suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Komentarze do Chojniczanka pokonała Wigry

wigry - 2018-04-30 12:11:58
do Ekstraklasy i tak nie wskoczą, bo kasy nie ma, a czwarta pozycja i tak jest super!
zgłoś do usunięcia | autor: ~ia

Nie finanse zadecydują o Ekstraklasie - 2018-04-30 13:13:25
Samo wskoczenie do Ekstraklasy daje automatycznie 6 do 8 mln zł rocznie. Są jednak drużyny lepsze od Wigier, które prawdopodobnie wskoczą, chociażby wspomniana powyżej Chojniczanka, a już na pewno Miedź Legnica.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Alex

Niczym Katar - 2018-04-30 14:29:31
Wynik, jak wynik. W sporcie bywa różnie. Przejrzałem jednak dane11. zawodników Wigier, którzy rozpoczęli mecz z Chojniczanką. Zaskoczył mnie fakt, że nie ma wśród nich żadnego wychowanka Wigier. Wszyscy są niczym najemnicy pochodzący spoza Suwalszczyzny. Niczym wyśmiewana reprezentacja Kataru w piłce ręcznej. Czy o taki suwalski sport nam chodzi, do którego ostatnio Prezydent i radni dołożyli prawie milion złotych, a na stypendia i nagrody dla młodych suwalskich sportowców (różnorodnych dyscyplin) przeznacza się rocznie ok. 120 tys. zł. Życzę, jak najlepiej Wigrom Suwałki, ale odnoszę wrażenie, że jest to nadmiernie napompowany balon, zupełnie oderwany od naszych rzeczywistych lokalnych możliwości, służący wygórowanym ambicjom sportowym wąskiego kręgu ludzi. Rozumiem, że w drużynie są 1-3 importowani piłkarze, ale cała jednastka, to jakaś nienormalna sytuacja. Niewykluczone, że zostanę za ten post ostro zaatakowany, ale może ktoś mi wyjaśni głębszy sens takiego tworzenia drużyny, z ogromnym udziałem finansowym samorządu i podległym mu spółek.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jerzy Broc

i bardzo dobrze - 2018-04-30 17:26:51
"Samo wskoczenie do Ekstraklasy daje automatycznie 6 do 8 mln zł" - chyba tyle wydatków z budżetu miejskiego. Nie mam ochoty finansować PZPN. Póki co w kolejce czaka nowe oświetlenie stadionu za grube miliony, dlatego życzę spadku - może trochę oszczędzimy i będzie na drogi, kulturę, inne sporty niż kopanie piłki.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zenek

Zenek Ty zajmij się - 2018-04-30 17:41:47
Tym co najlepiej potrafisz. Czyli kopaniem rowów
zgłoś do usunięcia | autor: ~Bolo

@Zenek - 2018-04-30 20:38:52
Nie z budżetu miejskiego, a ok. 6 mln za same transmisje telewizyjne z meczów wypłacane obecnie przez Canal+, później przez innego nadawcę jeśli wygra przetarg na prawa do Ekstraklasy drogi Zenonie.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Alex

do Pana Jerzego - 2018-04-30 21:48:23
Szanowny Panie, proszę nie odebrać tego posta jako atak. Wydaje mi się jedynie, że niewłaściwie Pan do tego podchodzi. Jest Pan zaskoczony brakiem wychowanków w pierwszej jedenastce Wigier. Oznacza to jedynie, że nie interesuje się Pan tym klubem. Każdy choć trochę zorientowany w suwalskich realiach wie, że w ostatnich latach, wraz ze sportowym rozwojem i awansem do I ligi, w drużynie coraz mniejszy udział mieli wychowankowie. Ostatni grywający regularnie wychowanek (Kamil Lauryn) miejsce w składzie zaczął tracić już 3 lata temu i od tego czasu nie mamy w ekipie regularnie grającego wychowanka. Czy tak powinno być? Pewnie nie, ale jeśli nie mamy wychowanków prezentujących odpowiedni poziom sportowy to co mamy zrobić? Zamknąć drużynę, zaorać stadion? Możliwe, że nie interesuje się Pan piłką nożną w ogóle, a na pewno w wydaniu krajowym. Pokusił się Pan o sprawdzenie jedenastki Wigier i uważa Pan, że jedenastka bez wychowanków to nienormalna sytuacja. Proponuję Panu sprawdzić jedenastki pozostałych 17 drużyn pierwszej ligi. Nawet nie jedenastki. Kadry tych drużyn. Pokusiłem się o taką analizę w połowie marca, a pewnie dużo się od tego czasu nie zmieniło. Jaki był wniosek? Na 18 drużyn pierwszej ligi tylko 6 wychowanków wychodziło w pierwszej jedenastce swojej drużyny w pierwszych 21 kolejkach. SZEŚCiU w całej lidze. Co więcej, w większości drużyn, w całym sezonie na boisku w ogóle nie pojawił się żaden wychowanek. Wigry dopiero parę lat temu zainwestowały w akademię i rozwój młodzieży, ale efektem tego są debiutujący w tej rundzie już dwaj wychowankowie i jest nadzieja, że sytuacja ta będzie ulegała poprawie. Nadal uważa Pan sytuację w Wigrach za nienormalną?
zgłoś do usunięcia | autor: ~krese

do Pana Jerzego c.d. - 2018-04-30 21:49:48
"Czy o taki suwalski sport nam chodzi, do którego ostatnio Prezydent i radni dołożyli prawie milion złotych, a na stypendia i nagrody dla młodych suwalskich sportowców (różnorodnych dyscyplin) przeznacza się rocznie ok. 120 tys. zł." W czym problem? Że na Wigry za dużo, czy dla innych za mało? W tym roku po raz pierwszy od wielu lat miasto dofinansowuje Wigry znaczną kwotą, bo dotychczas o finansowanie skutecznie dbały władze klubu, a miejskie pieniądze były kroplą w morzu. Za to tylko ubiegłoroczny sukces w postaci dojścia do półfinału Pucharu Polski wygenerował wartość ekspozycji miasta Suwałk w mediach na poziomie z pewnością co najmniej kilkuset tysięcy, a być może i miliona złotych. Podobnie jest w tym sezonie, kiedy drużyna swoją postawą godnie promuje markę Wigier i miasto Suwałki, będąc w czołówce tabeli i z tego powodu goszcząc często w mediach. Jeśli wydaje się Panu, że milion złotych (czy dwa miliony obiecane na przyszły sezon) to "nienormalna sytuacja" to polecam sprawdzić, ile rocznie otrzymują inne polskie kluby (ekstraklasy i pierwszej ligi), np. taki Śląsk Wrocław - 100 mln złotych przez ostatnie 10 lat, czy walczący w I lidze z Wigrami Ruch Chorzów. W dalszym ciągu uważa Pan, że milion złotych na pierwszoligowy klub piłkarski to dużo?
zgłoś do usunięcia | autor: ~krese

do Pana Jerzego c.d. - 2018-04-30 21:51:57
"...odnoszę wrażenie, że jest to nadmiernie napompowany balon, zupełnie oderwany od naszych rzeczywistych lokalnych możliwości, służący wygórowanym ambicjom sportowym wąskiego kręgu ludzi. (...) może ktoś mi wyjaśni głębszy sens takiego tworzenia drużyny, z ogromnym udziałem finansowym samorządu i podległym mu spółek." Te nasze lokalne możliwości to jakie? 3 liga? Wiele mniejszych miast i miejscowości od Suwałk miało lub ma drużynę w ekstraklasie, więc i Suwałki mogłyby. Te ambicje to nie ambicje wąskiego kręgu ludzi, tylko wielu mieszkańców tego miasta. Zarówno tych starszych, którzy nierzadko od kilkudziesięciu lat przybywają co weekend na stadion, żeby obejrzeć swoją ukochaną drużynę, jak i tych najmłodszych, którzy mają okazję trenować w klubie będącym w tej chwili 20-30 piłkarską siłą w kraju. I właśnie w tym tkwi sens finansowania tej drużyny przez miasto i podległe spółki. Co więcej, finansowanie Wigier przynosi wymierne wartości reklamowe miastu i spółkom podległym, czego raczej nie można powiedzieć o finansowaniu młodych szachistów, czy modelarzy.
zgłoś do usunięcia | autor: ~krese

Wymiana opinii - 2018-04-30 22:36:47
Dziękuję "Krese" za rzeczowe ustosunkiwanie się do mojej opinii. Gdy widzę już od wielu lat, jak trenuje w Suwałkach bardzi wielu młodych piłkarzy, to zdziwiło mnie, że nie skutkuje to tym, iż w pierwszej drużynie ich brak. Pisze Pan, że już pierwsi się załapują, to dobra oznaka. Jeżeli głównie z nich będzie się składać jednastka Wigier, to będzie to odbicie faktu, że suwalska piłka nożna ma trwale i mocne podstawy. Wiem, że najbogatsze kluby stać na kupno nawet całych drużyn, ale z sportowego punktu widzenia, to anomalia, bo nie tylko pieniądze powinny świadczyć o sile piłki nożnej na danym terenie. Wg takiej zasady, gdyby w np. w Jeleniewie uruchomiono kopalnie tytanu, to mogliby też sobie kupić drużynę, która by grała w ekstraklasie. Niech samorząd wspomaga klub, ale nie kosztem innych dyscyplin, bo sport - mimo popularności piłki nożnej - nie kończy się tylko na tej dyscyplinie. Nie znam dokładnie potencjału suwalskiej piłki nożnej, ale sądzę, że realne lokalne możliwości to II liga, a obecna I liga, to nieco na wyrost. Co mie oznacza, że nie było by mi miło, gdyby rzeczywiście suwalscy piłkarze kiedys byli w ekstraklasie i bez ciągłej obawy, czy w kolejnym sezonie damy radę odchodzących piłkarzy zastąpic kolejnymi udanymi zakupami, zwanymi transferami. Może i inni wypowiedzą się na ten temat.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jerzy Broc

Zainteresowanie, promicja miasta - 2018-05-01 07:05:23
Odniosę się jeszcze do poruszonych spraw, że dużo suwalczan kibicuje czynnie Wigrom. Jeżeli się mylę, to proszę mnie poprawic, ale bilety na mecze kupuje średnio 1-2 procenta mieszkańców Suwałk. Co do promocji Suwałk, to jest to na pewno pewna jej forma, choć nie przecieniałbym tej roli, bo na ile ktoś z nas interesuje się np. Chojnicami z tytułu, ze jest tam klub Chojniczanka. Inna sprawa, że gdy patrzę na suwalskie dzieciaki grające na różnych placach, to nie zauwazyłem u nich koszulek z napisem Wigry Suwałki lub jakiegos suwalskiego idola, a przeważa Ronaldo lub Lewandowski. Nie lekceważyłbym tez innych dyscyplin i ich promocyjnej roli, bo np. oszczepniczka Maria Andrejczyk przy stosunkowo małym naszym wkładzie finansowym znacząco przyczyniła się do promocji Suwałk i Sejn, z których pochodzi, a reprezentuje Hańczę Suwałki.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jerzy Broc

Wigry - 2018-05-01 13:29:56
Jesli w Suwalkach ma byc pilka na jako takim poziomie to 1 liga jest optymalna poniewaz w obecnym systemie rozgrywek 2 liga tez jest centralna a pieniedzy w niej o wiele mniej.Wiec albo 1 liga z jakims tam marzenien o extraklasie albo spadek do 2 a po sezonie do 3 (4poziom) i utkwienie tam na dluuuugo.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Ptr

Stadion na 2 ligę - 2018-05-01 23:48:35
Stadion w Suwałkach nie spełnia żadnych norm, nawet na 1 ligę, a ekstraklasa to mrzonka, bo jak słusznie zauważył pan Jerzy, nie ma w Suwałkach kopalni tytanu.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Kazik

demagogowie - 2018-05-02 00:34:19
Oczywiście odezwali się demagogowie różnej maści o tym jaka to promocja dla Suwałk. Moim zdaniem żadna to promocja a jak ktoś jest przeciwnego zdania to niech udowodni. Po drugie: po co komu reklama miejskich spółek ? Warszawiacy, białostocczanie kupią więcej suwalskiej wody z wodociągów czy nabiorą ciepła do wiaderek i zawiozą do siebie ? Co za bzdury !!! A może to my w suwałkach będziemy zużywać więcej ciepła kiedy zobaczymy napis "PEC Suwałki" Czy aby nie czas przywrócić normalność w tym mieście, taką mianowicie że kościół finansują wierni (a nie rozdaje się działki) a klub sportowy finansują członkowie i kibice ? Ciągle żywa jest komunistyczna mentalność: zabrać jednym a dać drugim, bo wspólne znaczy niczyje.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zenekpodaj: imię / nick *
e-mail
temat *
treść *
Wpisz kod z obrazka *:
Pola oznaczone * są wymagane, aby dodać komentarz na portalu suwalki.info!
 


LOKALE UŻYTKOWE
Lokal pod warsztat samochodowy, salon sprzedaży au...

Reklama

REKLAMA
Czy uważasz, że ceny mieszkań w Suwałkach są zawyżone?
tak
nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: