suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Wykorzystaj swój głos w nadchodzących wyborach!


Pomysłodawcą inicjatywy jest student Uniwersytetu Jagiellońskiego Maciej Ujejski. Organizatorzy akcji, krakowscy studenci, oznajmiają: „Nie reprezentujemy, żadnej organizacji, ani partii. Inicjatywa wynika z poczucia obywatelskiego obowiązku, które nas łączy”. Mowa o zbliżających się 21 października wyborach parlamentarnych. Jak piszą, są zainspirowani wynikiem frekwencji ostatnich wyborów prezydenckich we Francji, w których – według szacunków – udział wzięło między 83,6 proc. a 84,5 proc. Francuzów. I wierzą, że w Polsce też jest to możliwe, udowadniając, że zależy to wyłącznie od nas.

Na stronie internetowej – www.glosujmy.org – można przeczytać więcej: „Łączy nas wspólne przekonanie o słuszności głosowania w wyborach parlamentarnych i wszelkich innych, do których zobowiązuje nas ustrój demokratyczny. Uważamy, że ludzie powinni brać sprawy w swoje ręce i korzystać ze swoich praw obywatelskich, biorąc odpowiedzialność za kształt naszej Ojczyzny”. Znajdziemy tam linki do programów wyborczych partii, informacje jak głosować i zegar odliczający czas, jaki pozostał do otwarcia urn wyborczych.

Akcję poparło już kilkadziesiąt znanych osób, wśród nich aktorzy, dziennikarze, piosenkarze, satyrycy, m.in. Anna Samusionek, Cezary Żark, Joanna Jabłczyńska, Maciej Orłoś, Rafał Bryndal, Tomasz Kammel. „Niech Wam nie będzie wszystko jedno. Krajem powinni rządzić przedstawiciele większości społeczeństwa, a nie jego marginesu” – pisze Artur Barciś. Inicjatywę wspiera równie wielka ilość portali internetowych.

Wierzymy, że akcja przyniesie duże efekty. „Tylko dzieci i ryby głosu nie mają! Wykorzystaj swój – głosujmy”.

Kamil Świętoń


Dodano: 2007-10-05 10:52:45

INDECO - Szafy z Drzwiami Suwanymi, Zabudowy Wnęk
NAJBOGATSZE WZORNICTWO

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 17-10-19

1 USD: 3,86381 EUR: 4,2849
1 CHF: 3,89021 GBP: 4,9456
1 RUB: 0,0604 


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: