suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Fair Play dla PGK
Cztery suwalskie firmy zostały wyróżnione certyfikatem „Przedsiębiorstwo Fair Play” w VIII edycji Programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości. Obok Agencji Rozwoju Regionalnego „Ares” (szeroko na temat agencji pisaliśmy w 3. numerze „TS” z 17 stycznia) takim wyróżnieniem pochwalić się mogą: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Przedsiębiorstwo „Ekolobud” SA i Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego Janusza Piotrowskiego. Celem programu jest promocja etyki w działalności gospodarczej oraz działania zgodne z obowiązującym prawem. Konkurs organizuje Krajowa Izba Gospodarcza oraz Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym”. Certyfikat przyznaje kapituła, którą tworzą przedstawiciele Krajowej Izby Gospodarczej, przedsiębiorcy i ludzie nauki.

Fair Play dla PGK

Rozmowa z Markiem Giedrojciem, prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Suwałkach.

– Gratuluję certyfikatu, to zapewne jedno z ważniejszych wyróżnień w historii firmy?

– Cieszy nas fakt, że mimo już ósmej edycji Programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości po raz pierwszy po to wyróżnienie sięgnęły suwalskie przedsiębiorstwa, spełniając rygorystyczne kryteria. Audytowi podlegały: zakres usług świadczonych przez firmę, zobowiązania wobec skarbu państwa, kontrahentów i klientów, opinie zleceniodawców, uczestnictwo w przedsięwzięciach charytatywnych, działalność zgodna z zasadami ochrony środowiska, terminowość regulowania zobowiązań. To były kryteria, na które nasze przedsiębiorstwo nie miało żadnego wpływu w momencie poddania się audytowi, ale które były efektem wieloletniej solidnej pracy. Ważne też były opinie firm współpracujących oraz korzystających z naszych usług.

– PGK realizuje bardzo szeroki zakres usług. Czy audytowi była poddana jakaś konkretna forma działalności firmy?

– Certyfikat otrzymaliśmy za całokształt działalności, czyli gospodarkę odpadami, komunikację miejską, usługi w zakresie remontów dróg oraz usługi pogrzebowe.

– Jakie powinno być przedsiębiorstwo fair play?

– Uczciwe wobec klientów, tworzące dobrą atmosferę pracy, dbające o rozwój swoich pracowników i podwyższanie ich kwalifikacji.

– Co taki certyfikat daje przedsiębiorstwu?

– Poczucie bezpieczeństwa dla jego partnerów, którzy wiedzą, że mogą z taką firmą podpisywać umowy współpracy, mając pewność wypłacalności i wiarygodności. To też dodatkowa rekomendacja dla firmy w zakresie prowadzenia działalności. Certyfikat powinien również dawać pierwszeństwo w pozyskiwaniu zamówień publicznych.

– Na jak długo jest on przyznawany?

– Tylko na rok.

– A potem?

– Na pewno będziemy starać się o kolejne. Przedsiębiorstwo, które zdobędzie osiem wyróżnień, otrzymuje złotą statuetkę „Fair Play”, a te, któremu zostanie ono przyznane pięciokrotnie – srebrną. To dla nas wyzwanie. Tym bardziej że przynosi korzyść nie tylko firmie, ale i jej klientom.

– Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała Dorota Skłodowska - Tygodnik Suwalski


Dodano: 2006-01-23 11:46:25

ATRAKCYJNE DOMY
Dom z lokalem usługowym w Puńsku

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 10-12-19

1 USD: 3,87111 EUR: 4,2880
1 CHF: 3,92511 GBP: 5,0945
1 RUB: 0,0609 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: