suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Jak przedłużyć trwałość kosmetyków? Używaj i przechowuj je z głową!

Zakup nowego kosmetyku wywołuje uśmiech na twarzy i jest powodem do radości. W końcu która kobieta nie lubi mieć różnorodnych produktów w swoim kuferku. Czy jednak wiesz, w jaki sposób odpowiednio używać i przechowywać swoje skarby, by jak najdłużej zachowały trwałość i nadawały się do malowania?


Wilgoć i światło niszczą kosmetyki
Na początek mała rewolucja. Zapewne jak większość kobiet jako miejsce przechowywania kosmetyków wybrałaś łazienkę. Rozwiązanie wygodne i zrozumiałe (najpierw bierzesz prysznic, a potem przy dużym lusterku wykonujesz makijaż). Okazuje się, że to błąd. Panujące w pomieszczeniu wilgoć, nasłonecznienie (jeśli znajduje się tam okno) oraz wyższa temperatura przyczyniają się do zmiany struktury i blaknięcia pigmentu, a także szybszego namnażania bakterii. Radzimy więc, by przenieś kolorowy asortyment do... sypialni bądź innego pomieszczenia, w którym swobodnie możesz poukładać wszystkie tubki, słoiczki i pudełeczka na blacie np. toaletki. Dobrym wyjściem jest także zabranie części preparatów do lodówki (choć to dotyczy głównie lakierów do paznokci, maseczek do twarzy i preparatów pielęgnacyjnych na bazie składników naturalnych).


Tusz do rzęs
W przypadku używania maskary możesz popełnić najwięcej grzeszków. Po pierwsze, unikaj wielokrotnego wpompowywania powietrza do opakowania podczas nabierania kosmetyku na szczoteczkę. Wystarczą maksymalnie dwa ruchy, by na końcówce znalazła się wystarczającą ilość koloru. Po drugie, nigdy nie dolewaj wody ani żadnych innych cieczy do środka w celu wykorzystania produktu do końca. Takie działanie wcale nie sprawi, że emulsji stanie się więcej, wręcz przeciwnie, ulegnie ona szybszemu wyschnięciu, a makijaż zwyczajnie będzie się kruszył.


Pudry, róże, bronzery
Należą do grupy trwałych kosmetyków pod warunkiem, że do ich rozprowadzania używasz czystych pędzli i gąbeczek, które nie roznoszą bakterii po powierzchni produktu. Zarówno te prasowane, jak i w kompakcie powinny być szczelnie zamykane po każdym użyciu, co zapobiegnie przedostawaniu się powietrza do wnętrza. Dzięki temu struktura i pigment na dłużej pozostaną łatwe w aplikacji i rozcieraniu.


Szminki i błyszczyki
Wysuwane, w formie kredki lub kompaktu, niezależnie od postaci, muszą być trzymane w suchych i ciemnym miejscu. Pomadki łatwo się rozpuszczają, błyszczyki staję się rzadkie, a ich pigment traci intensywność. Podczas malowania zaczynają się babrać, rozmazywać i kompletnie nie trzymają się ust. Niestety większość kobiet zabiera je ze sobą do torebki, w której panuje podwyższona temperatura. Najlepiej jeśli będą przechowywane z pozostałymi kosmetykami w kuferku, a jeśli już musisz zabrać je ze sobą, od razu po przyjściu do pracy wyjmij je z torebki, włóż do kosmetyczki i połóż w niewidocznym miejscu np. na biurku. W ten sposób będą w przewiewnym miejscu gotowe do użycia. W przypadku szminki w sztyfcie nie wykręcaj jej nigdy do końca, bo może to grozić złamaniem.

Perfumy
Buteleczki wypełnione cieczą także potrzebują specjalnego przechowywania, by ich zapach był trwały. Dlatego nie umieszczaj ich w miejscu ciepłym i nasłonecznionym, ponieważ aromat może ulec zwietrzeniu, a kolor zmętnieniu. Dobrym rozwiązaniem jest trzymanie flakoników w kartonowych opakowaniach, w których zostały zakupione.


Porządek w kosmetykach zapewnią szkatułki i kuferki
Prawidłowy sposób użycia kolorówki to jedno, a odpowiednie jej przechowywanie to drugie, równie ważne zagadnienie. Szkatułka z wieloma przegródkami na pomadki, paletki, kredki i maskary po pierwsze, zaprowadzi porządek i pozwoli szybko namierzyć potrzebny produkt, a po drugie, zabezpieczy je przed uszkodzeniem. W sklepach, także tych internetowych znajdziesz ogromny wybór organizerów i kuferków, często bardzo ozdobnych i eleganckich (pasujących designem do wystroju wnętrza), jak również minimalistycznych i nadających się do podróży. Wszystko zależy od rozmiarów Twojej kolekcji. Dokonaj zakupu bez wychodzenia z domu, odwiedzając drogerię MAKEUP.

Pamiętaj, że nawet drogi i luksusowy kosmetyk, jeśli będzie nieprawidłowo używany i przechowywany w wilgotnym i nasłonecznionym pomieszczeniu, nie posłuży długo i będzie nadawał się jedynie do wyrzucenia.Dodano: 2019-06-19 15:45:47

ZAKŁAD STOLARSKI
ZAKŁAD STOLARSKI

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 23-01-20

1 USD: 3,83081 EUR: 4,2463
1 CHF: 3,95351 GBP: 5,0312
1 RUB: 0,0619 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: