suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Jak znaleźć atrakcyjne ubezpieczenie OC?

Oczywiście ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i nie będziemy rozpisywać się nad sensem tego zobowiązania. Warto się jednak zastanowić nad tym, jak znaleźć najkorzystniejszą opcję, oraz jak sprawić, by podstawowa polisa gwarantowała szybkie i bezproblemowe pokrycie szkody. Przy wyborze najlepszej opcji warto nie kierować się tylko i wyłącznie ceną, choć jest to również ważny argument. Zobacz, jak znaleźć idealne ubezpieczenie OC.

Szereg ubezpieczycieli i polis

Na rynku funkcjonuje wiele firm, które oferują polisy OC najtaniej z ubezpieczamy-auto.pl. Obowiązkowe ubezpieczenie jest bowiem jednym z pewniejszych ich stałych dochodów. Także zakres, jaki obejmuje, jest regulowany ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dlatego właśni z zasady wszystkie polisy oferują tę samą ochronę. Natomiast, jak pokazuje praktyka, ceny mogą być diametralnie różne. Dlatego właśnie klienci poszukują atrakcyjnych rozwiązań z jak najniższą składką.

Cenne informacje

Warto wybierać OC wtedy, kiedy priorytetem jest podstawowa ochrona. W momencie, gdy decydujemy się na jej rozszerzenie na przykład o AC czy NNW, warto dokładnie sprawdzić ofertę, ponieważ takie dodatkowe pakiety mogą kosztować od kilku do kilkunastu złotych. Mogą również być za darmo. Tu niezmiennie istotny będzie zakres polisy, bowiem każdy ubezpieczyciel w materii dodatkowych ubezpieczeń ma pełną dowolność. Najczęściej klienci decydują się na Autocasco, które gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku uszkodzenia samochodu z własnej winy, kradzieży pojazdu oraz w przypadku zniszczenia auta w wyniku działania żywiołów. Bardzo często ubezpieczyciele oferują również okrojone wersje tego typu polisy.

Dodatkowe opcje

Obowiązkowe ubezpieczenie OC (http://ubezpieczenie-oc.auto.pl) można również uzupełnić o pakiety dodatkowej ochrony. Na przykład Assistance zapewnia różnego rodzaju pomoc w niespodziewanych okolicznościach. Na przykład można liczyć na serwis, opiekę medyczną, ale najczęściej obejmuje ono holowanie auta do najbliższego warsztatu w przypadku awarii lub stłuczki. Niezwykle ważne jest ubezpieczenie  od następstw nieszczęśliwych wypadków. To ochrona życia i zdrowia kierowcy oraz jego pasażerów, a odszkodowanie wypłacane jest jako procent uszczerbku na zdrowiu zgodnie z tabelami uwzględnionymi w polisie. Warto dokładnie więc sprawdzić sumę ubezpieczenia oraz konkretne ograniczenia.  Ubezpieczyciele oferują również dodatkowe zabezpieczenie szyb lub opon, a także zieloną kartę, czyli odpowiednik OC, który jest wymagany podczas podróży samochodem do krajów takich jak Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Iran, Izrael, Macedonia, Maroko, Mołdawia, Rosja, Czarnogóra, Tunezja, Turcja, Ukraina.Dodano: 2019-04-02 12:12:05

ATRAKCYJNE DZIAŁKI
DZIAŁKA BUDOWLANA KLEJWY, GM. SEJNY

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 18-11-19

1 USD: 3,87671 EUR: 4,2884
1 CHF: 3,91331 GBP: 5,0257
1 RUB: 0,0607 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: