suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Gdzie szukać najlepszej oferty OC dla młodych?

Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców wiąże się z wysoką składką. Jest to spowodowane tym, że statystycznie młodzi kierowcy popełniają najwięcej wykroczeń w ruchu drogowym i są najczęstszymi sprawcami kolizji i wypadków. To sprawia, że z ich OC najczęściej wypłacane są odszkodowania.

Szczególnie dla młodych kierowców oszczędność na polisie OC jest bardzo pożądana, a skorzystanie z porównywarki może się tu okazać bardzo przydatne. Wystarczy przeanalizować ubezpieczenia OC w ubezpieczamy-auto.pl, by dostrzec, że różnica może sięgać nawet dwukrotności najtańszej oferty.

Wprowadzając w porównywarce swoją datę urodzenia i PESEL dajemy informację o swoim wieku. Na tej podstawie (między innymi), przygotowywana jest wycena i prezentowane są oferty. Skorzystanie z porównywarki znacznie ułatwia znalezienie tej firmy, która jest mniej restrykcyjna wobec młodych kierowców.

Młody kierowca, czyli kto?

Określenie „młody” jest bardzo niejasne. I nic dziwnego, ponieważ wiele towarzystw definiuje je na swój własny sposób. Najczęściej pojawiającą się definicją jest ta, mówiąca że młody kierowca to osoba do 25. roku życia, która ma prawo jazdy krócej niż 3 lata. Oczywiście nie trzeba spełniać tych dwóch warunków jednocześnie. Przy założeniu, że uprawnienia do kierowania pojazdami zostały uzyskane zaraz po osiągnięciu pełnoletności, młody kierowca (do 25. roku życia), będzie miał już 7 lat doświadczenia za kierownicą.

Niektóre firmy ubezpieczeniowe podchodzą do tego tematu znacznie bardziej rygorystycznie i dla nich osoba młoda to taka, która nie ukończyła jeszcze 27. roku życia, czy w skrajnych przypadkach – 30. roku życia.

Niektóre firmy sprzyjają młodym

Skorzystanie z porównywarki pozwala odnaleźć te firmy ubezpieczeniowe, które w pewnym sensie sprzyjają młodym. Jednym z przykładów może tu być Ergo Hestia, która w ramach swojej oferty ubezpieczeniowej przygotowała polisę o nazwie „You Can Drive”. To produkt opracowany właśnie z myślą o nowych, młodych kierowcach, którzy nie mają jeszcze dużego doświadczenia za kierownicą samochodu.

Skorzystanie z takiej przychylności firm ubezpieczeniowych jest jednym ze sposobów na znalezienie dla siebie niższej składki i nieprzepłacanie. Nie każdy młody kierowca jest kierowcą szkodowym – choć statystyki jednoznacznie mówią, że większość z nich jest. Korzystając z produktów przeznaczonych dla młodych można udowodnić towarzystwu, że nie pociąga się za sobą większego ryzyka. Co za tym idzie, można znacząco zaoszczędzić.

Porównywarka pomaga też znaleźć takie firmy ubezpieczeniowe, które mniej rygorystycznie podchodzą do granicy wiekowej między „młodym”, a „doświadczonym” kierowcą. Chodzi tu przede wszystkim o osoby, które ukończyły 26. czy 27. rok życia. W niektórych towarzystwach będą one traktowane jako młode, a to pociąga za sobą ogromne zwyżki, a w innych jako doświadczone, co dostarczy im zniżek.

Warto poszukać dobrej polisy

Jak wynika z powyższych analiz oferty OC dla młodych kierowców są bardzo zróżnicowane i wiele zależy od polityki firmy ubezpieczeniowej. Warto jednak przyłożyć się trochę, poświęcić trochę czasu i uwagi i poszukać odpowiedniego ubezpieczenia.

Takie działanie może sprawić, że uda się zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w skali roku, co nie jest małą kwotą. Co więcej, w skrajnych przypadkach, różnica między najdroższą a najtańszą polisą może sięgać nawet dwukrotności tej tańszej. Skoro więc można zaoszczędzić, a w przypadku OC to właśnie oszczędność jest najważniejszym kryterium dokonywania wyboru, to warto z tej możliwości skorzystać.

Podsumowując, korzystnej oferty ubezpieczenia OC dla młodego kierowcy warto szukać za pośrednictwem porównywarki ubezpieczeniowej. To najszybsze i najskuteczniejsze rozwiązanie, które w gąszczu ofert pomoże znaleźć tę najtańszą.Dodano: 2018-12-12 14:43:48

ATRAKCYJNE DZIAŁKI
DZIAŁKA BUDOWLANA KLEJWY, GM. SEJNY

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 22-11-19

1 USD: 3,88531 EUR: 4,2975
1 CHF: 3,91021 GBP: 5,0017
1 RUB: 0,0610 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: