suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Pomóżmy Mateuszowi

25-lecie działalności obchodzi w tym roku Zakład Przetwórstwa Mięsnego Dyczewscy. Jubileusz firma postanowiła uczcić charytatywną akcją na rzecz Mateusza Truszkowskiego z miejscowości Jemieliste. O akcji opowiada właściciel firmy, Rafał Dyczewski. 

Na początek kilka słów o prowadzonej działalności.

- Od 1994 roku zajmujemy się produkcją wędlin i mięsa, choć tradycje rodzinne w tej specjalizacji sięgają początku lat 70-tych.   Założycielami przedsiębiorstwa byli moi rodzice Jadwiga i Stanisław Dyczewscy. Rozpoczęliśmy produkcję w małym zakładzie na początku lat 90-tych, kiedy rynek w Polsce był bardzo chłonny, brakowało towarów. Natomiast po roku 2000 nastąpił gwałtowny rozwój przedsiębiorstw w kraju, również i w naszym przypadku. Z biegiem lat udało nam się przeprowadzić trzykrotnie rozbudowę i modernizacje obiektu oraz sukcesywnie uzupełnialiśmy park maszynowy w nowocześniejsze urządzenia. Obecnie posiadamy lokalną sieć firmowych sklepów na terenie naszego miasta, jednakże nasze produkty dostępne są w całym regionie. Co ważne podkreślenia, od początku byliśmy firmą rodzinną. Z upływem lat, kolejne pokolenie przejęło stery w firmie, a być  może w przyszłości rolę po nas przejmą nasi synowie. Cały czas myślimy też o rozwoju ale nic na siłę. Ważna jest rozwaga i spokój. Najważniejsze jest dla nas zadowolenie naszych klientów, aby spełniać ich oczekiwania oraz dbać o wysoką jakość produktów.

W marcu w miejscowości Jemieliste doszło do ogromnej tragedii. W pożarze domu zmarło młode małżeństwo oraz ich siedmioletnia córka oraz trzyletni syn. Przeżyli dziadek i dwoje nastoletnich dzieci. Przeżył również brat bliźniak 3-latka - Mateusz, który doznał oparzeń trzeciego i czwartego stopnia obejmujących 60% ciała. Chłopiec wymaga długiej i kosztownej rehabilitacji po rozległych przeszczepach skóry. Skąd pomysł, aby jubileusz firmy uczcić Akcją Charytatywną?

- Niezmiernie zasmuciła mnie historia w której trzylatek traci rodziców oraz rodzeństwo w tak tragicznych okolicznościach. Przede wszystkim Sam jestem ojcem dwóch chłopców w podobnym wieku.  To był pierwszy syndrom, kiedy poczułem, że trzeba i należy temu dziecku pomóc. Poza tym ja sam jako młody, 15-letni chłopak również przeżyłem smierć swojego taty, jednakże  okoliczności nie były aż tak tragiczne jak w tym przypadku. Myślę, że jestem w stanie zrozumieć w jakiej to dziecko jest sytuacji i chciałbym mu pomóc. W związku z tym wspólnie z pracownikami naszej firmy, zdecydowaliśmy, że nasz jubileusz uczcimy celem charytatywnym. Postanowiliśmy przekazać 25 procent utargu, który uzyskamy ze wszystkich naszych sklepów w Dzień Dziecka na pomoc Mateuszowi. Mam nadzieję, że uda nam się zebrać jak największą kwotę. Próg minimalny jaki sobie założyłem to 10 000 złotych, ale najwięcej zależy w tym momencie od mieszkańców, ich dobrych serc i chęci wsparcia mnie w tej akcji. Wierzę, że taką kwotę wspólnymi siłami uda nam się osiągnąć, a być może nawet ją przekroczymy. Na co konkretnie zostaną przeznaczone zebrane środki w tym momencie jeszcze nie mogę dokładnie powiedzieć. Jestem w stałym kontakcie z wójtem Filipowa i prawdopodobnie przekażemy pieniążki na konto zbiórki w Filipowie, bądź na konto Fundacji Polsat. Porozmawiamy i wybierzemy najlepszą możliwość. 

Gdzie znajdziemy sklepy biorące udział w akcji?

Serdecznie zapraszam w sobotę 1. czerwca stałych i nowych klientów, którzy chcieliby spróbować naszych wędlin do jednego z czterech sklepów na terenie Suwałk. Pierwszy z nich znajduje się przy siedzibie zakładu na ulicy Raczkowskiej 60A, dwa punkty znajdują się na targowisku miejskim przy ul. Sejneńskiej. Czwarty sklep mieści się przy ulicy Kowalskiego 4A. Jeśli nasza charytatywna akcja odniesie sukces to z pewnością będziemy organizować kolejne edycje w następnych latach.

Jak na taki pomysł zareagowały pozostałe osoby pracujące w firmie?

Odzew był fantastyczny. Chciałbym skierować słowa podziękowania do moich pracowników, gdyż wszyscy chętnie przyłączają się do tej akcji. Wspólnie uzgodniliśmy, że pomoc charytatywna jest lepszym pomysłem niż przykładowo impreza firmowa i jestem im za to bardzo wdzięczny.  Ale również w tym miejscu chciałbym podziękować zarówno byłym i obecnym pracownikom, bo nasza firma nie świętowałby pewnie 25-lecia istnienia gdyby nie oni. Dziękuje również współpracownikom: odbiorcom, dostawcom, ale również instytucjom z którymi współpracujemy i samym klientom. To zasługa nas wszystkich, że firma trzyma wysoki poziom i wciąż się rozwija. Oby współpraca układała się równie dobrze przez kolejne 25 lat.


Dziękujemy za rozmowę.Dodano: 2019-05-20 12:32:11

REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 19-11-19

1 USD: 3,87861 EUR: 4,2928
1 CHF: 3,91131 GBP: 5,0238
1 RUB: 0,0609 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: