suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Movement Arena Suwałki - wielkie otwarcie już wkrótce

W byłej hali towarowej od pewnego czasu realizowana jest inwestycja na którą wielu Suwalczan czeka z zapartym tchem. Chociaż wszystkie elementy konstrukcyjne mają być wykonane do końca miesiąca, to na otwarcie obiektu będziemy musieli jeszcze poczekać. Na uruchomienie tak dużego przedsięwzięcia jest wymagany szereg różnego typu pozwoleń.

O tym skąd pomysł na Movement Arena Sywałki oraz poszczególne sekcje opowiedział nam Damian Dorochowicz – dyrektor Movement Arena Suwałki. Pierwowzorem Movement Arena Suwałki jest gdański obiekt multisportowy o tej samej nazwie, który zajmuje się promowaniem takich dyscyplin jak: parkour, kalistenika oraz fitness. Realizowany właśnie projekt stanowi spełnienie marzeń jednego z właścicieli - suwalczanina oraz zapalonego fana tego typu sportów - Pawła Roziewskiego.

To co ma charakteryzować to miejsce to zespół trenerów. Jak zdradza nam dyrektor będą to nie tylko osoby z naszego miasta, ale również Białegostoku, Gdańska, Szczecina czy Puńska. To co ma wyróżniać to także otwartość na ludzi. – Jesteśmy nastawieni na aktywność w każdym wieku – podkreśla właściciel.

Wśród przygotowywanych atrakcji znajduję się tu między innymi strefa malucha. W tym miejscu dzieci będą mogły aktywnie spędzić czas, na przykład w "Małpim Gaju" lub basenie z kulkami. Nie lada atrakcją będzie tu ścianka wspinaczkowa w postaci drzewa. Ta część obiektu dedykowana będzie dzieciom do 7 roku życia.

Natomiast wszyscy spragnieni odrobiny wytchnienia będą mogli skorzystać z części kawiarnianej znajdującej się na piętrze budynku. Jest to również doskonałe miejsce do obserwacji poczynań pozostałych sportowców. Jednak jak podkreślają organizatorzy, mają nadzieję, że osób przesiadających w tej części będzie jak najmniej.

Największą atrakcją wydaje się być jednak sekcja trampolin. W tej części znajdują się 24 trampoliny, a także dwie długie ścieżki trampolinowe, które w przyszłości mają być rozbudowane . Ponadto w tym miejscu będziemy mogli świetnie bawić się w basenie z gąbkami lub w innowacyjny sposób zagrać w kosza. Obok tego wszystkiego znajduje się mata sprężynująca –Airtrack, która posłuży dla wszystkich miłośników akrobatyki. Dodatkowym atutem jest poduszka powietrzna znajdująca się tuż za nią. – Największa w naszym województwie – chwali się Damian Dorochowicz.

Kolejną atrakcją będzie strefa sceniczna kalisteniki oraz siły. W tej części odnajdą się miłośnicy crossfitu, kalisteniki, jak również fitnessu lub zumby. – Jesteśmy otwarci na nowe formy siłowe między innymi bardzo popularne obecnie połączenie jogi z pilatesem czy tańcem.

To co z pewnością będzie wyróżniać powstający obiekt to "Laser Park". Innowacyjny pomysł polegający na paintballu, z tą różnicą, że nie będzie on kulkowy lecz laserowy, co otwiera drogę nie tylko tym wszystkim, którzy dotychczas bali się tego typu aktywności, ale również dla doskonalenia swoich umiejętności przez służby mundurowe.

Nowością jest także strefa parkour, która, jak podkreślają organizatorzy, jest owiana pewnym mitem, bowiem zdaniem niektórych osób jest to niebezpieczna zabawa uliczna, a nie sport. Ten właśnie stereotyp mają zamiar odczarować trenerzy. Takie zadanie ma też pełnić sekcja squash. Tutaj odnajdą się nie tylko dorośli, ale również dzieci, dla których będzie prowadzona szkółka. - Jest to jedyny pełnowymiarowy obiekt w naszym mieście - podkreśla właściciel.

Cały obiekt jest przemyślany, a każdy szczegół dopracowywany tak, aby stymulować i rozwijać przychodzące tu osoby. To co ma zachęcać to otwartość osób pracujących w Movement Arena na każdego, kto zdecyduję się tu zawitać, aby pokazać mu, że dana dyscyplina może być również dla niego. W tej formule odnajdą się zarówno najmłodsi oraz ci starsi, którzy będą mogli bawić się w tym miejscu bez żadnych ograniczeń.


Dodano: 2019-03-20 09:45:49

UNIWERSUS
KURS OPERATORA ŻURAWIA SAMOCHODOWEGO HDS

Cinema Lumiere

Dzisiaj: (22.09.2016)

Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 20-09-19

1 USD: 3,93191 EUR: 4,3438
1 CHF: 3,96681 GBP: 4,9277
1 RUB: 0,0616 


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: