suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Przechowywanie roweru zimą

Każdy doskonale wie, jak wyglądają zimy w naszym kraju. Bywają zimy suche i mroźne. Czasami jednak zima uderza z prawdziwą siłą – śnieg ciągle pada, a potem się topi. Wtedy na ścieżkach i drogach powstaje breja, która utrudnia funkcjonowanie. Nic dziwnego więc, że wiele osób rezygnuje w tym okresie z roweru i postanawia go schować. Jak jednak przechowywać rower, jeśli nie mamy miejsca, a chcemy, by ten był ciągle w dobrym stanie?


Przechowywanie roweru zimą – jak to robić?


Jeśli chodzi o przechowywanie roweru zimą, to w najlepszej sytuacji są osoby, które posiadają swoje domy. Przeważnie w takich wypadkach mają one do dyspozycji garaże, piwnice albo jakieś dobudówki. Ważne, tylko żeby takie miejsce było suche, ponieważ wilgoć jest jednym z głównych wrogów jednośladów, który może doprowadzić do korozji.

Inaczej jest w przypadku osób, które mieszkają w blokach. Mają one nie tylko mniej miejsca, ale także bezpieczeństwo naszego roweru jest mniejsze. Zdarzało się nawet, że rowery były kradzione z miejsc, które miały monitoring. Warto wtedy dobrze zabezpieczyć i przypiąć rower, najlepiej do umocowanej w ścianie kotwy. Nie zapewni to całkowitego bezpieczeństwa, ale złodzieje mogą zrezygnować, nie chcąc ryzykować złapania.

Niektórzy mieszkańcy bloków wystawiają swoje rowery zimą na balkony. Chcą w ten sposób zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu. To rozwiązanie jest jednak tylko pozornie dobre. Nawet jeśli posiadamy dobry pokrowiec na rower to i tak bardzo prawdopodobne, że będzie się w nim zbierać woda. Gdy nadejdzie mróz, ta woda zmieni się w lód, który może niszczyć elementy strategiczne elementy naszego jednośladu. Nie dzieje się tak zawsze, ale nie jest to też niemożliwe. Najbardziej narażone na taki stan rzeczy będą napęd i łożyska roweru.

Jak więc przechowywać nasz rower w dobrych warunkach mieszkając w bloku? Cóż, jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca wystarczy postawić go na podłodze w miejscu, gdzie nie będzie nam przeszkadzać. Jeśli miejsca jest mniej, możemy zdecydować się na wieszaki rowerowe, które można zamontować na ścianie albo suficie. Jeśli chcemy zaoszczędzić jeszcze więcej przestrzeni, możemy również odkręcić kierownicę i przybliżyć go do ściany.

Ciekawym pomysłem na przechowywanie roweru w mieszkaniu jest wykorzystanie nieużywanej szafy. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy dostęp do naszego roweru przez cały czas, a jednocześnie nie zajmuje on miejsca na widoku i nie przeszkadza w funkcjonowaniu. Rower w szafie można zaczepić na przygotowanych do tego celu haczykach, dzięki czemu będzie on odpowiednio zabezpieczony.

Istnieje również opcja dla osób, które planują całkowicie zrezygnować z poruszania się rowerem zimą. Są to przechowalnie rowerowe, które oferowane są przez niektóre serwisy rowerowe. Trzeba wtedy oczywiście zarezerwować sobie pewną kwotę za przechowanie, ale dzięki temu mamy pewność, że rower jest przechowywany w odpowiednich warunkach, a jednocześnie nie zajmuje miejsca w mieszkaniu.


Jak przygotować rower na zimowanie?


Każdy wie, że odpowiednio dbając o nasz rower, sprawimy, że ten będzie nam dłużej służyć i nie będzie tak podatny na awarie. Warto go również poddać serwisowi przed schowaniem na zimę. Można zdecydować się na usługi serwisów rowerowych, które nie są tak oblegane, jak na początku roku, ale można też zrobić to samemu. Jak się do tego zabrać?

Przede wszystkim musisz bardzo dokładnie umyć swój rower, zwłaszcza z błota. Następnie należy do sucha wytrzeć łańcuch. Warto go zdjąć i namoczyć w nafcie albo benzynie ekstrakcyjnej, a następnie bardzo dokładnie wyczyścić (to samo możemy zrobić z kasetą). Gdy to zrobimy, powinniśmy nasmarować go specjalną oliwą. Na koniec, jeśli jest taka potrzeba, warto wyregulować przerzutki i hamulce.

Warto również sprawdzić stan techniczny całego roweru, zwłaszcza stan linek i ciśnienia w oponach. Tak przygotowany i sprawdzony rower powinien być w pełni przygotowany na pierwsze wiosenne przejażdżki albo na rowerowe wypady zimą.Dodano: 2019-11-08 10:43:07

Zakład Szklarski "Kamena"
Terraria

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 23-01-20

1 USD: 3,83081 EUR: 4,2463
1 CHF: 3,95351 GBP: 5,0312
1 RUB: 0,0619 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: