze aby tylko dalej kontrolować koryta ,korytka i stołki dla swojej sitwy a jeszcze potem przekazać te same stołki jako dziedziczne wiano swoim wnukom, prawnukom, kochankom czy nawet partnerom.To jest ten wszędobylski nepotyzm który już od dziesiątek lat niszczy to miasto i jego realne możliwości gospodarcze i dlatego pełna zgoda z osobnikiem OLO że władza w Ratuszu i spółkach celowych uprawia prymitywną mitomanię na koszt podatnika i niewolnika suwalskiego gdyż jeśli wyborcy poznają prawdziwą wielkość zadłużenia Miasta Suwałk i wszystkich miejskich spółek celowych to już tak wszystkim nie będzie wcale do śmiechu . Szaber na groszu publicznym i zadłużanie idzie w najlepsze w tej peryferyjnej powiatowej a pózniej wojewódzkiej mieścinie o szklanych domach . Na koniec, czas zapytać tych różnej maści "Asów" z miejscowej koterii ile w swoim życiu stworzyli miejsc pracy z własnej kieszeni i ilu z nich kiedykolwiek prowadziło jakakolwiek działalność gospodarczą aby zrozumieć z czego rodzi się realny pieniądz czyli dochód Mamy armię nierobów i cwaniaków w administracji państwowej i samorządowej w Polsce którzy tylko szabrują grosz podatnika i ten cały nepotyzm i szaber kosztuje w skali kraju ponad 50 miliardów złotych rocznie.I to jest dopiero kręcenie lodów na nas podatnikach i Suwałki tutaj są w super krajowej lidze,bo mamy tutaj "ekspertów" od wszystkiego i niczego którzy co 4 lata bawią się nami jak pionkami na szachownicy wyborczej machiny w taki sposób aby "zmienić i ulepszyć tak wiele spraw w tym mieście a faktycznie aby wszystko zostało po staremu i pod kontrolą tych samych lokalnych farbowanych lisów tak jak się stało po tzn "demokratycznym Okrągłym Stole" .To jest bardzo smutny obraz tej całej lokalnej gospodarczej i politycznej suwalskiej rzeczywistości po 89 roku bo też nie jest tajemnicą jak tzn "suwalscy milionerzy" stali się milionerami po tzn uwłaszczeniowych przewałkach rodzinnych prywatyzacji za Lewandowskiego,Kaczmarka ,Wąsacza et cosortes z tego co wybudował Gierek dla Suwałk i mieszkańców wąska grupa osobników i ich rodzin się uwłaszczyła na majątku wszystkich mieszkańców Suwałk i Polaków..Kiedyś ktoś powiedział,po owocach ich poznacie i te owoce widać gołym okiem w Suwałkach czysta mitomania i picowanie na koszt podatnika suwalskiego i krajowego ale koszty tej mitomanii i bezczelnego zadłużania Suwałk.poniosą zwyczajni suwalczanie i najemni niewolnicy pracujący w Suwałkach za grosze w nadchodzących latach.Czas odgonić od tych koryt w Suwałkach te dobrze znane watahy szwagrów i pociotek.Zbudzony
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zatroskany

Kolesiostwo - 2018-08-08 06:56:07
Czemu Czesławem nie zajmie się prokuratura za kolesiostwo w urzędzie miejskim i spółkach miejskich. W urzędzie nawet sprzątaczka nie znajdzie pracy bez znajomości. Teraz afera z PWIK i wybieranie na budowę dróg firmy która nie wywiązuje się z prac a następnie dawanie im drugiej szansy. Normalnie kabaret, dać drugą szansę to można dzieciakowi z podstawówki.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Kasia89760

PWIK - 2018-08-08 07:00:36
Prezes PWIK powinien przez prezydenta zostać natychmiastowo zwolniony !!! Natomiast w rzeczywistości kolegi nie chce wyrzucać.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Kasia89760

Do Kasia89760 - 2018-08-08 11:12:29
O jakim kolesiostwie piszesz? Masz jakieś konkretne przykłady/ Jak nie możesz znaleźć pracy nawet jako sprzątaczka to faktycznie problem. Ale może zamiast wylewać swoje frustracje na forach, poszukaj innej pracy. Powodzenia!
zgłoś do usunięcia | autor: ~pozytyw

~pozytyw - 2018-08-08 11:23:51
Chciałem tylko zauważyć, że to wy jesteście specjalistami od wylewania. Kasia89760 nie przejmuj się klakierami ratusza. A jeżeli chodzi o kolesiostwo, to mam przypomnieć wam Drejera? Przypomnieć wam uzasadnienie wyroku w jego sprawie?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

śmierdząca kampania - 2018-08-08 11:32:42
Mackiewicz winę za spuszczenie ścieków zrzuca na Renkiewicza i jeszcze obłudnie twierdzi, że nie jest to jego kampania wyborcza. A co to niby jest? Nic innego właśnie jak kampania i to w śmierdzącym wydaniu, nie tylko ze względu na temat, którego dotyczy. Kandydat PiS namawia mieszkańców, by sądzili się o odszkodowania? Ciekawe, czy namawiałby tak samo chętnie, gdyby, O ZGROZO, został prezydentem. Łatwo jest szczuć na innych. Gorzej jest zrobić coś konkretnego. A Mackiewicz nie zrobił nic ani dla Suwałk i mieszkańców, ani by ściągnąć do nas turystów. Kandydat na prezydenta bez programu. Żenada.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Suwalik

sanepid - 2018-08-08 11:46:48
Wszyscy jadą po prezydencie i Andrulewiczu, a ja pytam: gdzie był Sanepid? Czemu badania nie zostały przeprowadzone? Od czego jest ta instytucja jak nie od robienia takich badań? Przecież Renkiewicz nie zaczerpnie sobie wody i jej nie zbada, bo w urzędzie nie ma takich możliwości. A Sanepid ma, ale zamiast tego lepiej przecież nękać małą gastronomię i niewielkie przedsiębiorstwa.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Hello!

do Suwalik - 2018-08-08 11:48:42
Dokładnie, formalnie i prawnie ostateczną winę ponosi Prezydent Miast Suwałk. Chyba dla średnio inteligentnej osoby nie trzeba tego wyjaśniać. A kto ma niby odpowiadać? cieć na dole ? A co robi obecny Prezydent od miesięcy jak nie uprawia kampanii - i niech sobie uprawia i tak samo ma prawo uprawiać ją Mackiewicz. Ludzie zainwestowali wokół Parku setki milinów w agroturystykę, mają milionowe kredyty do spłaty - kto im to spłaci i zapewni byt ich rodzinom, jak turyści przestaną jeździć z powodu spuszczonego gówna do Wigier. Powinni jak najszybciej założyć stowarzyszenie i nie zostawić suchej nitki na MPWiK a prokurator powinien, już zabezpieczyć majątki na poczet przyszłych odszkodowań od Zarządu Spółki. Dziwną mnie wpisy ludzi, którzy bronią albo tak jak dyr Parku Wigierskiego bagatelizują, spuszczenie 2,5 miliona litrów ( a może o wiele więcej) gówna do rzeki a później Wigier... Chyba, że są to osoby odpowiedzialne za to tragedię i starają się również na forum propagandę ratusza siać...
zgłoś do usunięcia | autor: ~Paweł

Do Paweł - 2018-08-08 14:33:27
Jak Mackiewicz chce robić kampanię, niech ją robi. Ma do tego pełne prawo, ale po co te ściemy? Nie lepiej być fair i powiedzieć prawdę? Przecież nikt mu nie zabrania prowadzenia kampanii. Z korzyścią dla Suwałk byłoby, gdyby tylko w ramach tej kampanii miał program służący miastu i mieszkańcom. A tu chodzi tylko o dorwanie się do władzy i rozdanie stołków wśród pisowskich działaczy – speców od niczego. Ludzie zainwestowali wokół Parku setki milionów w agroturystykę? A co zrobił Mackiewicz jako przewodniczący rady powiatu, żeby im pomóc? Czy, póki nie zaczął śmierdzącej kampanii, w ogóle przejmował się ich problemami?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Suwalik

Do Zorro - 2018-08-08 14:35:12
Drajer przegrał w sądzie i zapłacił za to z własnej kieszeni, taka decyzja zapadła podczas ustaleń z prezydentem. I gdzie to kolesiostwo? Jeśli masz jakieś konkretne przykłady, czemu nie powiadomisz odpowiednich służb? Pamiętaj tylko, że rzucanie bezpodstawnych oskarżeń jest karalne. Kasia89760, jeżeli PiS dojdzie do władzy, sprzątaczki w urzędzie pewnie też wymieni. Jest szansa, jest szansa. Trzeba być tylko wiernym.
zgłoś do usunięcia | autor: ~pozytyw

do Suwaik do Pozytyw - 2018-08-08 15:07:23
Jak Kali ukraść krowę to dobrze, jak Kalemu ukraś krowę to źle Każde przewietrzenie UM jest dobre... Komunę i POowców i malowanych PSLowców gnać jak najdalej od UM, wszystkie inne nawet najgorsze będzie krocie lepsze niż to. Oczywiście kto jest z tego układu będzie bronił nogami i rękoma aby BYŁO JAK BYŁO skąd my to znamy
zgłoś do usunięcia | autor: ~Paweł

Do ~pozytyw - 2018-08-08 20:32:57
Gratulacje, takich macie dyrektorów! Przytoczę fragment WYROKU w sprawie przeciwko Drejerowi: zachowanie Dyrektora pozwanego ZDiZ w Suwałkach nosiło znamiona intencjonalnego, świadomego i natężonego złą wolą działania zmierzającego do poniżenia i zdyskredytowania powódki. Zachowanie takie narusza godność pracownika i uzasadnia wręcz uznanie, iż pracodawca postępując w ten sposób dopuścił się ciężkiego naruszenia uprawnień pracowniczych powódki. Może, przy okazji, ogłosimy konkurs wśród czytelników: czyim krewnym w ratuszu jest Drejer? Może powinni dowiedzieć się tego wyborcy?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

W końcu nakładają kary - 2018-08-09 10:34:42
...Łódzki wojewódzki inspektor ochrony środowiska nałożył milion złotych kary na zarządcę składowiska odpadów w Zgierzu (Łódzkie). W maju doszło tam do pożaru, który spowodował znaczne szkody dla środowiska. Tak wysoką karę łódzki WIOŚ nałożył po raz pierwszy. Dla porównania spółka Saur Neptun Gdańsk za zrzut ścieków do Zatoki Gdańskiej została ukarana kwotą 322 tys. zł.... Mam nadzieję, że Suwałki MPWiK dostanie kilkumilionową karę...
zgłoś do usunięcia | autor: ~Pawełpodaj: imię / nick *
e-mail
temat *
treść *
Wpisz kod z obrazka *:
Pola oznaczone * są wymagane, aby dodać komentarz na portalu suwalki.info!
 


IKEA dowóz Suwałki
IKEA dowóz Suwałki

Reklama

REKLAMA
Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Montaż kamer Suwałki | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: