suwalki.info - Suwalski Serwis Informacyjny
Pożyczki krótkoterminowe - różnica w kosztach to nawet 1000 zł

Zastanawiasz się nad szybką pożyczką pozabankową przez internet? Zanim skusisz się wizją taniej oferty, ładnie ubranej w słowa w reklamie telewizyjnej, sprawdź czy konkurencja nie jest tańsza. Z pożyczkami krótkoterminowymi jest tak samo jak z kredytami, jedne są tańsze, a inne droższe, ale różnice w kosztach sięgają nawet kilkuset złotych przy wyższych kwotach.

Nie daj wpuścić się w maliny
Ustawa antylichwiarska miała nieco ostudzić rządzę zarabiania na biednych klientach, ale nie do końca tak się stało. Przed wejściem w życie ustawy, firmy pozabankowe zarabiały niemało na tzw. przedłużeniach spłaty. W niektórych firmach, termin mógł być przesuwany w nieskończoność, a pożyczka w tej samej kwocie wciąż czekała na spłatę. Skoro jednak ustawa antylichwiarska nałożyła limity na firmy pozabankowe, te zrezygnowały z opcji przedłużania okresu spłaty, ale odbiły to sobie, podnosząc koszt zaciągnięcia pożyczki. Nieliczne z firm nadal pozwalają klientowi na jedno czy dwa przesunięcia spłaty, oczywiście za opłatą. I pożyczki te są tańsze, gdyż firma musi liczyć się z tym, że klient będzie chciał przedłużyć termin, a tym samym łączny koszt nie może być wyższy niż obowiązujące limity. Warto zatem sprawdzać, czy firma ma w ofercie opcję przedłużenia, bo to znak, że będzie taniej.

Pożyczaj za darmo, pamiętając o warunkach!
Choć wraz z wejściem w życie ustawy antylichwiarskiej, przepowiadano szybką śmierć pożyczek 0%, to tak się nie stało. A wręcz przeciwnie, trwa walka o to, kto da więcej za darmo i na dłużej. Dlatego jeśli szukasz najtańszej pożyczki pozabankowej, to najlepszą opcją jest właśnie pożyczka » za zero złotych, najczęściej skierowana do nowych klientów. Zaciągając taką pożyczkę, trzeba pamiętać o jednym, aby faktycznie nie zapłacić za nią ani grosza, należy spłacić ją w terminie.

Porównywarki pożyczek pozabankowych wciąż mało doskonałe
Zdecydowanie łatwiej jest znaleźć najtańszy kredyt, korzystając z porównywarek w sieci, niż pożyczkę pozabankową. W ich przypadku najczęściej są to rankingi, w których brak kluczowych dla stałych klientów informacji, czyli kosztów - prowizji, oprocentowania i ewentualnie dodatkowych opłat. Większość firm ma w swojej ofercie pożyczkę 0% i to ona jest wyszczególniona w porównywarkach i rankingach. A stały klient firm pozabankowych musi się nieco bardziej nagimnastykować, by porównać poszczególne oferty. Nie pozostaje nic innego, jak samodzielne solidne ich zestawienie. A warto, bo różnice w kosztach są wysokie. Widać to już na przykładzie niedużych kwot, jak 1000 zł. Pomiędzy tańszą a droższą opcją, jest kilkadziesiąt złotych różnicy. A im wyższa kwota pożyczki, tym wyższe różnice. Możesz ot tak oddać swoje ciężko zarobione pieniądze bądź poświęcić trochę czasu na rozeznanie się na rynku pożyczkowym i wybrać najtańszą opcję.

Przerażająco wysokie RRSO nie ułatwia wyboru
Musisz porównać oferty, a wszędzie mówią, że RRSO jest najbardziej miarodajnym wskaźnikiem, ale nie przy pożyczkach krótkoterminowych. Poza tym porównywanie tak wysokich liczb, idących w setki i tysiące, nie należy do przyjemnych. Przy pożyczkach krótkoterminowych najłatwiej jest brać pod uwagę łączny koszt zobowiązania.
Dodano: 2018-03-21 09:14:22

REKLAMA
SUWALKI.INFO
Reklama na rok 50% taniej!

Cinema Lumiere


Reklama

Z jakim problemem spotkałeś/spotkałaś się przy poszukiwaniu pracy?
zbyt niskie wynagrodzenie
zbyt wygórowane oczekiwania
brak umowy o pracę
brak szkoleń
brak odpowiednich warunków/narzędzi do pracy
brak świadczeń dodatkowych
inne

Kursy walut

Dane NBP
(kurs średni)
z dnia: 06-12-19

1 USD: 3,85001 EUR: 4,2721
1 CHF: 3,89631 GBP: 5,0527
1 RUB: 0,0604 

Start


Aktualności


Informacje


Biznes


Rozrywka


TurystykaOgłoszenia - Suwałki | Nasz fanpage na FB | Agroturystyka Suwalszczyzna | Internetowe Biuro Nieruchomości | Reklama Suwałki

Copyright © 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Numer ISSN: 2080-6701
Redakcja: Suwalski Serwis Informacyjny ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Serwis Suwalki.info nie ponosi odpowiedzialności za treści dodane przez użytkowników
Tel: 885-212-212 e-mail: redakcja@suwalki.info, reklama@suwalki.info
Projekt i wykonanie: