suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
„Chętnych jest z roku na rok coraz więcej”

O ofercie edukacyjnej dla młodzieży i dorosłych, a także o osiągnięciach i planach na przyszłość rozmawiamy z Joanną Jakubowską, dyrektor Ośrodka i Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Suwałkach.

Na początek kilka słów o samej szkole.

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku został założony 4 lipca 1945 r. jako stowarzyszenie o charakterze edukacyjnym. Głównym celem działalności firmy jest kształcenie osób dorosłych oraz młodzieży w różnych specjalnościach w formach szkolnych i kursowych. ZDZ posiada 15 Ośrodków znajdujących się na obszarze województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, przy których funkcjonują szkoły niepubliczne. Jeśli chodzi o kierunki kształcenia to w ofercie szkoły mamy Liceum Ogólnokształcące o profilu mundurowym, technikum fryzjerskie i informatyczne.

Jakie jest zainteresowanie nauką w ZDZ, jak zachęcić uczniów, aby wybrali właśnie tę szkołę?

Chętnych jest z roku na rok coraz więcej i z tego powodu cały czas tworzone są nowe klasy. Młodzież często powiela tradycję rodzinną wstępując do służ mundurowych. Ma to też wpływ na zainteresowanie tym kierunkiem. Czym się różnimy? Jesteśmy jedyną „Certyfikowaną szkoła mundurowa" w Suwałkach oraz jedyną szkołą, która ma kierunek fryzjerski (technikum). Absolwenci naszej szkoły z klas mundurowych mają dodatkowe punkty podczas rekrutacji do resortowych uczelni. Warto również dodać, że regularnie oferujemy uczniom dni otwarte, podczas których młodzież przez bezpośredni kontakt najlepiej poznaje przyszłe miejsca nauki oraz ma możliwość zapoznania się z osiągnięciami i sukcesami naszych byłych i obecnych uczniów.

Szkoła może pochwalić się wieloma nagrodami i osiągnięciami uczniów.

To prawda, mamy wiele powodów do dumy i nie sposób wszystko wymienić. Szkoła zajęła I miejsce w XI Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych w Pile, a nasz uczeń zajął indywidualnie pierwsze miejsce w konkursie „Kobiety w Policji". Nasi chłopcy zajęli I miejsce w Mistrzostwach w Suwałkach w strzelaniu z broni pneumatycznej, a dziewczyny były drugie. Kacper Masłowski i Bartosz Zaśkiewicz zostali laureatami XIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Bierzemy również udział w Międzynarodowych Targach Fryzjersko-kosmetycznych w Poznaniu, w wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Historia najnowsza Polskie w poezji dzieci i młodzieży”. Realizujemy także projekt Omnibus, czyli zajęcia wyrównawcze z matematyki i języka angielskiego oraz kursy: ECDL, strony WWW, fotografia cyfrowa – jest tego naprawdę sporo.

Jakie są w szkole główne cele i plany na przyszłość?

Główny cel to przede wszystkim utrzymanie wysokiego poziomu wyników nauczania i egzaminów zewnętrznych uczniów szkoły. Chcemy zapewnić młodzieży najlepsze warunki rozwoju, aby w przyszłości mieli oni możliwość zdobycia pracy w kierunku, w którym się wykształcili. Wyznaczamy kierunki działań, aby nasz wychowanek miał poczucie, że został dobrze przygotowany do życia i zmian. Przede wszystkim celem jest aby nasza szkoła była bezpieczna, przyjazna, innowacyjna, twórcza i otwarta na potrzeby społeczeństwa lokalnego. Cały czas się rozwijamy, przykładowo szkoło dołączyła do udziału w programie „Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”.

W ofercie ZDZ znajdziemy między innymi pracownię badań psychologicznych kierowców.

Tak, posiadamy wszelkie wymagane zezwolenia konieczne do prowadzenia badań psychotechniczych, wystawiamy odpowiednie orzeczenia i opinie. Oferujemy badania kierowców: zawodowych w ramach wszystkich kategorii praw jazdy, kierowców prowadzących samochód w celach służbowych, kierowców pojazdów uprzywilejowanych, operatorów sprzętu budowlanego (wózków widłowych, żurawi, suwnic, oraz pozostałych wymagających specjalistycznych badań psychologicznych), a także kierowców skierowanych na wniosek Komendy Policji lub lekarza.

Co znajdziemy w ofercie edukacyjnej dla dorosłych?

Oferujemy kursy dozorowe takie jak obsługa dźwigów towarowych, żurawi, podestów ruchomych czy wciągników i wyciągarek; kursy doskonalące na pracownika do spraw kadrowych i płacowych, z grafiki komputerowej, czy obsługi programów Excel i AutoCad do dwuwymiarowych projektów. W ofercie znajduje się również szeroki zakres kursów i egzaminów elektroenergetycznych m. in. Na palacza kotłów wodnych i parowych, urządzenia wytwarzające, przesyłające i zużywające ciepło czy sieci i instalacje gazowe. Warto również wspomnieć o pierwszej pomocy przedmedycznej i szkoleniach okresowych w dziedzinie BHP dla pracowników na stanowiskach robotniczych, administracyjno-biurowych oraz dla pracodawców i osób kierujących pracownikami. Dodajmy, że na realizowane przez nas szkolenia można otrzymać dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego i podmiotowego systemu finansowania usług rozwojowych, a także z Bonów na szkolenie. Wysokość takiego dofinansowania może sięgać nawet 80-90%.

Dziękujemy za rozmowę.


Dodano: 2019-07-09 13:39:24

ZAKŁAD STOLARSKI
ZAKŁAD STOLARSKI

Cinema Lumiere

Dzisiaj: (22.09.2016)

Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 20-09-19

1 USD: 3,93191 EUR: 4,3438
1 CHF: 3,96681 GBP: 4,9277
1 RUB: 0,0616 


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: