suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Zasłony jako ozdoba

Meble są bez wątpienia najważniejszym wyposażeniem każdego domu. Aby jednak wnętrze było bardziej komfortowe, wykorzystujemy różnego rodzaju tekstylia i dekoracje.

W przypadku zasłon ich praktyczne zastosowanie jest jasne, ale z powodzeniem można wykorzystać je również jako element dekoracyjny. Obecnie producenci oferują zasłony z wielu materiałów, a ich różnorodność sprawia, że kolor i motyw można łatwo dopasować do każdego wnętrza. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby zastąpić je modną żaluzją lub roletą. W wyszukiwarkach internetowych, takich jak FAVI można łatwo porównać wzory i ceny zasłon, rolet i firanek z ponad 100 sklepów internetowych, dzięki czemu każdy z pewnością wybierze coś dla siebie.

Myśląc o zasłonach nie bierzmy pod uwagę wyłącznie okien. Np. zasłony drzwiowe świetnie oddzielą wejście na taras, albo kuchnię od jadalni. Są też niewymagające w utrzymaniu – nie trzeba ich prasować – po praniu, po prostu wieszamy je (jeszcze wilgotne) i są gotowe. W celu dłuższego zachowania ich czystości i świeżości możemy też przecierać je wilgotną szmatką.

Wybierając zasłony, warto posłużyć się dekoratorskimi sztuczkami, aby poprawić mankamenty pomieszczenia. Przy pomocy wzorów i kolorów skutecznie obniżymy lub podwyższymy optycznie sufit lub poszerzymy zbyt wąski pokój. Najprościej zrobić to przy pomocy odpowiedniego upięcia oraz pionowych i poziomych pasów. Ciekawy efekt uzyskamy również dobierając kolor zasłon ton w ton do ściany. W ten sposób ją wydłużymy, powiększając wizualnie przestrzeń.

Nie zapominajmy też o zaaranżowaniu i udekorowaniu okna w kuchni, które dzięki odpowiednim zasłonom może stać się najważniejszym i najciekawszym punktem pomieszczenia. Dzięki dodatkowym tkaninom podkreślimy domowy charakter oraz ciepły klimat. W tym wypadku najlepiej zdecydować się na zasłony sięgające do parapetu, które będą praktyczniejsze. Jeśli nasza kuchnia jest mała i ciemna, wprowadźmy do niej jasne barwy i tkaniny o rzadkim splocie, które wpuszczą łagodne promienie słońca. Postawmy na proste formy, zamiast upięć, które zbierają kurz i brud. Jeśli zależy nam na nowoczesnej aranżacji, możemy też wykorzystać minimalistyczne, ale nadal ciekawe żaluzje lub rolety.

źródło: https://favi.pl
źródło: https://favi.pl/produkty/p/ib-laursen-zaslony?v=1303245
Źródło: https://favi.pl/produkty/p/zaslony-dino-168x183-cm?v=286223


Dodano: 2019-06-06 08:33:12

PPUH LUDWIK
Kolekcja mebli pokojowych

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 23-01-20

1 USD: 3,83081 EUR: 4,2463
1 CHF: 3,95351 GBP: 5,0312
1 RUB: 0,0619 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: