suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Login:
Hasło:
Komentarze do Boją się o swoje fotele? Samorządo...

dwukadencyjność - 2017-03-17 15:34:55
Ta dwukadencyjność i tak nie może obowiązywać obecnych samorządowców! przecież prawo nie działa wstecz!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Witek

do ~Witek - 2017-03-17 15:45:03
w normalnym kraju pewnie by tak było. Ale teraz prezydent podpisze wszystko, a i trybunał zastrzeżeń mieć nie będzie. Także takie zmiany moim zdaniem sa jak najbardziej możliwe. Pytanie jest inne - czy taka dwukadencyjność to dobre, czy złe rozwiązanie
zgłoś do usunięcia | autor: ~polak mały

2 kadencje rónież dla posłów i senatorów - 2017-03-17 17:43:39
jestem za tym aby dwie kadencje były również dal posłów i senatorów! niektórzy posłowie z funkcji polityka zrobili sobie zawód i maszynkę do robienia kasy.
zgłoś do usunięcia | autor: ~M

Dwie kadencje dla układów wystarczy - 2017-03-17 18:02:57
Czas na zmiany
zgłoś do usunięcia | autor: ~Hary

14 tysi - 2017-03-17 18:04:10
no jakbym miał stracić 14 tysi miesięcznie za nic to też bym protestował
zgłoś do usunięcia | autor: ~ksiegowy

Nareszcie - 2017-03-17 18:33:43
brawo !. Skończy się kolesiostwo, wysokie zarobki i ciepłe posadki dla pociotków !
zgłoś do usunięcia | autor: ~suwalczanka26

Co się skończy? - 2017-03-17 18:55:54
Będzie to samo tyle, że dla swoich i nie mających żadnego samorządowego doświadczenia. Zarobki będą nadal wysokie i zatrudnianie "swoich" często tumanów nie ustanie. Oj, naiwna, naiwna jak dziecko. Z góry wiadomo, że marionetkowy Prezydent podpisze wszystko co mu podsuną. Widać to po ponad rocznej jego "notariuszowej" działalności.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Alex

Odsunąć od Urzędów RP byłych funkcjonariuszy służb bezpieki PRL-u. - 2017-03-17 19:08:10
Jak to możliwe ,żeby byli funkcjonariusze służby bezpieczeństwa PRL-u rządzili Suwałkami ? Co tak naprawdę łączy Prezydenta Suwałk oraz Radę miasta Suwałk ,że zatrudniają byłych emerytowanych SB-ków radnych w swoich jednostkach np. w MOPS ? Na dodatek ustanawiają tego radnego funkcjonariusza służby bezpieczeństwa PRL-u przewodniczącym najważniejszej komisji finansowo-budzetowej R.M SUWAŁK ? PANIE PREZYDENCIE SUWAŁK WSTYD I HAŃBA - nie powinien Pan dalej sprawować mandatu PREZYDENTA SUWAŁK !
zgłoś do usunięcia | autor: ~Karol

do Alex - 2017-03-17 19:32:44
co ty za głupoty piszesz?? nienawiść przysłania ci widzenie jak można kogoś swojego wrzucać na prezydenta ,wójta czy do rady (może kiedyś tak było) wszystkie te osoby wybiera się w wolnych wyborach ,a tak przy okazji przedostatni (P)rezydent to nie był pewnie tym co wszystko podpisywał dla pewnej partii oszustów
zgłoś do usunięcia | autor: ~Anty

@Anty - 2017-03-17 20:26:21
Tamten był słaby, a obecny jest tylko figurantem.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Alex

hehe - 2017-03-17 20:36:05
dobry żart ;D
zgłoś do usunięcia | autor: ~Anty

Kino pod podkulonym ogonem - 2017-03-17 21:54:44
A może w ratuszu zrobić seans filmowy i dla swojaków Psy Pasikowskiego puścić?
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jerzy

Powtórka z rozrywki?? - 2017-03-18 00:04:51
Czy suwalki są gotowe finansowo na następną kadencję Renkiewicza Czy to ma być jak w tym żarcie podatnicy do pracy, bo beneficjenci czekają?? Pan renkiewicz zarabia więcej niż prezydent Warszawy, pobiera ok. 28 tys. Zł wynagrodzenia za niewykorzystany urlop, bo podobno jest tak zapracowany, podatnicy Suwalscy, czy nadal chcecie utrzymywać tego pana i jego pociotków na urządach Zaiste, dziwna to kraina ta Suwalszczyzna !
zgłoś do usunięcia | autor: ~Coooooo?

Niewypoczęty pracownik - 2017-03-18 01:28:33
Niewypoczęty pracownik źle pracuje. Nawet jeśli na osłodę otrzymuje 28 tys. zł. Pozwólmy Renkiewiczowi (temu Wallenrodowi) odpocząć od ratusza. Niech to będzie baaardzo dłuuugi odpoczynek.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jerzy

czerwone i czarne ryje - 2017-03-18 03:12:51
Już nastanie za chwilę piękny czas - ktoś inny zasiądzie na fotelu prezydenta Suwałk. Nastaną czasy błogostanu i spokoju. Nikt nie będzie kradł, nie będzie koleżków na stanowiskach w spółkach miasta. Nie będzie pasów startowych i wydatków na bandę urzędników zatrudnionych z rodzinnego klucza. Co to będzie jak odejdą zasłużeni i doświadczeni urzędnicy miasta którzy od wielu wielu lat mają.....przyspawane swoje czerwone ryje do koryta. Będzie pięknie. Przyjdą nowi z nową wizją....... jak swój ryj przyspawać jak najszybciej. No ale - to będą piękne czasy/ Chodź przez chwilę My mieszkańcy Suwałk będziemy docenieni, że mamy taką siłę, taką moc. A nowe czarne ryje poczekają do następnych wyborów gdzie znów będzie je odrąbywać. Nie zapomnijcie o tym - to się nazywa demokracja.
zgłoś do usunięcia | autor: ~super

:) - 2017-03-18 08:58:06
Piszcie co chcecie wściekłe internetowe trolle. Myślę, że sumasumarum Prezydent Renkiewicz i tak ma dobrą ocenę wśród mieszkańców. To za jego czasów ruszyła się kwestia utwardzenia ulic osiedlowych, to za jego czasów ruszyły się tak duże remonty szkół- termomodernizacje, boiska, to on wprowadził programy pomocowe typu dopłaty do wymiany źródeł ciepła czy remontów zabytków, To on zaciekle walczył o obwodnicę praktycznie co tydzień informując jak ida postepy przy jej przygotowaniu. To za jego czasów tak się rozrosły firmy na SSSE. Robi rzeczy, które wg mnie są bliżej ludzi, mieszkańców a nie pompuje na siłę wizję Miasta jakimi Suwałki nigdy nie będą - jak to robił jego poprzednik zadłużając Suwałki na ładnych kilkaset milionów. Nie mam nic do Pana Gajewskiego ale wg mnie to przez niego na mieście ciazy teraz piętno chociażby parku naukowo - technologicznego. Po co to Suwałkom? Panie Renkiewicz jest dobrze, robisz Pan dobre rzeczy. Nie przejmuj się zawistnym szczekaniem hejterów. Oni nic w życiu poza tym bełkomtem w internecie nie osiągnęli i pewnienie osiągną. Oprócz nich samych nikt tego nie czyta.l
zgłoś do usunięcia | autor: ~:)

CO ZA PROPAGANDA - 2017-03-18 10:29:50
Wlasnie dobrze podkreslone za jego czasow a nie jego zasługa . Tak samo na szczeblu rzadowym przypisywano sobie zaslugi , a po prostu jest dobra koniunktura i firmy sie rozwijaja , maja zamowienia na zachodzie to produkuja i rozbuduwuja chodzi o duze i wielkie firmy chocby na strefie i tam płaca pelna place , a nie jak w warsztaciku czy sklepiku typowego Janusza gdzie na czarno praca i rachunku jako klient tez nie zobaczysz. Renkiewicz pozyskal fundusze z budowy nieruchomosci a wiec podatkow od nieruchomosci od biedronek , centrow handlowych dlatego tak swobodnie wydawano pozwolenia zeby potem pokazac wykresy jak budzet miasta rosnie haha . OBwodnica ? Augustow juz dawno ma a u nas z laski robia jak u ostatnich najgorszych z Polski B . A kto postawil Amfiteatr ? Kto bedzie teraz to wszysatko utrzymywał ? JAkie wieksze firmy sprowadzono do Suwalk na strefe prosze wymienic ? Przez tyle lat ne zrobiono nic zeby zatrzymac ludzi wyksztalconych wiekszosc po szkole sredniej zostaje w wiekszychmiastach lub jedzie za granice bo tutaj trzeba drzewo przewalac w tartakach .
zgłoś do usunięcia | autor: ~piter

Renkiewicz Wallenrodzie! - 2017-03-18 12:46:02
Wydawało mi się, że Renkiewicz doszedł do władzy, przez nieszczęśliwy wypadek, który przydarzył się prezydentowi Józefowi Gajewskiemu. Najlepszemu prezydentowi Suwałk po 1989 roku. A tu od autora dowiaduję się, że Renkiewicz był w opozycji do Gajewskiego i po śmierci prezydenta Józefa Gajewskiego musiał na prostą wyprowadzać jego nieudolną politykę. Ten Renkiewicz to prawdziwy Wallenrod, działał w obozie Gajewskiego, ale milcząco się sprzeciwiał i czekał na swój moment bohaterstwa. Bohaterstwo Renkiewicza polega na tym, że według raportu Fundacji im. Roberta Schumana: Suwałki są jednym z najgorszych miejsc do życia w kraju. Podziękowania dla Renkiewicza i może jakaś gratyfikacja finansowa na jego konto. Napracował się przecież!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jerzy

Druga sprawa - 2017-03-18 13:01:37
Wpierw trzeba spłacić długi, a potem iść do polityki. Także w wymiarze samorządowym. Prezydentami miast powinni zostawać ludzie przedsiębiorczy, którzy osiągnęli sukces i chcą nim podzielić się nim pro publico bono (dla dobra społeczeństwa). Urzędnik samorządowy, prezydent, powinien być pierwszym sługą tego społeczeństwa. Ktoś, kto osiągnął sukces i decyduje się na działalność samorządową nie potrzebuje absurdalnie wygórowanej pensji, jak ma to miejsce w Suwałkach (zarobki prezydenta Suwałk przewyższają zarobki prezydenta Warszawy). W Suwałkach jest wielu szanowanych ludzi z sukcesem, w różnych dziedzinach, choćby przedsiębiorca Bogdan Sadowski, czy były dyrektor szkoły Czesław Wielgat... I moim zdaniem, wystarczą dwie kadencje pracy dla dobra miasta i jego społeczeństwa. Ale kiedy słyszę o pomysłach, by kandydował na prezydenta Kurzyna, to mówię: niech wpierw pospłaca swoje długi i coś w życiu samodzielnie osiągnie, później zabiera się za politykę!
zgłoś do usunięcia | autor: ~Jerzy

hehe - 2017-03-18 13:47:40
Same sukcesory w tym kraju ale nalezy przeswietlic jak do tego sukcesu niektore osoby doszły , a moze przez jakies układy z polityka regionalna przeciez przedsiebiorcy razem mieli rozne bankiety z polityka suwalska a to zawsze moze wpadnie jakis kontrakt na ktorym zarobia , a druga kwestia to zalezy zapytac ile placa ludziom i ot wielki sukces
zgłoś do usunięcia | autor: ~piter

do Jerzego - 2017-03-18 16:59:45
Jakie to zasługi ma Pan Wielgat Czesław? Jakie w tej szkole zaplecze sportowe - Boże się pożal. Tyle lat był dyrektorem i nic nie zrobił. Termomodernizację zrobiła nowa dyrekcja i dopiero teraz zaczyna się coś dziać, Przynajmniej jakaś dyscyplina pracy, mniej zatrudnionych emerytów. A pan Wielgat robi pieniążki w PWSZ.
zgłoś do usunięcia | autor: ~Grzegorz

Wszyscy... - 2017-03-18 18:11:40
Piszecie o sobie jak o dobrych znajomych i dlatego sądzę że wszyscy jestescie umoczeni tylko ze jeden drugiemu zazdrości stołka. Powiem szczerze ze mnie jest obojetne kto, Franek czy Janek. My, czyli szeregowy obywatel nic z tego nie mamy.
zgłoś do usunięcia | autor: ~franek

lać i mordy obić darmozjadom - 2017-03-18 20:40:19
dorobili się dziady i czas na to, aby kupić sobie trumny. I niech was piekło pochłonie.Okradaliście przez wiele lat uczciwych obywateli a jak wejdzie się do urzędu to z samego rana z czajnikami wszyscy biegają a potem piją kawę do południa a po południu wybierają się już do domu. I tak wygląda praca urzędnika w naszym państwie.
zgłoś do usunięcia | autor: ~juzef

lać i mordy obić darmozjadom - 2017-03-19 12:29:56
Proszę -katolicy modlą się - będą obijać mordy czego jeszcze nie wymyślą ?
zgłoś do usunięcia | autor: ~wiejska świetlicowa

czerwonym zapaliło się - 2017-03-20 17:07:34
Konstytucja nie dla obywatela RP. Tylko dla klanów politycznych. Jak nie zmienimy konstytucji to amenos. Nie jestem za Trybunałem Konstytucyjnym bo on orzeka na korzyść klanów. Po co komu ten stwór polityczny istniejący od Polski Ludowej!!!!
zgłoś do usunięcia | autor: ~bravopodaj: imię / nick *
e-mail
temat *
treść *
Wpisz kod z obrazka *:
Pola oznaczone * są wymagane, aby dodać komentarz na portalu suwalki.info!
 


Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
Bajkowe wakacje 2018 - Stegna 07-16 sierpnia 2018 ...

Reklama

REKLAMA
Czy popierasz budowę nowego kościoła w Suwałkach?
Tak
Nie

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Mieszkania z dopłatą MdM | Olimpijskie ogrody | Opieka Niemcy | Markowe świece zapachowe | Tanie Odżywki | Agroturystyka Suwalszczyzna | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Kościuszki 112c lok. 4, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991 e-mail: [email protected], [email protected]
projekt i wykonanie: