suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Polisa na życie w banku - co można zyskać?

Bank jest kojarzony głównie z kredytami hipotecznymi i innymi pożyczkami, ale gdy sprawdzić ofertę z bliska, okazuje się, że w każdej tego typu instytucji proponowane są także ubezpieczenia. Ale to wcale nie oznacza, że banki mają swoje produkty polisowe i są konkurencją dla towarzystw.

Ubezpieczenie w banku – jak działa

Strategia banku jest prosta: klient, który przychodzi o kredyt hipoteczny lub pożyczkę na zakup samochodu czy inny cel, ma być obsłużony kompleksowo, czyli w jednym miejscu kupić także produkty pokrewne, jak ubezpieczenie. Niektóre polisy są wręcz wymagane przez bank, np. jako zabezpieczenie do hipoteki (zakup domu lub mieszkania, budowa domu). Inne są polecane, ale również niezbędne – np. polisa na życie.

Decydując się na ubezpieczenie na życie mbank lub inna tego typu instytucja bankowa przestawia klientowi swój produkt polisy. Jest to najczęściej oferta towarzystwa, które współpracuje z bankiem na zasadzie barteru. Oferowana polisa może być autorską wersją ubezpieczyciela, tj. niedostępną w zwykłej sprzedaży. Najczęściej dostępna jest pełna paleta ubezpieczeń: samochodowe, nieruchomości, turystyczne, na życie i zdrowie, do kredytu i do kart płatniczych i zakupów.

W ubezpieczeniu na życie i zdrowie mamy do wyboru kilka wariantów tego samego towarzystwa, np.:
 • ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwór,
 • następstwa nieszczęśliwych wypadków,
 • ubezpieczenie na wypadek śmierci,
 • assistance.

  Każda z tych polis przyda się klientowi banku, który najczęściej jest związany wieloletnim kredytem, a przez tak długi okres czasu może przytrafić się niejeden wypadek czy drobny uraz, który uniemożliwi regularną spłatę zobowiązania.

  Co zyskuje ubezpieczony w banku?

  Polisa kupowana w banku ma swoje wady i zalety. Do tych ostatnich należy bez wątpienia wygoda. Klient otrzymuje od pracownika banku ofertę ubezpieczenia do zaciąganej pożyczki lub kredytu hipotecznego, a cały proces trwa znacznie krócej niż w przypadku zakupu polisy w konkretnym towarzystwie lub przez porównywarkę.

  Jednak to, co wydaje się zaletą, może być równocześnie wadą. Polisa z banku to w rzeczywistości produkt jednego towarzystwa, więc nie mamy możliwości porównania z konkurencyjnymi ofertami i ostatecznie nie wiemy, czy np. 100 zł miesięcznie za składkę to dużo, czy może gdzie indziej za tę kwotę otrzymalibyśmy znacznie więcej.

  Inną niedogodnością może być wąski zakres ochrony czy niskie sumy ubezpieczenia w polisie oferowanej przez bank. Z kolei kupując indywidualne ubezpieczenie na życie warta mamy wpływ na kształt takiej polisy.

  Jeśli bank wymaga polisy na życie do kredytu, wystarczy już sama podstawa, którą jednak warto rozszerzyć, bo odszkodowanie tylko za śmierć ubezpieczonego może okazać się niewystarczające – i w końcu nie każdy wypadek kończy się ze skutkiem śmiertelnym.

  Polisa na życie poza bankiem? Jest alternatywa

  Niektóre banki z jednej strony zachęcają do wyboru ubezpieczenia ze swojej strony lub w swoim oddziale, a z drugiej stosują formalne ograniczenia, np. mBank wymaga od klientów posiadania rachunku oszczędnościowego przez minimum 6 miesięcy, by skorzystać z polisy mWaleczni.

  Opcją bez żadnych ograniczeń jest zakup polisy poza bankiem przez porównywarkę ubezpieczeń online. Zasada działania takiego narzędzia jest prosta i składa się z kilku kroków:

 • formularz online – wystarczy wypełnić kilka pól w formularzu na stronie porównywarki i określić kogo ubezpieczenie ma dotyczyć, na jaką kwotę, oraz w jakim celu: bezpieczeństwo finansowe bliskich w przypadku śmierci, ochrona na wypadek niezdolności do pracy, zgromadzenie kapitału dla dziecka, zabezpieczenie spłaty kredytu, dodatkowy kapitał na emeryturę czy ochrona na wypadek inwalidztwa i ciężkiej choroby; należy też wskazać przedział miesięcznych wydatków, określić sytuację mieszkaniową i wpisać dane kontaktowe,

 • kontakt z agentem – przesłane dane zostaną przekazane agentom ubezpieczeniowym, którzy skontaktują się w ciągu 24 godzin i telefonicznie przestawią szczegóły oferty, propozycji może być maksymalnie 5,

 • spotkanie z agentem – jeśli telefoniczna oferta nas zainteresuje, możemy umówić się na spotkanie z doradcą, także w miejscu naszego zamieszkania, podczas spotkania mamy okazję dopytać o szczegóły ofert, przedstawić swoje oczekiwania dotyczące polisy, a każde z takich spotkań jest niezobowiązujące.

  Zakup polisy na życie czy jakiejkolwiek innej poza bankiem jest jak najbardziej dopuszczalny. Wystarczy przedstawić pracownikowi banku umowę z towarzystwem, która zostanie dołączona do umowy kredytowej. W takim przypadku warto jednak pamiętać o odnawianiu umowy polisowej, która może być zawarta co najmniej na 12 miesięcy.

  Do posiadanego go kredytu można mieć nawet kilka ubezpieczeń na życie. Jest to możliwe w przypadku tych klientów, którzy mają już indywidualną polisę na życie zabezpieczającą kredyt oraz propozycję przystąpienia do ochrony grupowej w miejscu pracy. Wtedy, jeśli zdarzenie znajduje się w zakresie obu polis, zostaną wypłacone dwa odszkodowania.
 • Dodano: 2018-07-17 12:29:27

  Bajkowo
  Usługi Rekreacyjne
  Kolonie "Relaksik w Pogorzelicy"

  Cinema Lumiere

  Dzisiaj: (22.09.2016)

  Reklama

  Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
  zbyt niskie wynagrodzenie
  zbyt wygórowane oczekiwania
  brak umowy o pracę
  brak szkoleń
  brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
  brak świadczeń dodatkowych
  inne

  Kursy walut

  Dane NBP
  (kurs średni)
  z dnia: 20-09-19

  1 USD: 3,93191 EUR: 4,3438
  1 CHF: 3,96681 GBP: 4,9277
  1 RUB: 0,0616 


  Start


  Aktualności


  Informacje


  Biznes


  Rozrywka


  Turystyka  Ogłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

  Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
  Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
  Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
  tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
  Projekt i wykonanie: