suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Komentarze do W łazience jak na basenie. Zachlor...

woda z kranu - 2017-10-12 11:56:55
Dopływająca do naszych domów woda posiada niestety chlor. Jest to pierwiastek toksyczny, choć w stężeniach występujących w wodzie nie stanowi zbyt dużego zagrożenia dla naszego zdrowia. Niestety, podczas przepływu wody, chlor, będący silnym utleniaczem ulega reakcjom z innymi substancjami tworząc tzw. uboczne produkty dezynfekcji. Powstające w ten sposób chlorowcopochodne są wielokrotnie bardziej toksyczne i rakotwórcze niż sam chlor. Współcześnie prowadzone badania pozwalają na zdefiniowanie coraz to nowych związków chlorowcopochodnych i określenie ich toksycznego działania.
zgłoś do usunięcia | autor: ~wodny świat

chlor - 2017-10-12 12:01:27
a jak na basenie przez przypadek sie napijecie troche takiej wody to coś sie dzieje panika wybuchła nie wiadomo po co
zgłoś do usunięcia | autor: ~mirka

woda pitna - 2017-10-12 12:03:00
Woda która płynie z naszych kranów jest niesmaczna nawet wtedy gdy „trzyma” wszystkie parametry normy określającej jakość „wody pitnej” ze względu na zawarte w niej substancje organiczne o których owa norma milczy. Stosowane w Polsce technologie uzdatniania wody nie pozwalają na usunięcie tych substancji. Chodzi tu o pestycydy, benzeny, fenole, detergenty i inne. To one są głównie odpowiedzialne za zły smak, zapach i wygląd. To jednak pół biedy, w końcu nie ma lekarstwa które byłoby smaczne. Rzecz w tym, że te wszystkie substancje są toksyczne, a najbardziej trójhalometany i wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne - działające w dłuższym czasie nie pozostają bez wpływu na nasze zdrowie. W procesach oczyszczania ścieków, a następnie uzdatniania wody silnie wzrasta zawartość związków chloroorganicznych, silnie kancerogennych. To efekt chlorowania wody.
zgłoś do usunięcia | autor: ~H20

czysta woda - 2017-10-12 12:30:42
W Polsce połowa wszystkich ścieków przemysłowych wlewana jest bezpośrednio do rzek i jezior. Ścieki rolnicze ( tworzą je nawozy sztuczne oraz środki ochrony roślin, czyli pestycydy) przedostają się w 100 % do wód gruntowych i w dalszej kolejności do rzek.
zgłoś do usunięcia | autor: ~wodniak

pijemy wode - 2017-10-12 12:34:37
Ołów, rtęć, kadm i arsen to tylko wybrane przykłady trucizn występujących w wodach gruntowych, powierzchniowych oraz pitnych. Takich i im podobnych trucizn jest dzisiaj tysiące. W jednym litrze wody kranowej i studziennej mamy obecnie ponad 1 000 miligramów związków chemicznych, które my, ludzie, wyrzuciliśmy wcześniej w postaci ścieków do środowiska. Wypijając dziennie 2,5 do 3 litrów wody z kranu zjadamy przy tym około 3 gramy chemii!!! Aby skutecznie obronić się przed tą chemią mamy dzisiaj tylko jedno rozwiązanie - odwrócona osmoza.
zgłoś do usunięcia | autor: ~na zdrowie

ZWIĄZKI RAKOTWÓRCZE W WODZIE - 2017-10-12 12:40:14
Super, wodę chlorujemy po to, aby nie dopuszczać do zachorowań wirusami i bakteriami, czyli epidemii (zatrucia bakteriami z wody, to pewne epidemie, bo wodę taką piją tysiące ludzi). I jaki z tego zysk? Otóż taki, że mamy w to miejsce epidemię raka i innych chorób. Dokładnie jak w powiedzeniu "jak nie kijem go to pałką". POCHODZENIE KANCEROGENÓW W WODZIE Z KRANU: Akrylamid - polimer do oczyszczania ścieków i uzdatniania wody Alachlor - pestycyd Antymon - środki gaśnicze, ceramika, elektronika, spawanie Azbest - materiały azbestowo-cementowe w sieci wodnej Benzen - benzyna, pestycydy, farby, przemysł mas plastycznych Benzo(a)piren - spalanie substancji organicznych Bromodichlorometan - produkt uboczny chlorowania wody pitnej Bromoform - produkt uboczny chlorowania wody pitnej Chlorek winylu - wypłukiwany z rur PCV w instalacjach wodnych Chloroform - produkt uboczny chlorowania wody pitnej Di (2-etyloheksyl) - PCV i inne masy plastyczne Dibromochlorometan - produkt uboczny chlorowania wody pitnej Dichlorobenzen (para) - dezodorant powietrza i wody Dichloroetan (1,2-) - benzyna ołowiowa, fumiganty, farby Dichloroetylen (1,1-) - masy plastyczne, barwniki, perfumy Dichlorometan - usuwanie farb, tłuszczu, ekstraktor Dichloropropan (1,2-) - zużyte rozpuszczalniki przemysłowe Dioksyna 2,3,7,8 - TCDD - produkcja chemiczna Dwubromek etylenu - benzyna ołowiowa Epichlorhydryna - uzdatnianie wody Pentachlorofenol - konserwacja drewna Polichlorowane bifenyle - transformatory elektryczne Tetrachlorek węgla - rozpuszczalniki i produkty rozpadu Tetrachloroetylen - rozpuszczalniki z pralni chemicznych Trichloroetylen - tkaniny, kleje, odtłuszczanie metali
zgłoś do usunięcia | autor: ~zdrowa woda

chlor w wodzie - 2017-10-12 13:07:10
JEŚLI NIE CHCEMY SIĘ TRUĆ WODĄ, TO MAMY TYLKO JEDNO ROZWIĄZANIE - OSMOZA ODWRÓCOWNA
zgłoś do usunięcia | autor: ~lekarz

PWiK-owcy - 2017-10-12 13:11:52
Wiedza polskiego społeczeństwa na temat groźby wody pitnej z kranów powiększa się wyraźnie dzięki coraz liczniejszym artykułom prasowym. Dziś nie jest łatwo opowiadać konsumentom wody bajki o jej czystości. Dziś coraz trudniej będzie Zakładom Wodociągowym sprzedawać swój kit.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Pwik-owcy

CZARODZIEJE W ZAKŁADACH WODOCIĄGOWYCH - 2017-10-12 13:16:30
Chwali się nowoczesnymi aparatami oraz komputerami do pomiarów przeróżnych parametrów wody. Wszystko ładnie i pięknie, ale każdy wie co w trawie piszczy wie również dobrze, że te coraz bardziej wyrafinowane pomiary różnych parametrów wody wcale nie poprawiają jej jakości. <br> "Wyniki badań po poszczególnych etapach uzdatniania służą przede wszystkim technologom do kontroli procesu uzdatniania i optymalizacji dozowania środków chemicznych". Już to znamy - chemia pogania chemię. <br>
zgłoś do usunięcia | autor: ~aqua

MASAKRA - 2017-10-12 13:22:25
Czemu NAS tak TRUJĄ .........w jedzeniu chemia ,w wodzie chemia , gdzie jeszcze ?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Przerażony

sami znawcy - 2017-10-12 13:27:07
Chlorowanie rurociągów jest normalnym etapem podczas budowy wodociągów i jest niezbędne. "Lekarz" pisze o odwróconej osmozie... niech zapłaci za tą technologię dla PWiK, jeśli jest w stanie dostarczyć urządzenie które przefiltruje wodę w tej ilości. Poza tym dostaniemy wodę wyjałowioną, pozbawioną praktycznie minerałów. I Suwałki nie pobierają wody ani gruntowej ani powierzchniowej, lecz głębinową. Także o ściekach pływających w naszej wodzie głupot nie piszcie. Lepsza ta nasza kranówka niż wszystkie butelkowane. Jeśli chcecie być zdrowi kupujcie wodę w aptece, tam jest czysta. Pisał to: nie prezes, ani żadna osoba blizej związana z PWiK. Bo ludzie nawet z najlepszej wody w Polsce potrafią zrobić aferę. To już choroba społeczna.
zgłoś do usunięcia | autor: ~h.

Moim zdaniem... - 2017-10-12 13:48:16
Każdy z nas ma wpływ na czystość wody. Każda butelka chloru, domestosu, płynu do mycia naczyń, wszelkich detergentów czy innych świństw to nasz udział w truciu środowiska i nas samych. Zamiast narzekać proponuję zacząć od siebie.
zgłoś do usunięcia | autor: ~też z Suwałk...

odp. h. - 2017-10-12 15:15:05
"głębinowa woda - woda znajdująca się głęboko pod powierzchnią ziemi, odizolowana wieloma warstwami utworów nieprzepuszczalnych, która nie przemieszcza się i nie podlega zasilaniu ani odnawianiu. Przy odpowiednim stopniu mineralizacji jest kwalifikowana do - mineralnej wody."<br> jeżeli jakąkolwiek wodę głębinową zaczyna się wydobywać na powierzchnię ziemi, to na jej miejsce natychmiast napływa woda od góry. I w końcu dochodzi do momentu, w którym do eksploatowanych wód mineralnych dostają się zatrute wody powierzchniowe.<br><br> Zatem doszliśmy do sytuacji, gdzie państwo nie potrafi już w żaden sposób zapewnić nam czystej, zdrowej i bezpiecznej wody do picia, a jej konsumentom nie pozostało już nic innego jak oczyszczać tę wodę samemu.<br> Ale, żeby dzisiejszą wodę oczyścić z chemii, trzeba zastosować tylko jedną metodę - podzlewowy filtr osmotyczny<br><br> Odwrócona osmoza jest metodą wytwarzania najwyższej jakości wody pitnej. <br><br> WODA OSMOTYCZNA POSIADA CZYSTOŚĆ ORAZ SKŁAD MINERALOGICZNY ZBLIŻONY DO CZYSTOŚCI I SKŁADU WODY W GÓRSKIM POTOKU<br
zgłoś do usunięcia | autor: ~lekarz

Chlor - 2017-10-12 15:55:39
NA KLONOWEJ O 15:54 12.10.17 WODA NADAL ŚMIERDZI CHLOREM !!!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Dąbki

Chlor - 2017-10-12 20:45:12
Potwierdzam, na Klonowa również woda strasznie śmierdzi. Zróbcie coś z tym ...
zgłoś do usunięcia | autor: ~Grześ

Potwierdzam - 2017-10-13 13:05:21
Potwierdzam na Młynarskiego tez śmierdzi:/
zgłoś do usunięcia | autor: ~Majkapodaj: imię / nick *
e-mail
temat *
treść *
Wpisz kod z obrazka *:
Pola oznaczone * są wymagane, aby dodać komentarz na portalu suwalki.info!
 


PRZEDS. TURYSTYCZNE
WIGRY
Wilno - Kaziuki 03.03.2018r

Reklama

REKLAMA
Gdzie będziesz oglądać mecze reprezentacji Polski na Mundialu 2018?
w pubie
w domu
u znajomych
na stadionie w Rosji
w ogóle nie będę oglądać

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: