suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Komentarze do Litewski polityk chce nam zabrać S...

Suwałki - Litwa. - 2017-09-05 14:57:21
Genialne posunięcia PiS zaczynaja zataczać coraz szersze kregi. Jestem z Suwałk i nigdy nie myslałem ze będę kiedykolwiek obywatelem Litwy. Tego PiS-owi nigdy nie wybacze i nigdy na nich nie zagłosuje. PiS chce Wilna i Lwowa na paszportach a skutki już się zaczynają.
zgłoś do usunięcia | autor: ~też z Suwałk...

o matko jaki debil - 2017-09-05 15:27:51
Przecież ten gówno-kraj nic nie może, to jakaś farsa, albo ten polityk jest niespełna rozumu. Przecież oni ani dyplomatycznie ani militarnie nie mają takiej siły żeby chociaż milimetr naszej ziemi uzyskać. Takie gadanie może się obrócić przeciwko nim, bo wystarczy wjechać do nich jedną dywizją, a połowa tych imbecyli spier**** przez morze, a druga będzie kolaborować, bo i zawsze tak robili. Oni nie mają ani honoru, ani rozumu i godnosci człowieka.
zgłoś do usunięcia | autor: hans-von-frank

hans-von-frank - 2017-09-05 16:07:59
Ostatnim zdaniem to chyba siebie określasz? Oj nieładnie, nieładnie.
zgłoś do usunięcia | autor: ~też z Suwałk...

Karosas - pożyteczny idiota - 2017-09-05 16:23:15
To ten jegomość protestował przeciwko nazwaniu ulicy w tej. wileńskim imienia T. Konwickiego, zaś obecnemu jego pomysłowi na pewno przyklasnęli na Kremlu
zgłoś do usunięcia | autor: ~neglected

Jak...epidemia... - 2017-09-05 19:33:30
Jak afrykański pomór świń,jak epidemia... Ludzie ,co się dzieje Tym razem źródłem tej ZARAZY jest Polska,która zaczęła gadkę o reparacjach od Niemców... To jest przerażające !!! Ludzie zdroworozsądkowi trzymajcie się,nie dajcie się ogłupić...
zgłoś do usunięcia | autor: ~Ikaria.

Chyba jakiś żart - 2017-09-05 20:15:30
Chyba komuś się w głowie poprzewracalo. To skoro odzyskuje stracone ziemię to cała cześć do Wilna poprzez Druskienniki i Kowno powinna zostać zwrócona Polakom... Jakiś skończony imbecyl. Jeżeli tak chce sprawy załatwiać to niech zabiera wszystkich Litwinów z okolic Punka i Sejn razem z dwujezycznymi tablicami i szyldami. A komentujący odnośnie posunięcia PiS niech najpierw pójdzie po rozum do głowy i zastanowi się co PiS ma z tym wspólnego!!!!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Magda

Suvalkija do litewskiej Macierzy - 2017-09-05 22:44:54
ja od to przepowiadam i doczekalismy się pierwszych kroków na arenie międzynarodowej.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Lietwiah

smiech - 2017-09-06 04:24:49
Ten polityk gruby litwin co dewastuje suwalskie markety ?
zgłoś do usunięcia | autor: ~mania

a niech biorą - 2017-09-06 06:38:13
Potem potem i tak przyjdą ruskie i zabiorą Litwe, będzie tu Rosja.
zgłoś do usunięcia | autor: ~kals

Litwa - 2017-09-06 08:12:32
No cóż, póki w Polsce były inne rządy nikt nie śmiał nawet pomyśleć o odbieraniu Polsce jakichkolwiek ziem, byliśmy szanowani i mieliśmy przyjaciół. Odkąd rządzi nami pisowski reżim jesteśmy w ciągłym zagrożeniu: Niemcy mówią o nas jako o państwie sezonowym, Ukraińcy chcą odebrać Przemyśl, Ruscy jawnie straszą iskanderami pod Kaliningradem, a teraz nawet zapyziała Litwa zgłasza pretensje terytorialne... Ładny los zgotował nam i naszym dzieciom ten mały złodziej z Żoliborza. Kto nam został z sojuszników? Węgry, Gruzja i San Escobar - same potęgi! Już bardziej egzotycznie się nie da.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Felipe

no coz... - 2017-09-06 08:23:43
No coz,mpomysl absurdalny ale chyba nie zasluguje na takie niegrzeczne komentarze a wrecz obrazanie innych narodowosci, nawolywanie do agresji. Pomysl pana polityka litewskiego moze nie jest czarujacy alenludzie, chyba to nie powod do obrazania wszystkich litwinow.... Suwalczanie...hehe....
zgłoś do usunięcia | autor: ~kazik

oj Kaziu... - 2017-09-06 09:00:31
"Kazik", gdybyś Ty choć odrobinę wiedział o tym, co się naprawdę wyrabia na Litwie od 25-u lat, nie pisałbyś bzdurek o obrażaniu. W kwestii "obrażania innych narodowości" akurat Litwinów trudno byłoby pobić. To tylko z ostatnich dni(!): http://www.wilnoteka.lt/pl/artykul/wandale-zniszczyli-tablice-z-polskim-napisem Musisz jeszcze duuuużo nadrobić, zanim zaczniesz ich bronić. A zresztą i tak w razie czego, trzeba będzie "posprzątać" we własnym zakresie. Jak zwykle.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Suwak

sojusznicy - 2017-09-06 10:29:27
Ludzie oświećcie mnie, jak dobrze zrozumiałem to sojusznicy z NATO mają nas podbić i zagarnąć ziemię? Dobrze ten minister wojny namieszał w głowach (nie tylko naszym)
zgłoś do usunięcia | autor: ~star50

czyli jednak - 2017-09-06 14:22:14
Czyli jadnak jak ma sie rozumiec nawet takie absurdalne zachowania litwinow wobec polakow usprawiedliwiaja NASZE zachowanie tzn NASZE obrazanie litwinow? Czy regula nie czyn drugiego co tobie nir mile nie ma czasem tu zastosowania? To nie jest kwestia dowiadywania sie o rozbojach litwinow ktore oczywiscie sa karygodne ale wzniesienie sie ponad to.... czy to potrafisz?...
zgłoś do usunięcia | autor: ~do oj kaziu

tak jest - 2017-09-06 14:24:50
No właśnie, nie usprawiedliwiać litwinów ale też nie obrażać ich chamskimi tekstami - to jest chyba środek co nie kaziutek
zgłoś do usunięcia | autor: ~tak jest

broń - 2017-09-06 16:45:41
elektrownia atomowa potem broń jądrowa a póki co kilka głowic wypożyzyć i niech ktoś spróbuje ugryźć
zgłoś do usunięcia | autor: ~as

to ruch szwabskiej makreli - 2017-09-06 21:36:57
To niewatoliwie reakcja szwabskiej makreli na polskie "nieposluszenstwo " w unii oraz poruszone ostatnio kwestie reparacji wojennycu.Wskazuje na to synchronizacja w czasie.
zgłoś do usunięcia | autor: ~zielonkawa wyspa

hahahaha - 2017-09-07 09:24:15
Jak zagarną Suwałki to nie będą mieli gdzie na zakupy jeździć i powymierają z głodu.Ot i cała prawda
zgłoś do usunięcia | autor: ~pipi

Według Global Fire Powet to nawet Zimbabwe - 2017-09-07 18:14:32
ma większą siłę wojskową od Litwy
zgłoś do usunięcia | autor: ~Lol

Haha - 2017-09-07 20:21:16
Niech spier****** łabasy!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Krzysiekq

co za bzdury wypisujecie - 2017-09-07 21:52:52
Suwałki zawsze były terenem Polski i nigdy nie należały do Litwy, to Litwa niech nam odda ziemie zagarnięte, a ich wyrzucić do krajów skandynawskich skąd przybyli.
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalczanka

Suwalczanko i Suwalczanie - 2017-09-07 22:52:07
Nazwa Suwałki jest litewska, a nasze miasto tylko 20 lat w okresie 1919-1939 należały do Polski, zaś kilkaset lat wcześniej aż do rozbiorów Rzeczpospolitej Obojga Narodów - do Litwy.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Lietwiah

oszołom - 2017-09-08 09:10:21
Ha Ha ha gdyby nie Polska to litwini skończyli by jak Prusy. Dalej bez komentarza bo znam dawną historie i administracje geopolityczną. litwinii macie Wilno jesteście w lewackiej ue i macie euro. Zapraszam Was do Polski na zakupy wykupujcie w dyskontach artykuły 2 kategorii na europe wschodnią która jest na terenie Polski od lewackiego zachodu. Lietwiah jeszcze raz Suwałki to litewska nazwa? Czego się na jadłeś?
zgłoś do usunięcia | autor: ~bravo

Suwałki – pochodzenie i znaczenie nazwy - 2017-09-08 15:38:16
Author(s): Tadeusz Zdancewicz Subject(s): Language and Literature Studies Published by: Instytut Slawistyki Polskiej Akademii Nauk Keywords: the name of Suwałki; etymology; new viewpoint/justification; Polish-Lithuanian borderland Summary/Abstract: The establishment of the origin and the meaning of the name of the prin****l city in Suwałki Region is a diff cult task. Due to the history of this region, the investigator shall take into consideration that the names may originate from four languages: the jaćwieski, the Lithuanian, the Belarusian, and the Polish languages. Therefore, as regards the isolated names or names with an imprecise semantic meaning and morphological structure, the researcher shall take into consideration each of the four above-mentioned opportunities of the origin of the said name and only after the elimination of three of them, the researcher may establish the proper linguistic source of the considered name. This being the case, the name Suwałki is neither of Polish, nor Belarusian, nor Jaćwieski origin. The name Suwałki is of the Lithuanian origin. Originally, it was the name of the village established on the southern-western border of the then Lithuanian linguistic area in 1682–1690. Due to the above, the said name is connected with the names of villages located on the territory of Lithuania and in the light of Lithuanian linguistic facts it has a transparent structure and a clear-cut meaning. The name consists of the prefix su- and the stem -valk-. The Lithuanian prefix su- has a meaning of location “at”, “near”; the stem -valk- occurs in the general Lithuanian noun valka which here has a geographical meaning “a tiny, small river, a damp and swamp place”. The name of Suwałki means the “locality located near the damp and swamp place” or even “near the lake.” The article presents the folklore nature of the etymology according to which the name of Suwałki allegedly originated from the Lithuanian word, susiwiłkaj, the “vagabond”. The said folklore nature was recorded by A. Połujański in 1859. The article established the dialectal Lithuanian equivalent of this word. www.ceeol.com/search/article-detail?id=4382
zgłoś do usunięcia | autor: ~Lietwiah

do : "też z Suwałk..." - 2017-09-10 08:56:58
odbiło?? co do tego ma PiS, że komuś zebrało się na zachcianki??
zgłoś do usunięcia | autor: ~Basia

trochę historii - 2017-09-13 12:36:49
a poczytajcie sobie : suwalszczyzna.com.pl/miejsca/dane_m/suwalki.htm warto podkreślić słowo LEGENDA : " Legenda mówi, iż nazwa - Suwałki, pochodzi od słowa suwałka, która w dialekcie "ziuków" - Litwinów zamieszkujących Suwalszczyznę - oznacza "zbieraninę". " oraz słowa "w centrum swoich dóbr kameduli..." : "Suwałki założyli nad rzeką Czarna Hańczą, w centrum swoich dóbr kameduli wigierscy." Wcześniej oczywiście ziemie te należały do Jaćwingów, których częściej nazywa się plemieniem pruskim niż litewskim.Obszar zamieszkiwania przez Jaćwingów był obszarem odrębnym od Litwy.
zgłoś do usunięcia | autor: ~pipi

"przyjaciołom" - 2017-09-26 10:44:02
Ano, to wybaczajcie: https://kresy.pl/polacy/uczczono-ofiary-niemcow-litwinow-wilenszczyznie-foto/
zgłoś do usunięcia | autor: ~Atomek

Na leczenie - 2017-10-01 10:25:51
Już im się chyba całkiem w d.u.p.a.ch poprzewracało
zgłoś do usunięcia | autor: ~Krzych

Ziemia Króla Litwy czyli Suwalszczyzna - 2018-02-02 17:56:08
Internauci-nie śmiejcie się- przed czasem. Ziemie Królewskie,mają swoje prawa.A Suwalszczyzna,to Litewska Królewszczyzna. Tz.. Ziemia Króla Litwy,użytkowana przez Polskę. Odnośnik-historia,itd.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Gośćpodaj: imię / nick *
e-mail
temat *
treść *
Wpisz kod z obrazka *:
Pola oznaczone * są wymagane, aby dodać komentarz na portalu suwalki.info!
 


Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Gawrych Ruda II - program na bajkowe wakacje 2018

Reklama

REKLAMA
Która z kandydatek najlepiej pokierowałaby SOKiem?
Alicja Andrulewicz
Jolanta Hinc-Mackiewicz
Bożena Kamińska

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: