suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Komentarze do Zwolniona pracownica wygrała z ZDi...

Panie Prezydencie - 2017-05-09 14:48:25
W kontekście tego artykułu trzeba zadać jedno pytanie. Mianowicie czy uważa Pan, że Pan Dyrektor powinien dalej pozostać na tym stanowisku? Mamy tu do czynienia bowiem z rażącym naruszeniem prawa pracy. Poczuciem całkowitej bezkarności graniczącym wręcz z głupotą....nawet nie chce się pisać dalej żeby nie użyć słów obraźliwych
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

co ty chcesz od Cesia Walenroda - 2017-05-09 15:16:10
pociotek KURZYNY . moze Cesiu Aressowa Panienkę wrzuci na stołeczek...
zgłoś do usunięcia | autor: ~helga

wyrok - 2017-05-09 15:26:55
Nie dziwi mnie taki wyrok. Drejer pewnie się nie spodziewał, że młoda dziewczyna będzie walczyć o swoje a tu proszę. Obnażyła to co się dzieje w ZDiZ. Jak widać nieośnieżone zimą drogi to nie ich jedyny problem. Z prawem jak stwierdził sąd tez na bakier...
zgłoś do usunięcia | autor: ~mirra

Kartony do pakowania na adres ratusza - 2017-05-09 16:00:25
Ktoś Drejera zatrudnił. Ktoś milczał i go krył, gdy sprawy Drejera stały się głośne. Ten adres to ratusz Renkiewicza i przypomnimy mu to przed wyborami.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

A kto go bronił? - 2017-05-09 17:24:22
Mam pytanie co za mecenas bronił go w sądzie?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Lucek

Ciekawe - 2017-05-09 17:28:07
Czy Prezydent zdecyduje się na wyciągnięcie konsekwencji od swojego podwładnego?? Z drugiej strony Pan dyrektor ma przecież pracowników, którzy powinni znać prawo pracy. Min. Kadrową czy prawnik. Chyba oni również powinni ponieść konsekwencje nieznajomości prawa pracy. Za coś biorą przecież wynagrodzenie. Dyrektor nie musi być alfą i omegą. Jeżeli ma złych doradców powinien ich pogonić na 4 strony świata.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zouta

Hmmm.... - 2017-05-09 18:34:47
Wielki pan wallenrod ugania się po świecie w sprawach dwukadencyjności i nie patrzy co się w jego zamku i ogródeczku dzieje, Jak to księciunio sobie szleje pod jego rządami i tworzy swój prywatny folwark za nasze państwowe pieniążki. A jeżeli chodzi o zwolnienie to jak głupie muszą być i nie znające się na prawie kadry oraz prawnicy skoro pozwolili na takie coś i nie można tu mówić że jaśnie pan nie zna się na prawie bo jest to lisek chytrusek patrzący tylko aby wszystko szło po jego myśli. Skoro pani Ania została zwolniona z takiego powodu to zwolnienie w/w osób nie powinno stanowić problemu oraz znalezienie kompetentniejszych osób. Brawo Ty
zgłoś do usunięcia | autor: ~Misza

.... - 2017-05-09 18:50:07
Jak to kiedyś śpiewał Tomasz Niecik ,, Graj - ewo graj'' czy jakoś tam taka
zgłoś do usunięcia | autor: ~Demoniczny_dzik

zwolnienie z pracy - 2017-05-09 19:31:18
Takich i podobnych sytuacji na podwórku suwalskim jest wiele. Tylko niewielu potrafi przeciwstawić się "Chamom" zwierzchnikom. Podziwiam Tą dziewczynę za jej cywilną odwagę, tak trzymać! Zwykły człowiek nie znajdzie pracy, nawet mając wyższe wykształcenie i wiele lat pracy, bez koligacji w naszym kochanym grajdołku ani rusz. Praca i stanowiska tylko za poparciem, nepotyzm do kwadratu, tak postrzegam podwórko Suwałk.
zgłoś do usunięcia | autor: ~starucha

Wygrany proces pani Anny Reguckiej - 2017-05-09 19:48:02
Brawo pani Anno za determinację i odwagę w przeciwstawianiu się układom i układzikom w miejscu pracy! Pozostaje pytanie - co pan Renkiewicz zrobi z tak rażącą niekompetencją nominowanych przez siebie pracowników? Pan Drejer powinien podać się do dymisji, a wcześniej zwolnić prawnika tej firmy, który ewidentnie nie zna podstaw prawa pracy, a wszyscy pobierają wynagrodzenie z publicznego grosza suwalskich podatników!!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zadowolony

Nieprawne zwolnienie z pracy pani Anny Reguckiej - 2017-05-09 19:58:38
Gratuluję pani Ani wygranego procesu z nieuczciwym i niekompetentnym pracodawcą. Mam nadzieję, że pani proces otworzy drogę do walki z kolesiostwem/ układami w miejscu pracy i że w Suwałkach w spółkach publicznych będą się wreszcie liczyć wykształcenie kierunkowe, doświadczenie a nade wszystko znajomość prawa, w tym prawa pracy!!! Z informacji na tym serwisie wynikało, że kilka lub kilkanaście osób zostało w ten sam sposób zwolnionych - zachęcam wszystkie nieprawnie zwalniane osoby do podjęcia walki przed sądem pracy! Czas wykorzenić kolesiostwo i brak kompetencji z listy uprawnień do otrzymywania publicznego grosza!!! Brawo pani Aniu!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Pracodawca prywatny

Pytanie do P. Renkiewicza w kontekście wyroku sądu pracy - 2017-05-09 20:06:02
Czy pan jako przełożony P. Drejera uważa że, wobec wyroku sądu o " rażącym naruszeniu przepisów prawa pracy" przez firmę kierowaną przez ww., pan Drejer i prawnik firmy powinni nadal sprawować swoje stanowiska za publiczne pieniądze? Ja uważam, że absolutnie nie!! Te dwie osoby powinny zostać bezzwłocznie zwolnione! Czy główny księgowy ZDIZ- u ma wyższe, podkreślam WYŻSZE wykształcenie kierunkowe wymagane na takie stanowisko (za publiczne pieniądze). W kontekście wyroku w sprawie pani Reguckiej, w ZDiZ powinna odbyć się absolutnie szczegółowa kontrola i audyt!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Pracodawca prywatny

Kontrola - 2017-05-09 20:19:01
W tej firmie i w całym ratuszu powinny zawitać różne służby stojące na straży naszych podatków bo jak mniemam duża część naszych pieniędzy idzie na cele nie związane z danymi instytucjami oraz zatrudnianiu ciotków pociotków i znajomków bez odpowiedniego wykształcenia aby tylko etat obsadzić to jedna wielka zorganizowana grupa a taką wiadomo kto musi się zająć i a pro po kostki ciekawe ile podwórek jest nią wyłożonych bo żeby była jej odpowiednia ilość na kościuszki to na pewno nie byłoby tego problemu co jest ponieważ z nieodpowiedniej ilości są większe fugi i wszystko się rozjeżdża
zgłoś do usunięcia | autor: ~Demoniczny_dzik

Czas na zwolnienia w Zdiz - 2017-05-09 20:26:18
Panie rezydencie Renkiewicz, nie życzę sobie, aby między innymi z moich podatków opłacał pan takie osoby jak pan Drejer i prawnik Zdizu!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Suwalski podatnik

Przypomnijmy sobie - 2017-05-09 20:50:42
Czy Suwalskie gazety mogą przypomnieć nam ile to procesów sądowych przegrał ostatnio Ratusz/ osoby i służby powołane przez Ratusz i ile te przegrane procesy kosztują nas suwalskich podatników? Chyba było tego trochę! Ratuszowi do natychmiastowej wymiany na urzędników bardziej profesjonalnych pod każdym względem !
zgłoś do usunięcia | autor: ~Ciekawy

Kontrola zewnętrzna powinna być przeprowadzona w całym U.M - 2017-05-09 21:15:54
CBA winno przeprowadzić szczegółową kontrole UM i podległych jej jednostek tj.ZBM,ZDiZ,PEC, MOPR i inne podległe Prezydentowi Suwałk.Zasady zatrudniania byłych emerytów jak np. w MOPR na pełnym etacie radnego miasta i emeryta a zarazem przew.komisji ifinansowo-budżetowej R.M Suwałk. Uważam jako obywatel Suwałk i podatnik ,że Pan Prezydent Suwałk działa w ten sposób na niekorzyść dobra miasta Suwałk i jego mieszkańców - co przyrzekał obejmując fotel Prezydenta Suwałk.
zgłoś do usunięcia | autor: ~podatnik z Suwałk

Apel do Nowin Suwalskich - 2017-05-09 21:58:10
Czy Nowiny Suwalskie mogą zająć się tematem - na początek - nieprawidłowości w obsadzaniu stanowisk przez Ratusz Suwalski? Tj. Napiętnowaniem nepotyzmu, kolesiostwa, zatrudniania osób niekompetentnych i bez wymaganego doświadczenia i wykształcenia na etatach za pieniądze podatników? I czy mogą stworzyć taką listę " misiewiczów suwalskiego ratusza"?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zainteresowany

Korytologia i Renkologia to wiodące akademickie dziedziny wiedzy tajemnej w Suwałkach - 2017-05-09 22:19:22
Korytologia i Renkologia ma się bardzo dobrze w tym kongresowym swoistym szabrowników ośmiornicy Raju. Patrz i co widzisz strach przed utratą koryt i korytek dla siebie i swoich szwagrów i i pociotek to jest sedno sprawy tzn ruchu KOD,czyli wszystkich ekspertów suwalskich o korytologii jak też dobrze znanego i popularnego kierunku o nazwie Renkologia wykładanych w Ratuszu i wszelkich spółkach celowych w Suwałkach oraz w tzn. dobrze znanych z szabru na groszu publicznych suwalskich instytucjach okołobiznesnowych. Jeśli CEBO,ś i ABW wejdą do wszystkich spółek miejskich i Ratusza suwalskiego a równocześnie inne służby wejdą do PNT, PECu,SSE,PWSZ,Euregionu Niemen+ Rybka Pipka ,SIRTU, Aresu,Ośrodka Kultury,Pływalni ,OSIR-u,Biblioteki Publicznej i innych spółeczek celowych to wtedy zobaczycie jak wygląda to suwalskie kumoterstwo rodzinne ,wszędobylska korupcja,nepotyzm,szaber na groszu publicznym koordynowane przez tych dobrze znanych farbowańców co po 89 roku przefarbowali się na demokratów,wizjonerów,strategów od wszystkiego i niczego pospolitych dyplomomatołków co nauczyli się w komunie kraść na groszu publicznym i nadal to robią już za tzn demokracji -patriokracji. Kto u koryta to pon co z butów wyłazi nieciekawa woń.Suwałki to republika szwagrów i pociotek żyjących tylko jak pasożyty z gorsza publicznego ,naiwnego leminga .Ponadto ,ten "innowacyjny" szwagrów i pociotek zaścianek o nazwie Suwałki PNT Miałeś chłopie złoty Róg czytaj drugie co do wielkości województwo ze stolicą w Suwałkach ale miejscowe chłopki roztropki za ZSLu przefarbowanego na PSL i z PZPR przefarbowanego na SLD a potem za UW,UP i innych parobków przefarbowanych w ramch AWS na czele z Masonem Buzkiem et consortes skupiali się na walce na stole i pod stołem o różne fanty,geszefty, złodziejskie prywatyzacje wraz z lukratywnymi korytami i korytkami dla swoich szwagrów,ciotek i pociotek zamiast skupiać się na efektywnej walce o utrzymanie województwa suwalskiego.Gdzie wtedy byli ci wszyscy suwalscy politykierzy gęgacze z PSLu,SLD, UW i AWSu i farbowani "biznesmeni" którzy utuczyli się na dobrze znanych przewałkach prywatyzacyjnych za Lewadowskiego i AWSu a teraz w ramch KODU co tak dziś protestują, oburzają się i w takim stanie rzeczy faktycznie mogą tylko tyle aby taką petycję zawiesić na miejskim szalecie w Suwałkachbo nikt już tych gęgaczy-geszefciarzy co dorobili się na publicznym majątku nie bierze na poważnie.Suwałki jak miasto i województwo miało swoje 5 minut i wiele z realnych gospodarczych projektów i innych szans zostało już na zawsze zaprzepaszczone bo kongresowy zaścianek będzie zawsze zaściankiem i gospodarczo-cywilizacyjnym za****m. i.Miałeś chłopie złoty róg został Ci się tylko pozostał podlaski peryferyjny szklanych domów i ponad 100 milionowy miasta i spółek miejskich celowych w bankach komercyjnych do spłacenia przez mieszkańców Suwałk dług.Innowacje w PNT i całych kongresowych Suwałkach to najlepiej wychodzą absolwentom ,korytologii , szwagrologii ,szabrologii koteriologii oraz najnowszej renkologii. Te innowacyjne dziedziny nauki w Suwałkach mają status mistrzowski .Po czynach ich poznacie a nie po gęganiu za grosze podatnika suwalskiego i krajowego.W picowaniu i protestowaniu i Suwałki są w super lidzie.w Polsce. Pełna zgoda zosobnikiem Solidar 80.bo taki jest obecny stan rzeczy w Polsce i Suwałkach. oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo cytuję, PIS wygrywa z PO+PSL+SLD+NOWOCZESNA widać to po ;Marszu wolności; i osobach w niej uczestniczacych ! - 2017-05-07 07:26:28 Byli SB-cy ,milicjanci ,KOD-wcy i Koalicja PO+PSL+SLD+NOWOCZESNA przegrywa ,boją się ,że utracą wszystko co im jeszcze pozostało / resztki władzy ,przywilejów / ;Marsz wolności ;- o jaką wolność im chodzi ? .Taśmy prawdy pokazały co działo się przez okres rządów 8 lat PO+PSL ,jakie układy panowały ,rozkradanie majątku narodowego polski przez tych ludzi .POLACY zobaczyli jak naprawdę jest .
zgłoś do usunięcia | autor: ~Fidel Castro

Korytologia i Renkologia to wiodące akademickie dziedziny wiedzy tajemnej w Suwałkach - 2017-05-09 22:22:12
Korytologia i Renkologia ma się bardzo dobrze w tym kongresowym swoistym szabrowników ośmiornicy Raju. Patrz i co widzisz strach przed utratą koryt i korytek dla siebie i swoich szwagrów i i pociotek to jest sedno sprawy tzn ruchu KOD na czele z dobrze ufarbowana na demokratkę Harcerką Kamińską ,oraz wszystkich innych ekspertów suwalskich o korytologii jak też dobrze znanego i popularnego kierunku o nazwie Renkologia wykładanych w Ratuszu i wszelkich spółkach celowych w Suwałkach oraz w tzn. dobrze znanych z szabru na groszu publicznych suwalskich instytucjach okołobiznesnowych. Jeśli CEBO,ś i ABW wejdą do wszystkich spółek miejskich i Ratusza suwalskiego a równocześnie inne służby wejdą do PNT, PECu,SSE,PWSZ,Euregionu Niemen+ Rybka Pipka ,SIRTU, Aresu,Ośrodka Kultury,Pływalni ,OSIR-u,Biblioteki Publicznej i innych spółeczek celowych to wtedy zobaczycie jak wygląda to suwalskie kumoterstwo rodzinne ,wszędobylska korupcja,nepotyzm,szaber na groszu publicznym koordynowane przez tych dobrze znanych farbowańców co po 89 roku przefarbowali się na demokratów,wizjonerów,strategów od wszystkiego i niczego pospolitych dyplomomatołków co nauczyli się w komunie kraść na groszu publicznym i nadal to robią już za tzn demokracji -patriokracji. Kto u koryta to pon co z butów wyłazi nieciekawa woń.Suwałki to republika szwagrów i pociotek żyjących tylko jak pasożyty z gorsza publicznego ,naiwnego leminga .Ponadto ,ten "innowacyjny" szwagrów i pociotek zaścianek o nazwie Suwałki PNT Miałeś chłopie złoty Róg czytaj drugie co do wielkości województwo ze stolicą w Suwałkach ale miejscowe chłopki roztropki za ZSLu przefarbowanego na PSL i z PZPR przefarbowanego na SLD a potem za UW,UP i innych parobków przefarbowanych w ramch AWS na czele z Masonem Buzkiem et consortes skupiali się na walce na stole i pod stołem o różne fanty,geszefty, złodziejskie prywatyzacje wraz z lukratywnymi korytami i korytkami dla swoich szwagrów,ciotek i pociotek zamiast skupiać się na efektywnej walce o utrzymanie województwa suwalskiego.Gdzie wtedy byli ci wszyscy suwalscy politykierzy gęgacze z PSLu,SLD, UW i AWSu i farbowani "biznesmeni" którzy utuczyli się na dobrze znanych przewałkach prywatyzacyjnych za Lewadowskiego i AWSu a teraz w ramch KODU co tak dziś protestują, oburzają się i w takim stanie rzeczy faktycznie mogą tylko tyle aby taką petycję zawiesić na miejskim szalecie w Suwałkachbo nikt już tych gęgaczy-geszefciarzy co dorobili się na publicznym majątku nie bierze na poważnie.Suwałki jak miasto i województwo miało swoje 5 minut i wiele z realnych gospodarczych projektów i innych szans zostało już na zawsze zaprzepaszczone bo kongresowy zaścianek będzie zawsze zaściankiem i gospodarczo-cywilizacyjnym za****m. i.Miałeś chłopie złoty róg został Ci się tylko pozostał podlaski peryferyjny szklanych domów i ponad 100 milionowy miasta i spółek miejskich celowych w bankach komercyjnych do spłacenia przez mieszkańców Suwałk dług.Innowacje w PNT i całych kongresowych Suwałkach to najlepiej wychodzą absolwentom ,korytologii , szwagrologii ,szabrologii koteriologii oraz najnowszej renkologii. Te innowacyjne dziedziny nauki w Suwałkach mają status mistrzowski .Po czynach ich poznacie a nie po gęganiu za grosze podatnika suwalskiego i krajowego.W picowaniu i protestowaniu i Suwałki są w super lidzie.w Polsce. Pełna zgoda zosobnikiem Solidar 80.bo taki jest obecny stan rzeczy w Polsce i Suwałkach. oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo cytuję, PIS wygrywa z PO+PSL+SLD+NOWOCZESNA widać to po ;Marszu wolności; i osobach w niej uczestniczacych ! - 2017-05-07 07:26:28 Byli SB-cy ,milicjanci ,KOD-wcy i Koalicja PO+PSL+SLD+NOWOCZESNA przegrywa ,boją się ,że utracą wszystko co im jeszcze pozostało / resztki władzy ,przywilejów / ;Marsz wolności ;- o jaką wolność im chodzi ? .Taśmy prawdy pokazały co działo się przez okres rządów 8 lat PO+PSL ,jakie układy panowały ,rozkradanie majątku narodowego polski przez tych ludzi .POLACY zobaczyli jak naprawdę jest .
zgłoś do usunięcia | autor: ~Fidel Castro

Sprawa dla prokuratury - 2017-05-09 23:04:24
Może przy okazji prokuratura zajmie się zbiorami byłego Biura Wystaw Artystycznych w Suwałkach, które od ponad dwudziestu lat niszczeją po piwnicach. I zaniechaniami wobec tego problemu Renkiewicza. Problem jest taki, że za kradzież batonika idzie się do więzienia, a gdy niszczeniu ulegają zbiory za około milion złotych, nie ma jakiegokolwiek działania ratusza. Renkiewicz został o tym powiadomiony dwa lata temu. Nie było reakcji z jego strony. To zbiory społeczne i kolejna ratuszowa sprawa dla prokuratury. Więcej odwagi prokuraturo!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

Wygrany proces pani Reguckiej - 2017-05-09 23:19:34
Wygrany proces pani Reguckiej przeciwko ZDiZ obnażył dyletanctwo, brak profesjonalizmu i gorszącą niefrasobliwość dyrekcji/ prawnika ZDiZ, ale przede wszystkim Ratusza w osobie Renkiewicza! A nade wszystko nieznajość prawa! Takie osoby powinny zniknąć z suwalskiego życia publicznego - ich nieprofesjonalne działania drenują kieszenie podatników suwalskich ( za Nowinami Suwalskimi - pan Renkiewicz pobrał 28 Tys zł. Ekwiwalentu urlopowego - prokuratura powinna zająć się tą sprawą !)
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zbulwersowany

Sprawa p. Reguckiej - 2017-05-09 23:29:16
Podobno P.Renkiewicz nakazał podległym sobie dyrektorom wyciszenie wszelkich niewygodnych spraw przed wyborami samorządowymi. Proces i wygrana pani Anny Reguckiej powinny stanowić zachętę do obnażenia kumoterstwa, nepotyzmu, nielegalnego traktowania pracowników w zakładach publicznych! Pani Regucka pokazała , że warto walczyć o godne traktowanie przez pracodawcę! Brawo! misiewicze suwalskiego ratusza powinni zniknąć ze spółek podległych ratuszowi!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Szeptane w Suwałkach

MOPR jego dyrektor zatrudnia emeryta esbeka ! - 2017-05-10 06:01:59
Panie Lewoc to nasze pieniądze podatników ,może odpowie Pan na kilka pytań publicznie : - co Pana łączy z tym zatrudnionym ;esbekiem ;emerytem i dlaczego go Pan w ogóle zatrudnia ? - może Pan poda do publicznej wiadomości czym Pan kierował się odznaczając w dużej tajemnicy krzyzami brązowym i srebrnym zasługi pracy ,ludzi nie zasługującymi na nie.Pani z-ca dyr. aktualna ma ;krew na rękach; ,za jej kierownictwa dzieci odbierały życie /powiesiły sie ,itp. / MOŻE Pan odpowie w końcu na te dwa przynajmniej pytania ?
zgłoś do usunięcia | autor: ~obserwator

P. Regucka wygrywa w sądzie ze ZDiZ/ Renkiewiczem - 2017-05-10 07:17:21
Jak długo po blamażu sądowym w sprawie o nieprawne zwolnienie pracownika w wykonaniu dyrektora ZDiZ i prawnika tej firmy = osób brzpośrednio podległych i nominowanych przez P. Renkiewicza = pan Renkiewicz zamierza finansować ich wynagrodzenie z pieniędzy nas='suwalskich podatników Przypominam, toczy się w Łomży postępowanie w sprawie nieprawidłowości przetargowych za kadencji p. Drejera! Pan Renkiewicz powinien po tym wyroku publicznie bezzwłocznie wyjaśnić Suwałczanom dlaczego zwolnił poprzedniego dyrektora Pana Łazarskiego i innych pracowników ZDiZ i dlaczego powołał Drejera!!!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zapytuje P. Renkiewicza

Konieczne skrócenie kadencji prezydenta miasta i radnych ! - 2017-05-10 07:31:00
Po orzeczeniu sądu pracy w sprawie Regucka przeciwko ZDiZ/ Drejer/ Renkiewicz i w kontekście toczących się postępowań prokuratorskich W Łomży w sprawie ZDiZ, publikowanych wiadomości o nieprawidłowościach w zatrudnieniu w innych urzędach podległych Ratuszowi, skrócenie Kadencji Prezydenta Miasta i obecnych radnych wydaje się być koniecznością. Dosyć już grzali stołki za publiczna kasę z efektami pracy jak wyżej!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Podatnik

Ratusz a sprawa kultury i poszanowania prawa - 2017-05-10 07:37:57
pan prezydent tworzy rady ds kultury i wydaje publiczny grosz na sążniste nikomu niepotrzebne raporty, a nie egzekwuje zwykłej kultury i poszanowania prawa od swoich podwładnych, ot choćby poszanowania prawa pracy - vide wyrok sądu w sprawie P. Reguckiej. Gdzie tu sens i gdzie tu logika
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zaintrygowana

Księgowi do łopat- wyrok w sprawie P. Reguckiej - 2017-05-10 07:46:48
To tak jak w sowieckiej rzeczywistości - wydumana potrzeba matką zdeformowanego wynalazku intelektualnego! Czy chcemy, aby ludzie tworzący takie wynalazki jak " księgowa do łopaty" tworzyli rzeczywistość naszego miasta, kulturę, w tym kulturę zatrudnienia w naszym mieście! Czasy prosowieckie w Polsce już minęły, czy tylko tutaj w Suwałkach mają się jeszcze dobrze? Ludzie odpowiedzialni za sytuacje w ZDiZ i w innych firmach Ratusza i ludzie z Ratusza powinni odejść!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Uważam ŻE

Księgowi do łopat- wyrok w sprawie P. Reguckiej - 2017-05-10 07:48:55
To tak jak w sowieckiej rzeczywistości - wydumana potrzeba matką zdeformowanego wynalazku intelektualnego! Czy chcemy, aby ludzie tworzący takie wynalazki jak " księgowa do łopaty" tworzyli rzeczywistość naszego miasta, kulturę, w tym kulturę zatrudnienia w naszym mieście! Czasy prosowieckie w Polsce już minęły, czy tylko tutaj w Suwałkach mają się jeszcze dobrze? Ludzie odpowiedzialni za sytuacje w ZDiZ i w innych firmach Ratusza i ludzie z Ratusza powinni odejść!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Uważam ŻE

Do Szeptane w Suwałkach - 2017-05-10 08:01:59
I powiem ci więcej!!! Otóż podlegli mu dyrektorzy a zawłaszcza jego zastępca niejaki Pan Kurzyna (o ile dobrze pamiętam) bardzo skrupulatnie te polecenia wykonywali. Otóż wyobraź sobie, że pewnego razu jadłem sobie w "Warce" obiadek po pracy i wypiłem kilka piwek. Dosiadł się do mnie koleś bodajże z radia 5 czy coś takiego i opróżniwszy z nim kilka browarków dowiedziałem się, że Pan Kurzyna starał się dostać numery IP kolesi, którzy piszą negatywne komentarze o prezydencie!!! Masz pojęcie I ci kolesia jadą potem do Warszawy na marsz wolności!!!!! To o jaką wolność oni walczą
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

spółeczki komunalne - 2017-05-10 08:09:21
Renkiewicz jak tam twoi kolesie co rządzą spółkami Drejer czy Izydor walendzewicz co w odpadach siedzi i ile to suwalskich spółek komunalnych ta Pani radczyni prawna obrabia - czy tez z takim skutkiem?
zgłoś do usunięcia | autor: ~korek

Renkiewicz obrońcą demokracji? Dobry żart - 2017-05-10 08:44:28
Renkiewicz obrońcą demokracji? Tak, ale w wydaniu wschodnim! Obrońcą swojego stołka i ratuszowego układu. Suwalskie patologie pokazują, że dwukadencyjność jest potrzebna.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

Do Anthrax - re adresy IP i pan Kurzyna - 2017-05-10 08:59:47
Czy to może być prawda jak mawia klasyk? i jeżeli to prawda o takim zamiarze pana Kurzyny to czy pan Kurzyna czasem nie prokuruje działań, które są nielegalne? Sądzę, że osoby które wedle Kurzyny piszą "negatywne" komentarze chętnie powtórzą te komentarze/ opinie w oczy i panu Kurzynie i panu Prezydentowi! Pytanie jednak pozostaje w mocy, czy pan Kurzyna rzeczywiście miał zamiar zdobywać adresy IP i czy miał zamiar uzyskać to legalnie? Jeżeli legalnie, to proszę podać podstawę prawną upoważniająca akurat jego do takiego działania. Jeżeli zamierzał uzyskać to nielegalnie, o to dym będzie większy i pewnie inni prawnicy będą zacierać w tej sprawie ręce!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Szeptane w Suwałkach

Do Szeptane w Suwałkach - 2017-05-10 09:17:43
Ja tylko powtarzam to co sam słyszałem na własne uszy od nieznajomego gostka. Być może się przechwalał ale nie sądzę bo po co miałby to robić? Dobrze byłoby gdyby napisały tu osoby, które miały podobne doświadczenia bo chyba są to działania nielegalne. A nawet jeżeli odkryłby kim ja na przykład jestem to co? Aresztowali by mnie Za co? Przecież nie piszę tekstów rasistowskich, ksenofobicznych ani wulgarnych. Staram się nikogo nie obrażać. A, że jest to krytyka no to co z tego? Jak robią "na diabła" to czego się niby spodziewają? Nagrody Nobla? To śmieszne
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

To są właśnie wschodnie standardy demokracji - 2017-05-10 09:47:36
To są właśnie te wschodnie standardy demokracji, jakie mają miejsce w ratuszu. Wszystko o czym napisałem, mogę w oczy powiedzieć Renkiewiczowi i spółce. Mierzi mnie, że prezydent Suwałk pobiera pensję wyższą, niż prezydent stolicy i mam dzieję, że przeprosi za to mieszkańców Suwałk, bo to z ich kieszeni to wynagrodzenie. Mierzi mnie, że prezydent Suwałk zapomniał o 300-leciu Miasta, które przypadało 3 grudnia 2015 r. Mierzi mnie, że pobrał 28 tys. zł za zaległy urlop. Mierzi mnie, że pod rządami Renkiewicza i gdy bierze on takie wynagrodzenie, Suwałki to jeden z najuboższych regionów Europy. Mierzi mnie kolesiostwo, układy i esbecy w tle ratusza... Mógłbym wymieniać długo! Dość Renkiewicza w suwalskim ratuszu, bo to nieszczęście dla Suwałk.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

do Zouta - 2017-05-10 10:57:49
Minie to nie dziwi no bo jak się pozbywa wykwalifikowanych pracowników tak jak w przypadku Pani Ani to kto zostaje? Ano mierni ale wierni. Ja w zeszłym roku byłem w biurze ZDiZ na Sejneńskiej zapytać o płyty chodnikowe. Byłem tam pierwszy raz to nie wiedziałem gdzie iść. przechodzę korytarzem widzę otwarte drzwi...a tam paniusia, taka dzidzia piernik maluje sobie paznokcie! Przy otwartych drzwiach! Sukieneczka, że pupę było widać, włoski czarne. A było dobrze po dziewiątej. Gdzie jej tam w głowie jakieś prawo pracy! No to potem wychodzą takie kwiatki
zgłoś do usunięcia | autor: ~inż Mamoń

Sprawa Reguckiej czyli czego boi się suwalska władza - 2017-05-10 11:28:25
Sprawa pani Reguckiej wywołała na tym forum wiele komentarzy niejednokrotnie niepochlebnych dla rządzących Suwałkami ( za niejasne nominacje dyrektorskie w firmach opłacanych przez podatników i za nielegalne, jak się okazuje, zwolnienia pracowników w ww. Firmach) zaintrygował mnie zwłaszcza jeden dot. Rzekomej próby pozyskania przez lokalnego urzędnika adresów IP autorów nieprzychylnych władzy komentarzy. Nawet w czasach komuny były książki skarg i zażaleń. Jeżeli próba pozyskania takich zastrzeżonych danych była podjęta przez lokalnego urzędnika, to na czyje polecenie, na podstawie jakiej autoryzacji prawnej i czym była uzasadniona?? Ta informacja powinna zostać wyjaśniona do podszewki już teraz, względnie Ratusz powinien temu zaprzeczyć. Bo jeżeli okazałoby się po zgłoszeniu do odpowiednich organów, że podjęto nielegalna próbę pozyskania wrażliwych informacji przez lokalnego urzędnika, to jak mawiają w US to sprawa najcięższego kalibru, przestępstwo federalne. Władza opłacana przez podatników musi liczyć się z kontrolą a nawet krytyką tych którzy ją opłacają. Myślę, że taniej i prawnie bezpieczniej dla lokalnych urzędników byłoby gdyby zorganizowali fizyczna lub wirtualną linię do przekazywania w formie poufnej (lub kto chce z imienia i nazwiska) informacji o nieprawidłowościach w " zarządzaniu publicznym groszem w firmach i przez firmy państwowe". Nadal uważam, ze sprawa ewentualnej rzekomej próby pozyskania adresów IP niektórych forumowiczów powinna zostać zgłoszona odpowiednim organom centralnym i wyjaśniona? Czy pracownicy Radia 5 mogą w tym pomóc? Czy jeżeli infor. O takiej próbie pozyskania adresów IP to prawda, to czego boi się lokalna suwalska władza?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zaintrygowany

Dobre żarty - 2017-05-10 11:45:53
Radio 5, radio bajer? Ha, ha, ha, równie dobrze ta sprawa mogłaby zostać wyjaśniona przez Dwutygodnik Suwalski. Dobre żarty, choć to oczywiście sprawa poważna.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

Proszę porównać..... - 2017-05-10 12:28:18
Co dziwić się wynagrodzeniu Pana Prezydenta Renkiewicza w porównaniu z wynagrodzeniem byłej kanclerz PWSZ (na podstawie szczegółowego wystąpienia pokontrolnego dotyczącego działalności Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach znajdującego się na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego), zarobki tej Pani wynosiły 16 500 do 17 000 zł. miesięcznie plus wynagrodzenie za niewykorzystany urlop czy godziny nadliczbowe, premie po 60%, nagrody. Jaka jest odpowiedzialność prezydenta, a jaka kanclerz? To są pieniądze z budżetu, czyli także z naszych podatków. czy w naszym Państwie jest jakaś kontrola?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Lech

Zarobki władz Suwałk są rażąco dysproporcjonalnie wysokie? - 2017-05-10 13:05:04
Zarobki Suwalskiej władzy zależą tylko od mieszkańców Suwałk =ich przedstawicieli= radnych ( z uwzględnieniem ram prawnych). Wniosek jest tylko jeden, jeżeli zarobki przedstawicieli władz Suwałk rażą mieszkańców SuwaŁk, powinni bezzwłocznie zmienić radnych suwalskich!!! I nie dopuszczać w przyszłości do powstania takich układów, jakie panują w Ratuszu Suwałk teraz! Innymi słowy, Suwalczanie powinni być bardziej odpowiedzialni obywatelsko przy urnach wyborczych!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Wyjaśniam

Przeciw patologiom - 2017-05-10 13:53:25
Z pewnością będziemy prowadzili kampanię informacyjną przed przyszłorocznymi wyborami, by podobne patologie, jak zarobki Renkiewicza w suwalskim ratuszu, nie miały więcej miejsca. Bo zarobki suwalskiego prezydenta, przewyższające zarobki prezydenta Warszawy to patologia.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

Oficjalny komunikat suwalskiego ratusza - 2017-05-10 13:57:36
W związku z ogłoszonym w dniu 8 maja 2017r. wyrokiem Sądu Pracy w sprawie zwolnienia dyscyplinarnego Pani Anny R. z Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach oraz rozmowy i wyjaśnień złożonych przez Pana Tomasza Drejera Dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni – Prezydent Miasta Suwałk informuje, że całością kosztów tego postępowania opiewających na łączną kwotę ponad 9.000 zł zostanie obciążony Pan Tomasz Drejer Dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach. Ponadto Pan Tomasz Drejer Dyrektor ZDIZ w Suwałkach w trakcie rozmowy z Prezydentem Miasta Suwałk poinformował, że nie skorzysta z możliwości odwołania się od wyroku sądu pracy.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

Komentarz do komunikatu - 2017-05-10 14:02:17
Po pierwsze pani Anna R., nie była oskarżoną, ani skazaną i nie musi wstydliwie ukrywać swojego nazwiska, nazywa się Anna Regucka. Wstydzić się powinien pan D., który proces przegrał, oraz jego przełożony suwalskie prezydent Czesław R. Bo Czesław R., w tak prosty sposób od patologii w ratuszu się nie odetnie, one obciążają jego politykę kadrową. Po prostu, przyjmijcie ten wyrok i zaistniałą sytuację na klatę Wallenrodzie!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Zorro

za kostkę za kościuszki też zapłacicie - 2017-05-10 16:53:29
z własnej kieszeni bo jak położono to każdy wie że jakby nie w zgodzie z ""przepisami"
zgłoś do usunięcia | autor: ~CCC

nowiny - 2017-05-10 16:54:05
jezeli chodzi o nowiny suwalskie to brukowiec co tylko potrafi obrazac i jest poplecznikiem wladz miejskich na czele z redaktorkiem naczelnym wiec nie zajma stanowiska przeciw
zgłoś do usunięcia | autor: ~kolo

do Koło Re : Suwalskie Nowiny - 2017-05-11 00:04:19
Proszę przedstaw fakty, nie bądź gołosłowny. Kogo, kiedy i w jakim numerze SN obraziły i czy osoby obrażone i pokrzywdzone przez SN dochodzą swoich praw przed sądem. SN często zajmują krytyczne stanowisko wobec władz miejskich, więc jak mogą być ich poplecznikiem.
zgłoś do usunięcia | autor: ~???

układy - 2017-05-11 10:44:49
Podobno toczą się jakieś dochodzenia i kontrole służb. Niewykluczone, że te aferki miejskie sprawdzają służby specjalne. I może prokurator?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Iza

do Fidel C. - 2017-05-12 11:15:30
Ładny nick sobie przybrałeś, komunistycznego zbrodniarza, ja wolę miliard razy pana Renkiewicza od ciebie
zgłoś do usunięcia | autor: ~Kazik

Problem w tym, - 2017-05-12 14:27:14
że Fidel już nie żyje i nic złego już nikomu nie zrobi...a Renkiewicz szkodzi nadal
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

do "anthrax" - 2017-05-15 14:05:17
Ty wąglik jeszcze dużo złego możesz zrobić, a nic dobrego jeszcze nie zrobiłeś. A pan Renkiewicz zrobił wiele dobrego w przeciwieństwie do ciebie i tobie podobnych.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Kazik

Kazik - 2017-05-15 14:55:27
właśnie ten artykuł jest świetnym przykładem tego co "dobrego" zrobił Pan Renkiewicz i jego "misiewicze" ale do ciebie to chyba nie dociera
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

do wąglika - 2017-05-15 20:28:03
Zwolniona pani to typowy zapracowany obibok. Nie usprawiedliwiam, być może wadliwego jej zwolnienia, ale nie ma to nic do pana Renkiewicza, który wiele dobrego zrobił dla miasta. A ty nic dobrego dla miasta nie zrobiłeś.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Kazik

do Kazika - 2017-05-17 07:09:04
Gdyby ta Pani była typowym obibokiem jak piszesz to jakim cudem sąd orzekł skrajnie korzystny dla niej wyrok: odszkodowanie+ przywrócenie do pracy? Pan Drejer czyli nieznający prawa pracy dyrektor w tym przypadku po prostu zrobił z siebie totalnego błazna. A warto dodać, że to dobry koleś Renkiewicza, który lubi obsadzać swoimi kolesiami stanowiska w spółkach miast....tak, robi wiele dobrego dla miasta...a ściślej dla kolesi
zgłoś do usunięcia | autor: ~anthrax

Do Kazika - 2017-05-17 19:27:12
W świetle prasowych informacji, pani Anna Regucka ma licencjat, magisterium w trakcie, wiele kursów specjalistycznych, nagrody - jak rozumiem, za dobrą pracę potwierdzone w kartotece pracownika - czy można nazwać taką osobę obibokiem? Zdecydowanie nie! A co mamy po stronie pana dyrektora Drejera - niejasną nominację dyrektorska, nieudolne wręczenie upomnienia pani Reguckej z którego się wycofał ( bo nie zapoznał się z podstawową sprawą, że P. Regucka była tylko sekretarzem komisji przetargowej a nie przewodniczącą), podsłuchy pracowników w szatni, nieudane kierowanie akcją zima, nielegalne zwolnienia pracownicze, zatrudnianie za publiczne pieniądze prawnika firmy, który nie zna podstawowego prawa praca i orzecznictwa Sądu Najwyższego ( przeszeregowania pracownicze tylko zgodnie z wykształceniem) , przegrany proces, inne postępowania prokuratorskie w toku - czy pan Kazik uważa, że to nie dyskredytuje pana Drejera. Panie Kazik, pan mu płaci za te nieudolne zarządzanie z własnych pieniędzy jako podatnik!!!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Prywatny pracodawca

Wyrok w sprawie Regucka -Drejer - 2017-06-05 13:17:35
Ciekawi mnie sformułowanie wyroku w tej sprawie. Gołym okiem widać, że chodzi o "rażące naruszenie przepisów prawa pracy" przez pracodawcę . I co jeszcze robi Drejer na stanowisku obsadzonym przez Renkiewicza? i to chyba nie jedyny niekorzystny wyrok w ostatnim czasie w sądzie pracy z którym mierzy się Drejer!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Prywatny pracodawcapodaj: imię / nick *
e-mail
temat *
treść *
Wpisz kod z obrazka *:
Pola oznaczone * są wymagane, aby dodać komentarz na portalu suwalki.info!
 


Kawiarnia - Pizzeria Pinokio Suwałki
Kawiarnia - Pizzeria Pinokio Suwałki

Reklama

REKLAMA
Czy w Suwałkach powinien stanąć pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: