suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
"Majówka Wigierska 2006"


Rozmowa z Martą Świacką, koordynatorem projektu „Majówka Wigierska 2006” organizowanego w Domu Pracy Twórczej w Wigrach w dniach 30 kwietnia-2 maja 2006r.

Impreza „Majówka Wigierska” przygotowana przez Dom Pracy Twórczej w Wigrach na długi weekend majowy okazała się chyba sukcesem. Czy są Państwo zadowoleni z frekwencji?

Myślę, że imprezę można śmiało uznać za udaną. Zainteresowanie wydarzeniami majówkowymi przerosło nasze oczekiwania. Licznie przybywający goście udowodnili potrzebę organizowania tego typu imprez.

Odwiedzający aktywnie uczestniczyli w atrakcjach majówkowych tj. tańczyli, śpiewali, brali udział w konkursach, interesowali się prezentacjami Wigierskiego Parku Narodowego, próbowali własnych sił w warsztatach rękodzieła ludowego.

Którego dnia odwiedziło Państwa najwięcej Gości?

Trudno określić, frekwencja przez pierwsze dwa dni była podobna, aczkolwiek 2 maja odwiedziło nas nieco mniej gości, ze względu na padający majówkowy deszcz, jednak frekwencja też nie była zła. Myślę, że łącznie odwiedziło nas na pewno 10 tysięcy osób.

Skąd czerpiecie inspirację do organizowania imprez o tak ciekawej i różnorodnej tematyce (wieczór cygański, piknik wigierski, dzień z muzyką i tradycjami kurpiowskimi)?


Takie wydarzenia organizujemy odnosząc się do tradycji regionu Suwalszczyzny, do pamięci naszych dziadków, pradziadków. Zależy nam na podtrzymywaniu starych tradycji, obyczajów, muzyki.

Inspirację do takich pomysłów czerpię z przywiązania do kultury i obyczajów tego regionu. Bardzo cenię Suwalszczyznę, a przede wszystkim tereny nadwigierskie, z którymi jestem od dzieciństwa związana, stąd też wynikają moje pomysły i zaangażowanie w to, co robię.

Kto wspierał Państwa w organizacji Majówki Wigierskiej?

Wiele zawdzięczamy pomocy;

Wójta Gminy Suwałki (Panu Tadeuszowi Chołko), który objął Majówkę patronatem honorowym oraz Urzędu Gminy Suwałki, który był współorganizatorem Majówki. Chcielibyśmy też podziękować Portalowi Turystycznemu Suwalszczyzna – patronowi medialnemu naszych imprez,

Szkole Podstawowej z Maćkowej Rudy, Wigierskiemu Parkowi Narodowemu

Ks. Proboszczowi Parafii Wigierskiej, Ks. Proboszczowi Parafii Św. Kazimierza Królewicza, Ks. Proboszczowi pw. Matki Bożej Miłosierdzia, Urzędowi Gminy Krasnopol, Urzędowi Gminy Puńsk i Urzędowi Gminy Wiżajny

Podczas pierwszego dnia majówki mieliśmy okazję usłyszeć gwarę suwalską, to świetny pomysł, aby prezentować ją na imprezach, gdzie oprócz mieszkańców Suwalszczyzny jest dużo turystów z Polski i zagranicy.

Czy podczas kolejnych imprez organizowanych przez DPT będzie można posłuchać naszej gwary?

Prezentacja gwarowa przygotowana przez Uczniów Szkoły w Maćkowej Rudzie oraz członków zespołu Ruczaj, cieszyła się dużym zainteresowaniem, szczególnie gości spoza naszego regionu. Prezentowana gwara wzbudzała pozytywne emocje wśród przybyłych turystów, a przedstawiane śmieszne sytuacje, niektórych rozbawiły do łez.

Gwara będzie nieodłącznym elementem naszych imprez.

Jakie jeszcze imprezy czekają na nas w tym sezonie?

Na pewno, trzeci już Jarmark Wigierski w sierpniu oraz Święto Siei we wrześniu. W planach pojawiły się jeszcze inne wydarzenia, ale na razie to tajemnica.

Korzystając z okazji pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy okazali swoją pomoc i wsparcie w organizacji Majówki Wigierskiej w tym również Suwalskiemu Serwisowi Informacyjnemu.

Serdecznie dziękuję wszystkim gościom, którzy przybyli na wzgórze wigierskie i byli razem nami.

Wywiad przeprowadzony przez portal Suwalki.info

FOTOREPORTAŻ


            
            
      
            
   


Dodano: 2006-05-09 23:15:05

Bajkowo
Usługi Rekreacyjne
obóz w Karpaczu "dla aktywnych"

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 22-10-19

1 USD: 3,84081 EUR: 4,2792
1 CHF: 3,88511 GBP: 4,9700
1 RUB: 0,0603 


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: