suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Jak zorganizować galę?

Coraz więcej firm decyduje się na zorganizowanie gali, przede wszystkim po to, aby uczcić jakiś sukces i pokazać konkurencji, że to ważna dla firmy chwila. Organizacja gali z prawdziwego zdarzenia, to jednak nie lada wyzwanie, które wymaga zwrócenia uwagi na wiele elementów. Dlatego najczęściej decydujemy się na zatrudnienie specjalisty, które zaplanuje za nas galę lub inny event. Dobrym przykładem jest tutaj firma whatevent.pl . Jeśli jednak chcesz zorganizować ją samodzielnie, zwróć uwagę na kilka aspektów, które zostaną opisane poniżej.

Wyznacz cel i lokalizację

Każda gala musi być zorganizowana z jakiegoś konkretnego powodu. Bardzo ważne jest to, aby już na samym początku zwrócić na to uwagę. Wbrew pozorom wyznaczenie celu znacznie ułatwi wyznaczanie miejsca, w którym ma odbyć się gala. Przy czym pamiętaj, aby cały czas mieć również na uwadze ilość osób, które chcesz zaprosić na galę. Jeśli ma przybyć na nią wiele dodatkowych gości także spoza firmy, o wysokiej renomie, to konieczne będzie zwrócenie uwagi na to, aby lokal był bardziej ekskluzywny, reprezentatywny. Dużym ułatwieniem będzie wybranie lokalizacji, która znajduje się bliżej centrum miasta, aby dojazd był łatwiejszy i szybszy.

Plan

Kolejną kwestią jest przygotowanie planu wydarzeń, które mają odbywać się podczas gali. Trzeba przyznać, że ten proces jest jednym z najtrudniejszych. Podczas układania planu konieczne staje się:

- ustalenie, kto ma przemawiać,
- ustalenie, ile czasu te przemowy mogą trwać,
- zastanowienie się, czy konieczne będą dodatkowe atrakcje, występy artystyczne, muzyczne, taneczne itd.,
- podjęcie decyzji, czy podczas gali wyróżniane będą jakieś osoby, np. pracownicy lub osoby zaproszone z zewnątrz.

Wszystko to da nam znacznie szersze spojrzenie na to, co tak naprawdę będzie działo się na gali i przy okazji da większą kontrolę nad tym, aby gala zakończyła się sukcesem.

Wyślij zaproszenia

Zaproszenie w formie pisemnej to bardzo ważny element, który nie możemy pominąć. Zaproszenia ustne, mimo że są znacznie tańsze i szybsze, to jednak w tym przypadku nie są stosowne. Konieczne jest zwrócenie uwagi na dwie kwestie. Po pierwsze na merytoryczną i wizualną część zaproszeń. Nie dopuszczalne są jakiekolwiek błędy zarówno gramatyczne, jak i merytoryczne. Dobrym zwyczajem jest wypisywanie zaproszeń ręcznie przez osobę, która zna się na kaligrafii. Ważne jednak, aby takie informacje, jak godzina, data, czy lokalizacja, były czytelne. Poza tym zaproszenie powinna odzwierciedlać profil całej gali, a przy okazji odzwierciedlać prestiż firmy. Dlatego na tym elemencie zdecydowanie nie można oszczędzać. Po drugie musisz zwrócić uwagę na to, aby zaproszenia były wysyłane zawsze z dość sporym wyprzedzeniem, aby każdy mógł zaplanować wszystko w taki sposób, aby móc zjawić się na gali.

Wynajmij konferansjera

Zorganizowanie gali to jedna sprawa, ale poprowadzenie jej to już zupełnie inna historia. Dlatego zazwyczaj wynajmowany jest konferansjer, który może zadbać o to, aby gala odbywała się zgodnie z planem. Mimo szczerych chęci na pewno nie będziesz w stanie zająć się kilkoma rzeczami jednocześnie, dlatego tego typu pomoc, to względne minimum.
Dodano: 2018-05-26 10:11:40

Oleje domowe
Oleje domowe

Cinema Lumiere

Dzisiaj: (19.09.2016)

Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 19-09-19

1 USD: 3,92671 EUR: 4,3425
1 CHF: 3,96121 GBP: 4,9062
1 RUB: 0,0612 


Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
tel: 87 730 5991, 885-212-212 e-mail: [email protected], [email protected]
Projekt i wykonanie: