suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Na „swojaka” warto głosować - wywiad z Jackiem Niedźwiedzkim, kandydatem do Rady Miejskiej

Mówi, że jest „suwalczakiem” z krwi i kości. W Suwałkach się urodził, tu chodził do szkoły, tu mieszka razem z rodziną. Teraz Jacek Niedźwiedzki - znany badmintonista i trener Reprezentacji Polski Juniorów, chce działać na rzecz lokalnej społeczności. Aby móc wspierać suwalczan, a w szczególności osoby mieszkające w drugim okręgu, postanowił kandydować do Rady Miejskiej. Jest „jedynką” na liście Koalicji Obywatelskiej.
 

Dlaczego postanowił pan ubiegać się o mandat radnego w zbliżających się wyborach samorządowych?
 
Zawsze interesowałem się polityką. Z Platformą Obywatelską jestem związany od początku jej powstania. Do Rady Miejskiej w Suwałkach startowałem już 12 lat temu. Wówczas pomimo bardzo dobrego, bo piątego wyniku w mieście, nie uzyskałem mandatu. Progu wyborczego nie przekroczyła bowiem Platforma Obywatelska. Myślę, że teraz ponownie przyszła pora, aby spróbować swoich sił. A tych mam dużo i chciałbym wykorzystać je na rzecz miasta i mieszkańców. Poza tym, całe życie reprezentowałem barwy suwalskiego klubu badmintona. To, co sportowo uzyskałem, zawdzięczam miastu i temu klubowi. Teraz jest czas, abym to ja mógł działać na rzecz mieszkańców i jeszcze więcej dał od siebie.
 
Mieszkańcy której części Suwałk mogą na pana zagłosować?
 
Startuję z drugiego okręgu, gdzie zawsze mieszkałem. Całe życie spędziłem właśnie w tej części Suwałk. Mieszkałem na ulicy 1 Maja, potem na Składowej, a teraz wraz ze swoją rodziną mieszkam na Utracie. Znam sytuację i bolączki suwalczan z tej części miasta. Zarówno ludzi starszych, jak i młodszych mieszkańców. Tutaj żyją moi rodzice, ale także moje dzieci. Nie są mi obce potrzeby i jednych, i drugich.
 
O co zatem chciałby pan zadbać jako radny?
 
Chciałbym wpływać na życie Suwałk w sprawach bieżących. A tych jest wiele. Bezpieczne osiedla, bezpieczne ulice, dostępność do przedszkoli - to wszystko są bardzo ważne kwestie. Poprzez pracę radnego można wpływać na funkcjonowanie na przykład instytucji oświatowych. Każdy, kto mnie zna, wie, że jestem osobą komunikatywną i nie boję się zabierać głosu nawet w kontrowersyjnych sprawach, które mogą pojawiać się podczas sesji Rady Miejskiej.
 
Od wielu lat związany jest pan ze sportem. Co chciałby pan zrobić na rzecz sportu w naszym mieście? Czy jest coś do poprawy bądź ulepszenia?
 
Z suwalskim sportem nie jest najgorzej. Nasze miasto słynie na przykład z przyszkolnych hal sportowych. Wielu moich kolegów trenerów, którzy przyjeżdżają do Suwałk, podziwia to, że prawie przy każdej szkole jest duża sala. Trzeba to oczywiście pogłębiać i budować kolejne. Ale należy też pamiętać, że same obiekty to jeszcze nie wszystko. Bo na nich muszą być chętni do uprawiania sportu. W dzisiejszych czasach na pewno jest dużo lepiej niż było przed laty, na przykład w latach 90. Wtedy ludzie niechętnie uprawiali sport. Dziś na salach zazwyczaj nie ma miejsca, ale mimo wszystko trzeba zachęcać jeszcze tych nieprzekonanych. Ważne, aby dzieci oderwać od komputerów, telewizji, aby się ruszały. Sport jest ważną dziedziną życia i nie może być na uboczu. Drogi i inwestycje są bardzo istotne, ale pieniądze muszą też być przeznaczane na aktywność fizyczną.
 
W jakie jeszcze dziedziny życia naszego miasta chciałby się pan zaangażować jako radny?
 
Sport, szkolnictwo i sprawy ekonomiczne to dziedziny, w których czuję się pewnie. Myślę, że znajomość tych zagadnień pomoże mi w pracy na rzecz miasta. Radny ma specyficzną funkcję. Jest to przedstawiciel danego okręgu w mieście. Uważam, że taka osoba powinna służyć ludziom i upominać się o mieszkańców.
 
Jako radny z ramienia Koalicji Obywatelskiej będzie pan podczas głosowań sugerował się ewentualną dyscypliną partyjną?
 
Uważam, że najważniejsze jest to, aby służyć dobru miasta. Nie wierzę też, że dyscyplina partyjna jest przeciwko rzeczom mądrym, które powinny być zrobione. Ja nie zamierzam być przeciwko mądrym działaniom.
 
W okręgu nr 2, z którego pan staruje, konkurencja jest wyjątkowo mocna. Z ugrupowania Łączą Nas Suwałki „jedynką” na liście jest obecny prezydent Czesław Renkiewicz, startuje też Kamil Lauryn czy Marek Zborowski-Weycham. Na listach PiSu jest Bogdan Bezdziecki, a z Porozumienia Prawicy startuje Grzegorz Gorlo. Jak ocenia pan swoje szanse na uzyskanie mandatu?
 
To prawda, jest to bardzo silny okręg. Wierzę jednak, że tak jak w sporcie będzie to uczciwa walka i zdrowa rywalizacja. Ale najfajniejsze jest to, że tutaj decydują ludzie. Uważam, że jestem dobrym kandydatem do Rady Miejskiej i ludzie mi zaufają. Jestem też osobą, która starała się działać przez całe swoje życie, a nie tylko teraz, na kilka tygodni przed wyborami. Jeśli dostanę się do Rady Miejskiej, a wierzę, że tak będzie, to za 5 lat mieszkańcy będą mogli dokonać weryfikacji mojej osoby i tego, co dla nich zrobiłem.
 
Dlaczego zatem 21 października suwalczanie powinni postawić krzyżyk przy nazwisku Jacka Niedźwiedzkiego?
 
Jestem „suwalczakiem” z krwi i kości. Nie tylko suwalczaninem, ale właśnie suwalczakiem. Tak o sobie mówię. Tu się urodziłem, mieszkam, tu urodziły się moje dzieci. Całe życie reprezentowałem barwy Suwałk. Znam to miasto, wiem, jak wyglądało kiedyś, widzę jak wygląda teraz. Obserwowałem jego rozwój i mam świadomość tego, co potrzeba ludziom. Wierzę, że jako radny będę mógł zrobić wiele fajnych rzeczy na rzecz rozwoju Suwałk i mieszkańców zarówno z okręgu nr 2, jak i wszystkich innych. Uważam też, że na swojaka warto głosować. Moje hasło to „Suwałki nasz wspólny dom”. Moim zdaniem, trzeba współpracować ze wszystkimi tak, aby było dobrze.

Dziękuję za rozmowę.
 


Dodano: 2018-10-04 09:49:58

Oleje domowe
Oleje domowe

Cinema Lumiere

Dzisiaj: (18.09.2016)

Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 18-09-19

1 USD: 3,93221 EUR: 4,3419
1 CHF: 3,94991 GBP: 4,8953
1 RUB: 0,0610 


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: