suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Komentarze do W łazience jak na basenie. Zachlor...

woda z kranu - 2017-10-12 11:56:55
Dopływająca do naszych domów woda posiada niestety chlor. Jest to pierwiastek toksyczny, choć w stężeniach występujących w wodzie nie stanowi zbyt dużego zagrożenia dla naszego zdrowia. Niestety, podczas przepływu wody, chlor, będący silnym utleniaczem ulega reakcjom z innymi substancjami tworząc tzw. uboczne produkty dezynfekcji. Powstające w ten sposób chlorowcopochodne są wielokrotnie bardziej toksyczne i rakotwórcze niż sam chlor. Współcześnie prowadzone badania pozwalają na zdefiniowanie coraz to nowych związków chlorowcopochodnych i określenie ich toksycznego działania.
zgłoś do usunięcia | autor: ~wodny świat

chlor - 2017-10-12 12:01:27
a jak na basenie przez przypadek sie napijecie troche takiej wody to coś sie dzieje panika wybuchła nie wiadomo po co
zgłoś do usunięcia | autor: ~mirka

woda pitna - 2017-10-12 12:03:00
Woda która płynie z naszych kranów jest niesmaczna nawet wtedy gdy „trzyma” wszystkie parametry normy określającej jakość „wody pitnej” ze względu na zawarte w niej substancje organiczne o których owa norma milczy. Stosowane w Polsce technologie uzdatniania wody nie pozwalają na usunięcie tych substancji. Chodzi tu o pestycydy, benzeny, fenole, detergenty i inne. To one są głównie odpowiedzialne za zły smak, zapach i wygląd. To jednak pół biedy, w końcu nie ma lekarstwa które byłoby smaczne. Rzecz w tym, że te wszystkie substancje są toksyczne, a najbardziej trójhalometany i wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne - działające w dłuższym czasie nie pozostają bez wpływu na nasze zdrowie. W procesach oczyszczania ścieków, a następnie uzdatniania wody silnie wzrasta zawartość związków chloroorganicznych, silnie kancerogennych. To efekt chlorowania wody.
zgłoś do usunięcia | autor: ~H20

czysta woda - 2017-10-12 12:30:42
W Polsce połowa wszystkich ścieków przemysłowych wlewana jest bezpośrednio do rzek i jezior. Ścieki rolnicze ( tworzą je nawozy sztuczne oraz środki ochrony roślin, czyli pestycydy) przedostają się w 100 % do wód gruntowych i w dalszej kolejności do rzek.
zgłoś do usunięcia | autor: ~wodniak

pijemy wode - 2017-10-12 12:34:37
Ołów, rtęć, kadm i arsen to tylko wybrane przykłady trucizn występujących w wodach gruntowych, powierzchniowych oraz pitnych. Takich i im podobnych trucizn jest dzisiaj tysiące. W jednym litrze wody kranowej i studziennej mamy obecnie ponad 1 000 miligramów związków chemicznych, które my, ludzie, wyrzuciliśmy wcześniej w postaci ścieków do środowiska. Wypijając dziennie 2,5 do 3 litrów wody z kranu zjadamy przy tym około 3 gramy chemii!!! Aby skutecznie obronić się przed tą chemią mamy dzisiaj tylko jedno rozwiązanie - odwrócona osmoza.
zgłoś do usunięcia | autor: ~na zdrowie

ZWIĄZKI RAKOTWÓRCZE W WODZIE - 2017-10-12 12:40:14
Super, wodę chlorujemy po to, aby nie dopuszczać do zachorowań wirusami i bakteriami, czyli epidemii (zatrucia bakteriami z wody, to pewne epidemie, bo wodę taką piją tysiące ludzi). I jaki z tego zysk? Otóż taki, że mamy w to miejsce epidemię raka i innych chorób. Dokładnie jak w powiedzeniu "jak nie kijem go to pałką". POCHODZENIE KANCEROGENÓW W WODZIE Z KRANU: Akrylamid - polimer do oczyszczania ścieków i uzdatniania wody Alachlor - pestycyd Antymon - środki gaśnicze, ceramika, elektronika, spawanie Azbest - materiały azbestowo-cementowe w sieci wodnej Benzen - benzyna, pestycydy, farby, przemysł mas plastycznych Benzo(a)piren - spalanie substancji organicznych Bromodichlorometan - produkt uboczny chlorowania wody pitnej Bromoform - produkt uboczny chlorowania wody pitnej Chlorek winylu - wypłukiwany z rur PCV w instalacjach wodnych Chloroform - produkt uboczny chlorowania wody pitnej Di (2-etyloheksyl) - PCV i inne masy plastyczne Dibromochlorometan - produkt uboczny chlorowania wody pitnej Dichlorobenzen (para) - dezodorant powietrza i wody Dichloroetan (1,2-) - benzyna ołowiowa, fumiganty, farby Dichloroetylen (1,1-) - masy plastyczne, barwniki, perfumy Dichlorometan - usuwanie farb, tłuszczu, ekstraktor Dichloropropan (1,2-) - zużyte rozpuszczalniki przemysłowe Dioksyna 2,3,7,8 - TCDD - produkcja chemiczna Dwubromek etylenu - benzyna ołowiowa Epichlorhydryna - uzdatnianie wody Pentachlorofenol - konserwacja drewna Polichlorowane bifenyle - transformatory elektryczne Tetrachlorek węgla - rozpuszczalniki i produkty rozpadu Tetrachloroetylen - rozpuszczalniki z pralni chemicznych Trichloroetylen - tkaniny, kleje, odtłuszczanie metali
zgłoś do usunięcia | autor: ~zdrowa woda

chlor w wodzie - 2017-10-12 13:07:10
JEŚLI NIE CHCEMY SIĘ TRUĆ WODĄ, TO MAMY TYLKO JEDNO ROZWIĄZANIE - OSMOZA ODWRÓCOWNA
zgłoś do usunięcia | autor: ~lekarz

PWiK-owcy - 2017-10-12 13:11:52
Wiedza polskiego społeczeństwa na temat groźby wody pitnej z kranów powiększa się wyraźnie dzięki coraz liczniejszym artykułom prasowym. Dziś nie jest łatwo opowiadać konsumentom wody bajki o jej czystości. Dziś coraz trudniej będzie Zakładom Wodociągowym sprzedawać swój kit.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Pwik-owcy

CZARODZIEJE W ZAKŁADACH WODOCIĄGOWYCH - 2017-10-12 13:16:30
Chwali się nowoczesnymi aparatami oraz komputerami do pomiarów przeróżnych parametrów wody. Wszystko ładnie i pięknie, ale każdy wie co w trawie piszczy wie również dobrze, że te coraz bardziej wyrafinowane pomiary różnych parametrów wody wcale nie poprawiają jej jakości. <br> "Wyniki badań po poszczególnych etapach uzdatniania służą przede wszystkim technologom do kontroli procesu uzdatniania i optymalizacji dozowania środków chemicznych". Już to znamy - chemia pogania chemię. <br>
zgłoś do usunięcia | autor: ~aqua

MASAKRA - 2017-10-12 13:22:25
Czemu NAS tak TRUJĄ .........w jedzeniu chemia ,w wodzie chemia , gdzie jeszcze ?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Przerażony

sami znawcy - 2017-10-12 13:27:07
Chlorowanie rurociągów jest normalnym etapem podczas budowy wodociągów i jest niezbędne. "Lekarz" pisze o odwróconej osmozie... niech zapłaci za tą technologię dla PWiK, jeśli jest w stanie dostarczyć urządzenie które przefiltruje wodę w tej ilości. Poza tym dostaniemy wodę wyjałowioną, pozbawioną praktycznie minerałów. I Suwałki nie pobierają wody ani gruntowej ani powierzchniowej, lecz głębinową. Także o ściekach pływających w naszej wodzie głupot nie piszcie. Lepsza ta nasza kranówka niż wszystkie butelkowane. Jeśli chcecie być zdrowi kupujcie wodę w aptece, tam jest czysta. Pisał to: nie prezes, ani żadna osoba blizej związana z PWiK. Bo ludzie nawet z najlepszej wody w Polsce potrafią zrobić aferę. To już choroba społeczna.
zgłoś do usunięcia | autor: ~h.

Moim zdaniem... - 2017-10-12 13:48:16
Każdy z nas ma wpływ na czystość wody. Każda butelka chloru, domestosu, płynu do mycia naczyń, wszelkich detergentów czy innych świństw to nasz udział w truciu środowiska i nas samych. Zamiast narzekać proponuję zacząć od siebie.
zgłoś do usunięcia | autor: ~też z Suwałk...

odp. h. - 2017-10-12 15:15:05
"głębinowa woda - woda znajdująca się głęboko pod powierzchnią ziemi, odizolowana wieloma warstwami utworów nieprzepuszczalnych, która nie przemieszcza się i nie podlega zasilaniu ani odnawianiu. Przy odpowiednim stopniu mineralizacji jest kwalifikowana do - mineralnej wody."<br> jeżeli jakąkolwiek wodę głębinową zaczyna się wydobywać na powierzchnię ziemi, to na jej miejsce natychmiast napływa woda od góry. I w końcu dochodzi do momentu, w którym do eksploatowanych wód mineralnych dostają się zatrute wody powierzchniowe.<br><br> Zatem doszliśmy do sytuacji, gdzie państwo nie potrafi już w żaden sposób zapewnić nam czystej, zdrowej i bezpiecznej wody do picia, a jej konsumentom nie pozostało już nic innego jak oczyszczać tę wodę samemu.<br> Ale, żeby dzisiejszą wodę oczyścić z chemii, trzeba zastosować tylko jedną metodę - podzlewowy filtr osmotyczny<br><br> Odwrócona osmoza jest metodą wytwarzania najwyższej jakości wody pitnej. <br><br> WODA OSMOTYCZNA POSIADA CZYSTOŚĆ ORAZ SKŁAD MINERALOGICZNY ZBLIŻONY DO CZYSTOŚCI I SKŁADU WODY W GÓRSKIM POTOKU<br
zgłoś do usunięcia | autor: ~lekarz

Chlor - 2017-10-12 15:55:39
NA KLONOWEJ O 15:54 12.10.17 WODA NADAL ŚMIERDZI CHLOREM !!!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Dąbki

Chlor - 2017-10-12 20:45:12
Potwierdzam, na Klonowa również woda strasznie śmierdzi. Zróbcie coś z tym ...
zgłoś do usunięcia | autor: ~Grześ

Potwierdzam - 2017-10-13 13:05:21
Potwierdzam na Młynarskiego tez śmierdzi:/
zgłoś do usunięcia | autor: ~Majkapodaj: imię / nick *
e-mail
temat *
treść *
Wpisz kod z obrazka *:
Pola oznaczone * są wymagane, aby dodać komentarz na portalu suwalki.info!
 


F.H.U. "HYDRAULIK"
Usługi hydrauliczne

Reklama

REKLAMA
Jak oceniasz dotychczasowe rządy prezydenta Renkiewicza?
bardzo dobrze
dobrze
średnio
źle
bardzo źle

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: